Wo 19 jan. 2022, 07:47

Wall Street maakt weer een schuiver omlaag, AEX op steun nu

Goedemorgen,

Een slechte start van de week op Wall Street waardoor ook Europa mee naar beneden werd getrokken. Vooral de tech aandelen lagen weer onder druk, de Nasdaq verloor 2,5% terwijl de SOX index 4,5% verloor. De markt wisselt snel van richting momenteel en het gaat allemaal in een snel tempo. Dat maakt het ook zo moeilijk, op het moment dat je denkt in een bepaalde richting dan draait alles snel weer de andere kant op. Vanmorgen staan de futures weer wat lager, maar eens bekijken wat deze dag zal brengen wat betreft de beurzen.

Update woensdag 19 januari
Wall Street moest weer fors inleveren, vooral de Nasdaq en de Nasdaq 100 lagen onder druk met als gevolg dat de bodems van vorige week werden opgezocht. Ook de chip index liet een forse daling zien, de SOX verloor 4,5% en komt zo ook weer dicht bij de bodemzone van de afgelopen weken. Het wordt weer opletten vanaf nu, gaan de indices verder omlaag? Of krijgen we zoals vaker na een selloff een stevig herstel de komende 2-3 dagen? De tijd zal het leren, wel is het zo dat veel indices nu rond een belangrijke steun uitkomen en dat een draai naar omhoog snel op gang kan komen.

Vanmorgen kwamen de cijfers van ASML uit, die waren conform verwachting en het bedrijf kondigde aan dat ze het dividend gaan verdubbelen. Verder stromen de orders binnen maar de capaciteit blijft niet groot genoeg om de machines snel te maken. ASML zal dus volop blijven produceren, daar ligt het niet aan, door het tekort aan chips bestellen steeds meer producenten machines bij het bedrijf. Vandaag maar eens bekijken wat ASML zal doen, het aandeel weegt zwaar binnen de AEX en dus zal het verloop vandaag voor een groot deel bepaald worden door ASML.

Wat opviel is dat de grote banken in de VS weer fors moesten inleveren, gisteren kwam Goldman Sachs met cijfers en die werden niet goed ontvangen, het aandeel daalde met 7%. Verder liep de rente weer op in de VS, de 10 jaars rente ging naar bijna 1,9% terwijl de 30 jaars rente even tot 2,2% opliep. We zien vanmorgen dat de rente wat blijft hangen, het verloop van de rente is iets om in de gaten te houden want de tech aandelen zijn daar behoorlijk afhankelijk van momenteel.

De signaaldiensten:
We blijven vooral voorzichtig en werken met kleine posities door dat de volatiliteit nog altijd behoorlijk blijft. We proberen waar het kan wat te doen, niet met grote aantallen en ook niet met teveel posities gelijktijdig. We moeten voorzichtig blijven en altijd rekening houden met een counter beweging op een onverwacht moment. U kunt lid worden via de aanbieding die u hieronder ziet.

Meedoen met onze signalen kan nu via de aanbieding die loopt tot 1 april 2022. Schrijf u nu snel in tot 1 APRIL voor €35. Ga meteen naar onze Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Marktoverzicht:
Wall Street sluit de eerste sessie van de week behoorlijk negatief, de indices staan meteen weer helemaal onderin de range en dan vooral de tech indices die er weer het minst goed vanaf kwamen. De Nasdaq bereikt de 15.500 punten opnieuw, de SOX index zien we rond de 3725 punten nu. De Nasdaq verloor 2,5% terwijl de SOX 4,5% in moest leveren. De Dow Jones sluit 1,5% lager terwijl de brede S&P 500 met 1,85% verlies ook een moeilijke start van de week achter zich laat.

Ook Europa verloor dinsdag, de AEX sluit 1,5% lager terwijl de DAX 1% verlies laat zien. Vooral de tech beladen indices hebben een moeilijke sessie achter de rug, let op de AEX de komende dagen want de index krijgt het nu moeilijk rond de 770 punten en moest er al even onder.

Dow Jones:
De Dow Jones zakt onder het 50-MA, onder de oplopende steunlijn en onder de horizontale steun die we alle 3 duidelijk zien op de grafiek. De Dow test zelfs al even de 35.250 punten, het verlies kwam uiteindelijk uit op 543 punten. Opletten vanaf nu wat betreft de Dow Jones, steun nu eerst de 35.250 punten met snel daaronder het 200-daags gemiddelde rond de 34.945 punten. Verder zien we rond de 34.750 punten nog steun, daar wacht de bodem van 20 december.

