Beursdagboek Trader Guy vandaag om 15:40

...

Wat winstnemingen, Meta fors onderuit en ECB doet niks

vandaag om 15:40 | Trader Guy | leestijd: 3 minuten | moeilijkheid: 8 / 12 | (0)

De beurzen lieten vandaag een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten zowel het nieuws uit Azië als de ontwikkelingen rond de Amerikaanse rente en bedrijfsresultaten. Terwijl sommige indices wat terrein moesten prijsgeven, bleven andere markten opvallend stabiel. Hieronder lees je de belangrijkste punten van deze tussentijdse update.

Proefabonnement US Markets
Wil je weten hoe de echte professionals naar de beurs kijken?
Met een proefabonnement op US Markets krijg je tijdelijk toegang tot exclusieve marktupdates, technische analyses, en dagelijkse inzichten van Trader Guy. Ontdek zelf waarom duizenden beleggers onze analyses volgen.

👉 Probeer het nu – vrijblijvend en zonder verplichtingen! Schrijf u in via deze link ...


Tussentijdse Marktupdate – 30 oktober 2025

De financiële markten noteren vandaag over het algemeen iets lager terwijl beleggers de uitkomst van de ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping en de cijfers van Alphabet, Microsoft en Meta Platforms verwerken. Tegelijkertijd verlaagde de Fed gisteren de rente en liet de Bank of Japan (BOJ) de rente ongewijzigd, wat de yen verder druk zette. Ook de ECB liet de rente gelijk na de vergadering van vandaag.

Belangrijkste ontwikkelingen

  • Trump en Xi bereikten een akkoord over invoerheffingen en zeldzame aardmetalen voor 1 maand. De VS zal invoerheffingen verlagen en China hervat de import van Amerikaanse soja. Hier overal wat water bij de wijn, voorlopig in ieder geval.
  • De Federal Reserve (Fed) verlaagde de rente met 0,25%, mogelijk zou dat volgens analisten wel eens de laatste verlaging kunnen zijn geweest voor dit jaar.
  • De BOJ liet de rente ongewijzigd maar gaf signalen dat een verhoging in december mogelijk is. De yen daalde naar het laagste niveau in acht maanden.
  • De kwartaalcijfers van Meta Platforms en Microsoft Corporation vielen tegen, terwijl Alphabet Inc. juist sterk presteerde.
  • De Europese Centrale Bank heeft de rente donderdag onveranderd gelaten, geheel volgens verwachting. De depositorente blijft op 2,00%, de basisrente op 2,15% en de marginale beleningsfaciliteit op 2,40%.
  • Volgens de ECB blijft de inflatie dicht bij het doel van 2% en vertoont de economie nog steeds veerkracht, gesteund door een sterke arbeidsmarkt en eerdere renteverlagingen.

Marktoverzicht

Index / Activum Laatste stand Opmerking
AEX (Nederland)~ 978

+0,3%

S&P 500 (VS)~ 6.856–0,5% winstnemingen

Nasdaq 100

~ 25.890–0,9% verlies na sterke reeks
EUR/USD~ 1,158

dollar wat sterker

Bitcoin

~ 108.100Stevig verlies
Goud (USD/oz)~ $4.010

Goud rondom de $4.000 vandaag

Brent olie $64 per vatstabiel –0,46% beweging volgens Reuters

DAX (Duitsland)

24.140

Vlak tot iets hoger met 0,05% winst

Toelichting

Beleggers reageren voorzichtig op het akkoord tussen Washington en Peking. Hoewel dit voor lucht zorgde, blijft de markt twijfelen over de duurzaamheid ervan.

De komende dagen staan verder nog in het teken van cijfers over de inflatie (PCE), nog meer bedrijfswinsten en uiteraard de geopolitieke ontwikkelingen. Het optimisme rond kunstmatige intelligentie blijft sterk, maar de groeiende bezorgdheid over de torenhoge waarderingen in de technologiesector blijft hangen.

Redactie US Markets



...

