Do 13 mrt. 2025, 08:52

Tech aandelen herstellen wat, de Dow Jones sluit opnieuw lager

Beste beleggers, beursvolgers ...

De markt lag er verdeeld bij woensdag met winst bij de Technologie indices en de S&P 500, de Dow Jones verloor opnieuw wat. De SOX index won 2,45% terwijl de Nasdaq Composite en de Nasdaq 100 sluiten met 1,1% a 1,2% winst de sessie afsloten. De Dow Jones verloor 0,2%. De S&P 500 won 0,5% terwijl de Russel 2000 ongeveer 0,1% winst boekte. De inflatiecijfers vielen mee woensdag, de CPI kwam uit op 0,2% en op jaarbasis was dat 2,9% waardoor alles 0,1% lager uitkwam dan werd verwacht. Verder werd het ook tijd voor een rebound, dat wil natuurlijk niet zeggen dat de daling nu is afgerond. Een opvallende stijger was Nvidia met een plus van 6,4%, ook Tesla won 7,6% na de marketing inspanning van Trump die van het Witte Huis een Tesla showroom maakte en de auto de hemel in prees. We zijn benieuwd naar het verdere verloop deze week, we hebben nog zo'n 3% in te halen om de week in ieder geval vlak af te sluiten en dat wordt moeilijk ...

Via de 2e podcast Beursfacts & Trends: Tech omlaag, raketten omhoog ... heb ik het ook over de technologie sector en over nog veel meer. Leuk om te beluisteren onderweg, in de auto of tijdens het sporten. De futures staan vanmorgen wat hoger maar veel is het niet, het zegt ook niet zoveel bij deze volatiele markt. We krijgen om 13:30 de PPI inflatie cijfers samen met de wekelijkse aanvragen voor uitkeringen, alles een uur vroeger dan normaal omdat het in de VS al zomertijd is ...

De prijs van het goud zien we vanmorgen rond de 2.950 dollar, de Brent olie komt uit rond de 70,8 dollar. De 10 jaars rente in de VS komt vanmorgen uit rond de 4,29%, de euro blijft sterk liggen en komt vanmorgen uit rond de 1,087 dollar. De Bitcoin staat vanmorgen rond de 83.300 dollar.

Exclusieve signalen voor onze leden:
Er staan enkele posities open, het is nu wachten op het vervolg. Dit jaar hebben we al een mooi resultaat van 25% bij Guy Trading en Systeem Trading. Bij Polleke Trading halen we 18% dit jaar (2025).

Via de 'Dynamische Aandelen Portefeuille' die men ook kan volgen via Guy en Systeem Trading lopen er nu 5 posities. Er werd wel een mooie winst genomen op de Bitcoin ETF en op Palantir.

De posities die we opnemen kunt u volgen, dat kan door lid te worden via de nieuwe aanbieding, nu voor € 35 tot 1 MEI 2025, dan ontvangt u 2 maanden onze exclusieve service voor de leden.

Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Donderdag 13 maart 2025:
De futures op Wall Street en de Europese futures dalen vanmorgen wat samen met Aziatische beurzen. Dit is het verdere vervolg van reeds 2 weken met verhoogde volatiliteit. We zien dat veel hedgefondsen verliezen beginnen te lijden. Verder merken we op dat steeds meer strategen op Wall Street hun prognoses voor Amerikaanse aandelen naar beneden moeten bijstellen waardoor we merken dat het positieve sentiment dat voor velen blijkbaar eindeloos zou blijven duren plots voorbij kan zijn bij.

De volatiliteit van de markten onderstrepen meteen de onzekerheid bij beleggers die in de greep worden gehouden door de oorlogsdreiging, de tarieven en vooral ook de economische vooruitzichten in de VS. De escalerende tarievenoorlog van president Donald Trump en de wereldwijde geopolitieke herschikking over Oekraïne droegen ook bij aan de zorgen bij obligatiehandelaren, wat duidt op een toenemend risico dat de Amerikaanse economie op zijn minst zal stagneren.

De volatiliteit kwam ook mede door het late besef van de markten dat het lagere CPI cijfer de koers van de Fed niet meteen zal doen veranderen. De groeiangst is en blijft op dit moment een veel grotere zorg waar beleggers en dus ook de Fed mee zit.

