Wo 19 jan. 2022, 07:47

Wall Street maakt weer een schuiver omlaag, AEX op steun nu

Goedemorgen,

Een slechte start van de week op Wall Street waardoor ook Europa mee naar beneden werd getrokken. Vooral de tech aandelen lagen weer onder druk, de Nasdaq verloor 2,5% terwijl de SOX index 4,5% verloor. De markt wisselt snel van richting momenteel en het gaat allemaal in een snel tempo. Dat maakt het ook zo moeilijk, op het moment dat je denkt in een bepaalde richting dan draait alles snel weer de andere kant op. Vanmorgen staan de futures weer wat lager, maar eens bekijken wat deze dag zal brengen wat betreft de beurzen.

Update woensdag 19 januari
Wall Street moest weer fors inleveren, vooral de Nasdaq en de Nasdaq 100 lagen onder druk met als gevolg dat de bodems van vorige week werden opgezocht. Ook de chip index liet een forse daling zien, de SOX verloor 4,5% en komt zo ook weer dicht bij de bodemzone van de afgelopen weken. Het wordt weer opletten vanaf nu, gaan de indices verder omlaag? Of krijgen we zoals vaker na een selloff een stevig herstel de komende 2-3 dagen? De tijd zal het leren, wel is het zo dat veel indices nu rond een belangrijke steun uitkomen en dat een draai naar omhoog snel op gang kan komen.

Vanmorgen kwamen de cijfers van ASML uit, die waren conform verwachting en het bedrijf kondigde aan dat ze het dividend gaan verdubbelen. Verder stromen de orders binnen maar de capaciteit blijft niet groot genoeg om de machines snel te maken. ASML zal dus volop blijven produceren, daar ligt het niet aan, door het tekort aan chips bestellen steeds meer producenten machines bij het bedrijf. Vandaag maar eens bekijken wat ASML zal doen, het aandeel weegt zwaar binnen de AEX en dus zal het verloop vandaag voor een groot deel bepaald worden door ASML.

Wat opviel is dat de grote banken in de VS weer fors moesten inleveren, gisteren kwam Goldman Sachs met cijfers en die werden niet goed ontvangen, het aandeel daalde met 7%. Verder liep de rente weer op in de VS, de 10 jaars rente ging naar bijna 1,9% terwijl de 30 jaars rente even tot 2,2% opliep. We zien vanmorgen dat de rente wat blijft hangen, het verloop van de rente is iets om in de gaten te houden want de tech aandelen zijn daar behoorlijk afhankelijk van momenteel.

De signaaldiensten:
We blijven vooral voorzichtig en werken met kleine posities door dat de volatiliteit nog altijd behoorlijk blijft. We proberen waar het kan wat te doen, niet met grote aantallen en ook niet met teveel posities gelijktijdig. We moeten voorzichtig blijven en altijd rekening houden met een counter beweging op een onverwacht moment. U kunt lid worden via de aanbieding die u hieronder ziet.

Meedoen met onze signalen kan nu via de aanbieding die loopt tot 1 april 2022. Schrijf u nu snel in tot 1 APRIL voor €35. Ga meteen naar onze Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Marktoverzicht:
Wall Street sluit de eerste sessie van de week behoorlijk negatief, de indices staan meteen weer helemaal onderin de range en dan vooral de tech indices die er weer het minst goed vanaf kwamen. De Nasdaq bereikt de 15.500 punten opnieuw, de SOX index zien we rond de 3725 punten nu. De Nasdaq verloor 2,5% terwijl de SOX 4,5% in moest leveren. De Dow Jones sluit 1,5% lager terwijl de brede S&P 500 met 1,85% verlies ook een moeilijke start van de week achter zich laat.

Ook Europa verloor dinsdag, de AEX sluit 1,5% lager terwijl de DAX 1% verlies laat zien. Vooral de tech beladen indices hebben een moeilijke sessie achter de rug, let op de AEX de komende dagen want de index krijgt het nu moeilijk rond de 770 punten en moest er al even onder.

Dow Jones:
De Dow Jones zakt onder het 50-MA, onder de oplopende steunlijn en onder de horizontale steun die we alle 3 duidelijk zien op de grafiek. De Dow test zelfs al even de 35.250 punten, het verlies kwam uiteindelijk uit op 543 punten. Opletten vanaf nu wat betreft de Dow Jones, steun nu eerst de 35.250 punten met snel daaronder het 200-daags gemiddelde rond de 34.945 punten. Verder zien we rond de 34.750 punten nog steun, daar wacht de bodem van 20 december.

Weerstand zien we nu eerst rond de 35.500 punten met later het 50-daags gemiddelde rond de 35.820 punten. Later weerstand rond de 36.000 en de 36.250 punten.

