Belangrijke week met inflatiecijfers, indices dicht bij hun top
Belangrijke week met inflatiecijfers, indices dicht bij hun top
Beste beleggers, beursvolgers ...
De indices zetten de rally door en komen nu wel heel dicht bij hun topzone, zo moeten de S&P 500 en de Nasdaq er nog slechts enkele procenten bij zien te sprokkelen. De DAX blijft wel rond de topzone hangen nu. Deze week krijgen we enkele belangrijke inflatiecijfers uit de VS, ook het consumentenvertrouwen staat op de agenda. Amper 2 maanden na de bodem (8 april) klimmen de indices zelfs sneller dan bij het COVID-19 herstel richting de topzone. Ik gaf al aan dat we in de huidige tijd NIKS mogen uitsluiten, ook nu niet want het kan ook in no-time weer 10% lager staan. We gaan het zien de komende periode, vrijwel iedereen denkt nu dat we niet meer omlaag kunnen maar dat moeten we nog zien. De fase waar we nu in zitten is best gevaarlijk te noemen, de beurzen stijgen door dat men de angst wil negeren ofwel dat men de realiteit helemaal niet wil zien. Onze kansen komen er snel, we hebben wat posities open staan en er kan nog een positie op limiet bijkomen. Doe nu mee als u nog geen lid bent via de nieuwe aanbieding ...
Aanbieding signaaldiensten:
We werken totaal anders sinds vorige maand, voorbeurs kan men via de instructies al de limieten invoeren om posities op te nemen of om die te sluiten. Dat werkt voor de leden veel makkelijker en iedereen kan op dezelfde koers de posities opnemen.
De posities die we opnemen kunt u volgen door lid te worden via de nieuwe aanbieding, nu eenmalig voor € 25 tot 1 AUGUSTUS 2025, dan ontvangt u onze exclusieve service voor de leden.
Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Maandag 9 juni 2025:
Het is 2e Pinksterdag vandaag, alle grote beurzen die we volgen zijn wel gewoon open. De Europese beurzen gaan maandag een iets terughoudende opening tegemoet, beleggers wachten af wat de ontmoeting tussen onderhandelaars van China en de Verenigde Staten teweeg zal brengen. Ze ontmoeten elkaar in Londen om tot een handelsakkoord te komen, het zoveelste binnen enkele weken tijd want er bleef maar weinig meer over van de akkoorden die in Genève werden bereikt blijkbaar. Deze keer zal blijkbaar ook de Chinese vice-premier He Lifeng aanwezig zijn.
Vrijdag bleek uit het banenrapport van mei dat er in de VS 139.000 nieuwe banen bijkwamen, het werkloosheidspercentage bleef stabiel op 4,2%. Het cijfer werd wel afgerond, het steeg in mei naar 4,244%, van 4,187% in april.
De cijfers temperden grotendeels de angst dat de Amerikaanse economie snel zou verslechteren. Economen voorspelden meteen dat door dit cijfer de Federal Reserve ertoe zal aanzetten om de rente ongewijzigd te laten op 18 juni na Fed vergadering.
Trump herhaalde opnieuw met de nodige verwijten zijn oproep aan de voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, om de rente NU meteen te verlagen, omdat uit een nieuw rapport bleek dat de arbeidsmarkt te zwak is. 'Mister Too Late' zoals hij Powell noemt moet NU de rente verlagen", postte Trump op Truth Social. "Hij is ongelooflijk!!!"
Verder gaf Jamie Dimon (CEO van JPMorgan Chase) aan dat hij zich steeds meer zorgen maakt dat de snel oplopende schulden van de Amerikaanse overheid problemen gaan opleveren voor de obligatiemarkt.
Op weekbasis zien we dat de Nasdaq Composite met ruim 2,3% winst de week afsloot, de S&P 500 won over de gehele week ongeveer 1,6% terwijl de Dow Jones Industrial ruim 1% winst boekte.
