Er start een mega rechtzaak tegen Meta. Welke invloed heeft dat op de technische conditie?
Meta Platforms:

Ondanks alle rechtszaken en boetes gaat het bedrijf gewoon door met waar het al jaren mee bezig is: het overtreden van allerlei zaken. Vandaag start een nieuwe (mega) rechtszaak en we gaan eens kijken of en welke invloed dat heeft.
Onder de rode (niet zo veel voorstellende) dalende trendlijn zien we dat Meta gisteren een grote rode candle liet zien. Stel dat de beurs nu zou sluiten dan hebben we een gapje te pakken, zie de oranje pijl. Zover is het nog niet, er kan nog van alles gebeuren.
Tot nu toe heeft het dus nog niet al teveel invloed op de technische conditie. Als we naar de eerdere fluctuaties kijken dan is het business as usual. Met de huidige koers zet ik Meta op Houden.
Walmart:

Onder de rode horizontale weerstand zien we een dubbele top waarvan het neerwaartse koersdoel is gehaald. De neerwaartse doorbraak van de rode stijgende trendlijn speelde daarin een rol.
Nu naar de huidige situatie. Het lijkt er sterk op dat Walmart bodem aan het vormen is en het aandeel doet dat in de vorm van een rounding bottom. Of het gaat gebeuren is maar net de vraag, maar als de koers opwaarts uit het kommetje zou breken dan zou dat een mooie ontwikkeling zijn. Zo mooi dat u long kunt blijven of op dat moment long kunt gaan. Altijd met een stop!
+++++
Wilt u een aandeel of index aanvragen? Gaat uw gang!
+++++
IMCD:

Inmiddels is de slotkoers verwerkt en zien we IMCD worstelen met de groene horizontale steunlijn. De koers is zo goed als op die steunlijn gesloten. De blauwe stijgende trendlijn ligt iets verder weg maar komt er aan. Ik ben geen koersvoorspeller, maar mocht er iemand long zitten dan is dit het moment de koers zeer goed in de gaten te gaan houden. Een neerwaartse doorbraak van de horizontale lijn eventueel in combinatie met het zakken door de blauwe lijn zou minder goed nieuws zijn. Mochten beide lijnen het gaan houden dan zou het een interessant niveau zijn om in te stappen.
McDonald’s:

U, ik en iedereen ziet dat de hamburgerketen nogal heeft ingeleverd. Zo stond de koers begin maart nog op ongeveer 340 dollar en rond 23 juli vonden we koers terug op net iets hoger dan 260 dollar.
Bij Walmart zagen we eerder al een rounding bottom en bij McDonald’s heb ik er ook een getekend. Afgelopen maandag was bijna perfect: de koers zakte zover weg dat de onderzijde van de kom werd geraakt. Daar werd steun gezocht en vandaag staat de koers weer iets hoger, iets verder weg van die onderzijde. Er is geen garantie van dat de onderzijde het gaat houden, maar ik zou McDonald’s op mijn watchlist zetten om bij een mooi technisch signaal long te gaan.
AEX:

Het plaatje van de AEX zou redelijk bekend moeten voorkomen, want in de column van 12 augustus kwam de Nederlandse beursgraadmeter ook voorbij. Het verschil is dat we iets verder in de tijd zijn en dat de koers eerst zijwaarts ging en vandaag heeft ingeleverd. De daling van vandaag reikte tot aan de onderzijde van het stijgende trendkanaal. Zie de rode pijl.
Op basis van een totaal anders technisch plaatje dan bij McDonald’s zou ik ook de AEX op mijn watchlist zetten om aan te kopen. Als de onderzijde van het trendkanaal het houdt en de koers zou opwaarts uit het rode blok breken.…Kopen!
Marcel Bronner schrijft als zelfstandig technisch analist columns voor US Markets.
Hij benadert de markt op basis van technische analyse. Zijn analyses zijn geen beleggingsadvies noch een advies om te kopen of verkopen. U kunt de analyses gebruiken als één van de vele componenten om uw beslissing op te baseren.
Schrijft hij over een aandeel dat hij in portefeuille heeft, dan meldt hij dat in die column.
