Dow Jones opnieuw fors lager, Tech zoekt naar bodem ...
Dow Jones opnieuw fors lager, Tech zoekt naar bodem ...
Beste beleggers, beursvolgers ...
De tarieven van de Amerikaanse president Trump veranderen met de dag momenteel, de decennialange vrijhandelsovereenkomsten met zowel vrienden als vijanden staan zwaar onder druk. Voor wie zal dat goed of slecht uitpakken? En wordt de consument daar de dupe van? Wel moet alles een beetje meer in lijn verlopen want aan dat gedoe van wel of niet heeft niemand wat aan. De beurzen beginnen het ook moe te worden en we merken dat de nieuwe vrienden van Trump momenteel heel veel geld aan het verliezen zijn. Zowel de Dow Jones (-1,15%), de S&P 500 (-0,75%) en de Nasdaq (-0,2%) verloren opnieuw dinsdag. Wel hebben we opnieuw grote uitslagen gezien tussen hoog en laag, het verlies bij de technologie indices viel deze keer mee. Via de 2e podcast Beursfacts & Trends: Tech omlaag, raketten omhoog ... heb ik het ook over de technologie sector en over nog veel meer. Leuk om te beluisteren onderweg, in de auto of tijdens het sporten. De futures staan vanmorgen wat hoger maar veel is het niet, het zegt ook niet zoveel bij deze volatiele markt. We krijgen om 13:30 de CPI inflatie cijfers, een uur vroeger omdat het in de VS al zomertijd is ...
De prijs van het goud zien we vanmorgen rond de 2.920 dollar, de Brent olie komt uit rond de 69,5 dollar. De 10 jaars rente in de VS komt vanmorgen uit rond de 4,26%, de euro blijft sterk liggen en komt vanmorgen uit rond de 1,089 dollar. De Bitcoin staat vanmorgen rond de 81.500 dollar.
Beluister via de volgende link onze 2e podcast:
https://www.buzzsprout.com/245... of via Spotify Beursfacts & Trends: Tech omlaag, raketten omhoog ...
Er staat ook een nieuwe videoblog klaar op ons YouTube kanaal, bekijk de video via de link https://youtu.be/nGMqJ8jUbJo
Exclusieve signalen voor onze leden:
Er staan enkele posities open, het is nu wachten op het vervolg. Dit jaar hebben we al een mooi resultaat van 25% bij Guy Trading en Systeem Trading. Bij Polleke Trading halen we 18% dit jaar (2025).
Via de 'Dynamische Aandelen Portefeuille' die men ook kan volgen via Guy en Systeem Trading lopen er nu 5 posities. Er werd wel een mooie winst genomen op de Bitcoin ETF en op Palantir.
De posities die we opnemen kunt u volgen, dat kan door lid te worden via de nieuwe aanbieding, nu voor € 35 tot 1 MEI 2025, dan ontvangt u 2 maanden onze exclusieve service voor de leden.
Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Dinsdag 12 maart 2025:
De indices in Europa sluiten lager dinsdag en dat kwam opnieuw door dat president Donald Trump het handelsconflict met Canada liet escaleren. Hij schreef op zijn eigen media platform Truth Social dat hij vanaf vandaag (woensdag) een extra belasting van 25% wil heffen op de import van aluminium en staal uit Canada. Dat komt dan bovenop de 25% die er sinds vorige week al is ingevoerd.
Deze maatregel komt via een reactie op de heffing op elektriciteit van 25% door de premier van Ontario, Doug Ford, als vergelding voor de importheffingen van 25% die Trump instelde op producten die uit Canada komen.
Ook Wall Street daalde na dat bericht snel daarop hard, veel beurskenners en strategen merken dat de regering in de VS negeren dat dit soort maatregelen de economie behoorlijk aan het wankelen brengt. Verdere marktverliezen kunnen sneller dan men denkt een recessie triggeren. Vergeet niet dat bijna de helft van het vermogen van Amerikaanse huishoudens is belegd in Amerikaanse aandelen volgens diverse onderzoeken. Als de markten nog meer verliezen dan zal de consument dat hard voelen en dat kan leiden tot een dalende koopkracht.
Toen Trump won, was er een enorme euforie, vandaag de dag zien we dat de euforie wordt ingeruild voor angst. Dat kan leiden tot nog meer angst op termijn en dat blijkt meteen ook door de stijgende VIX index ofwel de paniek barometer voor de S&P 500 index. We moeten dus heel goed opletten, eerst is er angst, dan komt de ontkenning gevolgd door nog meer angst, paniek en capitulatie. Het vertrouwen van een belegger krijg je heel langzaam maar als dat er niet meer is dan is men er snel klaar mee en rent men weg.
