Do 20 jan. 2022, 08:15

Welke richting gaat het op? Zegt u het maar, het blijft moeilijk

Goedemorgen,

Wederom een sessie waar de indices alle kanten opgingen, vooral de Nasdaq kreeg het na een sterke start opnieuw moeilijk. De AEX kon even tot de 780 punten oplopen maar we hebben in de ochtend ook de 761 punten gezien. De Nasdaq herstelde zich tot rond de 14.660 punten maar sluit op 14.340 punten. Dat we voorzichtig moeten blijven in deze markt is voor iedereen duidelijk, dat doe ik dan ook voor de leden want gisteren werden de kleine long posities met winst gesloten. We kunnen weer uitkijken naar nieuwe mogelijkheden. Er speelt veel momenteen wat de markten onzeker maakt, denk aan de rente, de bedrijfscijfers en dan nog de dreiging dat Rusland de Oekraïne binnen kan vallen op korte termijn.

Update donderdag 20 januari
Wall Street opnieuw lager woensdag met vooral weer de Nasdaq ofwel de tech sectoren die onder druk stonden. Verder merken we dat de markten enorm volatiel blijven want naast de daling op slotbasis hebben we ook een rally omhoog gekregen gedurende de sessie. Tijdens het laatste uur werd de druk omlaag behoorlijk fors, het bracht de Dow Jones naar een verlies van 1%, de Nasdaq verloor 1,15%. De SOX index sluit zelfs 3% lager. Zowel de SOX als de Nasdaq en de Nasdaq 100 sluiten onder hun belangrijke steun ofwel de vorige bodems. Zowel de Dow Jones als de Nasdaq 100 testen hun 200-daags gemiddelde op slotbasis, ze staan er nog net boven. De Nasdaq staat er al een eind onder en dat ziet er dus slecht uit. De Nasdaq mag absoluut niet onder de 14.210 punten sluiten waar er een zeer belangrijke steun wacht.

In Europa begon de sessie zeer slecht, de AEX moest zelfs terug tot rond de 761 punten en dat is een nieuw laagtepunt dit jaar, de index moet wel boven de 755 punten zien te blijven, we zien daar enkele zeer belangrijke bodems uitkomen. De DAX daarentegen blijft zich fel verdedigen rondom die belangrijke 15.810 punten maar ook de DAX blijft kwetsbaar vanaf nu, eens die 15.810 punten verder weg komt te liggen dan kan de index het wel eens moeilijk gaan krijgen. Voorlopig nog niet maar opletten de komende sessies.

De markten blijven in de greep van de onrust op meerdere feiten die er nu spelen, dan heb ik het over de rente die gestaag verder oploopt en de kwartaalcijfers die binnen komen elke dag. Verder speelt er ook nog de situatie rondom Rusland, ze staan op punt om de Oekraïne binnen te vallen en dat kan de onrust aanwakkeren. En dan is er nog COVID dat op de achtergrond meespeelt, we zouden het haast vergeten maar ook dat blijft parten spelen. Kortom, er zijn genoeg redenen om aan te nemen dat de markten volatiel zullen blijven, zowel bij dalingen of bij herstelbewegingen. Het blijft dus opletten de komende periode, we gaan nog genoeg bewegingen krijgen die groter dan 1 of 2% op dagbasis zullen zijn. Zelfs gedurende een sessie mag je ze aan beide kanten verwachten. Het is dan vooral belangrijk dat de timing, ofwel het momentum dat wordt gekozen om in een positie te stappen goed is en dat je dan op tijd je stoploss neemt of de winst pakt.

Vanmorgen staan de futures wat hoger, dat wil niet zeggen dat de sessie goed zal verlopen maar we kunnen in ieder geval positief openen vandaag. In Azië zien we plussen vanmorgen, de Hang Seng wint zelfs 3%, de Nikkei sluit 1% hoger.

De signaaldiensten:
We blijven vooral voorzichtig en werken nog altijd met kleine posities door dat de volatiliteit nog altijd behoorlijk blijft. We proberen waar het kan wat te doen, niet met grote aantallen en ook niet met teveel posities gelijktijdig. We moeten rustig blijven en altijd rekening houden met een counter beweging op een onverwacht moment. Woensdag hebben we wel wat kleine posities kunnen sluiten met winst. U kunt lid worden via de aanbieding die u hieronder ziet.

