Dow Jones opnieuw fors lager, Tech zoekt naar bodem ...
Dow Jones opnieuw fors lager, Tech zoekt naar bodem ...
Beste beleggers, beursvolgers ...
De tarieven van de Amerikaanse president Trump veranderen met de dag momenteel, de decennialange vrijhandelsovereenkomsten met zowel vrienden als vijanden staan zwaar onder druk. Voor wie zal dat goed of slecht uitpakken? En wordt de consument daar de dupe van? Wel moet alles een beetje meer in lijn verlopen want aan dat gedoe van wel of niet heeft niemand wat aan. De beurzen beginnen het ook moe te worden en we merken dat de nieuwe vrienden van Trump momenteel heel veel geld aan het verliezen zijn. Zowel de Dow Jones (-1,15%), de S&P 500 (-0,75%) en de Nasdaq (-0,2%) verloren opnieuw dinsdag. Wel hebben we opnieuw grote uitslagen gezien tussen hoog en laag, het verlies bij de technologie indices viel deze keer mee. Via de 2e podcast Beursfacts & Trends: Tech omlaag, raketten omhoog ... heb ik het ook over de technologie sector en over nog veel meer. Leuk om te beluisteren onderweg, in de auto of tijdens het sporten. De futures staan vanmorgen wat hoger maar veel is het niet, het zegt ook niet zoveel bij deze volatiele markt. We krijgen om 13:30 de CPI inflatie cijfers, een uur vroeger omdat het in de VS al zomertijd is ...
De prijs van het goud zien we vanmorgen rond de 2.920 dollar, de Brent olie komt uit rond de 69,5 dollar. De 10 jaars rente in de VS komt vanmorgen uit rond de 4,26%, de euro blijft sterk liggen en komt vanmorgen uit rond de 1,089 dollar. De Bitcoin staat vanmorgen rond de 81.500 dollar.
Beluister via de volgende link onze 2e podcast:
https://www.buzzsprout.com/245... of via Spotify Beursfacts & Trends: Tech omlaag, raketten omhoog ...
Er staat ook een nieuwe videoblog klaar op ons YouTube kanaal, bekijk de video via de link https://youtu.be/nGMqJ8jUbJo
Exclusieve signalen voor onze leden:
Er staan enkele posities open, het is nu wachten op het vervolg. Dit jaar hebben we al een mooi resultaat van 25% bij Guy Trading en Systeem Trading. Bij Polleke Trading halen we 18% dit jaar (2025).
Via de 'Dynamische Aandelen Portefeuille' die men ook kan volgen via Guy en Systeem Trading lopen er nu 5 posities. Er werd wel een mooie winst genomen op de Bitcoin ETF en op Palantir.
De posities die we opnemen kunt u volgen, dat kan door lid te worden via de nieuwe aanbieding, nu voor € 35 tot 1 MEI 2025, dan ontvangt u 2 maanden onze exclusieve service voor de leden.
Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Dinsdag 12 maart 2025:
De indices in Europa sluiten lager dinsdag en dat kwam opnieuw door dat president Donald Trump het handelsconflict met Canada liet escaleren. Hij schreef op zijn eigen media platform Truth Social dat hij vanaf vandaag (woensdag) een extra belasting van 25% wil heffen op de import van aluminium en staal uit Canada. Dat komt dan bovenop de 25% die er sinds vorige week al is ingevoerd.
Deze maatregel komt via een reactie op de heffing op elektriciteit van 25% door de premier van Ontario, Doug Ford, als vergelding voor de importheffingen van 25% die Trump instelde op producten die uit Canada komen.
Ook Wall Street daalde na dat bericht snel daarop hard, veel beurskenners en strategen merken dat de regering in de VS negeren dat dit soort maatregelen de economie behoorlijk aan het wankelen brengt. Verdere marktverliezen kunnen sneller dan men denkt een recessie triggeren. Vergeet niet dat bijna de helft van het vermogen van Amerikaanse huishoudens is belegd in Amerikaanse aandelen volgens diverse onderzoeken. Als de markten nog meer verliezen dan zal de consument dat hard voelen en dat kan leiden tot een dalende koopkracht.
