Beleggers, handelaren wachten nu op de inflatiecijfers uit de VS
Beleggers, handelaren wachten nu op de inflatiecijfers uit de VS
Beste beleggers, beursvolgers ...
De start van de nieuwe week was nogal verdeeld met over het algemeen een vlak slot, de Dow Jones verloor wel wat maar de Nasdaq, de Nasdaq 100 en de SOX index sluiten iets hoger. De S&P 500 bleef nagenoeg gelijk aan de slotstand van afgelopen vrijdag. In Europa zien we nog een kleine plus bij de AEX wat opnieuw voor een record zorgde, de DAX en de CAC 40 verloren wat. Het is wachten op de inflatiecijfers uit de VS, vanmiddag krijgen we al de producentenprijzen (PPI) en morgen de consumentenprijzen (CPI). De futures staan vanmorgen redelijk vlak dus moeten we de opening van Wall Street afwachten. De Brent olie zien we vanmorgen rond de 83,5 dollar, de euro komt uit rond de 1,078 dollar. De 10 jaar rente in de VS zien we rond de 4,48% ...
Voor wie graag een tijdje één van onze signaaldiensten wil volgen kan nu gebruik maken van onze aanbieding. U kunt dan een abonnement proberen tot 1 JULI 2024. Systeem Trading voor €35, Guy Trading voor €40, Polleke Trading voor €45 en COMBI-Trading voor €75. Kijk nu een tijdje met ons mee en beslis daarna of een signaaldienst bij u past ... Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/trade...
Marktupdate 14 mei:
Wall Street lag er maandag na een redelijke start verdeeld bij met over het algemeen een kleine plus, alleen de Dow Jones moest wat inleveren na 8 positieve sessies op rij.
De technologie aandelen lagen er redelijk bij want de Nasdaq won 0,29% terwijl de Nasdaq 100 met 0,21% winst de sessie afsloot. De SOX index won maandag 0,3%.
De S&P 500 sluit de sessie vlak af (-0,02%) maandag met een slot op 5.221 punten, de Dow Jones moest na 8 positieve sessies 81 punten inleveren (-0,21%) en sluit de sessie af op 39.431 punten. De Dow Transport won 0,2% terwijl de Russel 2000 met een winst van 0,29% sluit.
Wall Street dat nog redelijk van start ging verloor tijdens de handelssessie wat terrein nadat bleek uit een enquête van de New York Federal Reserve dat de verwachtingen voor de inflatie waren verhoogd. Alle cijfers liggen ruim voor op het doel van de Fed van 2% en weerspiegelen het hardnekkige karakter van de inflatie dit jaar.
In de VS worden deze week nog kwartaalcijfers verwacht van onder meer Home Depot, Cisco, John Deere, Walmart en Applied Materials.
De meeste Amerikaanse indices blijven dicht in de buurt van hun records ofwel hun hoogste stand ooit.
Enkele belangrijke punten voor vandaag:
- Meerdere Fed-functionarissen houden nu vast aan Powells 'hoger-voor-langer'-script' nu er een belangrijke inflatiecijfers aankomen.
- We lezen steeds vaker dat de term "stagflatie" de kop opsteekt en dat is geen goed teken voor de beurzen en de rente.
- Autobouwers deden het goed maandag met 3% winst voor Porsche, Volkswagen steeg met 1,5% terwijl BMW kon 1,3% winst boekte. In Parijs won Stellantis bijna 4% terwijl Renault met ruim 2% steeg.
- De markt wacht op een aankondiging van Washington om nieuwe importheffingen op te leggen aan China. Vooral de import van Chinese elektrische auto's lijkt hard te worden aangepakt door de Amerikanen.
- Beleggers hoeven deze keer niet te wachten op Trump voor een mogelijke start van een handelsoorlog tussen de twee grootste economieën.
- Het zou kunnen dat de economie onderweg lijkt naar een vorm van stagflatie. Dat kan een slecht signaal worden richting de aandelen.
- Gamestop won 75% gisteren, zijn de meme's weer bezit? Zo'n 3 jaar geleden weten we nog maar al te goed hoe het ging met dat aandeel.
- Ook het andere meme aandeel AMC steeg met maar liefst 78%.
- OpenAI lanceert een snellere en goedkopere versie van het kunstmatige-intelligentiemodel dat ten grondslag ligt aan zijn chatbot, ChatGPT, terwijl de startup eraan werkt om zijn voorsprong vast te houden in een steeds drukker wordende markt.
- Wat is er gebeurd met het leger van detailhandelaren dat vroeger de grootste rally's van de bitcoin aanstuurde? De Amerikaanse cryptobeurs Coinbase rapporteerde in het 1e kwartaal van 2024 slechts 56 miljard dollar aan consumentenhandelsvolumes toen bitcoin naar recordhoogten van bijna 74.000 dollar sprong. De bitcoin staat nu rond de 62.000 dollar.
- Een recessie zou in de VS voor een nieuwe schuldencrisis kunnen zorgen waarschuwen economen.
- De AEX zet opnieuw een records neer op slotbasis.
- We blijven zoeken naar kansen om op te handelen en waar ik dan signalen over stuur naar de leden. We doen het best goed dit jaar dus lid worden en vooral blijven loont zeker.
Europa:
De indices in Europa kwamen maandag voorzichtig uit de startblokken, er zal deze week vooral veel aandacht zijn voor de Amerikaanse inflatiecijfers die we vandaag en morgen binnen krijgen. Ook de retail cijfers uit de VS worden morgen bekend gemaakt.
Vanmiddag om 14:30 krijgen we al de producentenprijzen uit de VS waarbij beleggers vooral hopen dat de recent opgelopen inflatie afneemt. Dit zou samen met de verslechterende arbeidsmarkt zou dit de Fed de mogelijkheid kunnen bieden om dit jaar de eerste renteverlaging door te voeren. Het is nog maar de vraag of de inflatie afneemt, als dat niet het geval is dan kan het er wel eens slecht uitzien voor de komende weken.
Verder staan er deze week nog wel een aantal bedrijfs resultaten op de agenda in Europa. We krijgen cijfers van onder andere ABN AMRO, Bayer, KBC Group, Allianz, Commerzbank, RWE, Thyssenkrupp, Deutsche Telekom, Siemens en Engie.
In Europa sluiten de indices maandag verdeeld met de AEX die met 1,32 punten (0,14%) winst sluit om op 911,91 punten uit te komen wat een nieuw record is. De DAX verloor 31 punten (-0,16%) en komt nu uit op 18.742 punten. De CAC 40 sluit met 10 punten (-0,12%) verlies en komt nu uit op 8.209 punten. De BEL 20 sluit met 0,82% verlies maandag.