Woensdag lieten de laatste gegevens van het Bureau of Labor Statistics zien dat de "kern" Consumer Price Index (CPI) — die de meer volatiele kosten van voedsel en gas weglaat — in februari met 3,1% steeg, een daling ten opzichte van de 3,3% van de maand ervoor. Dit markeerde de laagste jaarlijkse stijging van de kern-CPI sinds april 2021.

Jack Manley, internationaal marktstrateeg bij JPMorgan Asset Management, vertelde aan Yahoo Finance dat de recente problemen op de markt te wijten zijn aan het onvermogen om op de juiste manier in te schatten hoe tarieven de vooruitzichten voor zowel de Amerikaanse economie als de bedrijfswinsten zullen beïnvloeden.

Azië:
De Aziatische beurzen staan donderdagochtend wat onder druk. De Hang Seng index in Hongkong verloor 0,9% terwijl de hoofdindex in Shanghai met 0,6%. Tokio verloor 0,03% en bleef dus nagenoeg gelijk.

Beluister via een van de volgende links onze 2e podcast:

https://www.buzzsprout.com/245... of via Spotify Beursfacts & Trends: Tech omlaag, raketten omhoog ...

Europa:
De DAX won woensdag 1,55% terwijl de Franse CAC 40 met 0,6% winst de sessie afsloot. De AEX sluit de sessie af met 1,07% winst.

Nog wat nieuwsfeitjes hieronder:

  • Met meer dan 6% stijgingen bij Nvidia en Tesla, leidde technologie de rebound rally tijdens de sessie.
  • Intel won nabeurs meer dan 11% nadat Lip-Bu Tan werd aangekondigd als de nieuwe CEO van het bedrijf. Tan zal interim-co-CEO's David Zinsner en Michelle Johnston Holthaus vervangen.
  • Apple zakt verder weg, woensdag verloor Apple opnieuw bijna 2%. Een team van analisten bij Morgan Stanley verlaagde het koersdoel voor het aandeel omdat het succes van Apple's strategie voor kunstmatige intelligentie in twijfel wordt getrokken.
  • Rheinmetall heeft het afgelopen jaar een omzet van bijna 10 miljard euro geboekt, doordat het Duitse defensiebedrijf kon profiteren van de toenemende behoefte van Europese landen om de defensiecapaciteit te verhogen. Het aandeel schoot 9,6% omhoog.
  • Puma voorziet een zwakke omzetgroei en lagere winst dit jaar als gevolg van de handelsoorlog en volatiele valutakoersen. Het aandeel daalde zo'n 20%.
  • Super Micro Computer, dat dinsdag bijna 11% steeg, won woensdag nog eens 4%.
  • Canada heeft tarieven opgelegd op 21 miljard dollar aan Amerikaanse goederen als reactie op Trumps algemene heffingen op staal en aluminium, die woensdag van kracht werden.
  • De EU heeft eerder haar eigen reactie gegeven door vanaf april bijpassende tegen tarieven te leggen op 28 miljard dollar aan Amerikaanse goederen.
  • Verschillende markt strategen hebben onlangs hun verwachtingen voor Wall Street getemperd. Goldman Sachs was de laatste die alarm sloeg, na die van Citigroup en HSBC Holdings. Eerder deze week verlaagde Citi de Amerikaanse aandelen van overweight naar neutraal, terwijl China werd geüpgraded naar overweight.
  • Trump staat op het punt Bowman te benoemen tot hoogste bankagent van de Fed, wat duidt op een verschuiving in de regelgevende houding.

Market Map S&P 500:
Via de Market-Map van de S&P 500 (slot woensdag) zie u meteen dat de markt er verdeeld bijlag.

Korte analyse Goud, Zilver, Brent olie en Bitcoin:
De koers van het goud herpakt zich tot rond de 2.950 dollar. Weerstand zien we rond de 2.950 dollar, later de 3.000 dollar als weerstand. Steun kunnen we nu verwachten rond de 2.925, 2.900 en de 2.850 dollar. Bij het zilver zien we steun rond de 32,5 dollar, later rond de 31,5 dollar steun. Weerstand rond de 35 dollar.

