Wo 26 mrt. 2025, 08:55

We naderen mogelijk een draaipunt na stevig herstel

Beste beleggers, beursvolgers ...

De 3 grote indices op Wall Street sluiten de sessie voor de 3e sessie op rij af met winst. Men wacht op nieuws rondom de tarieven en men is er niet helemaal zeker van waarmee Trump dinsdag zal komen. Het grootste herstel zien we vooral bij de technologieaandelen, de grote 7 hadden allemaal rond de 20% of zelfs meer verloren de afgelopen weken. Toch merk ik op de een of andere manier dat het nu niet zoals anders is en dat de indices helemaal zullen gaan herstellen. De waarderingen blijven heel hoog zelfs na de correctie en er is onzekerheid over de economie in de VS. Verder wachten beleggers ook op de PCE inflatie van komende vrijdag, dat is een belangrijk cijfers voor de Fed.

Videoblog: Bekijk de nieuwe VideoBlog via deze link

Podcast: Beluister de nieuwe via deze link op Spotify

De prijs van het goud zien we vanmorgen rond de 3.060 dollar, de Brent olie komt uit rond de 72,5 dollar. De 10 jaars rente in de VS komt vanmorgen uit rond de 4,33%, de euro komt vanmorgen uit rond de 1,078 dollar. De Bitcoin staat vanmorgen rond de 88.300 dollar.

Exclusieve signalen voor onze leden:
Bij Trading hebben we alle posities goed kunnen sluiten en we ronden de maand maart af met een mooie winst van rond de 20%. Het is nu wachten op het vervolg. Dit jaar hebben we in ieder geval al een mooi resultaat van 42% bij Guy Trading en Systeem Trading. Bij Polleke Trading halen we 35% dit jaar (2025).

Via de 'Dynamische Aandelen Portefeuille' die men ook kan volgen via Guy en Systeem Trading lopen er nu nog 2 posities. Er werd wel al een mooie winst genomen op enkele posities. Zie de afgeronde posities van dit jaar via de laatste tabel hieronder.

De posities die we opnemen kunt u volgen, dat kan door lid te worden via de nieuwe aanbieding, nu voor € 35 tot 1 JUNI 2025, dan ontvangt u 2 maanden onze exclusieve service voor de leden.

Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Woensdag 26 maart 2025:
De Europese beurzen sloten dinsdag in het groen, deze keer waren het vooral bankaandelen die in trek waren. De winsten van Europese banken zijn veel veiliger geworden, nu het risico is afgenomen dat de beleidsrente van de ECB onder 1,5% daalt, gaf JPMorgan aan.

Verder kunnen de banken profiteren van een sterkere macro-economie in Europa, er komen meer overheidsinvesteringen en er komen hogere rentes op staatsleningen. De Europese bankenindex van de Stoxx 600 is dit jaar al met zo'n 27% gestegen.

Een richtpunt voor de markten waren de gesprekken tussen Amerika en Rusland over een wapenstilstand in Oekraïne. Tegen het einde van de handelsdag verklaarde het Witte Huis dat er akkoorden werden gesloten met zowel Oekraïne als Rusland over de veiligheid van schepen in de Zwarte Zee. Daarbij zou de VS zich inzetten om bepaalde Russische exporten te bevorderen.

Wall Street:
Wall Street behaalde via de grote indices voor de 3e sessie op rij winst, bij de Dow Jones zien we een slot dat nagenoeg gelijk was aan het slot van maandag, maar de S&P 500 won 0,1% en de Nasdaq won 0,46%. Ook de Nasdaq 100 won 0,53%. Verder waren er ook verliezers, de SOX-index sluit 0,7% lager terwijl de Russel 2000 met 0,2% verlies eindigde. De Dow Transport index sluit met 0,8% verlies.

Vooral de onzekerheid over de omvang van de aankomende tarieven zorgt ervoor dat beleggers voorzichtig blijven. Maandag stegen de indices vooral door signalen dat de regering de wederzijdse heffingen die op 2 april ingevoerd zouden worden, kunnen worden teruggeschroefd. Trump zei al dat hij "veel landen misschien wel eens een pauze zou gunnen."

Aan de andere kant zei Trump dat er in de "nabije toekomst" nieuwe tarieven op de farmaceutische en autosector zouden komen. En in een ander abrupt salvo zei Trump maandag dat de VS een "secundair tarief" zou opleggen aan elk land dat olie of gas koopt van Venezuela.