Uiteraard zullen veel vermogensbeheerders dat allemaal ontkennen, want ze zitten vol in de markt en hebben al jaren geen vuiltje aan de lucht gezien. Dan zijn het juist deze mensen die gaan zeggen dat er geen reden tot paniek is, iedereen probeert zo zijn eigen straatje schoon te vegen.
Let er wel op dat er nu een hele grote beweging omhoog kan komen na deze felle daling, dat zien we heel vaak als reactie. Dat kan zelfs een paar sessies duren en dan kunnen de markten 2% tot zelfs 5% hoger geraken.
Azië:
De Aziatische beurzen sluiten woensdagochtend wat verdeeld, de Nikkei-index won 0,03% terwijl de Shanghai-index in China 0,2% verloor. De Hang Seng-index leverde 1,4% in.
Beluister via de volgende link onze 1e podcast:
https://www.buzzsprout.com/245... of via Spotify https://open.spotify.com/episo...
Europa:
De DAX verloor 1,3% terwijl de Franse CAC 40 met 1,3% terug moest. De AEX verloor dinsdag 1,42%.

Nog wat nieuwsfeitjes hieronder:
- Apple verloor 3%, na de grote koersdaling van maandag. Nvidia steeg daarentegen met 1,7% nadat de chipreus maandag 5% in moest leveren.
- Oracle opende maandag nabeurs de boeken en kwam met een optimistische outlook, dat kon de wat teleurstellende kwartaalcijfers niet compenseren. Het aandeel verloor 2,5%.
- Binnen de DAX deed Siemens Energy het goed met 5% winst. Defensiebedrijf Rheinmetall won 3%, het bedrijf komt vandaag met cijfers.
- De grote verliezer was Henkel dat 10% aan waarde verloor nadat het bedrijf waarschuwde voor een tragere start van dit jaar. Het bedrijf gaat wel voor 1 miljard euro eigen aandelen inkopen.
- Stellantis was de grootste daler met een verlies van ruim 5%, S&P Global Ratings verlaagde de kredietrating door zorgen over de tegenvallende marges bij de automerken Chrysler en Jeep.
- Ook helpt de verdere escalatie tussen de VS en Canada niet mee gezien Stellantis een aantal productiefaciliteiten in Canada heeft.
- In Amsterdam was Air France-KLM de meest opvallende daler met een verlies van ruim 9%. Dat kwam vooral door de winstwaarschuwing van Delta Air Lines. Ook Lufthansa verloor 2,2% terwijl Ryanair ruim 4% verloor dinsdag.
- Softwarebedrijf Asana kelderde met 20% nadat CEO Dustin Moskovitz aankondigde met pensioen te gaan. Verder stelde de outlook voor het lopende kwartaal teleur.
- De EU richt zich op 26 miljard euro aan tarieven op Amerikaanse producten als vergelding voor de tarieven door opgelegd door de VS.
- Volgens de hoofdeconoom van JP Morgan is de kans op een recessie in de VS dit jaar ongeveer 40% en bestaat het risico dat de reputatie van het land als investeringsbestemming blijvend wordt beschadigd als de regering het vertrouwen in het Amerikaanse bestuur blijft ondermijnen.
- Wall Street liet afgelopen dagen de grootste uitverkoop in maanden zien en dat kwam vooral door dat beleggers zich zorgen maken dat president Donald Trump de economie zal vertragen met importheffingen en het vertrouwen door beleggers weg aan het nemen is.
- Economen van zowel Goldman Sachs als Morgan Stanley hebben vorige week hun prognoses voor de groei van de Amerikaanse economie al naar beneden bijgesteld. Men ziet nu een groei dit jaar van tussen de 1,5% en 1,7%.
- President Donald Trump heeft de afgelopen dagen de angst voor een recessie weggewuifd en de uitverkoop van de aandelenmarkt terzijde geschoven. Hij ging zelfs zo ver dat hij zei: "Je kunt de aandelenmarkt niet echt in de gaten houden."
Market Map S&P 500:
Via de Market-Map van de S&P 500 (slot dinsdag) zie u meteen dat de map behoorlijk rood kleurt.

