Week start positief maar let wel op dat de volatiliteit blijft
Week start positief maar let wel op dat de volatiliteit blijft
Beste beleggers, beursvolgers ...
De indices op Wall Street wonnen maandag allemaal na dat er uitstel van tarieven kwam op elektronica onderdelen. Toch viel de stijging wat tegen, richting het slot moesten de bedrijven Apple en Nvidia een groot deel van de openingswinst inleveren. Een positieve start maar beleggers blijven voorzichtig. Het was de 2e sessie op rij dat er winst werd geboekt, de vraag is nu of dat door zal zetten. Vergeet ook niet dat de indices er al een zeer stevige rebound op hebben zitten sinds de bodem die afgelopen woensdag nog werd neergezet. Als we goed kijken naar de grafieken dan geraken we nog niet tot de top van woensdag. Daar kan er nu behoorlijk wat weerstand wachten. Het lijkt erop dat de markt wacht op een volgende grote beweging, veel positieve dingen zien ik niet momenteel dus verwacht ik niet dat de markten veel verder gaan stijgen. Reken er trouwens ook op dat de beurzen dicht blijven vrijdag door Goede Vrijdag, en Europa blijft maandag door 2e Pasen ook dicht ...
De prijs van het goud zien we vanmorgen rond de 3.240 dollar, de Brent olie komt uit rond de 65 dollar. De 10 jaars rente in de VS komt vanmorgen uit rond de 4,37%, de euro komt vanmorgen uit rond de 1,135 dollar. De Bitcoin staat vanmorgen rond de 85.500 dollar.
Podcast: Leren omgaan met een 'Bear Market' en wat kunnen we nog meer verwachten? Dit alles in een nieuwe Podcast met veel ins en outs ... https://open.spotify.com/episo... of ga naar https://www.buzzsprout.com/245...
Exclusieve signalen voor onze leden:
De posities die we opnemen kunt u volgen, dat kan door lid te worden via de aanbieding, nu voor € 35 tot 1 JUNI 2025, dan ontvangt u 2 maanden onze exclusieve service voor de leden. Er komen snel weer mogelijkheden.
Nu lopen er geen posities na dat we winst hebben genomen op de posities. Zoals u kunt zien behalen we dit jaar tot nu toe een mooie winst en dat vooral door heel voorzichtig te handelen omdat we in deze markt geen grote risico's willen nemen.
Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Dinsdag 15 april 2025:
Dow, S&P 500 en Nasdaq futures leveren wat in vanmorgen, nog niet veel maar we hebben gisteren wel opnieuw veel beweging gezien op Wall Street zodat ik niet verwacht dat de markt stil zal vallen. Beleggers waren zeer positief van start gegaan door dat de onderdelen voor elektronica en computers uitstel kregen wat betreft de tarieven. Apple en Nvidia begonnen de sessie dan ook zeer sterk maar uiteindelijk won Apple slechts 2% terwijl Nvidia met een klein verlies van 0,2% de sessie afsloot.
Over de gehele lijn was er wel winst op Wall Street:
- S&P 500: 5.405,97 punten (+0,8%)
- Dow Jones-index: 40.524,79 punten (+0,8%)
- Nasdaq Composite: 16.831,48 punten (+0,6%)
- SOX-index: 4.003,22 punten (+0,3%)
- Russell 2000: 1.880,88 punten (+1,1%)
Beleggers beginnen wel moedeloos te worden van de economische koers die Trump aan het kiezen is. Hij kan hoge tarieven hanteren of hij kan lage rentes hanteren. Het grote probleem is dat hij niet beiden kan willen hebben.
Het probleem is dat Trump beide wil, en hij lijkt te denken dat hij de markt te slim af kan zijn door gunstige zakelijke voorwaarden te creëren, terwijl hij de boel op stelten zet met tarieven die de kosten en prijzen opdrijven. Op dit punt heeft Trump het Maximum geprobeerd op het gebied van de tarieven, en daarop heeft de markt gereageerd met Maximum aan consequenties.
De onbeantwoorde vraag is nu of Trump de consequenties zal accepteren, die ironisch genoeg andere belangrijke onderdelen van zijn agenda zouden gaan ondermijnen.
