Liveblog Archief maandag 12 oktober 2020

3 liveblog items op maandag 12 oktober 2020.

Ma 12 okt. 2020, 07:43

Wake-up call: Week start ook deze keer hoger

Goedemorgen
Desondanks nieuwe twijfels rondom het steunpakket in de VS, de komende kwartaalcijfers, het opnieuw volop aanwezige COVID-19 virus en de economie die in zwaar weer blijft hangen zien we dat de markten ook deze week wat hoger zullen opstarten. Er zal in ieder geval een GAP omhoog staan bij de opening zo te zien, de indices lopen nog wat verder van het 50-daags gemiddelde weg waar we de voorbije weken rond bleven draaien. Aan de andere kant denk ik wel dat we heel dicht bij een draaipunt komen nu. Vooral Wall Street komt in een zone waar beleggers snel van richting kunnen wisselen, naar omlaag dus ... Kijk ik naar de AEX dan zien we rond de 570-572 punten een zware weerstand, ook bij de DAX ligt er rond de huidige stand een zware weerstand maar de DAX bleef eind vorige week wel achter op de rest.

Vorige week was er al de nodige volatiliteit en wisten de indices vrijwel allemaal hoger te sluiten, Wall Street kwam dan ook het best voor de dag. Op Wall Street dus grotere plussen dan hier in Europa en dat blijft dan vooral door de hoop op een nieuw steunpakket waar men het nog niet over eens is. De grote vraag is of dat er snel aan zit te komen met de verkiezingen die er snel aan zitten te komen en waar Trump steeds verder achter komt te liggen in de peilingen. Het lijkt nu zo goed als zeker dat Biden de winnaar wordt begin volgende maand, zelfs de Republikeinen geloven er niet meer in. Trump lijkt totaal aan het ontsporen bij zijn publieke optredens, hij belt vrijwel elke dag met FOX News, wat in de VS de enige zender die hij nog naar zijn hand kan zetten om dan Biden weer zwart te maken en om daar nog meer onzin uit te kramen waarbij 8 van de 10 punten die hij aanhaalt niet waar blijken te zijn.

Het blijft hoe dan ook moeilijk allemaal en we moeten het vervolg afwachten de komende weken. We krijgen er ook nog de bedrijfscijfers bij vanaf de komende week, enkele grote banken presenteren alvast met hun 3e kwartaalcijfers ...

Overzicht belangrijke indices vorige week:
Op weekbasis zien we dat de Dow Jones maar liefst 904 punten hoger sluit (+3,3%) terwijl de SP 500 met 129 punten winst sluit (+3,85%). De Nasdaq won na een sterke eindsprint 505 punten (+4,6%), de Nasdaq 100 sluit de week 470 punten (+4,2%) hoger af. De Dow Transport lag er heel sterk bij, daar zien we een weekwinst van 565 punten (+5%). De Semi-conductor index won dan weer 177 punten ofwel 8% en zet zo een nieuwe hoogste stand ooit neer.

Europa kende ook een sterke week met de AEX die er 14 punten op vooruit ging (+2,5%), de DAX won de afgelopen week 362 punten (+2,85%). De Franse CAC 40 won 122 punten (+2,5%).

US Markets Trading nu voor €29 tot 1 DECEMBER:
We zitten in de markt met wat posities, die kunt u nog aankopen vandaag door lid te worden. De markt blijft wel nog even te moeilijk om met grotere posities te werken dus blijven we met kleine aantallen werken tot na de verkiezingen in de VS. De volatiliteit is wel stevig genoeg om ook met kleine posities te werken hetgeen we aan beide kanten merken. Op zich kunnen we ermee overweg maar wel blijf ik zeer alert in deze markt en moeten we waar het kan geduld blijven houden.

Meedoen kan nu via de speciale aanbieding tot 1 DECEMBER voor €29, na uw inschrijving staat u meteen op de verzendlijst en ontvangt u de updates, de signalen en kunt u inloggen op onze Tradershop om alle posities LIVE te volgen.

Schrijf u in via https://www.usmarkets.nl/tradershop

Tot snel,

Guy Boscart

Marktoverzicht afgelopen vrijdag

Schermafbeelding 2020 10 10 om 09 14 10
Ma 12 okt. 2020, 07:37

TA - Aandelen met flink potentieel

Ook de aan­de­len uit de AMX en AScX wor­den nauwlet­tend in de gat­en gehouden. Van­daag een korte analyse van vier totaal ver­schil­lende bedri­jven met koers tech­nisch nog een groot poten­tieel. De eerste drie bedri­jven zijn terug te vin­den in de AMX en de laat­ste in de AScX.PostNL Op de week…

Lees verder »
Ma 12 okt. 2020, 07:35

Markt snapshot Europa vandaag

GLOBAL TOP NEWS
The Trump administration on Sunday called on Congress to pass a stripped-down coronavirus relief bill using leftover funds from an expired small-business loan program, as negotiations on a broader package ran into resistance.

British Prime Minister Boris Johnson will set out new measures to try to contain a growing coronavirus crisis, outlining three new alert levels to better coordinate the government's under-fire response.

U.S. President Donald Trump said on Sunday he had fully recovered from COVID-19 and was not an infection risk for others, freeing him to return to holding big campaign rallies during the final weeks of the race for the White House.


EUROPEAN COMPANY NEWS
The European Union's new trade chief has told the U.S. to withdraw tariffs on more than $7 billion of EU products or face additional duties on exports to Europe, as he urged a settlement to the dispute over Airbus and Boeing, the Financial Times reported.

German carmaker Volkswagen's Audi unit expects lower sales in 2020 despite strong numbers in the months of July, August and September, Automobilwoche cited the head of the division, Markus Duesmann, as saying.

Chinese telecom giant Huawei is finding it harder to counter U.S. sanctions designed to choke off its access to semiconductors but can continue to serve European 5G network clients, a senior European executive told an Austrian newspaper.


TODAY'S COMPANY ANNOUNCEMENTS
Biome Technologies PLC Shareholders Meeting
Cambium Global Timberland Ltd Annual Shareholders Meeting
DBT SA Annual Shareholders Meeting
Diurnal Group PLC Shareholders Meeting
S Immo AG Annual Shareholders Meeting (German)
Verneuil Finance SA Shareholders Meeting


ECONOMIC EVENTS (All times GMT)
0600 (approx.) Germany Wholesale Price Index mm for Sep: Prior -0.4%
0600 (approx.) Germany Wholesale Price Index yy for Sep: Prior -2.2%
2301 United Kingdom BRC retail sales yy for Sep: Prior 4.7%

Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.