Ondertussen blijven zorgen over het risico voor een recessie in de VS toenemen. De angst voor tarieven en ontslagen bij de federale overheid blijven de krantenkoppen halen. Amerikanen blijven zuur over de economische vooruitzichten in de VS, dat laat ook het laatste cijfer van het consumentenvertrouwensindex zien, dat kwam uit op 92,9 uitkwam en veel lager dan de 100,1 van februari. Dat was meteen ook het laagste niveau in meer dan 4 jaar.

Azië:
De Hang Seng Index won dinsdag 0,65%, de Nikkei index in Tokio won 0,75%. Over het algemeen plussen in Azië dus.

Videoblog: Bekijk de nieuwe VideoBlog via deze link

Podcast: Beluister de nieuwe via deze link op Spotify

Europa:
Een sterke sessie in Europa dinsdag, zo wist de DAX met 1,13% winst te sluiten terwijl de CAC 40 met 1,1% winst sluit. De AEX won 0,6% en sluit boven de 920 punten.

Nog wat nieuwsfeitjes hieronder:

  • De futures op Wall Street laten een klein verlies zien vanmorgen, de S&P 500 future, de Nasdaq 100 future en de Dow Jones future staan alle 3 zo'n 0,1% lager. De futures in Europa laten een vlak verloop zien vanmorgen.
  • Wall Street steeg voor de 3e sessie op rij, ondanks het afnemende consumentenvertrouwen en terwijl beleggers zich afvroegen of Trump zijn plannen voor de komende tarieven zou gaan temperen.
  • De nieuwe CEO van Intel heeft misschien wel de laatste kans om het bedrijf weer op de rails te krijgen. Hoewel het onduidelijk is of Intels financiële problemen snel kunnen worden opgelost, is men het er over eens welke stappen Tan moet nemen.
  • Deze week worden nog de kwartaalcijfers van Lululemon, GameStop en Dollar Tree bekend gemaakt.
  • Het aandeel GameStop steeg met meer dan 8% nabeurs door dat het bedrijf zijn kwartaalresultaten publiceerde en aankondigde dat het de bitcoin als reserve activa aan de schatkist wil toevoegen.
  • Het aandeel Trump Media & Technology Group steeg dinsdag met 6% nadat het bedrijf een partnerschap aankondigde met Crypto.com om op deze manier een ​​reeks exchange-traded funds (ETF's) en producten te lanceren. Trump Media was een van de grote winnaars na de overwinning van de president in november vorig jaar maar de aandelen zijn sinds begin dit jaar al met 30% gedaald.
  • De koperprijzen blijven stijgen en bereikten dinsdag bijna het hoogste niveau ooit. Er zijn aanwijzingen dat de regering-Trump gematigdere tarieven zou gaan opleggen op koper.
  • Detailhandelaren waarschuwen dat het consumentenklimaat niet verbetert, aangezien inflatie en tarieven belangrijke aandachtspunten blijven voor koopjesjagers.
  • Het consumentenvertrouwen daalde van 72,9 naar 65,2. Het niveau bleef voor de tweede maand op rij onder de drempel van 80 en deze drempel geeft doorgaans een recessie aan. Het was het laagste punt in 12 jaar tijd voor deze index.
  • Joe Tsai, voorzitter van Alibaba Group, waarschuwt ervoor dat er mogelijk een zeepbel ontstaat in de bouw van datacenters. Volgens hem zou het tempo waarin de bouw plaatsvindt de aanvankelijke vraag naar AI-diensten wel eens kunnen overtreffen.
  • Banken waren in trek, zo won ING won 2,7% in Amsterdam net als BNP Paribas in Parijs. Ook Credit Agricole, Deutsche Bank, Commerzbank en Banco Santander sloten hoger. ABN AMRO won 2,4%.
  • In Frankfurt ging Bayer aan kop, met een winst van 5,2% herstelde het aandeel van de daling van maandag na een miljardenboete in een zaak rond gewasbeschermingsmiddel Roundup.
  • Van de "Magnificent Seven" aandelen eindigde alleen Nvidia lager dinsdag. De AI-reus verloor 0,6%.

Market Map S&P 500:
Via de Market-Map van de S&P 500 (slot dinsdag) zien we dat de sessie verdeeld was.

Korte analyse Goud, Zilver, Brent olie en Bitcoin:
De koers van het goud staat vanmorgen rond de 3.060 dollar en blijft zo dicht bij de recordniveaus. Weerstand nu eerst rond de 3.075 en 3.100 dollar. Steun nu eerst rond de 3.050, 3.025, 3.000, 2.975, 2.950 dollar. Het zilver herpakt zich met 2% tot rond de 33,6 dollar, steun nu de 33 dollar, later steun rond de 32,5 en 32 dollar. Weerstand rond de 34 en 35 dollar.