Het is en blijft ook heel moeilijk om de situatie te begrijpen, eerst overal volop tarieven uitrollen om ze daarna op pauze te zetten en zo weel voor onzekerheid te zorgen en als de financiële markten ergens een hekel aan hebben is dat aan onzekerheid. Dus het kan er wel even redelijk uitzien momenteel, maar voorbij is het nog lang niet. Al weten we dat nooit, we hebben de afgelopen jaren al vaker dingen gezien die je eerder voor onmogelijk hield.
Een gedachte door mij over de situatie:
Of het allemaal zo zal lopen weet ik natuurlijk ook niet, wat ik wel weet is dat het een zeer complexe situatie is en zal blijven zo lang Trump aan de macht blijft. Verwacht dus grote dalingen en stevige rebounds, dat gaf ik ook aan via mijn Podcast die u kunt beluisteren via de link https://open.spotify.com/episo... of ga naar https://www.buzzsprout.com/245...
Blijf hoe dan ook zeer alert de komende dagen, weken ...
Hoe dan ook het volgende voorbeurs:
- De AEX opent naar verwachting 0,15% lager
- Europese futures laten een verdeelde start zien vanmorgen
- De futures op Wall Street geven een lagere start aan
- De beurzen in Azië sluiten verdeeld
- De Nikkei index in Japan sluit 1% hoger
- Hong Kong verliest 0,1%, China zo'n 0,2%
- De VIX-index staat vanmorgen rond de 25,5
- De euro/dollar komt uit rond de 1,135 dollar
- De 10 jaar rente in de VS staat rond de 4,37%
- De goudprijs komt vanmorgen uit rond de 3.240 dollar
- Voor een vat Brent olie betaalt men nu 65 dollar
- Bitcoin komt uit op 85.500 dollar
Europa:
Europa kende een positief verloop maandag, de DAX sluit 2,85% hoger af op 20.955 punten. De Franse CAC 40 won 2,37% terwijl de AEX er met 2,4% winst de sessie afsloot met een slot op 839,3 punten.

Nog wat nieuwsfeitjes hieronder:
- Podcast: Leren omgaan met een 'Bear Market' en wat kunnen we nog meer verwachten? Dit alles in een nieuwe Podcast met veel ins en outs ... https://open.spotify.com/episo... of ga naar https://www.buzzsprout.com/245...
- Auto aandelen stijgen nu Trump zegt dat hij 'naar iets op zoek is' om autobedrijven te helpen met tarieven. Trump gaf niet duidelijk aan of er hulp zal komen om de gevolgen van algemene importheffingen op auto's te beperken of dat hij de komende heffingen op auto-onderdelen zal uitstellen.
- Ook de kwartaalrapporten van een groot aantal Amerikaanse bedrijven zullen voor beleggers een belangrijk aandachtspunt zijn. Goldman Sachs, Bank of America, Citi, Johnson & Johnson, Taiwan Semiconductor en Netflix komen met cijfers.
- In Frankrijk kunnen beleggers vandaag reageren op omzetcijfers van LVMH. Die waren geen feest. De omzet bleek in het eerste kwartaal met 2% op jaarbasis te zijn gedaald, terwijl analisten op een stijging van 2% hadden gerekend.
- Een toespraak van Fed-bestuurder Christopher Waller stelde beleggers aan de ene kant wat gerust. Hij verwacht dat een inflatiepiek als gevolg van de hogere tarieven slechts tijdelijk zal zijn. Mocht er dan toch een recessie dreigen als gevolg van de tarievenoorlog, dan verwacht hij dat de Fed de rente zal verlagen, ook als de inflatie te hoog blijft.
- Apple, dat sterk afhankelijk is van China, sloot 2,2% hoger in reactie op het uitstel van smartphones van de hoge tarieven voor China.
- Nvidia meldde dan weer dat het zijn AI-supercomputers volledig in de Verenigde Staten zal gaan bouwen, maar de koers deed er niet veel op: -0,2%.
- Palantir Technologies sloot 4,6% hoger nadat werd bevestigd dat de NAVO software van het bedrijf AI zal gaan gebruiken.
