Di 4 feb. 2025, 08:31

Eerst tarieven en dan weer uitstel, markten blijven zo volatiel

Beste beleggers, beursvolgers ...

De beurzen zullen volatiel blijven de komende tijd door de onvoorspelbaarheid van Trump die van de ene op de andere dag met berichten kan komen die de markten in beweging brengen. Trump blijft een man die altijd zijn zin wil krijgen, zo kennen we hem al van in zijn tijd als vastgoedmagnaat, er is maar 1 wil en dat is zijn wil. Iedereen die hem tegenwerkt wordt ofwel aan de kant geschoven of aangevallen met zoals nu met die tarieven. Maar het is en blijft politiek, eigenlijk wil ik me daar niet eens mee bezighouden want dat is negatieve energie. We moeten door al deze onregelmatigheden zien te sturen en waar het kan dan zal ik voor de leden zeker iets doen met posities. Alles op zijn tijd, nu lopen er geen posities meer, mogelijk in de loop van de dag of morgen kunnen we iets doen. We zitten ook nog met de kwartaalcijfers van Alphabet en AMD vanavond nabeurs en dat is ook iets waar we mee op moeten letten. Het is zeker niet de bedoeling om te veel te doen met posities, wel om hetgeen we doen het zo goed mogelijk te doen. Onze leden zijn er tevreden mee in ieder geval ...

Zie ook onze nieuw videoblog via de link https://youtu.be/gJkhpayP97Y waar ik het ook over het goud heb ...

De Brent Olie komt vanmorgen uit rond de 75,2 dollar terwijl het goud rond de 2.840 dollar uitkomt. De 10 jaar rente in de VS komt vanmorgen uit rond de 4,57%. Verder merken we dat de Bitcoin enorm volatiel blijft en vanmorgen wegzakt tot rond de 99.400 dollar. De euro zien we vanmorgen rond de 1,031 dollar.

Exclusieve signalen voor onze leden:
We hebben vorige week alle posities gesloten en kunnen nu weer rustig afwachten, de maand januari bracht een mooi resultaat van 25% bij Guy Trading en Systeem Trading. Bij Polleke Trading halen we 18% deze maand. De vraag is nu waar we opnieuw kunnen instappen want zowel de volatiliteit als de divergenties blijven aanhouden.

We kunnen beginnen met het selecteren welke indices we mogelijk gaan opnemen, dat kan mogelijk deze week al.

De posities die we opnemen kunt u volgen, dat kan door lid te worden via de nieuwe aanbieding, nu voor € 35 tot 1 APRIL 2025, dan ontvangt u 2 maanden onze exclusieve service voor de leden.

Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Dinsdag 4 februari 2025:
De indices begonnen heel slecht maandag maar later op de dag werd het verlies deels weg gewerkt. We zitten met Trump en dat is nogal een ongeleid projectiel, we moeten ons vooral niet gek laten maken met zijn uitspattingen en waar het kan iets doen. Wat ik doe is op het gemak mijn kansen afwachten en zeker niet zo maar wat doen, soms zullen we daardoor wat missen in de positieve zin maar aan de andere kant gaan we ook niet iets doen wat slecht uit kan pakken.

De Dow Jones ging tot rond de 700 punten lager maar sluit met 123 punten verlies, de Nasdaq sluit 235 punten lager terwijl de S&P 500 even op 130 punten verlies stond maar met 46 punten verlies de sessie afsloot. Wall Street sluit dus met verliezen van tussen de 0,5% en 1,5%, de Dow Transport index verloor 2,3% terwijl de SOX index 1,8% verloor. De Russel 2000 verloor 1,3%.

De VS zou per vandaag een importheffing van 25% zetten op alle goederen uit Mexico en Canada maar die werden beiden plots weer uitgesteld met een maand.

"We hebben een goed gesprek gehad", zei Sheinbaum Pardo op X. In ruil voor het uitstel beloofde Mexico de grensbewaking met de VS te versterken om drugssmokkel nog meer tegen te gaan. Daarentegen zullen de VS meer werk maken van de smokkel van krachtige wapens naar Mexico, aldus de president.

Volgens Trump hebben de twee landen nu een maand de tijd om verder te onderhandelen. "Ik kijk er naar uit om deel te nemen aan deze onderhandelingen, samen met president Sheinbaum", schreef Trump. Hij wil met het buurland tot “een deal” komen.

