icon
Daganalyse

ANALYSE: GOUD-ZILVER-OLIE EN GAS

printPrint

De aandelenindexen corrigeren naar verwachting enkele procentjes de afgelopen dagen maar de macd kruist neerwaarts met de signaallijn terwijl de dmi-lijnen op het punt staan een negatief signaal te geven. Vanuit de indicatoren valt er dus aan te nemen dat de correctie nog niet voorbij is. AEX en SP500 hebben nu wel steun van hun 20-daagse gemiddelden en dat is wel iets om in de gaten te houden. Kijken we naar grondstoffen dan zien we daar heel veel verschil in koersontwikkeling. Bepaalde grondstoffen zijn fors gestegen en zitten op weekgrafiek tegen hun horizontale weerstandsniveaus. Andere grondstoffen dan weer zijn nooit gestegen en geven zelfs een verkoopsignaal terwijl nog andere gewoon boven hun highs zijn uitgebroken. Individuele grondstoffen kiezen als belegging lijkt me dan ook beter dan een mandje grondstoffen maar de tweede mogelijkheid is natuurlijk wel minder risicovol...

Grondstoffen: Goud - Zilver - Olie en Gas

Kijken we naar de CRB op maandbasis dan zien we dat zowel de PPO als de macd een koopsignaal geven. Dus voor de langere termijn ga ik er van uit dat grondstoffen verder moeten stijgen. De gap van augustus op september 2008 lijkt me een logisch doel te zijn.

Op dagbasis zien we een verkoopsignaal in zowel de dmi als de macd en ook de atr-lijn in de koersgrafiek werd neerwaarts doorkruist. Korte termijn moeten we dus lagere koersen zien. Blijkbaar evolueren grondstoffen globaal gezien nog steeds in lijn met de aandelenindexen.

Goud laat op dagbasis een verkoopsignaal zien maar we zien duidelijk dat we in een zijwaarts trend bewegen.

Ik hou de weekgrafiek in de gaten en ik zie nog steeds de mogelijkheid van een omgekeerde schouder-kop-schouder. Vandaar dat ik shorten op goud niet aangewezen vind tenzij men natuurlijk bereid is heel strikt een stop in aanmerking te nemen bij de weerstandslijn over de toppen van februari-juni en augustus. Ik hou bij dergelijke zaken ook wel graag rekening met het overnight-risico en dat maakt dat ik een short hier als te risicovol beschouw. Een betrekkelijk veilige short mag mijns inziens pas aangegaan worden wanneer we onder de aprilbodem komen te liggen.

Zilver geeft op dagbasis eveneens alleen maar verkoopsignalen maar ook hier houd ik liever rekening met de weekgrafiek...

In die weekgrafiek zien we de mogelijkheid voor een kleine schouder-kop-schouder maar zolang de bodem van juli en nog liever die van april en juli niet neerwaarts doorbroken worden is een short wat mij betreft risicovol. We moeten tenslotte rekening houden met het feit dat de gemiddelden nog stijgen en de bodem van juli ligt op het 200-weeks gemiddelde dat zware steun geeft.

Van olie toon ik even de weekgrafiek. Enerzijds zitten we tegen flinke weerstand aan: die weerstand zien we bij horizontale niveaus uit het verleden, bij het 200-weeks gemiddelde en tegen een Fibo-niveau. Dus je zou kunnen zeggen, hier ga ik short maar waar we rekening dienen mee te houden is de mogelijkheid van een stijgende rechthoekige driehoek die nagenoeg bij het kruispunt van zijn lijnen aanzit en de macd verloopt nog steeds positief. Short gaan lijkt me dan ook te veel risico in te houden en long gaan wil ik ook al niet doen zolang er geen duidelijke richting is. Ofwel breken we, meest logisch, uit naar boven ofwel daalt de olieprijs maar een short acht ik pas veilig  bij doorbraak van de julibodem.

En dan de weekgrafiek van Natural Gas...nogal wat mensen worden blijkbaar nerveus omdat ik zolang reeds positief tegen gas aankijk. Welnu...kijk eventjes naar de evolutie van de macd en vergelijk dit met de koersontwikkeling. Ik zie alleen maar een sterke positieve divergentie in de indicator en het negatieve momentum in de koersontwikkeling daarvan is er in de indicator absoluut geen bevestiging...ik blijf dus zoals een kip op haar eieren zitten (met dit weer wil dat wel wat zeggen -) en ik blijf dus long op gas. De drie G's zijn op de beurzen schone deugden: Geld, Geluk en Geduld en vooral die laatste gaan we voor wat gas betreft nog lang koesteren -)

 Heeft U geen vertrouwen in een longpositie op gas....bestudeer dan eventjes deze maandgrafiek...lange staartjes bij de laatste 2 candles (koopdruk) en we liggen nabij een sterk horizontaal steunniveau. De gemiddelden...die liggen te ver uiteen en moeten naar elkaar toe groeien. Kijk dan ook even naar het histogram van zowel macd als ppo (die stijgen allebei) en bekijk dan tenslotte ook eens de hellingsgraad van de beide indicatoren vergeleken met de koersontwikkeling van de onderliggende waarde (verzwakking in de daling en voor wat betreft de ppo een vlakke lijn)

IK blijf positief op gas en ik heb het al heel dikwijls aangehaald...ook al duurt het tijden vooraleer de stijging inzet....gas is geen bank en gaat niet failliet -)

Edwin Vandamme

US markets

Analist zit long op gas (wat had je anders gedacht -), long op edelmetalen, geen positie op olie. Posities eveneens op de aex maar geen positie op nog overige vermelde waarden.

Alleen geregistreerde gebruikers mogen commentaar plaatsen!
icon

Reacties op dit artikel

  • 08-24-2009 20:59
  • geplaatst door: Koen
Dat stelt me gerust banaan, ik zit ook met een tracker op gas en maak me dan ook geen echte zorgen.
  • 08-23-2009 12:33
  • geplaatst door: banaan
aan Dennis: ik blijf beleggingen in gas houden maar wel onder dien verstande dat ik de zaak op langere termijn bekijk (dat heb ik ook van in den beginnen altijd gezegd) ik zit daar dus in met trackers en niet met turbo's, die komen pas aan bod wanneer er duidelijke aanwijzingen zijn dat de stijging inzet. Ik blijf erbij dat we, al duurt het maanden, naar rond de 6 usd gaan stijgen.
  • 08-22-2009 12:21
  • geplaatst door: dennis
edwin, wat is je visie op de sterke daling van de afgelopen twee dagen, raad je aan te verkopen? Nu we doorzakken? doorwa
  • 08-22-2009 12:14
  • geplaatst door: dennis
edwin, wat is je visie op de sterke daling van de afgelopen twee dagen, raad je aan te verkopen? Nu we doorzakken? doorwa
  • 08-20-2009 23:36
  • geplaatst door: banaan
Koen

de echte bodem ligt pas op 1.96
  • 08-20-2009 21:26
  • geplaatst door: koen
Is de koers vanadaag niet door steunniveaus gzakt, staat nu op 2.96? Op uw aanraden tracker op gas gekocht. Welk steunniveau is belangrijk?

!joomlacomment 4.0 Copyright (C) 2009 Compojoom.com . All rights reserved."