Weerstand zien we nu eerst rond de 35.500 punten met later het 50-daags gemiddelde rond de 35.820 punten. Later weerstand rond de 36.000 en de 36.250 punten.

AEX index:
De AEX drukt nu behoorlijk op de steunzone rond de 770 punten en moest er al even onder gedurende de sessie. De AEX verzwakt snel maar we zien telkens ook nog oplevingen van meerdere procenten tussendoor. Steun nu eerst die 770 punten met later de 763 punten steun door het 200-daags gemiddelde dat daar uitkomt nu. Verder steun rond de bodems van december, oktober en augustus die wacht rond de 750-755 punten.

Weerstand nu eerst rond de 780-782 punten, later rond de 790-792 en de 795-796 punten. Tijdens herstel kan de AEX daar snel naartoe, dalingen verlopen snel maar oplevingen ook.

DAX index:
De DAX sluit net onder de belangrijke steun die we zien rond de 15.810 punten, de index geraakte zelfs even tot rond de 15.670 punten maar wist zich daarna weer wat te herpakken. De DAX staat nu onder de eerste belangrijke steun, we moeten daarom opletten de komende sessies. Kan de DAX zich herpakken? Of zakt de index verder richting eerst de 15.650 of de 15.500 punten steun.

Weerstand nu eerst die 15.810 punten, later de 16.000-16.050 punten. Daarna de topzone net onder de 16.300 punten als weerstand.

Nasdaq Composite:
De Nasdaq kreeg er weer van langs en zakt meteen weer terug tot rond de 14.500 punten waar de bodem van vorige week uitkomt. De Nasdaq blijft onder druk staan, dat zien we duidelijk op de grafiek hieronder. Er zitten stevige hersteldagen tussen maar de index lukt het niet meer om een vorige top te doorbreken. De bodem ligt nu wel iets onder die van vorige week, dus we moeten opletten vanaf nu voor het vervolg.

Steun nu eerst de 14.400 punten en de zeer belangrijke 14.210 punten waar we eerder vaak op zijn afgeketst. Weerstand zien we rond de 14.750 en de 14.900 punten. Later weerstand rond de 15.200-15.250 punten weerstand.

Overzicht resultaat dit jaar (2021):
De eerste winst voor dit jaar staat er in ieder geval al en ik zoek naar nieuwe kansen de komende dagen. Wordt op tijd lid van een signaaldienst naar uw keuze, dan ontvangt u meteen de signalen en doet u mee.

Meedoen met onze signalen kan nu via de aanbieding die loopt tot 1 april 2022. Schrijf u nu snel in tot 1 APRIL voor €35. Ga meteen naar onze Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Overzicht resultaten dit jaar (2022)

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Gisteren, 13:56

Venezuela schudt de markten wakker: Wat er gebeurde op 3 januari en waarom beleggers moeten opletten

3 jan­u­ari 2026 zal wel een plaat­sje vin­den in de geschiedenis­boeken als een geopoli­tieke schokdag. Zater­dag in de vroege ocht­en­duren beves­tigde de Amerikaanse pres­i­dent dat tij­dens een snelle mil­i­taire oper­atie de Vene­zo­laanse pres­i­dent Nicolás Maduro werd opgepakt. De Verenigde Stat­en nemen nu…

Lees verder »
Zaterdag, 17:29

SpaceX en Anthropic mikken op beursdebuut in 2026

SpaceX, Anthrop­ic en een hand­vol andere snel­groeiende techbedri­jven berei­den zich voor op een mogelijk beurs­de­bu­ut in 2026, waarmee zij zow­el de honger naar groeiver­halen als de nieuwe, nuchtere waarder­ingsre­aliteit op de IPO-markt testen.IPO-markt 2026 Na een voorzichtig her­s­tel in 2025, met…

Lees verder »
Vrijdag, 09:54

Start van 2026 positief na zwakke jaarafsluiting, we starten ook met Guy Systeem Trading 2026

Goedemorgen!

Om te beginnen, nog de beste wensen voor 2026!
Het is vrijdag 2 januari 2026 en de markt begint het nieuwe jaar met een positieve ondertoon. De jaarafsluiting op 31 december 2025 liet Wall Street nog wat winstnemingen zien door "Window Dressing", vooral bij de technologie en de energie. Het werd een sessie met lage volumes.