Aan de andere kant zei China dat het met tegenmaatregelen komt na dat Trump de tarieven verhoogde afgelopen weekend. China zal nu onder meer aanvullende tarieven opleggen van 15% op de import van steenkool en vloeibaar aardgas uit de VS en 10% hogere invoerrechten op ruwe olie, landbouwmachines en bepaalde auto's. De aankondiging van deze nieuwe importheffingen komt op het moment dat de aanvullende Amerikaanse tarieven van 10% op Chinese export van kracht werden. Verder kondigde China een onderzoek aan naar Google dat vanwege vermeende overtredingen van de mededingingswetgeving.

China wil daarnaast exportcontroles gaan opleggen op een hele reeks belangrijke zeldzame materialen.

Europa sluit maandag negatief, de AEX sluit met 0,62% verlies terwijl de DAX met 1,4% terug moest. De Franse CAC 40 verloor 1,2%.

Nog wat nieuwsfeitjes hieronder:

  • Tesla verloor ruim 5% maandag door al het gedoe rondom de tarieven.
  • Halfgeleiderbedrijven met belangen richting China verloren. Nvidia daalde met 2,8%, Broadcom verloor 1,6% en Applied Materials daalde met 1%.
  • In Amsterdam verloor ASML 1,8%, ASMI daalde 1,4% en Besi verloor 2,3%.
  • Constellation Brands, de distributeur van geïmporteerde Mexicaanse biermerken zoals Corona en Modelo Especial, daalde 3,5%.
  • MicroStrategy, de grootste zakelijke bezitter van de Bitcoin, herstelde nadat Trump de Mexicaanse handelstarieven uitstelde. Het aandeel steeg 3,7%.
  • De 10% tarieven van president Trump op goederen die in China worden gemaakt, gaan vanaf vandaag in. Daardoor komt de elektronica van pc's tot smartphones in het vizier. Trump heeft ook aangegeven dat hij tarieven overweegt op chips en producten die met chips te maken hebben, wat de tech-industrie verder onder druk kan zetten.
  • Austan Goolsbee, de president van de Federal Reserve Bank of Chicago, zei dat de centrale bank voorzichtiger te werk moet gaan bij het verlagen van de rente nu de regering-Trump steeds meer onzekerheid veroorzaakt.
  • In Parijs steeg Vivendi 1,6%, Carrefour sloot vlak en Stellantis daalde met 4,5%. Kering verloor 3,8%.
  • Sanofi sloot fractioneel hoger. De Franse farmaceut koopt voor ongeveer 3 miljard euro 2,3% van zijn eigen aandelen terug van cosmeticabedrijf L'Oréal, werd maandagochtend bekend. L'Oréal daalde met 1,3%.

Market Map S&P 500:
Via de Market-Map van de S&P 500 (slot maandag) zie u hieronder meteen een negatieve sessie voor wat betreft de technologie sector, ook de industriële aandelen deden het niet goed. De utilities en de energie sectoren deden het iets beter.

Korte analyse Nasdaq 100 index:
De Nasdaq 100 test opnieuw de steunlijnen die uitkomen tussen de 21.000 en 21.250 punten, daar zien we een horizontale steun samen met de lijn onder de bodems vanaf september vorig jaar. Ook het 50-daags gemiddelde dat iets hoger uitkomt (21.307 punten) blijft belangrijk voor het vervolg.

Dus we houden de steunzone tussen pakweg de 21.000 en de 21.300 punten goed in de gaten de komende tijd. Onder de 21.000 punten ziet het er heel slecht uit nu, dan pas steun rond de 20.750 en de 20.500 punten.

Weerstand nu rond de 21.300 punten ofwel dat 50-daags gemiddelde, later rond de 21.500 en de 21.750 punten weerstand.

De indicatoren verzwakken verder zien we op de grafiek, ook de volatiliteit blijft aanhouden en zoals ik al aangaf zal dat zo blijven.

Korte analyse DAX index:
De DAX moest dan uiteindelijk inleveren, de index verloor 304 punten en sluit de sessie af op 21.428 punten. De lijn over de toppen werd aangetikt gedurende de terugval, daar kunnen we steun verwachten en dat is rond de 21.250 punten.

Steun kunnen we nu zien rond de 21.250 punten, later rond de 21.050 punten steun. Verder zien we steun rond de 20.850 en de 20.750 punten.

Weerstand zien we nu rond de 21.500 en de 21.750 punten. Later weerstand rond de 21.800 en 22.000 punten.

Analyse Bitcoin:
De Bitcoin komt nu snel terug tot onder de 100.000 dollar maar zakt nog niet helemaal door richting het doel dat we voor ogen hebben, dat wacht rond de 70.000-75.000 dollar. De bodem kwam maandag uit op 91.150 dollar waar we steun konden verwachten, daarna volgde er een zeer stevig herstel tot zelfs even boven de 100.000 dollar om er net onder te sluiten.