- De aankoop van bitcoins legt MicroStrategy brent tot nu toe winst op. Het blijkt dat er vorige week nog eens 3.459 munten werden gekocht aan een gemiddelde prijs van 82.618 dollar. In totaal bezit het bedrijf nu 531.644 bitcoins tegen een gemiddelde aankoopkoers van 67.556 dollar. De huidige koers komt uit boven de 85.000 dollar.
- Goldman Sachs werd beloond voor de kwartaalcijfers, het aandeel steeg met bijna 2%. De cijfers waren enigszins geflatteerd: de handel in aandelen leverde veel geld op, maar dat was voordat Trump met zijn heffingen kwam. De winst steeg met bijna 15% en de omzet met circa 6%.
- Morgen komen onder meer ASML en Heineken met hun kwartaalcijfers. Men zal vooral kijken naar wat ASML te vertellen heeft.
Market map:
Via de marketmap ziet u over het algemeen een positieve sessie op Wall Street maandag.

Overzicht goud, zilver, olie en bitcoin:
Het goud verloor wat maandag en onderbreekt de recordreeks voor even, de onzekerheid op de markten blijft. Het goud komt vanmorgen uit rond de 3.240 dollar. Het zilver herpakt zich wel verder en geraakt tot rond de 32,3 dollar.
De olieprijs laat de bodem even voor wat het is, vanmorgen kost een vat Brent olie 65 dollar, de bodem kwam uit net onder de 60 dollar afgelopen woensdag.
De bitcoin zien we rond de 85.500 dollar vanmorgen, we zien weer even een stevig herstel voor de digitale munt.

Exclusieve signalen voor onze leden:
De posities die we opnemen kunt u volgen, dat kan door lid te worden via de aanbieding, nu voor € 35 tot 1 JUNI 2025, dan ontvangt u 2 maanden onze exclusieve service voor de leden. Er komen snel weer mogelijkheden.
Er lopen nu weer enkele posities sinds maandag. Zoals u kunt zien behalen we dit jaar tot nu toe een mooie winst en dat vooral door heel voorzichtig te handelen omdat we in deze markt geen grote risico's willen nemen.
Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart
Liveblog feed
De grote correcties van de Bitcoin sinds 2010
Bitcoin Historische Correcties: Een Analyse van de Huidige Dip
Wanneer we kijken naar de historische data van Bitcoin correcties vanaf 2010 tot heden (eind 2025), valt direct op dat volatiliteit een inherente eigenschap blijft bij deze asset class. De tabel hieronder plaatst de huidige marktbeweging in het juiste perspectief.

Belangrijkste inzichten in deze tabel:
- Correctie vs. Bear Market: Het is cruciaal om onderscheid te maken tussen een 'gezonde' correctie in een bullmarkt en een volledige 'crypto winter'. De rode regels in de tabel tonen de echte bear markets (zoals 2014, 2018 en 2022), waarbij er dalingen van 75% tot 94% voorbij kwamen en de correctie vaak meer dan een jaar duurde.
- De Huidige Stand van Zaken (2025): De recente daling van 36% (oktober-november 2025) past wel perfect in het patroon van een tussentijdse correcties tijdens een bull run. Vergelijkbare dalingen zagen we in 2017 (-30% tot -40%) en begin 2021 (-31%). Dit suggereert dat we nu mogelijk te maken hebben met een tijdelijke afkoeling, en nog niet met het einde van de cyclus.
- Duur van de Pijn: Terwijl bear markets gemiddeld een jaar duren, zijn bullmarkt-correcties vaak kort en hevig. Met een duur van 46 dagen is de huidige daling relatief kort, wat vaak wijst op een snelle shake-out van speculanten voordat de trend zich hervat. De vraag blijft uiteraard wel of het daarbij zal blijven.
- Herstelpotentieel: Historisch gezien worden dalingen van 30-40% vaak gevolgd door een sterke rally richting nieuwe hoogtes. De kolom "% Return to New High" laat zien dat het herstel na zo'n dip vaak procentueel groter is dan bij de voorgaande stijging.
Conclusie: Hoewel een daling van 36% pijnlijk kan aanvoelen voor een korte termijn belegger, toont de historie aan dat dit "business as usual" is voor de Bitcoin. Zolang de daling niet structureel richting de -70% gaat, blijft de lange termijn trend intact.