Cijfers deze week:
Er komen updates over de inflatie (CPI en PPI) over de maand mei, beleggers kijken daar vooral naar uit. Verder krijgen we het consumentenvertrouwen van de Universiteit van Michigan. Er komen ook nog wat kwartaalcijfers met onder andere Oracle en Adobe, dat zullen zowat de laatste bedrijven zijn die met cijfers komen over het eerste kwartaal. Beleggers gaan ook uitkijken naar de Worldwide Developers Conference van Apple, wat heeft Apple melden over mogelijk nieuwe producten?
Marktoverzicht:
Europa sluit verdeeld vrijdag, de DAX blijft rond de hoogste stand ooit hangen, de AEX won 0,5% en geraakt tot rond de 930 punten. Op Wall Street zien we een mooie plus over de gehele lijn, de Dow Jones, de S&P 500 en de S&P 500 wonnen ruim 1% terwijl de Nasdaq 1,2% winst boekt. De Nasdaq 100 won 1%, de SOX index sluit met 0,55% winst.

De indicatie van de markt voorbeurs:
- Europa zal vermoedelijk iets lager openen
- De futures op Wall Street noteren wat lager
- De beurzen in Azië sluiten hoger
- De Hang Seng staat rond de 1,3% hoger
- China geraakt zo'n 0,35% hoger
- De Nikkei index staat zo'n 0,9% hoger
- De VIX-index staat vanmorgen rond de 18,8
- De euro/dollar komt uit rond de 1,142 dollar
- De 10 jaar rente in de VS komt uit rond de 4,5%
- De goudprijs komt vanmorgen uit rond de 3.335 dollar
- Voor een vat Brent olie betaalt men nu 66,3 dollar
- Bitcoin komt uit op 105.500 dollar
Dow Jones analyse:
De Dow Jones sluit de week sterk af en komt nu uit boven de weerstand, de index sluit meteen ook boven het 200-daags gemiddelde dat nu rond de 42.450 punten uitkomt.
Steun nu eerst de 42.500 en 42.250 punten, later steun rond de 42.000 en 41.750 punten. Onder de 42.000 punten snel ruimte omlaag tot rond de 41.500 punten.
Weerstand nu eerst rond de 42.750 punten, later rond de 43.000 punten een redelijk zware weerstand. Verder letten we op de 43.250 en 43.500 punten met daarboven de 44.000 punten als eventueel doel omhoog.

Nasdaq 100 analyse:
De Nasdaq 100 won vrijdag 1% en komt zo weer wat dichter bij de topzone die we rond de 22.200-22.250 punten zien uitkomen. Eerst nog weerstand rond de 21.850 en 22.000 punten, later de topzone als mogelijk doel.
Steun zien we in eerste instantie rond de 21.600 en 21.500 punten, later steun rond de 21.300 en 21.100 punten.
De enorme rally vanaf de bodem die werd neergezet op 8 april rond de 16.500 punten blijft voortduren. Of de situatie vandaag gelijk is of veel beter dan pakweg eind februari mag men zelf invullen, ik denk van niet in ieder geval. De markten zijn behoorlijk de weg kwijt, dat is een feit ...

Aanbieding signaaldiensten:
We werken totaal anders sinds vorige maand, voorbeurs kan men limieten invoeren om posities op te nemen of om die te sluiten. Dat werkt voor de leden veel makkelijker en iedereen kan op dezelfde koers de posities opnemen.
De posities die we opnemen kunt u volgen door lid te worden via de nieuwe aanbieding, nu eenmalig voor € 25 tot 1 AUGUSTUS 2025, dan ontvangt u onze exclusieve service voor de leden.
Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Liveblog feed
TA Amazon, DAX, Heineken, AEX en ASML
Amazon laat mooie trendkanaaltjes zien. Benieuwd hoe dat er uit ziet? Amazon: Het is interessant om te zien hoe Amazon binnen allerlei trendkanaaltjes beweegt. Ik heb er vijf getekend, maar ik zou er zelfs meer kunnen tekenen. Mocht u even niets te doen hebben, zoek dan de andere…
Lees verder »Geen Crash, Geen Boom: Waarom de Markt Toch Hoger Kijkt
De belofte was groots, de realiteit is weerbarstig. Terwijl beleggers zich opmaken voor de laatste volledige handelsweek van 2025, maken we de balans op van acht maanden ‘Trump-tarieven’ en kijken we naar de signalen die de koersen momenteel bepalen.Waarom moet je in 2026 lid worden?Niks moet, maar…
Lees verder »Broadcom-schok zet ‘AI trade’ onder druk, SOX keldert 5%
Beste beleggers, beursvolgers ...