De Brent olie komt nu uit rond de 71 dollar. Onder de 74 dollar zag het er niet goed uit voor de Brent olie en dat blijkt nu duidelijk. Steun nu rond de 68 dollar, later rond de 67 en 66 dollar steun. Weerstand nu eerst de 72 en 74 dollar, later weerstand rond de 75 en de 76-77 dollar.

De Bitcoin blijft volatiel en staat vanmorgen rond de 83.500 dollar. De steunzone en mijn eerdere doel blijft nog altijd staan op 70.000-75.000 dollar, daar kan ik opnieuw een positie overwegen voor de leden van Systeem en Guy Trading. We hebben vorige week al een mooie winst kunnen nemen op de Bitcoin positie. Want we hadden exact rond de bodem een positie opgenomen op een Bitcoin ETF.

Exclusieve signalen voor onze leden:
Er staan enkele posities open, het is nu wachten op het vervolg. Dit jaar hebben we al een mooi resultaat van 25% bij Guy Trading en Systeem Trading. Bij Polleke Trading halen we 18% dit jaar (2025).

Via de 'Dynamische Aandelen Portefeuille' die men ook kan volgen via Guy en Systeem Trading lopen er nu 5 posities. Er werd wel een mooie winst genomen op de Bitcoin ETF en op Palantir.

De posities die we opnemen kunt u volgen, dat kan door lid te worden via de nieuwe aanbieding, nu voor € 35 tot 1 MEI 2025, dan ontvangt u 2 maanden onze exclusieve service voor de leden.

Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Resultaat services januari 2025:

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Gisteren, 20:00

TA Tesla, Microsoft, Pharming, CM.com em Shell

En weer een col­umn met ver­zoeken! CM​.com op ver­zoek van reteip: Natu­urlijk kan ik CM​.com en Pharm­ing onder de loep nemen. Ik zal mijn best doen. Op basis van de cijfers die op 13 feb­ru­ari bek­end wer­den gemaakt sprong CM​.com aardig omhoog. De cijfers vie­len in de smaak. In de grafiek zag ik…

Lees verder »
Gisteren, 17:35

Middagupdate: Markten opnieuw hoger via Technisch herstel


Markten gaan stevig hoger na technische terugval

Wall Street is woensdag met duidelijke winsten geopend, na een roerige week waarbij de markten zwaar onder druk stonden door zorgen over de AI-sector en de bereidheid van grote techbedrijven om honderden miljarden te blijven investeren. De opening van vandaag laat echter een totaal ander beeld zien: kopers zijn teruggekeerd en de stijging krijgt nu een behoorlijke omvang.

De S&P 500 noteert rond de 6.905 punten, een winst van circa 0,9% ten opzichte van de vorige sessie. De Dow Jones staat circa 300 punten hoger, goed voor een stijging van 0,6%. De Nasdaq laat de sterkste beweging zien en profiteert het meest van de terugkeer van kopers in de technologiesector. De index wint rond 17:00 zo'n 1,3%.

Wat drijft de stijging?

De katalysator van vandaag is duidelijk: Nvidia en Meta Platforms maakten een uitgebreid AI-chipakkoord bekend waarbij Meta miljoenen Nvidia-chips inzet in haar datacenters, inclusief Nvidia's nieuwe zelfstandige Grace-CPU's. Dit is de eerste grootschalige inzet van die chips en het signaal is helder: de AI-investeringsgolf gaat door. Nvidia stijgt circa 2,7% in reactie hierop. Verder zien we dat Goldman Sachs (2,5%) en Amazon (2,5%) als andere uitschieters aan de positieve kant binnen de Dow Jones.

Naast het Nvidia-Meta nieuws speelt ook de verwachting van de Fed een rol. De rente op de 10-jarige Treasury staat met 4,08% net boven de 4%, dicht bij het laagste niveau in twee maanden. De futuresmarkt prijst inmiddels al een mogelijke derde renteverlaging dit jaar in, wat beleggers meer rugwind geeft. Vanavond om 20.00 uur verschijnen de notulen van de laatste Fed-vergadering, die meer duidelijkheid kunnen geven over het monetaire pad.

Welke sectoren dragen de stijging?