De Brent olie komt vanmorgen uit rond de 72,5 dollar. Onder de 74 dollar zag het er niet goed uit voor de Brent olie en dat blijkt nu duidelijk. Steun nu rond de 70 en 68 dollar, later rond de 67 en 66 dollar steun. Weerstand nu eerst de 74 dollar, later weerstand rond de 75 en de 76-77 dollar.

De Bitcoin blijft volatiel en staat nu rond de 88.300 dollar. De steunzone en mijn eerdere doel blijft nog altijd staan op 70.000-75.000 dollar, weerstand nu rond de 90.000 dollar.

Exclusieve signalen voor onze leden:
Bij Trading hebben we alle posities goed kunnen sluiten en we ronden de maand maart af met een mooie winst van rond de 20%. Het is nu wachten op het vervolg. Dit jaar hebben we in ieder geval al een mooi resultaat van 42% bij Guy Trading en Systeem Trading. Bij Polleke Trading halen we 35% dit jaar (2025).

Via de 'Dynamische Aandelen Portefeuille' die men ook kan volgen via Guy en Systeem Trading lopen er nu nog 2 posities. Er werd wel al een mooie winst genomen op enkele posities. Zie de afgeronde posities van dit jaar via de laatste tabel hieronder.

De posities die we opnemen kunt u volgen, dat kan door lid te worden via de nieuwe aanbieding, nu voor € 35 tot 1 JUNI 2025, dan ontvangt u 2 maanden onze exclusieve service voor de leden.

Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Resultaat services maart 2025:

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Vandaag, 08:50

DAX dicht bij record: Stijging per dag vanaf bodem gem. 1,3%

Beste beleggers, beursvolgers ...

De indices stomen door, door de deal met het VK kregen we opnieuw een positieve sessie, de deal werd uiteraard volop in de spotlights gezet door Trump maar eigenlijk lijkt me dat geen reden om door te stomen naar nieuwe records. De situatie is altijd slechter dan voor 2 april waar de tarieven werden uitgerold. Daarom staan we deze keer opnieuw verstelt dat de beurzen zo hoog staan op dit moment. Het is wat het is, naar mijn mening heb ik alles wat ik heb gedaan, wat betreft de posities, goed overwogen gedaan. Alleen het geweld in de positieve richting was op bepaalde momenten nog heftiger dan bij het herstel na COVID-19. Eigenlijk blijft het extreem gevaarlijk wat er nu gaande is, we mogen weer goed beginnen op te letten voor een hele grote schuiver. Naar mijn mening zullen veel grote beleggers posities beginnen te sluiten om niet nog een keer in een grote daling terecht te komen. We gaan het zien, veel logica zit er niet in momenteel, en als het draait zal het ook niet voorzichtig zijn. In deze markt blijft alles zeer volatiel, dat zal ook bij een draai zo zijn.

Bekijk zeker ook mijn laatste Podcast 7 via ofwel Spotify ofwel YouTube (met beeld). Ga naar Pod­cast alleen geluid: https://​open​.spo​ti​fy​.com/​episo…
VideoBlog (Podcast met beeld): https://​youtu​.be/​I​2​V​b​T​O​q1NRo

Aanbieding signaaldiensten:
De posities die we opnemen kunt u volgen door lid te worden via de nieuwe aanbieding, nu voor € 35 tot 1 JULI 2025, dan ontvangt u 2 maanden onze exclusieve service voor de leden.

Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Vrijdag 9 mei 2025:
De futures op Wall Street laten wat winst zien vanmorgen, het is op dit moment niet veel, maar de indicatie is dat Wall Street wat hoger van start kan gaan. Ook in Europa zien we dat de indices iets hoger van start kunnen gaan. Veel is het niet volgens de indicaties, maar wel weer een plusje. De AEX sloot wel voor het eerst sinds 2 april boven de 900 punten, de DAX komt op een zucht van de hoogste stand ooit die op 23.475 punten wacht. Het herstel vanaf de bodem is indrukwekkend te noemen, in minder dan een maand tijd zien we de DAX bijna 5.000 punten hoger.

Op 7 april tikte de DAX even de 18.490 punten aan, op 8 mei sluit de index de sessie af op 23.353 punten en de index stond even 23.408 punten. Dat is ruim een kwart (26%) erbij en er waren daarvoor 20 sessies nodig want er zaten ook 3 vrije dagen tussen. Gemiddeld is dat goed voor zo'n 1,3% per sessie. Dan moet ik het weer zeggen, voor de zoveelste keer al, zoiets heb ik nog nooit meegemaakt in de ruim 30 jaar dat ik met de beurs bezig ben.