Vrijdag kantelde het beurssentiment abrupt naar risk-off, er kwam een stevige verkoopgolf op gang bij de AI/tech en semiconductors. De S&P 500 daalde daardoor mee met ruim 1% terwijl de Nasdaq 1,7% moest inleveren. De Dow Jones die weer beter bleef liggen moest met 0,5% terug, dat komt vooral door de rotatie naar de meer defensievere en traditionele sectoren. De chipindex SOX kreeg een stevige klap van 5,1% na het forse verlies van Broadcom (-11%).
We proberen ook vandaag enkele posities op te nemen op limiet
Systeem en Guy Trading worden samengevoegd tot 1 compleet pakket om slimmer te traden op korte, middellange en lange termijn. Je ontvangt duidelijke signalen op indices, aandelen, grondstoffen en ETF’s. Elk signaal komt met instapkoers, koersdoel en stopniveau, zodat je altijd precies weet wat je kunt doen.
Dankzij de inzet ofwel de hulp van AI worden de meest kansrijke situaties veel sneller herkend. Je behoudt altijd de controle en kiest zelf welke trades je volgt en met welke inleg je werkt. Van actieve daghandel tot een gestructureerd periodiek ETF-plan.
Dit abonnement brengt discipline, structuur en rust in je aanpak en is ideaal voor zowel actieve traders als gemotiveerde beginners die een duidelijke methode zoeken om hun rendement te verbeteren.
Profiteer nu van het aanbod tot 1 februari en kies jouw abonnement via onze tradershop: https://www.usmarkets.nl/tradershop
Marktoverzicht 15 december:
Vrijdag kregen we dan toch het kantelpunt van de week, na de eerdere euforie door de lagere rentes schoof het sentiment abrupt naar risk-off, met een scherpe afbouw in AI/tech en semiconductors als rode draad. Vooral de late cijfers van Oracle en Broadcom waren daar de oorzaak van, eerst knalden deze aandelen fors omhoog door de aangekondigde zeer forse investeringen in AI maar nu vraagt men zich al af wie, wat en vooral wanneer dat zal worden terugbetaald. De vraag is nu wat er na de “damage control”-sessie gaat gebeuren? Stabiliseert de Nasdaq/SOX ofwel de technologie sector zich snel na de klap? Of volgt er nog een tweede verkoopgolf?
De cijfers laten in ieder geval weinig twijfel zien, de S&P 500 daalde met meer dan 1%, de Nasdaq Composite verloor 1,7% en de Dow Jones die het weer beter deed dan de rest gaf slechts 0,5% prijs. De Nasdaq 100 deed het nog wat slechter met 1,9% verlies, wat onderstreept dat de zwakte vooral bij de megacaps en groeizware indexdelen zat. De echte barometer en slechtst presterende index was de SOX (PHLX Semiconductor Sector Index), deze index kelderde met ruim 5% naar 7.033 punten, dat was meteen ook één van de scherpste dalingen van de afgelopen maanden.
VS: AI-trade onder vuur
De trigger kwam uit de AI en halfgeleiderhoek en werkte als een soort dominosteentje door. Broadcom tuimelde ruim 11% na de cijfers, wat opnieuw de discussie aanwakkerde of delen van het AI-verhaal “te ver, te snel” zijn gelopen. Ook Oracle onderging een behoorlijke haircut eerder in de week na hun cijfers.
Reuters koppelde de move expliciet aan hernieuwde “AI bubble fears” en aan een bredere risico factoren bij de tech, waardoor beleggers winst namen in wat dit jaar de belangrijkste motor van de gehele rally was. Het gevolg daarvan is dat we niet zozeer van paniek kunnen spreken maar van een snelle herweging weg van de drukst verhandelde posities (AI/semis/megacap en groeiaandelen), men stapt over richting de meer defensieve of waardegerichte hoeken.