De technologiesector leidt de opmars, met semiconductors als duidelijkste drijvende kracht. De software-ETF's laten eveneens herstel zien na de recente zware verkoopgolf. Financiële waarden doen het goed, met Goldman Sachs als meest opvallende stijger. De small-cap Russell 2000 wint circa 1,2%, wat aangeeft dat de kooplust breed gedragen wordt en niet alleen beperkt blijft tot de megacaps.

De verliezers zijn beperkt: 3M (-2%), Boeing (-0,7%), Verizon (-1,4%) en P&G (-1,25%) kleuren rood in de Dow Jones.

Technische situatie

Technisch bezien is de huidige stijging relevant omdat ze plaatsvindt na een reeks sessies waarbij koopgolven steeds vroegtijdig afbrokkelden. De vraag is of de markt nu het fundament legt voor een breder herstel, of dat dit opnieuw een 'dead cat bounce' dreigt te worden. Dat de Russell 2000 meedoet en dat bijna 350 aandelen van de S&P 500 in het groen staan, is een positief teken in de breedte. De technologiesector staat sinds half september nagenoeg onveranderd, waarbij het aantal aandelen die boven het 200-daags gemiddelde blijven afnemen. De echte test komt volgende week wanneer Nvidia zijn kwartaalcijfers zal presenteren, men zal vooral luisteren naar de outlook ofwel de verwachtingen.

EUROPA VANDAAG

Ook Europa liet vandaag opvallende winsten zien. De DAX klom weer met 1,5% tot rond de 25.300 punten en bevindt zich technisch in een sterke positie na het eerder verdedigen van de steunzone rond 24.450-24.500 en de doorbraak tot boven een cluster van bewegende MA's. De AEX doet het bijzonder goed vandaag met 1,4% winst, vooral de chipaandelen bewegen mee omhoog met de AI reuzen op Wall Street.

De geopolitieke situatie speelt eveneens mee: de VS en Iran over nucleaire onderhandelingen, en de tweede ronde met vredesgesprekken tussen Rusland en Oekraïne vinden deze week plaats. Dat stemt de markten iets positiever over de geopolitieke risico's.

MEER NIEUWS VAN DIT MOMENT

Centraal staat de terugkeer van kooplust in techwaarden na weken van AI-onzekerheid, met het Nvidia-Meta akkoord als voornaamste katalysator. Verder is er grote aandacht voor de Fed-notulen vanavond, die richting kunnen geven aan het rentepad voor de rest van 2026. Walmart staat in de schijnwerpers als de grote earnings-gebeurtenis voor morgen. Daarnaast is er aandacht voor de stijgende olieprijs vandaag, de Brent staat nu zo'n 3% hoger.

ONZE POSITIES

Vandaag hebben we in ieder geval de short posities gesloten. We zijn op tijd uitgestapt, zodat er nog een mooie winst overblijft. Al hadden we dat beter gisteren kunnen doen, maar gisteren was er nog geen intentie zichtbaar dat de draai er zou komen en zeker niet dat die zo heftig zou worden. We geraken aan dat gedrag gewend de afgelopen tijd, de markt draait snel en hard en dat in beide richtingen. We richten ons nu weer op nieuwe mogelijkheden die er na dit herstel snel weer komen.

Een overzicht van deze maand FEBRUARI:

SPECIALE AANBIEDING

Tot 1 mei 2026 kun je lid worden van Guy Systeem Trading voor slechts 29 euro in plaats van het normale tarief. Dit is een uitgelezen kans om toegang te krijgen tot dagelijkse marktanalyse, handelssignalen en intermarkt-analyse, inclusief alle updates zoals deze. Schrijf je in via de website en profiteer van deze tijdelijke actie.

Ga naar https://www.usmarkets.nl/tradershop

QUOTE VAN DE DAG

Uit de Stock Trader's Almanac:

"The most important rule of trading is to play great defense, not great offense. Every day I assume every position I have is wrong and know where my stops are. If they are going against me, then I have a game plan for getting out."

Een passende herinnering voor een dag waarop we onze shorts hebben gesloten en met frisse ogen naar nieuwe kansen kijken.

