Mon 22 sep 2025, 14:24

US futures krabbelen wat terug na rally


Trump's visa-harde lijn weegt op tech:

Beurs verwachting:
Na een sterke week met een door vooral technologie gedreven rally zette Wall Street vorige week record na record neer. Vandaag noteren de Amerikaanse futures iets lager. De voorzichtige tegenwind komt deels door de plotse onzekerheid rondom het nieuwe H‑1B-visabeleid van president Donald Trump, dat zal de kosten voor buitenlandse hoogopgeleide werknemers flink opjagen.

Markten leken even op adem te komen na twee sessies van slotrecords voor de S&P 500 en de Nasdaq, en dat na een derde opeenvolgende week met winst. Meteen toen de handel voorbeurs open ging zien we vooral dat de grote technologie waarden terrein prijsgeven. Denk daarbij aan onder andere Microsoft en Amazon die onder druk komen te staan, veel Amerikaanse technologiebedrijven zijn sterk afhankelijk zijn van hoogopgeleide krachten uit landen als India en China.

Visum en Trump:
Het ministerie kondigde eind vorige week aan dat bedrijven voortaan jaarlijks circa $100.000 per H‑1B-werkvisum zouden moeten betalen. Grote sponsoren van deze weg om aan personeel te geraken zijn onder andere Cognizant Technology Solutions, JPMorgan en Intel, we zien dan ook voor de start van de sessie verlies bij deze bedrijven via de vroege handel.

Analisten van UBS Global Wealth Management waarschuwden dat zo’n sterke stijging van visa kosten het de kostenstructuur van tech-, financiële en adviesbedrijven stevig zal aantasten. Een groot deel van deze kosten zal natuurlijk worden doorgeschoven naar de klanten.

Rente:
Vorige week ondersteunde de renteverlaging door de Fed en de signalen dat er meer gaan volgen de aandelenmarkten. Ook zorgde het meteen voor de hernieuwde interesse in AI-gerelateerde aandelen wat een EXTRA impuls gaf aan het optimisme. Met name de smallcaps werden gekocht zodat deze sector ook weer een keer werd opgepakt na een langere periode van rust.

Toch staat september historisch gezien bekend als een lastige maand voor Wall Street ofwel de Amerikaanse aandelen. Sinds 2000 verloor de S&P 500 gemiddeld bijna 1,5% over de maand september. Deze week staan er opnieuw wat belangrijke economische cijfers op de agenda.

Daaronder zien we vooral de persoonlijke consumptie-uitgaven (PCE) die vrijdag bekend wordt gemaakt. Dat is en blijft de Fed’s favoriete inflatiemaatstaf. Ook komt er een cijfer over de groei in de VS, ofwel het bruto binnenlands product. Er staan deze week ook enkele toespraken Fed‑functionarissen op het programma. We kunnen dan onder andere luisteren naar John Williams, Alberto Musalem en gouverneur Stephen Miran.

Bedrijfscijfers:

  • Kenvue −4,8%: daling voorafgaand aan een mogelijke regeringsverklaring dat gebruik van Tylenol tijdens zwangerschap verband kan houden met autisme.
  • Pfizer +1,7% en Metsera +59,1%: Pfizer kondigt overname van gewichtsverlies ontwikkelaar Metsera aan (tot $7,3 mrd).
  • Compass −12,7% en Anywhere +51,2%: Compass maakt all‑stock overname van Anywhere Real Estate bekend (waarde ~ $4,2 mrd).
  • Marktoverzicht: beleggers bereiden zich voor op belangrijke macrodata en beleidsuitspraken; markten blijven gevoelig voor beleid dat arbeidskosten en talent voorziening raakt.

🔥 US Markets Trading — Boost vanaf nu uw resultaten! 🔥

Ontdek professionele tradingssignalen, bewezen signaaldiensten, diepgaande analyses en vooral onze persoonlijke ondersteuning — Dit alles is zeer geschikt voor zowel beginnende als ervaren traders.

Aanbieding: tijdelijk introductietarief Slechts €29 — en lid tot 1 december. Mis het niet!

➡️ Inschrijven — €29 tot 1 december

Redactie US Markets

Vandaag, 08:54

Van records plots naar het begin van paniek in amper 2 dagen

De meest opval­lende en sterk­ste han­del van het jaar werd in 2 sessies tijd afge­brand. Het begon woens­da­gavond toen Broad­com zijn jaarprog­nose voor AI-chips ongewi­jzigd liet. Geen ramp op zich, maar na een parabolis­che ral­ly waren de verwachtin­gen toren­hoog. Het aan­deel ver­loor don­derdag 12% en…

Lees verder »
Saturday, 09:13

Nieuwsbrief week 23: Mini-crash: hoe de heetste sector instort

S&P 500: weekslot 7.384. De 9-weekse winststreak werd verbroken. Maar opvallend genoeg waren er binnen deze index meer stijgers dan dalers intern, dus er was zeker geen brede paniek, wel pijn aan de top.

Lees verder »
Friday, 15:30

De resultaten blijven positief: Doe nu mee voor €25 tot 1 AUG

De tweede helft van 2026 staat nu voor de deur. De mark­ten bieden kansen, en wij zijn er klaar voor. Doe je vanaf nu ook mee?

Lees verder »
Friday, 14:50

Chips zakken, raketten stijgen en jobcijfers beter dan verwacht

Tech­fond­sen ston­den voor­beurs al wat onder druk na een recente ral­ly. Chip­mak­ers lever­den don­derdag al in nadat Broad­com zijn AI-tar­gets niet ver­hoogde. De rotatie naar niet-tech­sec­toren was goed te zien: de Dow sloot op een record, de Nas­daq ver­loor. Gezond­hei­d­szorg, finan­cials en vast­goed waren…

Lees verder »
Loading..
Er is een fout opgetreden
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.