Hieronder een overzicht van de TOP 6 bedrijven op Wall Street, de daling is nu overal te zien alleen blijven Alphabet en Apple redelijk overeind voorlopig. Nvidia dat eerst de absolute winnaar was zien we heel ver terugzakken, eerst kwam de marktwaarde nog uit net boven de $5,2 biljoen, nu is Nvidia nog $4,25 biljoen waard.

Europa: ook verliezen vrijdag
Europa liep wat achter vergeleken met Wall Street, niet omdat er een nieuwe Europese schok was, maar omdat Amerikaanse tech/AI inmiddels de wereldwijde risicobereidheid dicteert. In dit soort sessies krijg je in Europa vaak te maken met hetzelfde recept, men loopt minder schade op in de brede markt dan in de VS. Wel zien we ook in Europa duidelijke druk op groeigevoelige aandelen en op alles wat met semiconductors te maken heeft. De AEX blijft daarbij extra gevoelig door het zware gewicht van de chip-aandelen zoals ASML, ASMI en Besi. De AEX verloor vrijdag zo'n 0,8%.
Azië: contrast met de latere VS-dip
Azië verloor vanmorgen ook behoorlijk, de Nikkei sluit met 1,25% verlies terwijl we bij de Hang Seng 1,45% verlies zien. Azië volgt dus Wall Street met verlies over de gehele lijn, ook hier zien we vooral verlies bij de techzware bedrijven.
Grondstoffen, edelmetalen, crypto
Opvallend maar ook iets wat we al gewend zijn is dat er bij de zogenaamde cross-asset hoek een tegengestelde beweging op gang kwam en dat er daar een typisch risk-off situatie kwam. De Brent olie stond nog wel onder druk door combinatie van dollarkracht, zorgen over vraag/vooruitzichten en een zwakker aandelenklimaat, wat de energiehoek minder aantrekkelijk maakte. Maar tegelijk liep de vraag naar “veiligheid” snel op, het goud en zilver eindigden stevig hoger en staan vanmorgen nog wat hoger en dat past bij hedginggedrag wanneer de volatiliteit in groeiaandelen oploopt. Het goud komt nu wel heel dicht bij de hoogste stand ooit uit met $4.375 op de borden.
De Bitcoin bewoog niet mee als veilige haven, in plaats daarvan bleven de crypto munten gevoelig voor dezelfde liquiditeits- en risicofactoren als hetgeen we zien bij de groeiaandelen
Vooruitblik maandag 15 december: waar op letten
De kernvraag voor vandaag is simpel, komt er stabilisatie in de AI/semis-keten, of blijft de markt de exposure afbouwen? Concreet, we moeten dan vooral gaan letten op indices als de SOX en Nasdaq 100, als deze indices tijdens de eerste uren niet kunnen herstellen dan neemt de kans toe dat “sell the rallies” het dominante patroon blijft op de korte termijn.
Via de grafieken hieronder is wel duidelijk te zien welke indices het nog goed doen en welke niet. De meer defensieve indices Dow Jones en de DAX blijven nog sterk liggen maar de Nasdaq 100, de AEX en de CAC 40 doen het duidelijk minder goed.
Ook is meteen te zien dat het goud heel goed voor de dag komt en vanmorgen opnieuw fors oploopt. Nvidia en de SOS index laten opnieuw een streep omlaag zien op de grafiek.

We proberen ook vandaag enkele posities op te nemen op limiet
Systeem en Guy Trading worden samengevoegd tot 1 compleet pakket om slimmer te traden op korte, middellange en lange termijn. Je ontvangt duidelijke signalen op indices, aandelen, grondstoffen en ETF’s. Elk signaal komt met instapkoers, koersdoel en stopniveau, zodat je altijd precies weet wat je kunt doen.
Dankzij de inzet ofwel de hulp van AI worden de meest kansrijke situaties veel sneller herkend. Je behoudt altijd de controle en kiest zelf welke trades je volgt en met welke inleg je werkt. Van actieve daghandel tot een gestructureerd periodiek ETF-plan.
Dit abonnement brengt discipline, structuur en rust in je aanpak en is ideaal voor zowel actieve traders als gemotiveerde beginners die een duidelijke methode zoeken om hun rendement te verbeteren.