Meedoen met onze signalen kan nu via de aanbieding die loopt tot 1 april 2022. Schrijf u nu snel in tot 1 APRIL voor €35. Ga meteen naar onze Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Marktoverzicht:
Wall Street begon hoopgevend aan de sessie maar de winst werd snel weer ingeleverd, alle indices sluiten opnieuw lager en zowel de Nasdaq als de SOX index sluiten onder hun belangrijke steun zoals u kunt zien in het overzicht hieronder. De Dow Jones en de S&P 500 kunnen nog houvast vinden boven de laatste bodem van begin december maar ze naderen wel snel in die richting.

De AEX kende een zeer volatiele sessie, de laagste stand op 761 punten, de hoogste stand op 780 punten. Ook Europa zoekt naar houvast maar we zien wel dat de AEX het echt moeilijk krijgt nu. De DAX doet het voorzichtiger momenteel, ook met druk omlaag maar niet in die mate zoals de AEX. De DAX staat wel op punt om ook verder terug te vallen, let vooral op de 15.500 punten aan de onderkant nu. De DAX blijft wel dicht bij de 15.810 punten en sluit daar de sessie af zelfs.

Dow Jones:
De Dow Jones moet weer 340 punten inleveren na dat de index even herstel liet zien. De index valt nu terug tot rond het 200-daags gemiddelde dat rond de 34.950 punten uitkomt en de volgende steun wordt nu. Verder zien we rond de 34.750 punten nog steun, later pas rond de 33.750 punten weer steun want daar wachten de bodems van begin december en we zien er daar nog 2 die in september werden gemaakt.

Weerstand zien we nu eerst rond de 35.250 punten met later de 35.500 punten. Verder letten we op het 50-daags gemiddelde dat nu rond de 35.800 punten uitkomt.

AEX index:
De AEX blijft volop in beweging, dat hebben we woensdag weer kunnen merken want de index test de 761 punten in de ochtend en wist zich te herpakken tot rond de 780 punten in de loop van de middag. Een brede range maar vooral nog omlaag gericht met lagere toppen en lagere bodems momenteel. De index sluit opnieuw in de buurt van de steunzone 770-772 punten, dus op zich nog niet veel aan de hand zolang de index niet onder die 770 punten sluit. Onder die 770 punten steun rond de 761-762 punten, later de reeks bodems rond de 755 punten.

Weerstand nu eerst rond de 780-782 punten, later rond de 790-792 en de 795-796 punten. Tijdens herstel kan de AEX daar snel naartoe, dalingen verlopen snel maar oplevingen ook hetgeen we woensdag duidelijk hebben kunnen zien.

DAX index:
De DAX sluit rond de belangrijke steun die we zien rond de 15.810 punten, de index geraakte gedurende de sessie van woensdag zelfs even tot rond de 15.630 punten maar wist zich daarna weer wat te herpakken. De DAX blijft nog liggen rond de eerste belangrijke steun maar we moeten opletten de komende sessies. Kan de DAX zich herpakken? Of zakt de index alsnog verder richting eerst de 15.650 of de 15.500 punten steun? Ik kan er weinig over zeggen in deze fase, de markten bewegen te heftig en dan ook nog in beide richtingen.

Weerstand nu eerst die 15.810 punten, later de 16.000-16.050 punten. Daarna de topzone net onder de 16.300 punten als weerstand.

Nasdaq Composite:
De Nasdaq blijft in moeilijkheden en zet nog altijd lagere toppen en diepere bodems neer. De index zakt nu al onder de 14.400 punten met het slot op 14.340 punten woensdag. De volgende steun kennen we, dat is de 14.210 punten en die wordt zeer belangrijk de komende dagen. Onder die 14.210 punten ligt er een behoorlijk gat omlaag tot rond de 13.500 en de 13.000 punten. Opletten en dus vooral die 14.210 punten goed op het netvlies houden.

Weerstand zien we rond de 14.500 en de 14.750 punten, later komt de 14.900 punten als weerstand in beeld.

Overzicht resultaat dit jaar (2021):
De eerste winst voor dit jaar ziet u via de tabel hieronder, een prima verloop deze maand en er komen denk ik nog wel wat kansen waar ik iets mee kan doen. Wordt op tijd lid via de nieuwe aanbieding, dan ontvangt u meteen onze signalen en doet u mee.