Economische cijfers deze week:

Signaaldiensten:
We hebben de maand april met een mooie winst kunnen afronden, er lopen nu weer wat posities die mee tellen voor de maand mei. De richting zal zoals het er nu naar uitziet omlaag worden na het forse herstel. De leden krijgen altijd op tijd bericht, wie nog geen lid is kan zich inschrijven via de aanbieding hieronder.
Volg ons nu tot 1 JULI vanaf €35, ga naar https://www.usmarkets.nl/trade... en schrijf u snel in zodat u niets hoeft te missen.
Indicatie markt voorbeurs:
Vanmorgen geven de futures een vlakke tot iets lagere start aan zowel op Wall Street als in Europa. Hieronder een overzicht van de grondstoffen, rente en valuta.
- Brent olie: 83,5 dollar
- Goud: 2.350 dollar
- Rente VS 10 jaar: 4,48%
- Eurodollar: 1,078 dollar
- Bitcoin: 62.800 dollar
Rente 10 jaar VS:
De rente komt vanmorgen uit rond de 4,48%.

Brent olie:
- Steun: 83-82-80-78
- Weerstand: 83,5-84,5-86-87,5
- Handelen op de Brent olie via onze signaaldiensten?
- Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop en ontvang onze signalen en updates tot 1 JULI ...
Grafiek Brent olie:

Analyse AEX:
- Steun: 910-905-901-895-887
- Weerstand: 912-915-920-927
- 50-daags gemiddelde: 874,7
- Indicatoren: RSI rond de 74 - MACD boven de 0-lijn
- Handelen op de AEX via onze signaaldiensten?
- Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop en ontvang onze signalen en updates tot 1 JULI ...
Grafiek AEX:

Analyseer de Nasdaq 100:
- Steun: 18.150-18.000-17.800-17.650-17.500
- Weerstand: 18.200-18.300-18.375-18.450
- 50-daags gemiddelde: 17.940
- Indicatoren: RSI rond de 59,5 - MACD rond de 0-lijn
- Handelen op de Nasdaq 100 index via onze signaaldiensten?
- Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop en ontvang onze signalen en updates tot 1 JULI ...
Grafiek Nasdaq 100:

Analyseer DAX:
- Steun: 18.700-18.600-18.500-18.400
- Weerstand: 18.850-18.925-19.000-19.150
- 50-daags gemiddelde: 18.080
- Indicatoren: RSI rond de 69 - MACD boven de 0-lijn
- Handelen op de DAX via onze signaaldiensten?
- Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop en ontvang onze signalen en updates tot 1 JULI ...
Grafiek DAX:

Analyseer Dow Jones:
- Steun: 39.350-39.250-39.000-38.750
- Weerstand: 39.550-39.650-39.750-40.000
- 50-daags gemiddelde: 38.755
- Indicatoren: RSI rond de 64 - MACD boven de 0-lijn
- Handelen op de Dow Jones via onze signaaldiensten?
- Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop en ontvang onze signalen en updates tot 1 JULI ...
Grafiek Dow Jones:

Handelen met Turbo's of Boosters op indexen en aandelen?
Voor wie een tijdje een signaaldienst wil volgen dan kunt u nu gebruik maken van de aanbieding. Een abonnement kunt u nu proberen tot 1 JULI 2024, Systeem Trading voor €35, Guy Trading voor €40, Polleke Trading voor €45 en COMBI-Trading kan nu voor €75 !! Kijk vooral even een tijdje met ons mee en beslis daarna of het bij u past ...
Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop en dan staat u snel op onze lijst met leden ...
Resultaat totaal 2024 en maand april (1 januari tot 7 mei)

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart
Liveblog feed
De grootste vijand bij trading-beurshandel? Jijzelf.
De grootste vijand bij trading-beurshandel? Jijzelf.
Na 28+ jaar trading heb ik één ding geleerd: Technische Analyse is makkelijk. Psychologie is moeilijk.
Hier zijn de 5 mentale valkuilen die zelfs ervaren traders vaak blijven maken:
1️⃣ REVENGE TRADING 🎯
→ Je neemt geen verlies
→ Je wil het terugpakken van de markt
→ Je vergroot je positie zonder plan
→ Resultaat: nóg grotere verliezen
Oplossing: Stop na 2 verliesgevende trades. Loop een rondje. De markt is er morgen ook nog.
2️⃣ FEAR OF MISSING OUT (FOMO) 🚀
→ Bitcoin stijgt 10% in een dag
→ Iedereen op 'Social Media' jubelt
→ Je springt erin op de top
→ Resultaat: kopen high, verkopen low
Oplossing: Als je FOMO voelt, wacht een 1 uur, een dag. De echte kansen komen wel weer terug.
3️⃣ OVERTRADING 📊
→ 15 trades per week
→ Je voelt elke beweging
→ Je wilt alles meepakken wat je ziet
→ Resultaat: uitputting en rode cijfers aan het einde van de rit
Oplossing: Kwaliteit > kwantiteit. Mijn beste maanden zijn die met de minste trades.
4️⃣ CONFIRMATION BIAS 👀
→ Je bent bullish op Nvidia of Tesla
→ Je zoekt alleen naar bullish nieuws, goed nieuws
→ Je negeert de ook aanwezige waarschuwingssignalen
→ Resultaat: Je zoekt wat je wilt zien, je negeert wat je niet wilt zien
Oplossing: Speel de devil's advocate. Zoek niet actief naar contra-argumenten.
5️⃣ ANCHORING 📌
→ Ik kocht op €100, ik verkoop pas op €115
→ De markt interesseert zich helemaal niet in jouw inkoopprijs
→ Je houdt verliezers vast door jou eigen ego
→ Resultaat: opportunity cost + vooral emotionele schade
→ Zo kom je in een tunnelvisie terecht, met oogkleppen
Oplossing: Elke dag is een nieuwe dag. Zou je vandaag instappen tegen deze prijs? Nee? Verkoop dan.
💡 TRADING PSYCHOLOGIE ROUTINE:
• Journaal bijhouden
• Max 3 trades per dag
• 2% risico limiet per trade
• Weekend review van emoties
• 10 min meditatie voor markt opent