AEX index:
De AEX drukt nu behoorlijk op de steunzone rond de 770 punten en moest er al even onder gedurende de sessie. De AEX verzwakt snel maar we zien telkens ook nog oplevingen van meerdere procenten tussendoor. Steun nu eerst die 770 punten met later de 763 punten steun door het 200-daags gemiddelde dat daar uitkomt nu. Verder steun rond de bodems van december, oktober en augustus die wacht rond de 750-755 punten.

Weerstand nu eerst rond de 780-782 punten, later rond de 790-792 en de 795-796 punten. Tijdens herstel kan de AEX daar snel naartoe, dalingen verlopen snel maar oplevingen ook.

DAX index:
De DAX sluit net onder de belangrijke steun die we zien rond de 15.810 punten, de index geraakte zelfs even tot rond de 15.670 punten maar wist zich daarna weer wat te herpakken. De DAX staat nu onder de eerste belangrijke steun, we moeten daarom opletten de komende sessies. Kan de DAX zich herpakken? Of zakt de index verder richting eerst de 15.650 of de 15.500 punten steun.

Weerstand nu eerst die 15.810 punten, later de 16.000-16.050 punten. Daarna de topzone net onder de 16.300 punten als weerstand.

Nasdaq Composite:
De Nasdaq kreeg er weer van langs en zakt meteen weer terug tot rond de 14.500 punten waar de bodem van vorige week uitkomt. De Nasdaq blijft onder druk staan, dat zien we duidelijk op de grafiek hieronder. Er zitten stevige hersteldagen tussen maar de index lukt het niet meer om een vorige top te doorbreken. De bodem ligt nu wel iets onder die van vorige week, dus we moeten opletten vanaf nu voor het vervolg.

Steun nu eerst de 14.400 punten en de zeer belangrijke 14.210 punten waar we eerder vaak op zijn afgeketst. Weerstand zien we rond de 14.750 en de 14.900 punten. Later weerstand rond de 15.200-15.250 punten weerstand.

Overzicht resultaat dit jaar (2021):
De eerste winst voor dit jaar staat er in ieder geval al en ik zoek naar nieuwe kansen de komende dagen. Wordt op tijd lid van een signaaldienst naar uw keuze, dan ontvangt u meteen de signalen en doet u mee.

Meedoen met onze signalen kan nu via de aanbieding die loopt tot 1 april 2022. Schrijf u nu snel in tot 1 APRIL voor €35. Ga meteen naar onze Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Overzicht resultaten dit jaar (2022)

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Vandaag, 14:43

Triple R op Wall Street, Rente-Risico-Records is waar het nu om draait

De nieuwe beur­sweek start met pre­cies dat typ­is­che Wall Street‑mengsel wat we vak­er tegenkomen: we zien hier en daar records op het scherm, maar meteen merken we ook op dat beleg­gers best zenuwachtig wor­den onder de opper­vlak­te. De focus ligt nu vooral op de Fed die woens­dag bijeen komt, op de…

Lees verder »
Vandaag, 13:25

TA American Express, Nasdaq, ASML, Bel 20 en Unilever

De Nas­daq heeft zich goed her­steld. Kan die sti­jging aan­houden? Nas­daq: Wie dacht dat de val uit het sti­j­gend trend­kanaal het begin van het einde zou zijn komt bedro­gen uit. De koers zak­te weliswaar, maar daar­na kende de Nas­daq een ste­vig her­s­tel. Ik heb enkele eerdere lij­nen wegge­haald en nu…

Lees verder »
Vandaag, 09:00

Eindejaarsrally op scherp in aanloop naar de Fed

Beste beleggers, beursvolgers ...

Wall Street: Vlak tot wat hoger
De week werd op Wall Street in stijl afgesloten, alle 3 de grote indices sloten vrijdag opnieuw hoger, al nam het tempo van de rally wat gas terug. Beleggers blijven duidelijk inzetten op een renteverlaging door de Fed, maar schuiven ondertussen ook voorzichtig richting de zijlijn in aanloop naar deze toch drukke centrale‑bankweek.

Maandag 8 december 2025

Wall Street: Vlak tot wat hoger

De week werd op Wall Street in stijl afgesloten, alle 3 de grote indices sloten vrijdag opnieuw hoger, al nam het tempo van de rally wat gas terug. Beleggers blijven duidelijk inzetten op een renteverlaging door de Fed, maar schuiven ondertussen ook voorzichtig richting de zijlijn in aanloop naar deze toch drukke centrale‑bankweek.

Wall Street: vlak omhoog, opvallend nieuws

De S&P 500 tikte nog eens ongeveer 0,2% hoger aan en blijft zo nog maar een halve procent onder de all‑time high, terwijl de Nasdaq Composite rond 0,3% won dankzij een sterke sessie voor de bekende groeiaandelen. De Dow Jones hinkte er rustig achteraan en sloot met zo'n 100 punten winst. Op weekbasis sluiten alle drie de grote indices nog in de plus.