Guy Boscart
US Markets

Disclaimer: Beleggen brengt risico’s met zich mee. Koersen kunnen stijgen en dalen, resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Deze informatie is algemeen en geen persoonlijk beleggingsadvies. Handel alleen met geld dat u kunt missen.

Gisteren, 09:11

Europa sterke sessie, Wall Street herpakt zich na de bodem

Goedemorgen!
Na een lang weekend op Wall Street keerden beleggers terug in een sfeer van de nog steeds voortdurende onzekerheid. Wall Street opende eerst nog scherp lager na de vrije dag door 'Presidents' Day'. Nog altijd aangedreven door de aanhoudende angst over de disruptieve impact van 'artificiële intelligentie' op de meer traditionele bedrijfsmodellen. Europa hield beduidend beter stand, de AEX sloot licht hoger op 995,80 punten, RELX was een van de koplopers deze keer maar het aandeel zit nog met slechte papieren. De DAX consolideerde op hoge niveaus na de verrassend sterke ZEW-publicatie van 58,3. Op Wall Street maakten de indices een nogal opvallende U-bocht: de Nasdaq eindigde licht in het groen, mede door een herstel beweging door Apple. Nabeurs presenteerde Palo Alto Networks sterke kwartaalcijfers, maar een teleurstellende guidance zette het aandeel toch verder onder druk. De markt blijft kwetsbaar, maar ook vol kansen voor wie met discipline handelt.

Speciaal aanbod: kijk tot 1 MEI mee met Guy Systeem Trading

Tot 1 mei 2026 kun je kennismaken met Guy Systeem Trading voor een speciaal tarief. Nu voor €29 tot 1 MEI

Dagelijkse marktanalyse, handelsplan, intermarkt-inzichten en realtime updates op basis van Guy's bewezen systeem. Profiteer van de huidige volatiliteit met een duidelijke strategie en discipline.

Meld je aan via de USMarkets Trader Shop

Marktupdate 17 februari 2026

AI-angst domineert, Europa houdt stand, Wall Street worstelt met de volatiliteit na feestdag

De beurzen van 17 februari stonden in het teken van voortdurende onzekerheid over de impact van 'artificiële intelligentie' op traditionele bedrijfsmodellen. Wall Street keerde terug na 'Presidents' Day' en opende meteen fors lager, de indices wisten zich daarna gedurende de sessie grotendeels te herpakken en sluiten nagenoeg vlak tot iets hoger.

De Nasdaq sloot uiteindelijk licht hoger, de S&P 500 bijna vlak, terwijl de Dow Jones nagenoeg onveranderd eindigde. Alle 3 de indices sluiten met ongeveer 0,1% winst. Na de sluitingsbel presenteerde Palo Alto Networks zijn kwartaalcijfers, zowel de omzet en winst versloegen de verwachtingen, maar zoals we meer te horen krijgen kwam ook dit bedrijf met teleurstellende vooruitichten en dat drukte het aandeel met ruim 6% in de nabeurshandel.

Europa hield beter stand, dat werd mede ondersteund door het verrassend meevallende ZEW-sentiment cijfer uit Duitsland (58,3) en een positieve bijdrage van enkele aandelen binnen de AEX. De DAX sloot zo'n 0,8% hoger, de AEX won 0,27% en de CAC 40 won 0,55%.

Macro-economisch nieuws van de dag

Dinsdag was het de eerste reguliere handelsdag van de week op Wall Street, na de sluiting van Wall Street op maandag wegens 'Presidents' Day'. De Aziatische beurzen bleven ook meerdere dagen dicht vanwege het 'Chinese Nieuwjaar'. Dit zorgde voor een gedempte omgeving, met deze keer wel wat minder internationale liquiditeit.

Het belangrijkste macro-nieuws van de dag was de publicatie van de ZEW-index voor het economisch sentiment in Duitsland. De verwachtingsindex daalde dan wel licht van 59,6 in januari naar 58,3 in februari en dat was een tegenvaller want analisten hadden een stijging naar 65 verwacht.

Toch blijft de uitkomst relatief hoog en suggereert dat institutionele beleggers en analisten in Duitsland overwegend optimistisch blijven over de economie op een horizon van zes maanden. ZEW-voorzitter professor Achim Wambach sprak van een fragile herstelbeweging voor de Duitse economie. En zo merken we dat een slecht cijfer snel goed kan worden gepraat wat dan voor een positieve flow zorgt, voor even dan wel te verstaan.