Toen Trump won, was er een enorme euforie, vandaag de dag zien we dat de euforie wordt ingeruild voor angst. Dat kan leiden tot nog meer angst op termijn en dat blijkt meteen ook door de stijgende VIX index ofwel de paniek barometer voor de S&P 500 index. We moeten dus heel goed opletten, eerst is er angst, dan komt de ontkenning gevolgd door nog meer angst, paniek en capitulatie. Het vertrouwen van een belegger krijg je heel langzaam maar als dat er niet meer is dan is men er snel klaar mee en rent men weg.
Uiteraard zullen veel vermogensbeheerders dat allemaal ontkennen, want ze zitten vol in de markt en hebben al jaren geen vuiltje aan de lucht gezien. Dan zijn het juist deze mensen die gaan zeggen dat er geen reden tot paniek is, iedereen probeert zo zijn eigen straatje schoon te vegen.
Let er wel op dat er nu een hele grote beweging omhoog kan komen na deze felle daling, dat zien we heel vaak als reactie. Dat kan zelfs een paar sessies duren en dan kunnen de markten 2% tot zelfs 5% hoger geraken.
Azië:
De Aziatische beurzen sluiten woensdagochtend wat verdeeld, de Nikkei-index won 0,03% terwijl de Shanghai-index in China 0,2% verloor. De Hang Seng-index leverde 1,4% in.
Beluister via de volgende link onze 1e podcast:
https://www.buzzsprout.com/245... of via Spotify https://open.spotify.com/episo...
Europa:
De DAX verloor 1,3% terwijl de Franse CAC 40 met 1,3% terug moest. De AEX verloor dinsdag 1,42%.

Nog wat nieuwsfeitjes hieronder:
- Apple verloor 3%, na de grote koersdaling van maandag. Nvidia steeg daarentegen met 1,7% nadat de chipreus maandag 5% in moest leveren.
- Oracle opende maandag nabeurs de boeken en kwam met een optimistische outlook, dat kon de wat teleurstellende kwartaalcijfers niet compenseren. Het aandeel verloor 2,5%.
- Binnen de DAX deed Siemens Energy het goed met 5% winst. Defensiebedrijf Rheinmetall won 3%, het bedrijf komt vandaag met cijfers.
- De grote verliezer was Henkel dat 10% aan waarde verloor nadat het bedrijf waarschuwde voor een tragere start van dit jaar. Het bedrijf gaat wel voor 1 miljard euro eigen aandelen inkopen.
- Stellantis was de grootste daler met een verlies van ruim 5%, S&P Global Ratings verlaagde de kredietrating door zorgen over de tegenvallende marges bij de automerken Chrysler en Jeep.
- Ook helpt de verdere escalatie tussen de VS en Canada niet mee gezien Stellantis een aantal productiefaciliteiten in Canada heeft.
- In Amsterdam was Air France-KLM de meest opvallende daler met een verlies van ruim 9%. Dat kwam vooral door de winstwaarschuwing van Delta Air Lines. Ook Lufthansa verloor 2,2% terwijl Ryanair ruim 4% verloor dinsdag.
- Softwarebedrijf Asana kelderde met 20% nadat CEO Dustin Moskovitz aankondigde met pensioen te gaan. Verder stelde de outlook voor het lopende kwartaal teleur.
- De EU richt zich op 26 miljard euro aan tarieven op Amerikaanse producten als vergelding voor de tarieven door opgelegd door de VS.
- Volgens de hoofdeconoom van JP Morgan is de kans op een recessie in de VS dit jaar ongeveer 40% en bestaat het risico dat de reputatie van het land als investeringsbestemming blijvend wordt beschadigd als de regering het vertrouwen in het Amerikaanse bestuur blijft ondermijnen.
- Wall Street liet afgelopen dagen de grootste uitverkoop in maanden zien en dat kwam vooral door dat beleggers zich zorgen maken dat president Donald Trump de economie zal vertragen met importheffingen en het vertrouwen door beleggers weg aan het nemen is.