Steun blijft die 90.000-91.000 dollar, later steun rond de 85.000 en de 80.000 dollar. Later het doel tussen de 70.000 en 75.000 dollar als belangrijke steun. Daar zien we nu 2 lijnen samen komen met ook het 50-daags gemiddelde.

Weerstand blijft de 100.000 dollar, later de 105.000 en de 110.000 dollar als weerstand.

Overzicht kwartaalcijfers deze week:
We krijgen opnieuw een drukke week wat betreft kwartaalcijfers, vandaag nabeurs Alphabet en AMD. Later deze week nog Amazon, Qualcomm en Lilly.

Plannen voor 2025 via onze exclusieve signalen:
We hebben vorige week alle posities gesloten en kunnen nu weer rustig afwachten, de maand januari bracht een mooi resultaat van 25% bij Guy Trading en Systeem Trading. Bij Polleke Trading halen we 18% deze maand. De vraag is nu waar we opnieuw kunnen instappen want zowel de volatiliteit als de divergenties blijven aanhouden.

We kunnen beginnen met het selecteren welke indices we mogelijk gaan opnemen, dat kan mogelijk deze week al.

De posities die we opnemen kunt u volgen, dat kan door lid te worden via de nieuwe aanbieding, nu voor € 35 tot 1 APRIL 2025, dan ontvangt u 2 maanden onze exclusieve service voor de leden.

Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Resultaat services januari 2025:

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Gisteren, 21:44

TA "Short": Microsoft en ASM International

In de Short” van van­daag twee grafieken: ASM Inter­na­tion­al en Microsoft Microsoft: Net als de Nas­daq (zie de col­umn van van­mor­gen vroeg) is Microsoft aan een zijwaartse beweg­ing bezig. Aan de onderz­i­jde ligt de groene lijn op ongeveer Usd 469. Aan de boven­z­i­jde ziet u de oran­je lijn op een…

Lees verder »
Gisteren, 08:34

Olie consolideert, edelmetalen versnellen rustig richting 2026

De wereldwijde financiële markten begonnen het laatste handelsweekend van 2025 met een voorzichtige toon. De handelsdag van vrijdag 26 december was rustig en wat nutteloos na de kerstvakantie. Amerikaanse indices lieten een minimale daling zien maar blijven sterk richting het einde van het jaar. Zowel de S&P 500 en de Dow Jones blijven binnen het zicht van recordniveaus. De beurzen in Europa bleven grotendeels gesloten. De brede stijging bij de edelmetalen zette verder door met zilver op recordniveau’s, terwijl de olieprijzen wat stabiliseerden rond hun recent lagere niveaus.

In 2026 starten de beurzen aan een nieuw hoofdstuk. En US Markets zal dat ook doen. Mensen zoeken, analyseren en beslissen momenteel totaal anders. En wie niet meebeweegt, mist kansen.

Daarom schakelen we in 2026 over naar een compleet nieuwe aanpak. We blijven werken met Turbo’s en Boosters, maar slimmer, vaker en veel diverser. Met meer AI in de workflow kunnen we sneller kansen vinden en meer trades aanbieden. Voor jou als lid betekent dat meer keuze, meer mogelijkheden en een aanpak die past bij deze tijd.

Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Ochtendupdate markten:

Maandag 29 december 2025

De wereldwijde financiële markten begonnen het laatste handelsweekend van 2025 met een voorzichtige toon. De handelsdag van vrijdag 26 december was rustig en wat nutteloos na de kerstvakantie. Amerikaanse indices lieten een minimale daling zien maar blijven sterk richting het einde van het jaar. Zowel de S&P 500 en de Dow Jones blijven binnen het zicht van recordniveaus. De beurzen in Europa bleven grotendeels gesloten. De brede stijging bij de edelmetalen zette verder door met zilver op recordniveau’s, terwijl de olieprijzen wat stabiliseerden rond hun recent lagere niveaus.

Vrijdag 26 december 2025
De Amerikaanse markten sloten de sessie licht lager op een zeer rustige dag. De S&P 500 eindigde op ongeveer 6 930 punten (-0,03 %), de Dow Jones stond rond 48 711 punten (-0,04 %), en de Nasdaq Composite rond 23 593 punten (-0,09 %). De indices gaven kleine verliezen toe terwijl veel institutionele beleggers de jaarhandel afsloten. De S&P 500 en Nasdaq blijven dit jaar ruim in de plus met sterke rendementen door tech en AI thema’s.