🎯 GOUDEN REGEL:
Als je emotioneel bent, trade je niet. Als je moe bent, trade je niet. Als je jezelf wilt bewijzen, dan handel je niet.
De beste traders zijn eigenlijk best saai. Ze volgen hun plan. Ze accepteren verliezen. Ze nemen winst zonder FOMO op meer. Ze blijven NEUTRAAL!
❓ Welke mentale valkuil herken jij bij jezelf het meest? Geef het even aan ...
A) Revenge trading
B) FOMO
C) Overtrading
D) Confirmation bias
Poll
Welke mentale valkuil herken jij bij jezelf het meest? Geef het even aan
Goud straalt, crypto wankelt: zo gaan de markten kerstavond in
De markten gaan op deze kerstavond de dag in met een rustige, licht verdeelde stemming. De futures op Wall Street laten kleine minnetjes zien terwijl Europa wat hoger op zal starten vandaag. De markt voelt zich nog steeds gesteund door de hoop op renteverlagingen in 2026 en de robuuste macrocijfers…
Lees verder »Prettige Kerst iedereen! en geniet er van. Nu nog een Kerst update
Goedemiddag!Europa is al dicht vanaf 12:00, Wall Street kent ook een halve sessie tot 19:00 vanavond waarna we het Kerstweekend ingaan. Het jaar is bijna voorbij, volgende week nog een paar dagen en daarna richten we ons al op 2026. We gaan er een zo goed mogelijk jaar van maken … Geniet nu…
Lees verder »Goud straalt, crypto wankelt: zo gaan de markten kerstavond in
Beste beleggers,
De markten gaan op deze kerstavond de dag in met een rustige, licht verdeelde stemming. De futures op Wall Street laten kleine minnetjes zien terwijl Europa wat hoger op zal starten vandaag. De markt voelt zich nog steeds gesteund door de hoop op renteverlagingen in 2026 en de robuuste macrocijfers uit de VS. Opvallend is dat goud en zilver er richting het jaareinde nog altijd sterk bijliggen, terwijl de cryptomarkt juist een stap terug doet na een sterke opmars eerder dit jaar. Voor beleggers in Nederland en België blijft deze periode vooral een fase van posities managen in een dunne markt met lage volumes.
Start 2026 goed op met een totaal nieuwe aanpak:
Nu kunt je tot 1 maart 2026 lid worden voor slechts € 29 en daarmee een tijdje volop meekijken met onze aanpak. Dat zijn zowel de korte termijn kansen, de meer dynamische middellange‑termijn portefeuille en het rustige ETF-plan voor een leuke opbouw op de langere termijn.
Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Ochtendupdate woensdag 24 december:
Goedemorgen!
In Europa lieten de AEX, DAX en CAC 40 een gemengd beeld zien, met kleine bewegingen in een kalme aanloop naar de feestdagen. Defensieve sectoren zoals gezondheidszorg en nutsbedrijven deden het relatief goed, terwijl cyclische waarden en consument gerelateerde aandelen wat terrein prijs gaven. De handelsomzetten lagen duidelijk onder het jaargemiddelde, wat de impact van nieuws en orderflow extra kon uitvergroten.
In de VS bleven de S&P 500, Dow Jones en Nasdaq dicht bij hun recente hoogtepunten, maar onder de oppervlakte was sprake van rotatie. Grote technologie‑ en AI‑namen laten opnieuw een sterke sessie na, terwijl de meer industriële waarden en retail bedrijven de Dow wat tegenhielden. Technisch bekeken blijven de grote indices in een stijgende trend, al wijzen momentum indicatoren erop dat een kortdurende consolidatie of milde correctie waarschijnlijk is.