- Economen van zowel Goldman Sachs als Morgan Stanley hebben vorige week hun prognoses voor de groei van de Amerikaanse economie al naar beneden bijgesteld. Men ziet nu een groei dit jaar van tussen de 1,5% en 1,7%.
- President Donald Trump heeft de afgelopen dagen de angst voor een recessie weggewuifd en de uitverkoop van de aandelenmarkt terzijde geschoven. Hij ging zelfs zo ver dat hij zei: "Je kunt de aandelenmarkt niet echt in de gaten houden."
Market Map S&P 500:
Via de Market-Map van de S&P 500 (slot dinsdag) zie u meteen dat de map behoorlijk rood kleurt.

Korte analyse Goud, Zilver, Brent olie en Bitcoin:
De koers van het goud herpakt zich tot rond de 2.915 dollar. Weerstand zien we rond de 2.925 en 2.950 dollar, later de 3.000 dollar als weerstand. Steun kunnen we nu verwachten rond de 2.900, 2.850 en de 2.800 dollar. Bij het zilver zien we steun rond de 32,5 en 32 dollar, later rond de 31,5 dollar steun. Weerstand blijft de 33,5 en 34 dollar, later rond de 35 dollar weerstand.
De Brent olie komt nu uit rond de 69,5 dollar. Onder de 74 dollar zag het er niet goed uit voor de Brent olie en dat blijkt nu duidelijk. Steun nu rond de 68 dollar, later rond de 67 en 66 dollar steun. Weerstand nu eerst de 72 en 74 dollar, later weerstand rond de 75 en de 76-77 dollar.
De Bitcoin blijft volatiel en staat vanmorgen rond de 81.500 dollar. De steunzone en mijn eerdere doel blijft nog altijd staan op 70.000-75.000 dollar, daar kan ik opnieuw een positie overwegen voor de leden van Systeem en Guy Trading. We hebben vorige week al een mooie winst kunnen nemen op de Bitcoin positie. Want we hadden exact rond de bodem een positie opgenomen op een Bitcoin ETF.

Exclusieve signalen voor onze leden:
Er staan enkele posities open, het is nu wachten op het vervolg. Dit jaar hebben we al een mooi resultaat van 25% bij Guy Trading en Systeem Trading. Bij Polleke Trading halen we 18% dit jaar (2025).
Via de 'Dynamische Aandelen Portefeuille' die men ook kan volgen via Guy en Systeem Trading lopen er nu 5 posities. Er werd wel een mooie winst genomen op de Bitcoin ETF en op Palantir.

De posities die we opnemen kunt u volgen, dat kan door lid te worden via de nieuwe aanbieding, nu voor € 35 tot 1 MEI 2025, dan ontvangt u 2 maanden onze exclusieve service voor de leden.
Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Resultaat services januari 2025:

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart
Liveblog feed
GPT-5.2 Slaat Terug: De AI-Bots Zijn in Oorlog, Broadcom’s Marge Krijgt een Knauw
Wall Street Update:
De Dow danst, AI maakt opnieuw grote stappen
Terwijl het jaar ten einde loopt, bruist Wall Street van de activiteit. De beleggers hebben de hoop op verdere renteverlagingen omarmd, wat de Dow Jones naar een nieuw record heeft gestuwd. Maar er zijn ook andere grote verhalen die de financiële wereld en de Amerikaanse politiek bezighouden: van de AI-concurrentiestrijd tot een verrassend vertrek bij Lululemon.
De Dow danst, AI maakt opnieuw grote stappen en een Midden-Oosten-architect is op de vlucht!
🤖 AI-oorlog: Disney Springt In, OpenAI Slaat Terug
De strijd om de AI-troon is heviger dan ooit ...
- Disney's Grote Sprong: Het mediaconcern, dat voorheen sceptisch was over AI, heeft een verrassende $1 miljard investering in OpenAI gedaan. Dit illustreert de nieuwe 'wortel en stok'-benadering van Hollywood: investeren in de toekomst terwijl men tegelijkertijd techgiganten aanklaagt (Disney stuurde onlangs een sommatie naar Google wegens vermeende inbreuk op het auteursrecht).