Dat is ook de reden dat ik zit te strubbelen met short posities, het is meer dan logisch dat je na een rally als deze short posities probeert op te nemen want in feite kan het zo niet verder blijven stijgen zou je denken. De shorts heb ik pas opgenomen na dat het herstel al ver onderweg was, niet op de bodem zelf. De DAX is wel de enige index die al zo dicht bij de recordstand uitkomt, de andere indices die we volgen staan ook al heel ver boven hun bodem.

Nu lezen en horen we dat het verder zal stijgen, dan moeten we opletten want deze markt staat heel ver van alle logica. Een slecht of minder goed bericht, of een uitspraak van Trump die niet goed wordt ontvangen en er gaat in no-time 5% tot 8% van de koersen af. En dat kan binnen een paar sessies, veel tijd heeft een markt als deze niet nodig.

Nieuws rondom de handelsoorlog:
We komen er niet onderuit, nu kondigde Trump donderdag zijn eerste deal aan sinds het begin van een wereldwijde handelsoorlog. Hij onthulde een beperkt pact met het Verenigd Koninkrijk dat de handelsbelemmeringen voor bepaalde goederen, zoals auto's en landbouw, zou verlagen, terwijl veel details nog moeten worden uitgewerkt. Het lijkt heel veel maar in feite is het nogal beperkt.

Trump noemt het zelf een "geweldige handelsdeal voor beide landen". "Dit is een fantastische, historische dag", voegde de Britse premier Keir Starmer eraan toe, die telefonisch aanwezig was. Hoe dan ook, de situatie is minder goed dan voor de handelsoorlog begon.

Bekijk zeker ook mijn laatste Podcast 7 via ofwel Spotify ofwel YouTube (met beeld). Ga naar Pod­cast alleen geluid: https://​open​.spo​ti​fy​.com/​episo… of bekijk de VideoBlog (Podcast met beeld) via https://​youtu​.be/​I​2​V​b​T​O​q1NRo

Over de gehele lijn was er winst op Wall Street woensdag:

  • S&P 500: 5.663,94 punten (0,58%)
  • Dow Jones index: 41.368,45 punten (0,62%)
  • Nasdaq Composite: 17.928,14 punten (1,07%)
  • SOX-index: 4.430,44 punten (1%)
  • Russell 2000: 2.026,41 punten (1,85%)
  • Dow Transport: 14.130,6 punten (2,53%)

Hoe dan ook het volgende voorbeurs:

  • Europa start vlak tot wat hoger vanmorgen
  • De AEX zal naar verwachting vlak van start gaan
  • De futures op Wall Street geven een vlakke opening aan
  • De beurzen in Azië noteren hoger
  • De VIX-index staat vanmorgen rond de 22
  • De euro/dollar komt uit rond de 1,124 dollar
  • De 10 jaar rente in de VS staat rond de 4,37%
  • De goudprijs komt vanmorgen uit rond de 3.320 dollar
  • Voor een vat Brent olie betaalt men nu 63,2 dollar
  • Bitcoin komt uit op 102.500 dollar

Europa:
Europa sluit donderdag hoger, de DAX won 1,02% met een slot op 22.352 punten. De Franse CAC 40 sluit met een winst van 0,9% terwijl de AEX met 0,65% winst de sessie afsloot op 901,9 punten.

Nog wat nieuwsfeitjes hieronder:

  • De DAX staat nu heel dicht bij de recordstand, het V-herstel is uniek en men hield dit 2-3 weken geleden totaal geen rekening mee. Het is een kenmerk van de huidige marktsituatie, een periode van pauze krijgen we voorlopig niet meer.
  • De DAX won bijna 5.000 punten in 20 handelsdag, ofwel 1,3% vanaf de laagste stand per sessie. Dat is weer iets om in te lijsten.
  • Nadat Wall Street de laatste signalen verwerkte over de handelsoorlog van Trump lijkt de markt er rekening mee te houden dat de handelsoorlog mogelijk een meer verzoenende fase ingaat.
  • En dan zei Trump: "Je kunt maar beter nu aandelen gaan kopen", wijzend op het vooruitzicht van verdere handelsonderhandelingen en een belastingwet die in het Congres wordt behandeld.
  • Beluister de Pod­cast: https://​open​.spo​ti​fy​.com/​episo…
  • Bekijk de Podcast op Video: https://​youtu​.be/​I​2​V​b​T​O​q1NRo
  • Nvidia past H20-chip aan voor verkoop aan China onder nieuwe exportregels. Het bedrijf heeft plannen onthuld voor een minder krachtig model van de H20 AI-chips voor gebruik in China als reactie op de Amerikaanse exportbeperkingen op de krachtigste chips van Amerikaanse chipproducenten.
  • De aankondiging van Coinbase over de overeenkomst van de cryptobeurs om optieplatform Deribit over te nemen voor 2,9 miljard dollar, zorgde voor een positief sentiment in de sector.
  • Bitcoin passeert de 102.000 dollar en bereikt het hoogste niveau sinds januari na het bericht van Coinbase en de tariefafspraken.
  • In een bericht eerder deze week zei Bernstein-analist Gautam Chhugani dat ongeveer 80 bedrijven "de 'Bitcoin Standard' hebben aangenomen en daarmee Bitcoin-schatkistpapier aan hun balans hebben toegevoegd. Samen bezitten ze nu zo'n 3,4% van de totale BTC-voorraad."
  • Het aandeel Carvana steeg donderdag met meer dan 12% en naderde een nieuw 52-weeks record. De winst steeg in het eerste kwartaal doordat consumenten hun auto's kochten om de heffingen van president Trump voor te zijn.
  • Aandelen Warner Bros. Discovery stijgen door aanhoudende speculatie over een splitsing van het bedrijf.
  • Donderdagmiddag was de Bank of England aan zet. Conform de marktverwachting werd de Bank Rate verlaagd van 4,50 tot 4,25%.
  • AB InBev heeft in de eerste drie maanden van dit jaar de volumes zien dalen, maar de omzet en het bedrijfsresultaat stegen juist sterker dan verwacht. De cijfers werden in Brussel beloond met een winst van 3,2%.
  • ASML won in Amsterdam ruim 4%, STMicroelectronics steeg circa 2% in Parijs.
  • Micro Strategy won 5,6%, nadat de bitcoin weer boven de 100.000 dollar steeg. Het bedrijf bezit enorm veel bitcoins.
  • Arm Holdings maakte een koersval van ruim 6% na het afgeven van een tegenvallende outlook.

Market map:
Via de marketmap zien we meteen dat het over het algemeen een positieve sessie was donderdag.

Overzicht goud, zilver, olie en bitcoin:
Het goud komt vanmorgen uit rond 3.320 dollar. Het zilver zien we rond de 32,5 dollar. Een terugval deze keer maar over het algemeen blijven de edelmetalen sterk liggen.

Vanmorgen kost een vat Brent olie 63,2 dollar, de bitcoin zien we rond de 102.500 dollar. De euro zien we rond de 1,124 dollar.

Aanbieding signaaldiensten:
De posities die we opnemen kunt u volgen door lid te worden via de nieuwe aanbieding, nu voor € 35 tot 1 JULI 2025, dan ontvangt u 2 maanden onze exclusieve service voor de leden.

Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Vandaag, 07:11

TA Walmart, Nasdaq, AEX, Shell, ASML en Nat. Ned.

Ik heb weer zes grafieken uit­gekozen. Bent u het er niet mee eens of zit uw favori­et er niet bij? Vraag uw favoriet(en) dan aan! Wal­mart: In een eerdere col­umn gaf ik aan dat de boven­z­i­jde van het blauwe blok­je de tar­get is. Dat geldt nog steeds, maar we moeten de ogen niet sluiten voor de…

Lees verder »
Gisteren, 14:32

Marktcijfers

Actueel Verwacht Vorige
USA USA: Eerste Aanvragen Werkloosheidsvergoeding 14:30 228K 231K 241K Actueel: 228K Verwacht: 231K Vorige: 241K
Gisteren, 09:59

US Markets Trading en Coaching: Nu 35 euro tot 1 JULI

Beste beleggers,

Doe nu mee met de nieuwe aanbieding, dan ontvangt u meteen al onze updates, signalen, coaching en kunt u mee discussiëren via onze beursbox waar onze leden elkaar dagelijks kunnen bereiken. Dat kan nu tot 1 JULI voor slechts € 35. Daarna kunt u bekijken of het iets voor u is. Ook in deze moeilijke volatiele markt blijven we goed overeind en dat is niet eenvoudig.

Zodra het kan zullen er uiteraard ook weer tips komen om via de 'Dynamische Aandelen Portefeuille' posities op te nemen. Wel moet dat gebeuren bij een dip en als het kan als de markten wat rustiger worden.

Nu voor € 35 tot 1 JULI, schrijf u in via deze link of ga naar https://www.usmarkets.nl/tradershop

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Loading..
Er is een fout opgetreden
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.