We zijn ook begonnen met "Guy Systeem Trading" nieuwe stijl, er werden al 3 ETF's doorgegeven via onze ETF strategie met € 500 per maand. Alles kan men volgen via de ledenpagina op de website waar alles live staat vanaf nu. We kijken ook uit naar posities bij "Trading" en bij de "Dynamische Aandelen Portefeuille" waarbij we Tradersplannen gaan versturen voor dat we een positie gaan opnemen.

Wordt nu lid, en volg ons, dat kan nu voor € 29 tot 1 MAART. Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Voor vandaag draait het vooral om het zetten van de toon voor januari, het is wachten op de eerste macrodata van dit jaar en de positionering richting het nieuwe cijferseizoen later deze maand.

Marktoverzicht 2 januari 2026

Wall Street sloot op de laatste sessie van 2025 lager. De S&P 500 sloot het jaar af op 6.845,50 punten met 0,74% verlies, de Nasdaq Composite sloot op 23.242 punten en daalde met 0,76%. De Dow Jones sloot het jaar af op 48.063 punten en daalde 0,63%.

Over heel 2025 bekeken wonnen alle 3 de grote indices fors, de S&P 500 won 16,39% terwijl de Nasdaq Composite er met 20,36% op vooruit ging. De Dow Jones won uiteindelijk 12,97% in 2025. De indices op Wall Street blijven dicht bij hun recordniveaus en kunnen dit jaar de reeks verder zetten als we naar de grafieken kijken.

Europa:
In Europa was het beeld wat meer gemengd en ook hier bleef de handel dun. De AEX sloot het jaar af op 951,29 punten en sloot nagenoeg vlak op 31 december, de index won op jaarbasis 0,13%, met een jaarprestatie van 8,3%. De CAC 40 eindigde rond 8.149,50 en daalde 0,23% de laatste dag van 2025, de index zet een jaarprestatie neer van 10,42%. De DAX die al dicht bleef op 31 december won op jaarbasis 23% en was daarmee de beste index in Europa.​

Technisch plaatje markt:
Technisch blijft het grotere plaatje voor de brede markt positief, maar de korte termijn is kwetsbaar voor wat winstnemingen. De kern blijft wel dat de trend nog opwaarts blijft, maar een rustige start van januari zal daarbij nodig zijn om de recente verzwakking te stabiliseren.

Futures vanochtend

De futures staan vanochtend in het groen. Dow futures staan rond 0,2% hoger, de S&P 500 futures rond de 0,55% en Nasdaq futures doen het nog wat beter met een plus van rond de 0,9%, wat wijst op een voorzichtige risk on start van het nieuwe jaar.

Macro en markten

De $10 jaars Treasury yield staat rond 4,184% en stijgt wat bij de start van het jaar, dat zou later de meer rentegevoelige groeiaandelen wat kunnen afremmen. Brent olie noteert rond $61,2 en staat ongeveer 0,5% hoger. De goud futures staan rond $3.400 en winnen circa 1,3%, de zilver futures komen uit rond de $73,85 (4,5%) en staan weer op winst. De Bitcoin handelt rond $89.000 en staat ongeveer 1,3% hoger.

The Magnificent Seven

Het sentiment rondom 'The Magnificent Seven' blijft belangrijk voor de richting bij de indices op Wall Street, en dat zeker na het AI gedreven jaar 2025. Na het afsluiten van het jaar en met wat winstnemingen is het nu vooral de vraag of het geld de weg richting die megacaps kan doorzetten, of zal 2026 voor wat meer verbreding zorgen richting value en de meer cyclische waarden, iets waar meerdere partijen nu toch op wijzen. Een hogere rente kan daarbij druk zetten op de hoge waarderingen, waardoor het tempo van herstel vooral afhankelijk zal zijn van een dalende rente en bij de kwartaalcijfers later deze maand van de winstgroei triggers.

Aandachtspunten vandaag

  • Check de Economic Calendar voor de belangrijke macropublicaties en houd rekening met verhoogde volatiliteit rondom de cijfers.
  • Let op rente. Beweging in de $10 jaars richting 4,20% en hoger kan de pre market steun in Nasdaq temperen.
  • Positionering na het einde van 2025. Technologie en energie waren wat zwak tijdens de slotdag, dat kan ruimte geeft voor een technisch herstel, maar vandaag nog met dunne liquiditeit.
  • Crypto en risk sentiment. Bitcoin staat rond de $89.000 blijft een barometer voor bredere risk appetite aan het begin van 2026.