- OpenAI Chatbot Krijgt een Upgrade: Alsof het een direct antwoord is op de opkomst van Google's Gemini 3, onthulde OpenAI zijn "meest capabele model" tot nu toe: GPT-5.2. Analisten zeggen dat OpenAI hiermee de koppositie in de benchmarks heroverd voor taken als codering en complexe projecten.
Toch blijft het sentiment rond AI verdeeld. De Broadcom aandelen daalden nadat het bedrijf een daling van de marges voorspelde, deels door een hogere mix van AI-inkomsten. Dit zorgt voor hernieuwde bezorgdheid over een mogelijke 'AI-bubbel'.
💰 Economisch en Bedrijfsnieuws
- De Markten Vliegen Hoog: Met hoop op meer renteverlagingen door de Fed zijn obligaties en aandelen in trek, wat bijdraagt aan het bullish sentiment. Vandaag zullen verschillende Fed-functionarissen spreken om hun visie op de rentetarieven toe te lichten.
- CEO Schudt de Tent Door Elkaar: De atletiekwereld staat op zijn kop nu Calvin McDonald, de CEO van Lululemon Athletica, in januari vertrekt. Dit gebeurt te midden van druk van de oprichter om het merk zijn "loss of cool" te doen omkeren. Desondanks verhoogde het bedrijf zijn jaarlijkse winstverwachting.
- Winkelketens Groeien: Costco heeft een sterke prestatie geleverd, met hogere omzet- en winstcijfers dan verwacht in het eerste kwartaal, wat aangeeft dat consumenten nog steeds bereid zijn geld uit te geven aan essentials en 'nice-to-have' items.
⚖️ Politiek en Wereldtoneel
- De jacht op een Oorlogsmisdadiger: De voormalige Syrische generaal-majoor Jamil al-Hassan, een architect van de wreedheid van het Assad-regime, is op de vlucht en wordt internationaal gezocht. Zijn opsporing is een topprioriteit voor degenen die gerechtigheid zoeken voor de gruwelen van de Syrische Burgeroorlog.
- Amerikaanse Politiek: President Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend dat staatswetten over AI wil overrulen.
- In het Congres konden noch de Democraten, noch de Republikeinen overeenstemming bereiken over het verlengen van de verlopende gezondheidszorgsubsidies, waardoor miljoenen Amerikanen volgend jaar hogere verzekeringskosten tegemoet zien.
US Markets redactie
Tech Maakt Plaats voor Traditionele Economie, wat nu met Oracle?
Beste beleggers,
De sessie van donderdag markeert een duidelijk keerpunt op Wall Street. De Dow Jones en S&P 500 bereikten recordhoogtes, maar niet dankzij tech, integendeel sluiten de technologie indices zelfs negatief. Beleggers draaiden zich af van AI-aandelen en sector en zetten massaal in op de meer traditionele sectoren. De diepe val van Oracle (-11%) was daarvoor de grootste oorzaak. De markt stelt zich nu kritische vragen, zullen de miljarden aan AI-investeringen echt rendement opleveren? De twijfels groeien, niet over AI zelf, maar over de extreme uitgaven die recent werden gedaan.
Een abonnement dat je hele handelsaanpak zal versterken
Systeem en Guy Trading worden nu samengevoegd tot 1 compleet pakket om slimmer te traden op korte, middellange en lange termijn. Je ontvangt duidelijke signalen op indices, aandelen, grondstoffen en ETF’s. Elk signaal komt met instapkoers, koersdoel en stopniveau, zodat je altijd precies weet wat je kunt doen.