Op valutafront bewoog de euro/dollar weinig en handeld nu rond de 1,184 tot 1,185. De USD index probeerde zich boven de 97 te houden. De Brent olieprijs ($67,5) stond licht onder druk, mede na berichtgeving dat er vooruitgang was geboekt in de nucleaire onderhandelingen tussen de VS en Iran. Goud zakte wat terug en staat nu weer onder de $5.000 per troy ounce. De Bitcoin beweegt nu rond de $68.000.

Korte impressie AEX

De AEX eindigde op 995,80 punten, een winst van 0,27%. Na de lichte daling op maandag (993,10 punten, -0,07%) was dit een bescheiden herstel. De index bevindt zich op een technisch interessant niveau, net onder de psychologische grens van 1.000 punten, die de afgelopen weken toch als een zware weerstand heeft gediend.

Opvallende stijger: RELX

De informatiedienstverlener was een van de koplopers binnen de AEX en trok de index wat omhoog. Dit is wel opvallend, want begin februari was RELX juist een van de slachtoffers van de AI-verkoopgolf. Beleggers kopen het aandeel nu op het lagere niveau terug, mogelijk na dat het aandeel 'oversold' was geraakt na de correctie. RELX is een datafondamental-speler waarvan de markt zich afvraagt of AI nu vijand of bondgenoot is. Na de scherpe correctie van ruim 14% op 3 februari lijkt er selectief herstelkoopgedrag op te treden.

Chart RELX:


De chipsector. ASML won 0,35% terwijl ASMI 1% verloor en Besi 0,9% won. De technologische druk vanuit Wall Street, waar AI-gerelateerde verkoopdruk aanhield blijft ook de Europese chipmakers parten spelen.

AMX-opvallende namen: CTP won 2,8% en Flow Traders steeg 3%. Aan de onderkant verloren AMG en BAM elk meer dan 1%.

DAX

De DAX noteerde 0,8% hoger op 24.998 punten. Na een periode van opmerkelijke outperformance ten opzichte van de meeste internationale indices, hield de DAX de lijn netjes vast. De ZEW-daling drong maar weinig door in de koersen, mede omdat de absolute stand van 58,3 nog altijd ruim boven de 50 uitkomt en wijst op optimisme. De verkiezingen van 23 februari in Duitsland werpen echter hun schaduw vooruit en houden sommige beleggers voorzichtig.

De Volkswagen-groep bleef een aandachtspunt in de DAX. Het concern heeft eerder aangekondigd tegen eind 2028 de kosten met 20% te willen verlagen en het aantal banen verder te willen reduceren. Dit thema speelt de hele sector parten, maar biedt ook technische handelsmogelijkheden op korte termijn. Defensieaandelen zoals Rheinmetall bleven ook aandacht trekken in aanloop naar de verkiezingen, waarbij het thema over hogere defensie-uitgaven dominant aanwezig blijft in het politieke debat.

CAC40:

De CAC40 won 0,5% en eindigde op 8.361 punten. De Franse index blijft iets achter bij de DAX op jaarbasis maar presteert stabiel dankzij steun vanuit de luxe- en energiesector. Airbus blijft een naam die we in de gaten moeten houden na de recente orderdata. De index profiteerde ook mede door enig herstelkoopgedrag in energiefondsen en financials.

Technisch blok: AEX en DAX

AEX: strijd om 1.000 punten duurt voort

De AEX sloot op 995,80 punten en bevindt zich in een duidelijke consolidatiezone tussen de 985 en de 1.005. De 1.000-puntengrens functioneert als psychologische en technische weerstand, die de index tot nu toe nog niet duurzaam wist te doorbreken.

Zolang we onder de 1.000 blijven, is er geen bevestiging van een nieuwe opwaartse impuls. De eerste steun ligt rond 985/988, waar de index al meerdere keren opwaarts omhoog kantelde. Een slotkoers boven 1.010 zou een bullish signaal geven richting hogere niveaus.