Europa bleef dicht vrijdag door 2e Kerst. De markttechnische situatie toont nu wat consolidatie rond het einde van het jaar, met steunniveaus niet ver weg van recente toppen.

Het goud moet licht inleveren terwijl het zilver verder oploopt tot hogere niveaus en met records rond $78 per ounce. Brent olie stabiliseert vanmorgen rond de $60,86 per vat. De obligatierente op de 10-jaars VS-schuld bleef stabiel rond de 4,13 %, wat duidt op beperkte rente-drama’s na de feestdagen.

Vanochtend: Azië en de pre-market futures
In Azië zagen we vanmorgen een gemengd beeld. De Nikkei moet rond de 0,65 % inleveren en staat wat onder druk door de valuta-volatiliteit en het voorzichtige sentiment na het weekend. De Hang Seng noteert met ongeveer -0,5 %, verlies. De Futures voorbeurs in de VS tonen een gematigde start met een vlak verloop tot kleine dalingen voor de S&P 500, Dow Jones en Nasdaq 100. Dat past bij de lage volumes en het einde-jaarsgevoel.

Aandachtspunten vandaag

Economische data blijven schaars door de feestdagen maar enkele punten verdienen aandacht.

  1. Eindejaarsliquiditeit en volumes: die blijven laag wat mogelijk de prijsschommelingen kan vergroten zonder belangrijk nieuws.
  2. Het Fed beleid en de renteverwachtingen in 2026 blijven centraal staan voor de markten.
  3. De rally bij de edelmetalen met zilver op recordniveau’s wijst erop dat men. blijft zoeken naar veilige havens ondanks de nog steeds bovengemiddelde aandelenrendementen.
  4. Commodities olie en energie laten wat consolidatie zien met de Brent olie rond de $60,86. De olie blijft gevoelig voor de geopolitieke ontwikkelingen en vraagverwachtingen voor 2026.

Impressie van de "Magnificent Seven"
De zeven grootste Amerikaanse tech-namen blijven de markt richting geven maar laten nog altijd een wat uiteenlopend beeld zien. Nvidia blijft een belangrijke drijver van marktthema’s rond AI met recent een positief verloop. Apple en Microsoft tonen relatieve stabiliteit rondom steun niveaus. Amazon en Meta blijven wat consolidatie aangeven. Tesla blijft volatiel met nu vooral bewegingen rondom langere termijn weerstandsniveaus.

Alphabet kreeg na de rally moeite om nog meer nieuwe all-time highs neer te zetten met deze lage volumes. De groep blijft marktleider en bepaalt grotendeels het risico-sentiment richting 2026, vooral met de fundamentele thema’s rondom AI, cloud en digitale diensten die bovenaan de agenda blijven staan.

Slot
De markten openen de laatste handelsweek van 2025 met een gemengd sentiment en een laag volume, typisch voor de periode rondom de jaarwisseling. Ondanks lichte dalingen en consolidatie blijft de trend voor grote indices op jaarbasis positief met sterke rendementen in 2025. Het macrobeeld toont stabilisatie in rente en edelmetalen rally als tegenwicht tegen aandelenbewegingen. Beleggers richten zich nu op fundamentele data in de eerste handelsweken van 2026 voor frisse richtingbepaling.

Quote van de dag
“December was the best of times for the bulls, with gains broad and deep across markets suggesting that optimism can endure even late in the year.” – Stock Trader’s Almanac

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

[handel op de beurs brengt risico’s met zich mee. prestaties uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. zorgvuldig eigen onderzoek en risicobeheer zijn essentieel voor elke belegger.]

Gisteren, 07:16

TA Oracle, Broadcom, Nasdaq, AEX en ASML

Ik ben even uit de lucht geweest, mede door een 5‑daagse stor­ing van het inter­net. Ik ga snel de grafieken becom­men­tar­iëren. Nas­daq: Ik bli­jf het toch wel sterk vin­den van de Nas­daq, na een enorme mooie uptrend is er wel een dal­ing geweest, maar per sal­do gaat het nu zijwaarts. Een (enorme?)…

Lees verder »
Zondag, 09:04

Leer ook handelen met in het nieuwe tijdperk: Wordt daarom lid

Eerst en vooral wens ik jou nog leuke feestda­gen en vooral een goed vooruitzicht voor in 2026!Beste beleg­ger, Eerst en vooral wens ik jou nog leuke feestda­gen en vooral een goed vooruitzicht voor in 2026! Eerst even wat uit­leg en toelichting,In 2026 begint er een nieuw hoofd­stuk voor de beurzen.…

Lees verder »
Loading..
Er is een fout opgetreden
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.