Profiteer nu van het aanbod tot 1 februari en kies jouw abonnement via onze tradershop: https://www.usmarkets.nl/tradershop
Resultaat december na sluiten long posities afgelopen vrijdag

Guy Boscart
US Markets
Bereid je vast voor op 2026: All-in-1 abonnement gaat van start
Beste belegger,
In 2026 gaan we het anders aanpakken, de tijd vraagt daarom en we moeten mee met de tijd om tot betere resultaten te komen. we gaan nog wel werken met Turbo's. en Boosters zoals je gewend bent. Maar wel anders en vooral meer en dus diverser. Begin 2026. Een compleet nieuwe opzet, mede omdat ik meer met AI ga werken zodat er meer handel mogelijk wordt voor jou is er dan vanzelfsprekend meer keuze.
Werken op 3 vlakken, maar je kunt zelf keuzes maken
Met ons nieuwe samengevoegde "alles-in-1 Trading Abonnement" combineer je 3 strategieën telkens met een helder plan. Niet alleen maar losse signalen, je krijgt nu een compleet systeem waar je altijd zelf de keuzes uit kunt maken. Er zal veel veranderen omdat zoals ik al aangaf we ook met AI gaan werken. AI zal zeker niet alles bepalen maar wel heel goed assisteren zodat het enorm veel researchtijd zal schelen. AI werkt vooral met hetgeen je de AI assistent leert om te doen, na een tijdje begrijpt het systeem wie je bent en wat je wilt doen en dat maakt het het zoeken naar iets vooral makkelijker. Daar gaan we enorme stappen mee maken in 2026 zoals ik het nu ervaar na me er een tijd in te hebben verdiept.
Na onze sterke comeback in november (mede door anders te werken) starten we ook deze maand meteen goed op, via de eerste posities (LONG) werd er al een mooie winst behaald deze maand.
December werd, zoals je kunt zien hieronder, goed opgestart met winst op 3 long posities

Nu lid worden en ons volgen tot 1 februari kan nu voor € 25 via https://www.usmarkets.nl/tradershop
Nog even samengevat wat we vanaf 2026 gaan doen
Dit alles moet natuurlijk nog zijn weg vinden in 2026 maar dat zal wel goedkomen
1. Dagelijkse Trading Signalen (korte termijn)
- Elke ochtend vóór de beurs: concrete kansen met instapkoers, stoploss én koersdoel
- Direct toepasbaar op indices, aandelen en grondstoffen (goud, zilver, olie)
- Spoedmails bij belangrijke marktbewegingen
2. Dynamische Portefeuille (middellange termijn)
- Posities lopen weken tot maanden mee op grotere trends
- Zorgvuldig geselecteerde aandelen met maximale hefboom 5
- Altijd duidelijke stops en doelen
3. ETF-Vermogensopbouw (lange termijn)
- Periodiek inleggen vanaf € 500/maand (of bedrag naar keuze)
- Geselecteerde ETF's met beperkte hefboom (ongeveer 2)
- Gespreid en gedisciplineerd vermogen opbouwen
4. Combineren kan uiteraard ook (zelf keuzes maken)
Waarom zal dit systeem goed werken?
AI-gedreven signalen, veel nieuwe effecten in 2026
- AI zal 24/7 assisteren met 30+ jaar ervaring
- Set-ups verschijnen sneller en objectiever
- Emotie verdwijnt, consistentie blijft
- Ik blijf de signalen versturen: AI assisteert, ik begeleid, jij beslist
Jij bepaalt altijd zelf:
- Welke signalen je opvolgt, hoeveel je inzet en welke producten je gebruikt
Wij leveren het plan, jij behoudt de controle.
Probeer nu "zonder verplichtingen" tot 1 februari
Normaal € 60 per maand, probeer nu voor slechts € 25
Ervaar zelf hoe het is om met een compleet systeem te werken: dagelijkse signalen, een dynamische portefeuille en rustige ETF-opbouw.
Ja, ik probeer deze aanbieding nu voor € 25
Met vriendelijke groet,
Guy Boscart
US Markets