Korte analyse Goud, Zilver, Brent olie en Bitcoin:
De koers van het goud herpakt zich tot rond de 2.915 dollar. Weerstand zien we rond de 2.925 en 2.950 dollar, later de 3.000 dollar als weerstand. Steun kunnen we nu verwachten rond de 2.900, 2.850 en de 2.800 dollar. Bij het zilver zien we steun rond de 32,5 en 32 dollar, later rond de 31,5 dollar steun. Weerstand blijft de 33,5 en 34 dollar, later rond de 35 dollar weerstand.
De Brent olie komt nu uit rond de 69,5 dollar. Onder de 74 dollar zag het er niet goed uit voor de Brent olie en dat blijkt nu duidelijk. Steun nu rond de 68 dollar, later rond de 67 en 66 dollar steun. Weerstand nu eerst de 72 en 74 dollar, later weerstand rond de 75 en de 76-77 dollar.
De Bitcoin blijft volatiel en staat vanmorgen rond de 81.500 dollar. De steunzone en mijn eerdere doel blijft nog altijd staan op 70.000-75.000 dollar, daar kan ik opnieuw een positie overwegen voor de leden van Systeem en Guy Trading. We hebben vorige week al een mooie winst kunnen nemen op de Bitcoin positie. Want we hadden exact rond de bodem een positie opgenomen op een Bitcoin ETF.

Exclusieve signalen voor onze leden:
Er staan enkele posities open, het is nu wachten op het vervolg. Dit jaar hebben we al een mooi resultaat van 25% bij Guy Trading en Systeem Trading. Bij Polleke Trading halen we 18% dit jaar (2025).
Via de 'Dynamische Aandelen Portefeuille' die men ook kan volgen via Guy en Systeem Trading lopen er nu 5 posities. Er werd wel een mooie winst genomen op de Bitcoin ETF en op Palantir.

De posities die we opnemen kunt u volgen, dat kan door lid te worden via de nieuwe aanbieding, nu voor € 35 tot 1 MEI 2025, dan ontvangt u 2 maanden onze exclusieve service voor de leden.
Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Resultaat services januari 2025:

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart
Liveblog feed
Goud straalt, crypto wankelt: zo gaan de markten kerstavond in
Beste beleggers,
De markten gaan op deze kerstavond de dag in met een rustige, licht verdeelde stemming. De futures op Wall Street laten kleine minnetjes zien terwijl Europa wat hoger op zal starten vandaag. De markt voelt zich nog steeds gesteund door de hoop op renteverlagingen in 2026 en de robuuste macrocijfers uit de VS. Opvallend is dat goud en zilver er richting het jaareinde nog altijd sterk bijliggen, terwijl de cryptomarkt juist een stap terug doet na een sterke opmars eerder dit jaar. Voor beleggers in Nederland en België blijft deze periode vooral een fase van posities managen in een dunne markt met lage volumes.
Start 2026 goed op met een totaal nieuwe aanpak:
Nu kunt je tot 1 maart 2026 lid worden voor slechts € 29 en daarmee een tijdje volop meekijken met onze aanpak. Dat zijn zowel de korte termijn kansen, de meer dynamische middellange‑termijn portefeuille en het rustige ETF-plan voor een leuke opbouw op de langere termijn.
Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Ochtendupdate woensdag 24 december:
Goedemorgen!
In Europa lieten de AEX, DAX en CAC 40 een gemengd beeld zien, met kleine bewegingen in een kalme aanloop naar de feestdagen. Defensieve sectoren zoals gezondheidszorg en nutsbedrijven deden het relatief goed, terwijl cyclische waarden en consument gerelateerde aandelen wat terrein prijs gaven. De handelsomzetten lagen duidelijk onder het jaargemiddelde, wat de impact van nieuws en orderflow extra kon uitvergroten.
In de VS bleven de S&P 500, Dow Jones en Nasdaq dicht bij hun recente hoogtepunten, maar onder de oppervlakte was sprake van rotatie. Grote technologie‑ en AI‑namen laten opnieuw een sterke sessie na, terwijl de meer industriële waarden en retail bedrijven de Dow wat tegenhielden. Technisch bekeken blijven de grote indices in een stijgende trend, al wijzen momentum indicatoren erop dat een kortdurende consolidatie of milde correctie waarschijnlijk is.

Vanochtend
In Azië handelen de markten vanochtend overwegend hoger. De Nikkei 225 noteert rond de 50.350, een kleine min. De Hang Seng beweegt rond de 25.800 punten wat licht hoger is met een reeks van positieve sessies die vooral door technologie werden gedragen.