Opvallend was de sprong van Ulta Beauty, dat na sterke cijfers bijna 13% hoger sloot, ook Warner Bros. Discovery sloot flink hoger na het nieuws over een grote contentdeal met Netflix. Aan de andere kant kreeg Paramount een tik na hun tegenvallende vooruitzichten.

Het technisch beeld in de VS blijft hoe dan ook vriendelijk, de S&P 500 beweegt boven het stijgende 50‑daags gemiddelde en consolideert vlak onder de topzone, wat typisch is voor een bullmarkt die even op adem komt. De breedte van de markt verbetert bovendien ook duidelijk, met de small caps, de energie en de technologiesectoren die bovengemiddeld blijven presteren.

Europa: vrijdag redelijk rustig

In Europa was de toon iets gematigder met de Stoxx Europe 600 die vrijdag vrijwel vlak sloot. De AEX en de CAC 40 sloten ook vrijwel vlak de sessie af. De DAX daarentegen kon 0,6% winst boeken en zet zo een duidelijke stap omhoog richting de weerstand die we rond de 24.100-24.200 punten zien uitkomen.

Beleggers durven nog wel in aandelen te blijven, maar draaien de risico knop niet verder open zolang de Fed‑vergadering van deze week boven de markt hangt. De trend blijft ook hier opwaarts gericht met hogere bodems sinds oktober en koersen die boven het 50‑MA blijven uitkomen.​

Azië: gemengd begin van de week

In Azië begon de nieuwe week gemengd. De Nikkei 225 noteerde maandagochtend vrijwel vlak rond 50.560 punten, na vorige week een kleine winst te hebben neergezet. De Hang Seng daarentegen leverde circa 1,3% in tot rond de 25.750 punten, Chinese aandelen krijgen moeite om het positieve momentum vast te houden, ondanks de beter dan verwachte exportcijfers.

Futures: vlak tot licht groen

Europese futures wijzen vanochtend op een aarzelend hogere opening, met indicaties van een paar tienden procent plus voor de grote indices. Ook de Amerikaanse futures staan licht in het groen, passend bij een markt die hoopvol naar de Fed kijkt maar niet bereid is om vóór het rentebesluit al grote posities te nemen.

Goud, Brent olie en bitcoin

Goud blijft goed liggen, de prijs schommelt nog steeds dicht bij de recente recordzone, gesteund door dalende reële rentes en de verwachting dat de Fed de rente zal verlagen deze week. De Brent‑olie kwakkelt daarentegen rondom de $63,5-$64, de zorgen over de vraag en het ruime aanbod blijven de prijs laag houden. Ondanks de kleine opleving van afgelopen vrijdag. De Bitcoin herpakt zich vanmorgen opnieuw tot boven de $90.000 en zo blijft de Bitcoin enorm volatiel.​

Macro vandaag en deze week

Vandaag blijft de macro‑kalender relatief rustig, geen belangrijke cijfers die op zichzelf de markt zouden kunnen doen bewegen. Vanaf dinsdag loopt het echter snel op want dan volgen onder meer de voorlopige inflatiecijfers voor de eurozone. Woensdag is het de tijd voor de Fed, die naar alle waarschijnlijkheid met een renteverlaging van 25 basispunten komt, tijdens de persconferentie zal men vooral luisteren naar de nieuwe economische projecties. Donderdag en vrijdag komen er mogelijk nog cijfers uit de VS over de arbeidsmarkt en ook de definitieve Duitse inflatie wordt verwacht. De tweede helft van de week weegt hoe dan ook zwaarder wat betreft de vooruitzichten.​

Technische blik en kwartaalcijfers

Technisch ogen de markten in een soort afwachtende houding net onder nieuwe records, de trend blijft opwaarts gericht. De correcties blijven voorlopig oppervlakkig en volatiliteit blijft wisselend. Zolang de S&P 500 en de Nasdaq 100 niet duidelijk onder hun recente bodems zakken dan blijft het basisscenario een voortzetting van de eindejaarsrally. We letten wel op het belangrijke Fed‑commentaar later deze week want dat kan voor een kortstondige schrikreactie zorgen.

Technisch gezien loopt Europa nu op via een keurig stijgend trendkanaal met hogere bodems en komen uit rondom het 50‑daags gemiddelde.