Recordstanden Nasdaq en SOX, Focus nu op Apple en Amazon

vandaag om 08:50 | Trader Guy | leestijd: 7 minuten | moeilijkheid: 8 / 12 | (0)

De markten sloten woensdag wat verdeeld, er kwamen opnieuw recordstanden voor de technologie-indexen in de VS, terwijl de Dow Jones licht terrein verloor. De Federal Reserve verlaagde de rente met 25 basispunten zoals verwacht, maar Fed-voorzitter Powell temperde de hoop op verdere verlagingen, wat de stemming wat afremde. Beleggers kijken nu uit naar de kwartaalcijfers van Apple en Amazon die vanavond volgen. In Europa bleven de bewegingen beperkt met een gemengd beeld rond het ECB-rentebesluit. Goud verliest verder terrein, terwijl technologie en vooral Nvidia de toon blijven zetten in een overwegend positieve Amerikaanse trend.

Signaaldiensten voor de rest van 2025 – nu voor slechts € 29!

Doe mee tot 1 januari met onze speciale eindejaarsaanbieding en volg ons tot het einde van het jaar voor slechts € 29. Ontvang dan de directe toegang tot onze actuele posities, analyses en signalen. Alles wat u nodig heeft om scherp op de markt te blijven.

Er lopen momenteel meerdere interessante posities die u als nieuw lid nog kunt instappen en volgen via een van onze exclusieve abonnementen:

Guy Trading, Polleke Trading of Systeem Trading.

Inschrijven:

Mis het niet want dit is hét moment om mee te doen en samen met ons de rest van 2025 succesvol af te sluiten.


Beursupdate – 30 oktober 2025

Wall Street

De Amerikaanse aandelenmarkten sloten woensdag verdeeld de sessie af, de Dow Jones, de S&P 500 en de Russel 2000 verloren deze keer maar de Nasdaq Composite, de Nasdaq 100 en de SOX index sluiten opnieuw hoger en zetten meteen ook weer een nieuw record neer.

  • Dow Jones: 47.632 -0,16 %
  • S&P 500: 6.890 -0,01 %
  • Nasdaq Composite: 23.958 +0,55 %
  • Nasdaq 100: 26.119 +0,41%
  • SOX index: 7.328 +1,85%
  • Russel 2000: 2.468 -0,87%

De Amerikaanse aandelenmarkten blijven gedeeltelijk nieuwe recordhoogtes bereiken terwijl beleggers tijdens deze belangrijke en meteen ook beslissende week zowel het rentebesluit van de Federal Reserve en de kwartaalresultaten van de grootste technologiebedrijven moeten verwerken. Al deze feiten moeten zorgen voor het vertrouwen in de economie maar ook voor de kwetsbaarheid van de huidige ongekende rally. En het is nog niet afgelopen want vanavond nabeurs komen zowel Apple en Amazon nog met hun kwartaalcijfers.

De Dow Jones bereikte zelfs kort even de 48.000 punten grens maar sloot uiteindelijk lager nadat Fed-voorzitter Jerome Powell geen duidelijk signaal gaf over een nieuwe renteverlaging in december. De Federal Reserve verlaagde de rente met 25 basispunten en dat is wat de markt had verwacht, er werd ook aangekondigd dat het balans verkleinings programma in december zal worden beëindigd. Beleggers reageerden vooral teleurgesteld omdat Powell benadrukte dat verdere renteverlagingen niet vanzelfsprekend zijn.

Ondertussen stegen de obligatierentes opnieuw waardoor de 10- jaar rente nu uitkomt op 4,08%, het hoogste niveau in bijna drie weken. Dat is dan weer iets wat druk kan zetten op de hypotheekrente en de huizenmarkt. Analisten merkten op dat de markt had gehoopt op een soepeler toon van de Fed, maar we merken dat Powell voorzichtig blijft vanwege zorgen over de arbeidsmarkt en vooral ook over de inflatie. De optimistische stemming van eerder op de dag sloeg daardoor snel om in een meer terughoudende markt met uitzondering van de technologie sector.