De Amerikaanse futures laten een licht lager beeld zien. Dow Jones futures noteren circa 0,1% in de min, S&P 500 futures bewegen rond 0,15% lager en Nasdaq 100 futures schommelen wat net onder de nullijn met een daling van ongeveer 0,1%. Dat wijst op een kalme opening op Wall Street later vandaag, passend bij de lage liquiditeit en het beperkte nieuwsaanbod op kerstavond. We krijgen ook maar een halve sessie vandaag door Kerstavond, Wall Street sluit om 19:00 vanavond.
Aandachtspunten vandaag
- De macro‑agenda op de economische kalender is dun, we krijgen vandaag de cijfers over de wekelijkse uitkeringen nog samen met de olievoorraden.
- In Europa blijven we inflatie‑ en vertrouwensindicatoren in de gaten houden, omdat deze bepalend zijn voor de ruimte die de ECB heeft om volgend jaar te verruimen.
- Het meeste bedrijfsnieuws draait momenteel vooral om AI‑investeringen en capex‑plannen van grote Amerikaanse techbedrijven, wat direct impact heeft op halfgeleider‑ en cloudsectoren.
- De cryptomarkt stabiliseert zich nu wat, met recent een lagere totale marktkapitalisatie en dalende koersen van de grootste munten na de sterke rit eerder dit jaar.
Goud, zilver en Brent
Goud blijft een van de grote winnaars van 2025. Strategen wijzen op een goudprijs die richting $4.500 à $4.750 per ounce kan gaan begin 2026, geholpen door de geopolitieke spanningen, beleidsonzekerheid en structurele dollarzwakte. Zilver heeft zelfs meer dan 100% winst laten zien dit jaar, mede door vraag vanuit de energietransitie en het bevoorraden door Amerikaanse kopers, al noemen analisten de markt nu toch overbought.
Brent‑olie noteert rond $62,5 per vat, een lichte stijging van 0,3% op dagbasis, maar nog ruim 15% lager dan een jaar geleden. De markt prijst zwakkere vraag en hoger aanbod in, terwijl geopolitieke risico’s een bodem onder de prijs leggen. Voor energieaandelen betekent dit dat stock picking belangrijk blijft, met een voorkeur voor bedrijven met sterke kasstromen en een gedisciplineerde kapitaalteruggaaf.
Cryptomarkt
De cryptomarkt toont nog altijd tekenen van vermoeidheid na de forse stijgingen eerder dit jaar. Volgens recente marktupdates is de totale marktkapitalisatie in de afgelopen 24 uur met circa 1% gedaald. Bitcoin beweegt in een brede band rond de $85.000-$90.000 en leverde opnieuw wat in, terwijl Ethereum eveneens terugvalt en het nu wat minder goed doet na eerdere ETF‑gerelateerde euforie.
Hoewel de langetermijntrend voor Bitcoin en grote altcoins nog steeds opwaarts is, nemen kortetermijnhandelaars winst en wijzen sentiment indicatoren op een fase van “extreme fear” na de recente terugval. Voor particuliere beleggers onderstreept dit het belang van een duidelijke strategie, spreiding buiten de crypto en het vermijden van te grote posities in een volatiele markt.
The magnificent seven
Nvidia en Alphabet behoren dit jaar opnieuw tot de uitblinkers, met stevige plussen dankzij de sterke AI‑gerelateerde omzetgroei en winstverwachtingen. Apple en Meta bewegen wat meer zijwaarts, mede door regulatoire druk en normaliserende groei, Tesla blijft enorm volatiel door de zorgen over marges en concurrentie. Steeds meer beleggers kiezen voor een selectievere benadering binnen deze groep, waarbij winstgroei, kasstromen en waardering zwaarder wegen dan het simpele label “big tech”.
Technische blik op de markt
Technisch gezien bevinden de grote indices in Europa en de VS zich nu nog altijd in een gezonde bullmarkt, met een stijgende 50‑ en 200‑daagse gemiddelde op Wall Street en een vlak 50-MA in Europa. Op Wall Street zien we de 3 grote indices rond hun hoogste standen ooit. Voor de AEX, DAX en CAC 40 fungeren de recente toppen als eerste weerstand, terwijl hun 50‑daags gemiddelde een belangrijke steunzone vormen.