Dow Jones:
Steun rond 47.700-47.750, daarna 47.500-47.300. Weerstand 48.300-48.500. Koers ruim boven zowel het 20‑MA en 50-MA, MFI neutraal. Voorzichtig op koop richting de top bij terugtest steun 47.400. Short overwegen rondom de top voor een terugval tot rond de 47.750 steun.​

S&P 500:
Steun 6.800 en 6.750. Weerstand 6.900. Boven het 20-MA en 50‑MA, MFI verloopt rustig. Buy on dip richting 6.750 en overweeg een voorzichtige short rond de topzone dicht bij de 6.925-6.950.​​

Nasdaq 100 index:
Steun 25.500–25.600, daarna 25.300. Weerstand 26.000-26.200. De index loopt gestaag op en blijft ruim boven het 20-MA en het 50‑MA, MFI gezond. Nasdaq blijft koop op zwakte richting de top, dicht bij de top kan men even een short overwegen.​​

Semiconductor index SOX:
Steun 7.100, dieper 7.000 en 6.900. Weerstand 7.350-7.400. Koers nu ruim boven 20‑ en 50‑MA, MFI stijgend. Semies blijven de leider momenteel en de top ofwel de All Time High werd opgezocht en dus getest afgelopen vrijdag. Kopen bij pullback rond de 7.100.​

AEX:
Steun 945–940, daaronder 935-930. Weerstand 955-960. Index nog net onder het 50‑MA maar boven het 20‑MA, MFI wat zwakker bij de AEX. Er is eerst een slot boven het 50‑MA nodig, nu nog geen overtuigende koop.​​​​

CAC 40:
Steun 8.050–8.080, daarna 8.000-7.950. Weerstand 8.250. Koers boven 50‑ en 20‑MA. Frankrijk blijft sterk zolang 8.050 het kan houden.​

Goud:
Steun $4.150 en $4.080–$4.100, daaronder moeten we al gaan letten op de $4.000. Weerstand $4.250-$4.300. Koers ruim boven het 50‑ en 20-MA wat de positieve trend alleen maar bevestigt.

Grafiek DAX:



Ruime analyse DAX:
De DAX laat momenteel een herstelrally zien binnen een correctieve fase. De korte trend is nu gekeerd naar opwaarts, maar er hangt nog steeds een dalende weerstandslijn boven de index die de stijging snel kan afremmen.

Trendlijnen en niveaus:

  • De koers beweegt zich weer boven de 50-daags gemiddelde lijn, wat duidt op herwonnen kortetermijn‑kracht.
  • Boven de markt ligt echter een dalende rode trendlijn vanaf de toppen in oktober/november rond 24.400–24.600; dat is de eerstvolgende serieuze weerstand.
  • Aan de onderkant valt de horizontale steunzone rond 23.250–23.300 op (blauwe lijn) en zolang deze lijn het kan houden blijft het grotere zijwaartse patroon intact.

Indicatoren:

  • De RSI krabbelt op richting de 60, dat is een gezonde opwaartse momentum impuls maar nog geen overbought situatie. Er is nog wat ruimte omhoog voordat een nieuwe topvorming dringend wordt.
  • De MACD-lijn is recent naar boven door het signaal gegaan en de histogram balken worden positief, een klassiek koopsignaal binnen een herstel beweging vanuit een de eerdere correctie.

Handelsidee komende sessies:
Zolang de DAX boven 23.250 blijft, domineren kopers en ligt een test van 24.300–24.400 voor de hand. Een doorbraak daarboven opent ruimte naar nieuwe highs maar dat zal ook afhangen van wat de markt verder doet de komende sessies en dan vooral ook Wall Street. Mocht de index afketsen op die dalende weerstandslijn dan kan het echter snel weer verkoopdruk veroorzaken. Volg Guy Trading want we hebben een handelsidee voor de DAX en nog 2 indices.

US Markets zal in 2026 alle ervaring opgedaan in 30 jaar nu volop combineren met AI

US Markets gaat in 2026 een stap verder, zo koppelen we 35 jaar ervaring aan slimme AI-assistenten. Je krijgt op deze manier meer kortetermijn signalen, de midlange en lange termijn loopt via de dynamische turbo portefeuille en daarbovenop komt een slimme ETF-strategie met maandinleg voor groei en brede sectorspreiding. Dat zal een BUY and HOLD ofwel lange termijn strategie worden.

Leden profiteren van extra ondersteuning met updates en analyses, psychologie en coaching en vooral concrete AI tools om sneller kansrijke aandelen te kunnen vinden. Voor de leden zal ik zeker ook via het FORUM leren hoe men zelf ook goed met AI en de beurs kan omgaan. Een extra reden om lid te worden, want AI gaat je helpen betere keuzes te maken op de beurs.

Profiteer nu van het tijdelijke aanbod tot 1 februari en kies jouw abonnement via onze tradershop: https://www.usmarkets.nl/tradershop

Resultaat december na sluiten long posities afgelopen vrijdag

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Vandaag, 00:53

Marktcijfers

Actueel Verwacht Vorige
JPN JPN: BBP (Kwartaal) (Q3) 00:50 -0,6% -0,4% 0,5% Actueel: -0,6% Verwacht: -0,4% Vorige: 0,5%
Loading..
Er is een fout opgetreden
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.