Vanochtend
In Azië handelen de markten vanochtend overwegend hoger. De Nikkei 225 noteert rond de 50.350, een kleine min. De Hang Seng beweegt rond de 25.800 punten wat licht hoger is met een reeks van positieve sessies die vooral door technologie werden gedragen.
De Amerikaanse futures laten een licht lager beeld zien. Dow Jones futures noteren circa 0,1% in de min, S&P 500 futures bewegen rond 0,15% lager en Nasdaq 100 futures schommelen wat net onder de nullijn met een daling van ongeveer 0,1%. Dat wijst op een kalme opening op Wall Street later vandaag, passend bij de lage liquiditeit en het beperkte nieuwsaanbod op kerstavond. We krijgen ook maar een halve sessie vandaag door Kerstavond, Wall Street sluit om 19:00 vanavond.
Aandachtspunten vandaag
- De macro‑agenda op de economische kalender is dun, we krijgen vandaag de cijfers over de wekelijkse uitkeringen nog samen met de olievoorraden.
- In Europa blijven we inflatie‑ en vertrouwensindicatoren in de gaten houden, omdat deze bepalend zijn voor de ruimte die de ECB heeft om volgend jaar te verruimen.
- Het meeste bedrijfsnieuws draait momenteel vooral om AI‑investeringen en capex‑plannen van grote Amerikaanse techbedrijven, wat direct impact heeft op halfgeleider‑ en cloudsectoren.
- De cryptomarkt stabiliseert zich nu wat, met recent een lagere totale marktkapitalisatie en dalende koersen van de grootste munten na de sterke rit eerder dit jaar.
Goud, zilver en Brent
Goud blijft een van de grote winnaars van 2025. Strategen wijzen op een goudprijs die richting $4.500 à $4.750 per ounce kan gaan begin 2026, geholpen door de geopolitieke spanningen, beleidsonzekerheid en structurele dollarzwakte. Zilver heeft zelfs meer dan 100% winst laten zien dit jaar, mede door vraag vanuit de energietransitie en het bevoorraden door Amerikaanse kopers, al noemen analisten de markt nu toch overbought.
Brent‑olie noteert rond $62,5 per vat, een lichte stijging van 0,3% op dagbasis, maar nog ruim 15% lager dan een jaar geleden. De markt prijst zwakkere vraag en hoger aanbod in, terwijl geopolitieke risico’s een bodem onder de prijs leggen. Voor energieaandelen betekent dit dat stock picking belangrijk blijft, met een voorkeur voor bedrijven met sterke kasstromen en een gedisciplineerde kapitaalteruggaaf.
Cryptomarkt
De cryptomarkt toont nog altijd tekenen van vermoeidheid na de forse stijgingen eerder dit jaar. Volgens recente marktupdates is de totale marktkapitalisatie in de afgelopen 24 uur met circa 1% gedaald. Bitcoin beweegt in een brede band rond de $85.000-$90.000 en leverde opnieuw wat in, terwijl Ethereum eveneens terugvalt en het nu wat minder goed doet na eerdere ETF‑gerelateerde euforie.
Hoewel de langetermijntrend voor Bitcoin en grote altcoins nog steeds opwaarts is, nemen kortetermijnhandelaars winst en wijzen sentiment indicatoren op een fase van “extreme fear” na de recente terugval. Voor particuliere beleggers onderstreept dit het belang van een duidelijke strategie, spreiding buiten de crypto en het vermijden van te grote posities in een volatiele markt.
The magnificent seven
Nvidia en Alphabet behoren dit jaar opnieuw tot de uitblinkers, met stevige plussen dankzij de sterke AI‑gerelateerde omzetgroei en winstverwachtingen. Apple en Meta bewegen wat meer zijwaarts, mede door regulatoire druk en normaliserende groei, Tesla blijft enorm volatiel door de zorgen over marges en concurrentie. Steeds meer beleggers kiezen voor een selectievere benadering binnen deze groep, waarbij winstgroei, kasstromen en waardering zwaarder wegen dan het simpele label “big tech”.
Technische blik op de markt
Technisch gezien bevinden de grote indices in Europa en de VS zich nu nog altijd in een gezonde bullmarkt, met een stijgende 50‑ en 200‑daagse gemiddelde op Wall Street en een vlak 50-MA in Europa. Op Wall Street zien we de 3 grote indices rond hun hoogste standen ooit. Voor de AEX, DAX en CAC 40 fungeren de recente toppen als eerste weerstand, terwijl hun 50‑daags gemiddelde een belangrijke steunzone vormen.
Slot
Voor particuliere beleggers in Nederland en België is het nu meer een moment om het jaar af te ronden met focus op risicobeheer in plaats van nieuwe grote bets. De combinatie van hoge koersen, lage volatiliteit, een afkoelende cryptomarkt en sterke trends in AI en goud vraagt om discipline, spreiding en een helder plan voor 2026. Wie nu rustig blijft, de portefeuille evalueert en stap voor stap blijft beleggen, staat beter gepositioneerd voor kansen in het nieuwe jaar.
Start 2026 goed op met een totaal nieuwe aanpak:
Nu kunt je tot 1 maart 2026 lid worden voor slechts € 29 en daarmee een tijdje volop meekijken met onze aanpak. Dat zijn zowel de korte termijn kansen, de meer dynamische middellange‑termijn portefeuille en het rustige ETF-plan voor een leuke opbouw op de langere termijn.
Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Quote van de dag
Een passende regel uit de Stock Trader’s Almanac: “Year-end markets reward those who plan ahead, not those who chase the last rally of December.”
Met vriendelijke groet,
Guy Boscart
Beleggen op de beurs brengt risico’s met zich mee. resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. de informatie in dit artikel is niet bedoeld als individueel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde transacties. neem bij twijfel altijd contact op met een professionele adviseur en beleg alleen met geld dat u kunt missen.