Samenvatting:

2 januari 2026 begint met een plus in futures op Wall Street, Europa doet het wat rustiger maar de futures staan ook hoger met vooral een positieve start bij de AEX index. Dat na een lagere jaarafsluiting op 31 december. De focus ligt nu vooral op de rente en op de eerste macroprikkels van januari, met de edelmetalen en de olie die naar richting zoeken en de bitcoin die in herstelmodus zit. Een rustige opbouw tijdens de eerste handelsdagen is logisch, waarbij stabilisatie van de rente cruciaal blijft voor de technologie.

Quote van de dag
“Zoals de Stock Trader’s Almanac benadrukt, is de Santa Claus rally een seizoenspatroon dat loopt over de laatste vijf handelsdagen van december en de eerste twee van januari.”

We zijn ook begonnen met "Guy Systeem Trading" nieuwe stijl, er werden al 3 ETF's doorgegeven via onze ETF strategie met € 500 per maand. Alles kan men volgen via de ledenpagina op de website waar alles live staat vanaf nu. We kijken ook uit naar posities bij "Trading" en bij de "Dynamische Aandelen Portefeuille" waarbij we Tradersplannen gaan versturen voor dat we een positie gaan opnemen.

Wordt nu lid, en volg ons, dat kan nu voor € 29 tot 1 MAART. Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Beleggen brengt risico’s met zich mee. Resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Deze update is informatief en geen beleggingsadvies. Doe altijd eigen onderzoek en spreid risico’s.
Woensdag, 08:48

Ogen op jaarslot Wall Street en de AEX, let op Window Dressing

Goedemorgen!
Vandaag de laatste sessie van 2025, in Europa stoppen we er om 14:00 al mee en Duitsland is al helemaal niet open vandaag. Wat mij betreft wens ik iedereen een leuk eindejaar toe en een gelukkig nieuwjaar morgen. Vrijdag zal 2026 starten en zal ik meteen een eerste lijst met ETF's doorgeven die kunnen worden aangekocht op 2 januari meteen rond de opening.

De markten zitten nu in de typische eindejaarsfase met lage volumes en kleine koersuitslagen. In Europa ligt de toon relatief stevig door banken en grondstoffengerelateerde namen, terwijl in de VS het beeld vooral wordt bepaald door technologie en de rentebeweging. Dinsdag sluiten de Europese indices dicht bij hun records, met vooral de banken en basic resources als steunpilaren bij een dunne handel.

Schrijf je nog op tijd in, morgen start het nieuwe jaar al:
In 2026 starten de beurzen aan een nieuw hoofdstuk. En US Markets zal dat ook doen. Mensen zoeken, analyseren en beslissen momenteel totaal anders. En wie niet meebeweegt, mist kansen.

Daarom schakelen we in 2026 over naar een compleet nieuwe aanpak. We blijven werken met Turbo’s en Boosters, maar slimmer, vaker en veel diverser. Met meer AI in de workflow kunnen we sneller kansen vinden en meer trades aanbieden. Voor jou als lid betekent dat meer keuze, meer mogelijkheden en een aanpak die past bij deze tijd.

Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Marktoverzicht 31 december:

Markten zitten in de typische eindejaarsfase met lage volumes en kleine koersuitslagen. In Europa ligt de toon relatief stevig door de banken en grondstoffengerelateerde namen, terwijl in de VS het beeld vooral wordt bepaald wordt door de technologie en de rentebeweging. De Europese indices blijven dicht bij hun records bewegen.​

Voor particuliere beleggers is de context helder. Rustige handel betekent dat technische niveaus sneller worden geraakt zonder dat er direct een nieuw fundament onder ligt. De markt kijkt nu vooral naar de Amerikaanse rentes, de dollar en het slotstuk van de zogenaamde "Window Dressing".