Meedoen met onze signalen kan nu via de aanbieding die loopt tot 1 april 2022. Schrijf u nu snel in tot 1 APRIL voor €35. Ga meteen naar onze Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Overzicht resultaten dit jaar (2022)

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Gisteren, 15:37

Laatste dag van de Black Friday actie, nu een abonnement proberen voor 25 euro tot 1 februari

Beste beleggers, beursvolgers...

We voelen het al langer aan, de markten blijven extreem volatiel en het gevecht tussen de "BULLS en de BEARS" wordt steeds grimmiger. Als we het een en ander filteren en ook goed uitkijken dan is de kans nog altijd groot dat het feestje op Wall Street nu echt voor een tijdje voorbij kan zijn.

Ook een dalende markt biedt voor de actieve trader enorme kansen, zolang je maar aan de goede kant weet te handelen, ook al is dat niet gemakkelijk met de huidige volatiliteit. Het wordt vanaf nu tijd om te letten op de signalen en updates die ik de komende tijd zal doorgeven aan onze leden. Als de markt weer een top weet te vinden dan zal de draai opnieuw met de nodige volatiliteit plaatsvinden.

Vandaag is het wel de laatste dag van de "Black Friday" aanbieding: Probeer een abonnement tot 1 FEBRUARI voor €25.

Schrijf u meteen in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Deze maand hebben we al meerdere posities gesloten bij Guy Trading

Guy Trading Resultaten


Met vriendelijke groet,

Guy Boscart
US Markets

Gisteren, 14:03

Marktcijfers

Actueel Verwacht Vorige
DEU DEU: Duitse CPI (Maandelijks) (nov.) 14:00 -0,2% -0,2% 0,3% Actueel: -0,2% Verwacht: -0,2% Vorige: 0,3%
Gisteren, 08:45

DAX wat hoger maar verlies bij de AEX, Wall Street bleef dicht

Beste beleggers, beursliefhebbers ...

Markten blijven deze week opvallend veerkrachtig, Wall Street bleef dicht door Thanksgiving terwijl Europa een rustige sessie liet zien donderdag maar de stemming blijft nog overwegend positief. Beleggers kijken nu vooral uit naar de verwachtingen rond de komende Fed vergadering op 10 december wat meteen het sentiment verder zal bepalen. Van de dump die vorige week plaatsvond door de hoge waarderingen bij de AI en chip sector lijkt er niks meer van over te blijven. Aan de andere kant blijft de situatie nog steeds grimmig en het sentiment kan in 1 uur compleet omslaan.

Nu nog de kans op de aanbieding tot 1 FEBRUARI voor € 25:
U kunt zich aanmelden via de aanbieding tot 1 februari voor € 25 omdat we in de 'Black Friday week' zitten. Ga naar https://www.usmarkets.nl/trade... en dan ontvang je onze updates en onze signalen ...

Marktupdate 28 november

WALL STREET

Wall Street won woensdag voor de 4e sessie op rij
De Amerikaanse beurzen stegen woensdag, met de Dow Jones die 315 punten ofwel 0,67% omhoog ging naar 47.427, de S&P 500 die 0,69% won tot 6.813 en de Nasdaq die 0,82% steeg tot 23.215. Het was de vierde opeenvolgende sessie met winst voor de belangrijkste indices en meteen ook de beste reeks sinds mei. Gisteren bleef Wall Street dicht door Thanksgiving, vandaag zal Wall Street maar tot 19:00 open blijven en dus vroeger het weekend ingaan dan normaal.

De verwachtingen voor renteverlaging door de Fed in december zijn deze week sterk gestegen want men gaat nu uit van 85% zekerheid dat er op 10 december een renteverlaging komt van 25 basispunten. Een week geleden was dat nog maar slechts 30%.

EUROPESE INDICES

Breed herstel in Europa
De Europese indices die het zonder Wall Street moesten doen lieten een gemengd beeld na bij een zeer rustige handelsdag. Hier en daar zien we dat beleggers hun winsten verzilverden na de sterke rally van eerder deze week. Wall Street bleef dus gesloten vanwege Thanksgiving wat doorgaans een rustige handelsdag voor Europa betekent.

Het marktsentiment wordt deze week vooral bepaald door de verwachtingen rondom het monetaire beleid van de Federal Reserve. Markten prijzen inmiddels een kans van zo'n 85% in op een renteverlaging van 25 basispunten door de Fed op 10 december.