Kwartaalcijfers:

Naast de Fed krijgen we vandaag (29 oktober 2025) nabeurs (vanaf 21:00) cijfers van 3 zeer belangrijke bedrijven binnen de Nasdaq. Beleggers zijn zeer benieuwd hoe de cijfers van giganten Apple en Amazon ook bij deze 2 giganten zal men vooral aanhoren wat de CEO's erbij zullen vertellen. Het kan alle kanten op bij de technologie sectoren vanaf nu.

    Europa

    Men verwacht vandaag een gemengde opening met veel aandacht voor de reactie op meerdere bedrijfscijfers en ook het ECB-rentebesluit dat vandaag op de agenda staat. Vanmorgen heel vroeg werd bekend gemaakt dat China en de VS een handelsdeal voor een jaar hebben gesloten na onderhandelingen tussen Xi en Trump.

    De indices sluiten woensdag wat verdeeld in Europa, de AEX won nog net met 0,1% maar de DAX moest 0,65% inleveren terwijl de CAC 40 zo'n 0,2% verloor. In het VK en in Spanje zien we opnieuw een record op slotbasis, de Spaanse index won 0,4% terwijl Londen 0,6% winst boekte.

    Conclusie
    Men verwacht een gemengde sessie met focus op ECB, de handelsdeal tussen de VS en China en de bedrijfscijfers uit de Autosector. Verder valt het op dat de banken goed presteren terwijl Adidas en sommige techbedrijven wat onder druk staan. De cijfers van Shell zorgden niet echt voor een verrassing.

    Marktoverzicht technisch:

    De markten vertonen woensdag een gemengd beeld. In de VS blijven de technologie-indices sterk met nieuwe records voor de Nasdaq 100 en de SOX-index, terwijl de Dow Jones wat terrein prijsgeeft. Europa beweegt eerder vlak met lichte winst voor de AEX en kleine verliezen voor de DAX en CAC 40.

    Goud verliest verder terrein en bevestigt nu toch een zwakkere trend, wat nog steeds duidt op een hogere risicobereidheid bij beleggers. Opvallend blijft ook de sterke prestatie van Nvidia, dat opnieuw hoger uitbreekt en het vertrouwen in de chipsector ondersteunt. Het bedrijf doorbreekt ook de beurswaarde van $5 biljoen.

    Kort samengevat:
    De trend blijft overwegend positief in de VS, met vooral technologie als motor. Europa consolideert na de recente stijging en goud zoekt naar steun.


    Analyse Nasdaq 100 index:

    De Nasdaq 100 beweegt nog altijd positief in een duidelijke opwaartse trend en sluit de sessie af op 26.120 punten. Dat duidt op een sterk verloop maar mogelijk is deze index overbought aan het geraken technisch bekeken.

    De steun wacht er nu rond de 25.900, 25.750 en 25.500 punten, terwijl de weerstand zich bevindt tussen 26.200, 25.300 en 26.500 punten.

    De RSI noteert boven de 70, wat wijst op oververhitting, en de MACD blijft positief.

    Het volume daalt licht, wat wijst op voorzichtigheid bij beleggers.

    Kortom: de middellange trend is positief, maar een korte termijncorrectie is goed mogelijk in eerste instantie binnen de stijgende trend.


    Signaaldiensten voor de rest van 2025 – nu voor slechts € 29!

    Doe mee tot 1 januari met onze speciale eindejaarsaanbieding en volg ons tot het einde van het jaar voor slechts € 29. Ontvang dan de directe toegang tot onze actuele posities, analyses en signalen. Alles wat u nodig heeft om scherp op de markt te blijven.

    Er lopen momenteel meerdere interessante posities die u als nieuw lid nog kunt instappen en volgen via een van onze exclusieve abonnementen:

    Guy Trading, Polleke Trading of Systeem Trading.

    Inschrijven:

    Mis het niet want dit is hét moment om mee te doen en samen met ons de rest van 2025 succesvol af te sluiten.

    Met vriendelijke groet,
    Guy Boscart


    Reageren

    Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
    Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.