Guy Boscart
US Markets
VIDEOBLOG: NASDAQ hell breaks lose - Video
Vorige week Maandag kon u Short op de DAX 23600min. De Targetzone “23200” werd maandag al bereikt. De NASDAQ doet nog straffer voor uw ogen …Leuk dat u meekijkt bij de gestructureerde werkwijze bij Technisch Polleke. We doen dagelijkse strategieën op de grootste indexen AEX — DAX en NASDAQ in…
Lees verder »De beer ontwaakt: Kansen stapelen zich op voor actieve traders
Beste beleggers, beursvolgers...
We roepen het al langer, de markten blijven extreem volatiel en het gevecht tussen de BULLS en de BEARS wordt steeds grimmiger. Maar als we de veteraan-strateeg Michael Howell mogen geloven, is het feestje op Wall Street nu echt voor een langere periode voorbij. Sterker nog, we staan volgens hem aan de vooravond van een "Bear Market" die wat langer kan duren (minimaal 9 maanden en zelfs tot 3 jaar).
De geldkraan gaat dicht
Waar men de afgelopen jaren heerlijk kon surfen op een oceaan van gratis geld, droogt die plas nu in een enorm rap tempo op. Michael Howell (de CEO van CrossBorder Capital) was er in de "MacroVoices podcast" glashelder over, de wereldwijde liquiditeitscyclus draait. En dat is geen goed teken voor de financiële markten.
We hebben voor een langere periode in een enorme speculatieve bubbel gezeten, en nu de liquiditeit ofwel de zuurstof die zo'n bubbel vult plots in een snel tempo wordt weggetrokken dan zullen de markten dat snel gaan voelen. Howell stelt vast dat de speculatieve fase van de Amerikaanse markt zijn top al heeft gezien, het is "Klaar, Over en Uit" zegt hij.
Wat betekent dit voor ons? Voor mijn strategie de komende tijd?
Vergeet de 'Buy the Dip' strategie maar als dit scenario uitkomt. We kijken al enkele weken aan tegen een structurele daling die nu WEL een langer kan gaan duren. Vooral de "high flyers" (technologie, crypto, Tesla ofwel Musk) die vooral dreven op liquiditeit, zullen dan ook de grootste klappen krijgen.
Paniek? Onrust? Welnee, er komen nu vooral KANSEN!
Moeten we nu trillend onder de tafel gaan zitten? Natuurlijk niet. Jullie weten als je mij al langer volgt hoe ik werk en eigenlijk graag meer 'volatiliteit' zie om te kunnen handelen. Als de markt omlaag gaat, dan gaan wij gewoon SHORT. En er zullen ook hele mooie draaimomenten komen waar we voor enkele dagen LONG posities kunnen opnemen.
Het wordt weer een markt waar ik heel goed mee overweg kan, dat werd al vaak genoeg bewezen de afgelopen jaren. Ik hou absoluut niet van een markt die wordt gebouwd op 'luchtkastelen', wel van een 'trading markt' die ik nu voorzie voor een langere periode.
Een dalende markt biedt voor de actieve trader juist enorme kansen, zolang je maar aan de goede kant weet te zitten. Het wordt vanaf nu de hoogste tijd om die "long only" bril af te zetten en scherp te letten op de signalen en updates die ik de komende tijd zal geven aan onze leden. Als de beer los is, willen wij daarvan optimaal profiteren.
Daarom nu die mooie "Black Friday" aanbieding, tot 1 FEBRUARI voor € 25 ...
Schrijf u meteen in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Deze maand is goed begonnen zoals u kunt zien via de Tabel van Guy Trading

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart
US Markets
Analyse, kansen, mooie week voor onze leden en een leuke aanbieding
Op vrijdag 21 november sluiten de financiële markten een week af die gekenmerkt werd door een scherpe tweedeling. Terwijl Wall Street (Dow Jones, S&P 500 en de Nasdaq) veerkracht lieten zien en met een krachtig herstel belangrijke steunniveaus wisten te verdedigen, was het beeld in Europa...
Lees verder »