De technische structuur is neutraal tot licht constructief. De chipweging in de AEX maakt de index kwetsbaar voor verdere AI-gerelateerde bewegingen, maar de brede marktbreedte verbetert licht dankzij rotatie naar andere sectoren.

Chart AEX:


DAX: consolidatie in technisch sterke positie

De DAX handelt rond de 24.900 tot 25.000 punten. De index is technisch gezien in een gezonde consolidatiefase na de opmerkelijke stijging van de voorbije periode. Eerste steun rond 24.500 tot 24.600, tweede steun bij 24.300 punten. Weerstand bevindt zich op 25.200 tot 25.400. De trend is opwaarts gericht, maar de volatiliteit kan oplopen naarmate de Bundestagswahlen op 23 februari naderen.

Zolang de index boven de 24.500 sluit, blijft de constructieve structuur intact. De DAX is een herbeleggingsindex, wat haar schijnbare outperformance ten opzichte van de AEX deels verklaart.

Chart DAX:

Wall Street: volatiele heropstart na feestdag

Na opening bleef de S&P 500 nog onder de 50-daagse voortschrijdend gemiddelde, maar het index wist vlak na de middag terug in die richting op te lopen. De aanjager van het herstel was nieuws dat de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft gezegd dat er overeenstemming is bereikt over de hoofdprincipes in de nucleaire onderhandelingen met de VS. Dit laatste stuurde de olieprijs weer wat omlaag.

Financials, die de voorbije weken hadden ingeleverd, toonden dinsdag enig herstel. Banken en verzekeraars wonnen terrein. De sectorbreedte was daarmee beter dan de technologienamen lieten vermoeden, al bleven small- en midcaps achter bij large caps. de grote vraag is nu of dit bulltrap is of niet.

Apple (AAPL) was de positieve verrassing van de dag en won ruim 3%. Bloomberg meldde dat Apple de ontwikkeling van drie nieuwe wearable devices met AI-mogelijkheden versnelt, waaronder een bril, een hanger en geavanceerde AirPods. Deze nieuws bood de tech-reus een tegenwicht in een verder moeizame omgeving voor techfondsen. Het aandeel handelde rod de $264.

General Mills (GIS) verloor 7% na een drastische bijstelling van de outlook voor 2026. Het voedingsconcern (Lucky Charms, Progresso) verlaagde de omzetverwachting naar -1,5 tot -2% organisch, terwijl eerder een range van -1 tot +1% werd voorzien. Nog schokkender was de verwachte daling van de operationele winst met 16 tot 20%, tegenover een eerdere prognose van 10 tot 15% neerwaarts. Dit was de grootste eendagsdaling van General Mills in bijna zes jaar.

De 10-jaarsrente noteerde rond de 4,08%, de rentemarkt anticipeert nog altijd op een mogelijke renteverlaging in 2026, al waarschuwde Chicago Fed-president Goolsbee dat er eerst verdere inflatiedaling nodig is alvorens te spreken van meerdere verlagingen.

Technisch blok: Wall Street

S&P 500: kwetsbaar maar nog structureel intact

De S&P 500 sloot op 6.843 punten. De index staat nu op een cruciaal technisch niveau: de 50-daagse lijn ligt vlak boven de huidige koers, en werd de voorbije weken al meerdere op de proef gesteld. Op de hogere niveaus ligt weerstand rond de 6.900 tot 6.950, aansluitend op de toppen van begin januari.

Steun is te vinden bij 6.750 tot 6.800, en verder onderaan bij 6.700. De algehele trend blijft opwaarts gericht op het grotere tijdsframe, maar de index verzwakt zichtbaar, aangezien we een "rounding top" zien. Dat is een patroon dat doet denken aan een verzwakking van het momentum. Een stevig herstel boven 6.900 is nodig om het bredere koopklimaat te herstellen.

Chart S&P 500:


Dow Jones: relatieve veiligheid

De Dow Jones sloot op 49.533, bijna onveranderd. De grote industrials en financials die de Dow domineren, bieden meer bescherming in het huidige klimaat dan techzware indices. De index test het niveau van 49.500 tot 50.000 al een tijdje. Een duidelijke doorbraak boven 50.000 zou een bull-signaal geven, maar de afgelopen weken lukte dat niet duurzaam. Steun ligt bij de 49.000.