Markt dinsdag 30 december:

  • De S&P 500 sloot op 6.896 en daalde 0,15%.
  • De Nasdaq Composite sloot op 23.419 en daalde 0,25%.
  • Dow Jones sloot op 48.367 en daalde 0,2%.
  • AEX sloot op 951,27 en steeg met 0,54%.
  • DAX sloot het jaar af op 24.490 met 0,57% winst​
  • CAC 40 sloot op 8.168 en won 0,7%​

Belangrijkste nieuwsfeiten bleven schaars door dat het eindejaar is, men legt nu vooral de nadruk op positionering en een voorzichtige risk off toon bij de VS technologie. De sectorrotatie bleef beperkt, maar in Europa viel op dat de banken en grondstoffengerelateerde aandelen juist steun boden richting record niveaus. Technisch blijft het totaalbeeld in de VS vooral zijwaarts op dagbasis, met weinig momentum door de lage volumes en een lage VIX stand. Veel meer kunnen we er niet van maken, het opend wel kansen voor de start van 2026.​

Vanochtend Azië

Nikkei sloot op 30 december het jaar al af op 50.339 (-0,37%) terwijl de Hang Seng het jaar afsluit op 25.606 met een verlies van 0,87%.​

Futures vanochtend

US futures bewegen wat omlaag vandaag, de S&P future laat een verlies van 0,2% zien terwijl de Nasdaq 100 future met 0,35% verlies de voorbeurs stand aangeeft. De Dow Jones future staat ongeveer 0,1% lager.

In Europa blijft de DAX dicht, dus geen futures indicatie daar, de AEX laat ongeveer 0,3% verlies zien via de future terwijl de CAC 40 future met 0,25% verlies de sessie kan starten.

Ook deze gang van zaken past bij de lage eindejaarsvolumes en wijst op een afwachtende pre market stemming richting nog wat macro cijfers vanmiddag.​

Macro en markten

  • US 10 Year Treasury Yield komt uit rond de 4,13%, het blijft een kernbarometer voor groeiaandelen en waarderingen.
  • Goud en zilver dalen weer met vooral het zilver dat 8% verliest. Toch plots een stevige terugval vanaf de records zo op het einde van het jaar.​
  • Brent olie blijft vooral gestuurd door liquiditeit en korte termijn positionering in de laatste handelsdagen van het jaar.
  • Bitcoin blijft gevoelig voor risk on en risk off bewegingen, zeker nu tech en rentes de toon zetten. De digitale munt blijft hangen tussen de $85.000 en $90.000.​

The Magnificent Seven

De markt blijft de Magnificent Seven gebruiken als sentimentmeter. In dunne handel kan een beperkte beweging in de grootste technamen al snel het indexbeeld bepalen, vooral voor Nasdaq en brede US growth exposure. De ondertoon is neutraal tot licht voorzichtig, omdat de markt gevoelig blijft voor rentebewegingen en signalen uit Fed communicatie.

Vandaag wat aandacht voor

  • Enkele macro releases met hoogste impact op de wekelijkse aanvragen en de olie inventories.
  • We blijven letten op de Fed communicatie, het verloop van de rente blijft bepalend voor de groeiaandelen en de dollar.
  • Europese sectoren zoals de banken en basic resources kunnen de toon blijven zetten bij de lage volumes.
  • Grondstoffen en edelmetalen. Zilver en goud blijven enorm volatiel zoals we vanmorgen weer zien. Dat kan uiteraard ook doorwerken bij de miners en resource aandelen.

Samenvatting:

Beleggen en handelen draait momenteel vooral om discipline. Zeker tijdens het einde van het jaar waar veel banken en handelaren al met vakantie zijn. We zien lage volumes en dat zorgt ervoor dat de bewegingen vaak minder betrouwbaar zijn en vergroten de kans op ruis rondom de technisch belangrijke niveaus.

Posities worden vaak bijgestuurt richting de jaarafsluiting, we noemen dat ook "Window Dressing". Daarom moeten we ruimte houden voor onverwachte uitschieters.

Quote van de dag
“Year end strength often rewards patience, not prediction.”

Schrijf je nog op tijd in, morgen start het nieuwe jaar al:
In 2026 starten de beurzen aan een nieuw hoofdstuk. En US Markets zal dat ook doen. Mensen zoeken, analyseren en beslissen momenteel totaal anders. En wie niet meebeweegt, mist kansen.

Daarom schakelen we in 2026 over naar een compleet nieuwe aanpak. We blijven werken met Turbo’s en Boosters, maar slimmer, vaker en veel diverser. Met meer AI in de workflow kunnen we sneller kansen vinden en meer trades aanbieden. Voor jou als lid betekent dat meer keuze, meer mogelijkheden en een aanpak die past bij deze tijd.

Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Beleggen brengt risico’s met zich mee. Resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Deze publicatie is geen beleggingsadvies en is uitsluitend bedoeld ter informatie.
Andy1 woensdag, 09:37 Guy Bedankt
Beste wensen en een gezond 2026 gewenst
Loading..
Er is een fout opgetreden
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.