  • DAX: 23.768 punten (0,18%)
  • AEX: 939,83 punten (-0,4%)
  • CAC 40: 8.099,5 punten (0,04%)

GRONDSTOFFEN

Goud zilver stijgen opnieuw
Het goud steeg opnieuw tot rond de $4.230 per ounce, het goud steeg zo al met meer dan 25% sinds begin van 2025. Het zilver zien we nu dicht bij de $54 en blijft zo rond de top bewegen.

Olie wat hoger
Een vat Brent olie komt vanmorgen uit rond de $63,1 en dat is iets hoger dan de afgelopen dagen.

Signaaldiensten, abonnementen:
Voor we verder kijken toch even de prestatie van onze signaaldiensten waar we een hele mooie week achter de rug hebben. Hieronder een overzicht van de gesloten transacties van deze maand (november) onder elkaar.

Deze week hebben we al enkele nieuwe posities opgenomen, ik zit ook eventueel te kijken naar een ETF op de Bitcoin via de Dynamische portefeuille als het nog wat verder wegzakt ...

U kunt zich aanmelden via de aanbieding tot 1 februari voor € 25 omdat we in de 'Black Friday week' zitten. Ga naar https://www.usmarkets.nl/trade... en dan ontvang je onze updates en onze signalen ...


Technische Analyse van de AEX:

Algemene Trend:
Vanaf begin april is er een duidelijke opwaartse trend zichtbaar ondersteund door de oplopende trendlijn die recentelijk lijkt te zijn doorbroken. De AEX doorbrak eerder deze maand het 50-MA en deze week kwam de index even terecht op het 200-MA dat rond de 917,5 punten uitkomt en als belangrijke steun zal gelden. Rond de 935 punten zien we ook nog een horizontale steun.

Weerstand en steun:

  • De koers is recentelijk door een belangrijke zone rond de 950 gebroken en kon dit niveau niet vasthouden.
  • Er lijkt nu steun te liggen rond 920-915 (de blauwe horizontale lijn het de 200MA).
  • Een verdere daling zou de AEX richting de steunlijn rond 915-920 kunnen brengen, of zelfs richting de horizontale steunlijn rond de 880.

Voortschrijdende Gemiddelden (MA):

  • De koers handelt momenteel tussen het MA50 en MA200, wat duidt op consolidatie. Dit is over het algemeen een bearish signaal wat kan wijzen op toenemende verkoopdruk op korte tot middellange termijn.
  • Het 50MA staat nu op 954, het 200MA komt uit op 917.5, het slot kwam uit op 939.83 punten.

Relative Strength Index (RSI):

  • De RSI staat rond de 44.5, dat duidt op een neutrale tot licht bearishe stemming. De index is nog niet overgekocht of oververkocht, maar de neerwaartse trend bij de RSI sinds oktober bevestigt de afnemende koop interesse.

Moving Average Convergence Divergence (MACD):

  • Bearish signaal want de MACD zien we onder de nul-lijn en onder signaallijn en dat bevestigt het neerwaartse momentum sinds de top in oktober.
  • Pas bij een kruising boven de signaallijn zou er een eerste teken van herstel kunnen komen.
  • De trend blijft voorlopig zwak maar de histogram vlakt nu wat af en dat kan duiden op een afnemende verkoopdruk. Een duidelijk herstel is er tot nu toe nog niet.

Conclusie:
De AEX toont op dit moment toch wat tekenen van zwakte. De koers is gedaald tot onder het belangrijke 50MA en zowel de RSI en de MACD bevestigen dat er een bearish sentiment gaande is voor deze index door het afnemende momentum. Beleggers moeten voorzichtig zijn en vooral letten op de belangrijke steun niveaus. Een doorbraak onder de 915-920 zone zou de neerwaartse druk behoorlijk kunnen vergroten.

Guy Boscart
US Markets

Donderdag, 13:51

TA Nasdaq, Bel-20, DAX, CAC-40 en AEX

Louter indices in de col­umn van van­daag. Not your cup of tea? Vraag dan direct uw favori­eten aan! Bel-20: De paarse lijn, een intra chart lijn, laat ik staan omdat ik hem zo mooi vind. Op dit moment is die echter niet van belang. De groene hor­i­zon­tale ste­un­li­jn is iets belan­grijk­er, maar de…

Lees verder »
Loading..
Er is een fout opgetreden
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.