Chart Dow Jones:

Verdere agenda deze week:

De rest van deze week staat bol van koersbewegende data. De meest kritische momenten zijn de publicatie van de Fed-notulen vanavond (geeft inzicht in het debat binnen de Fed over renteverlagingen), de Walmart-cijfers op donderdag (als graadmeter voor de Amerikaanse consument), en de PCE-inflatie op vrijdag (de favoriete inflatiemaatstaf van de Fed). Een hoger dan verwachte PCE kan renteverlagingsverwachtingen verder uitstellen.

Op maandag 23 februari zijn er ook de Bundestagswahlen in Duitsland, die mogelijk gevolgen hebben voor het Europese begrotings- en defensiebeleid. En de kers op de taart: Nvidia op dinsdag 25 februari. Dit zijn de meest besproken kwartaalcijfers van dit moment, waarbij de markt wil weten of de AI-capex van grote techbedrijven daadwerkelijk vertaalt naar omzetgroei bij de chipreus.

Psychologisch blok: de markt in balans van angst en hoop

We bevinden ons in een opvallend psychologisch klimaat op de beurzen. Enerzijds zijn de fundamentals van veel bedrijven solide, de economie groeit redelijk, de inflatie daalt, en het winstseizoen verloopt per saldo beter dan gevreesd.

Anderzijds lijkt de markt continu op zoek naar de volgende 'AI-slachtoffers'. Vorige week was het de transportsector (na een microcap paper over AI in logistiek), de week daarvoor financiële dienstverleners. Beleggers schrikken snel en verkopen breed, om vervolgens snel te herstellen zodra de angst overdreven bleek.

Dit is het klassieke patroon van een markt die niet in paniek is, maar wél in een toestand van verhoogde nervositeit. De Dow en S&P 500 zijn meerdere weken na elkaar gedaald. Dat is statistisch gezien geen ramp, maar het verzwakt het momentum wel. De Nasdaq heeft nu vijf verliesweken op rij achter de rug, voor het eerst sinde 2022.

Voor Guy Systeem-leden is de boodschap helder: dit soort markt vraagt om discipline. Het gevaar is FOMO in twee richtingen: FOMO om te kopen als het herstelt, en FOMO om te verkopen zodra er negatief nieuws verschijnt. Beiden leiden tot slecht getimede beslissingen. De beste aanpak is om je handelsplan vast te houden, strikte stop-losses te respecteren en geen posities in te nemen op basis van emotie of angst voor het missen van een beweging. Volatiliteit is geen vijand als je een systeem hebt. Het is een kans.

"The market is a voting machine in the short run, but a weighing machine in the long run. Patience is not just a virtue, it is the core competency of a successful trader."

Stock Trader's Almanac

Speciaal aanbod: kijk tot 1 MEI mee met Guy Systeem Trading

Tot 1 mei 2026 kun je kennismaken met Guy Systeem Trading voor een speciaal tarief. Nu voor €29 tot 1 MEI

Dagelijkse marktanalyse, handelsplan, intermarkt-inzichten en realtime updates op basis van Guy's bewezen systeem. Profiteer van de huidige volatiliteit met een duidelijke strategie en discipline.

Meld je aan via de USMarkets Trader Shop

Guy Boscart
US Markets

Disclaimer: Beleggen brengt risico’s met zich mee. Koersen kunnen stijgen en dalen, resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Deze informatie is algemeen en geen persoonlijk beleggingsadvies. Handel alleen met geld dat u kunt missen.

Andy1 gisteren, 11:18 Bedankt voor de uitgebreide analyse op de indices.....SUPER
Dinsdag, 17:22

Herstelpoging na zwakke opening, Bulltrap in de maak?

Wall Street is weer terug na Pres­i­dents’ Day, maar echt feestelijk is de heropen­ing nog niet. Tech­nolo­gie ligt opnieuw wat onder druk, oblig­aties lopen op en de rentev­erwachtin­gen ver­schuiv­en. Ter­wi­jl Europa opval­lend kalm bli­jft, worstelt de Amerikaanse markt met AI-angst, dal­ende yields en de…

Lees verder »
Loading..
Er is een fout opgetreden
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.