Profiteer nu van het tijdelijke aanbod tot 1 februari en kies jouw abonnement via onze tradershop: https://www.usmarkets.nl/tradershop
Marktupdate vrijdag 12 december:
Tech Maakt Plaats voor Brede Economie
De Grote Verschuiving
De Amerikaanse beurs beleefde nog maar eens een bijzondere sessie op 11 december 2025. De Dow Jones en S&P 500 bereikten zelfs nieuwe recordhoogtes, maar dat kwam zeker niet dankzij de technologie giganten. Integendeel, beleggers draaiden zich juist weg van de AI-sector ofwel van de groeiaandelen en zetten hun geld nu plots massaal in op de meer traditionele sectoren.
| Index | Verandering | Prestatie |
|---|---|---|
| Dow Jones (DJIA) | +1.34% | 48.704,01 (Record) |
| S&P 500 (SPX) | +0.21% | 6.901 (Record) |
| Russel 2000 (RUT) | +1.21% | 2.590,61 (Record) |
Door dat de Amerikaanse centrale bank de rente verlaagde met 25 basispunten deed het de aandelenmarkten wereldwijd opleven. Hoewel er toch nog 3 Fed-leden tegen stemden, ondersteunde voorzitter Powell deze voorzichtige aanpak. Voor 2026 rekent de markt nu op nog twee renteverlagingen, maar de Fed-prognose is voorzichtiger. Men wil eerst kijken naar de inflatie, de werkgelegenheid en vooral ook wie de nieuwe Fed voorzitter zal worden.
Trump die denkt zelf alles te kunnen regelen krijgt wel steeds meer tegenstand met zijn manier van communiceren. Als het van Trump zou afhangen komen er nog verlagingen tot de rente op 0% uitkomt maar dat gaat niet gebeuren.
Europa:
De Europese indices sloten positief (Euro STOXX 50: +0,8%), met als sterke winnaars onder andere Daimler Truck (+5%) en ook hier de materialen en defensieaandelen. Ook aan de winnende kant zien we AKZO met een plus van 3,5%.
Echter vielen ook in Europa de halfgeleider bedrijven tegen want door de teleurstelling bij Oracle (-11%) moesten ASML, ASMI, Besi, Infineon en STMicroelectronics tussen de 0,5% en de 2,5% inleveren.
Lichtpuntje: Broadcom rapporteerde wel een recordomzet en verdubbelde de winst dankzij de grote vraag naar AI, maar het verhaal deed nabeurs niet veel met de koers, het aandeel moest 4,5% inleveren na tijdens de sessie al zo'n 1,6% te hebben verloren.
Chart overzicht markten:
De Dow Jones en S&P 500 noteren ruim boven zowel het stijgende 20‑ als 50‑daags MA, wat een stevige korte‑ en middellangetermijn uptrend toont met koersen dicht en zelfs boven de recente highs. De Nasdaq 100 en de SOX liggen ook nog boven hun 50‑daags MA, maar moesten wel inleveren donderdag. Bij de tech indices dus wat consolidatie na de eerdere sterke stijgingen bij de groei aandelen en de semiconductors. We zien meteen ook de sector rotatie richting de meer traditionele sectoren en dat zorgde meteen voor records bij de S&P 500 en de Dow Jones.
In Europa zien we dat de DAX duidelijk aan de winnendee kant blijft, de index breekt nu echt krachtig boven het 20‑ en 50‑daags MA uit, wat op versneld koop momentum duidt. De CAC noteert eveneens boven beide gemiddelden maar meer zijwaarts. De AEX blijft wat hangen rond het 20‑daags MA kan nu op zoek naar het 50‑daags dat rond de 957 punten uitkomt.
Het goud toont nog steeds dat er wat angst in de markt blijft, we merken dat het goud uitbreekt boven de recente range ofwel de consolidatiefase. De koers staat nu ruim boven het oplopende 20‑ en 50‑daags MA, in lijn met een krachtige korte termijntrend. Het aandeel Nvidia lijkt zijn beste tijd te hebben gehad, het aandeel staat onder het 20-MA en ook onder het 50-MA. Hoe dan ook een zwakker technisch plaatje, na een consolidatie fase zakt het aandeel nu verder weg.

Wie Wint, Wie Verliest?
De winnaars binnen de Dow Jones:
- Visa (+6%)
- Nike (+3%)
- Goldman Sachs, UnitedHealth, American Express (+2,5%)
- Microsoft (+1%)
Vooral deze meer traditionelen bedrijven leiden de dans. Enkele componenten binnen de materialen-, industrie- en financiële sectoren schreven geschiedenis met records.
De verliezers bij de technologie sector:
- Oracle stortte ineen met -11% verlies
- Alphabet (-2,3%)
- Broadcom (-1,6%)
- Nvidia (-1,5%)
- Amazon (-0,7%)
Naast Oracle zien we dat de gehele sector de pijn voelden. De vraag die nu vooral voorbij komt is of de miljarden die in de 2e helft van dit jaar aan AI-investeringen werden uitgegeven of werden toegezegd snel genoeg wat gaan opleveren? Het glas bij de tech lijkt nu voor even "half leeg" maar in no time kan het weer "half vol" zijn. We volgen alles op de voet uiteraard.
Waarom Deze Draai?
De renteverlaging van de Federal Reserve is het grote nieuws van deze week. Met rentes op een meer normaal niveau worden kleinere bedrijven opeens veel aantrekkelijker. Zij profiteren dan ook meer van lagere rentes dan mega-techconcerns.
Tegelijk groeit de twijfel over tech's uitgavenwaan. Bedrijven nemen massaal schulden op voor AI zonder dat er een duidelijk rendement in vooruitzicht komt. Oracle's kredietrisico's stegen dan ook merkbaar, dat is een behoorlijk waarschuwingssignaal.
Zou Oracle het eerste grote slachtoffer worden van deze AI-boom?
Het Nieuwe Verhaal
Beleggers beginnen nu te denken: "Wat met de rest van de economie?" Verwachte belastingterugbetalingen en economische stabiliteit staan nu plots centraal. De Russell 2000 (small-caps index) sluit op recordniveau en stijgt nu al 5 van de laatste 7 handelsdagen.
Conclusie
Dit is nog geen afscheid van tech, maar meer een normale rotatie. Beleggers diversifiëren hun beleggingen. Het AI-verhaal keert terug nu wat als een soort boemerang terug, maar alles wordt nu wet meer gewogen en genuanceerder. Voor nu geldt: economische fundamentals winnen het van de meer pure groei-hypes.
Een abonnement dat je hele handelsaanpak zal versterken
Systeem en Guy Trading worden nu samengevoegd tot 1 compleet pakket om slimmer te traden op korte, middellange en lange termijn. Je ontvangt duidelijke signalen op indices, aandelen, grondstoffen en ETF’s. Elk signaal komt met instapkoers, koersdoel en stopniveau, zodat je altijd precies weet wat je kunt doen.
Dankzij de inzet ofwel de hulp van AI worden de meest kansrijke situaties veel sneller herkend. Je behoudt altijd de controle en kiest zelf welke trades je volgt en met welke inleg je werkt. Van actieve daghandel tot een gestructureerd periodiek ETF-plan.
Dit abonnement brengt discipline, structuur en rust in je aanpak en is ideaal voor zowel actieve traders als gemotiveerde beginners die een duidelijke methode zoeken om hun rendement te verbeteren.
Profiteer nu van het tijdelijke aanbod tot 1 februari en kies jouw abonnement via onze tradershop: https://www.usmarkets.nl/tradershop
Resultaat december na sluiten long posities afgelopen vrijdag

Guy Boscart
US Markets
Marktcijfers
| Actueel | Verwacht | Vorige | |||
|---|---|---|---|---|---|
| DEU: Duitse CPI (Maandelijks) (nov.) | Actueel: -0,2% Verwacht: -0,2% Vorige: 0,3% |
Fed volop Verdeeld, Oracle Keldert, VS-EU Clash escaleert om bevroren miljarden
De financiële markten staan vandaag in het teken van de toch grote geopolitieke spanningen en groeiende twijfels rondom de AI-investeringsgolf. Terwijl de Oracle-aandelen kelderen en vragen oproepen over de houdbaarheid van de AI-boom, woedt er achter de schermen een intensieve strijd tussen…
Lees verder »