Slot
Voor particuliere beleggers in Nederland en België is het nu meer een moment om het jaar af te ronden met focus op risicobeheer in plaats van nieuwe grote bets. De combinatie van hoge koersen, lage volatiliteit, een afkoelende cryptomarkt en sterke trends in AI en goud vraagt om discipline, spreiding en een helder plan voor 2026. Wie nu rustig blijft, de portefeuille evalueert en stap voor stap blijft beleggen, staat beter gepositioneerd voor kansen in het nieuwe jaar.
Start 2026 goed op met een totaal nieuwe aanpak:
Nu kunt je tot 1 maart 2026 lid worden voor slechts € 29 en daarmee een tijdje volop meekijken met onze aanpak. Dat zijn zowel de korte termijn kansen, de meer dynamische middellange‑termijn portefeuille en het rustige ETF-plan voor een leuke opbouw op de langere termijn.
Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Quote van de dag
Een passende regel uit de Stock Trader’s Almanac: “Year-end markets reward those who plan ahead, not those who chase the last rally of December.”
Met vriendelijke groet,
Guy Boscart
Beleggen op de beurs brengt risico’s met zich mee. resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. de informatie in dit artikel is niet bedoeld als individueel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde transacties. neem bij twijfel altijd contact op met een professionele adviseur en beleg alleen met geld dat u kunt missen.
Goud op record, beurzen waakzaam maar blijven liggen
De aandelenmarkten blijven vandaag in een rustige modus die naar licht negatief neigt. Beleggers verwerken enkele sterke Amerikaanse groeicijfers, een nieuwe recordsprint van het goud en wachten op de start van de officiële Santa‑rallyperiode vanaf kerstavond. We zijn benieuwd wat de markten nog…
Lees verder »Chips en goud stelen de show, Europa blijft achter
Goedemorgen!
De stemming op de markten is positief maar behoedzaam na een stevige opleving op Wall Street en nieuwe records voor goud wat samenvalt met een dunne handel tijdens de feestdagen. Vooral de Technologie en de kleinere aandelen trokken de rally, terwijl de rente op de 10-jaars Amerikaanse staatslening licht terugviel en de dollar verder wegzakte na een wat meer roerige periode. Goud profiteert vooral van de lagere rentes, de geopolitieke spanningen rondom Venezuela en breekt vanmorgen door de $4.500 wat uiteraard een nieuw record is. In Europa sloten de hoofdindices gisteren licht lager, men is nu aan het wachten op nieuwe macrodata uit de VS. Azië volgt vanmorgen gemengd.
Start 2026 goed op met een totaal nieuwe aanpak:
Nu kunt je tot 1 maart 2026 lid worden voor slechts € 29 en daarmee een tijdje volop meekijken met onze aanpak. Dat zijn zowel de korte termijn kansen, de meer dynamische middellange‑termijn portefeuille en het rustige ETF-plan voor een leuke opbouw op de langere termijn.
Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Marktoverzicht 23 december 2025
In de VS sloten alle drie de grote indices opnieuw hoger. De S&P 500 steeg 0,64% naar 6.878 punten, de Nasdaq won 0,52% tot 23.429 punten en de Dow Jones liep 0,47% op tot 48.363 punten. De rally werd opnieuw breed gedragen met bijna alle sectoren in het groen en opnieuw een sterke bijdrage van grote technologie- en chipnamen 9AI sector). De Russell 2000, ofwel de smallcaps, sluit met 1,08% winst en deed het nog wat beter op Wall Street. Dat wijst nog maar eens op toenemende risicobereidheid bij beleggers.
In Europa zagen we wat winstnemingen al bleef dat beperkt, de DAX sloot nagenoeg vlak op 24.284 punten terwijl de CAC 40 met 0,37% moest inleveren naar 8.121 punten. De AEX leverde 0,20% in en sluit de sessie af op 942,7 punten. De BEL 20 verloor ook wat met 0,36% en sluit de sessie af op 5.056 punten. Het nieuwsbeeld in Europa werd gedomineerd door zwakkere Britse groeicijfers en discussies over de impact van de hogere belastingen op de Europese consument.
De volatiliteit nam verder af, de markt rekent op een combinatie van een stevige groei in het derde kwartaal en ook op verdere desinflatie in 2026. De Amerikaanse dollarindex DXY verzwakte opnieuw wat en noteert nu rond 98, een daling van circa 0,2% en nu al bijna 10% lager dan een jaar geleden.
Goud profiteerde sterk van dit klimaat. De goudprijs in dollars steeg vanmorgen gewoon weer verder met ongeveer 1% naar $4.510 per ounce. Daarmee doorbreekt het goud opnieuw een historisch hoogtepunt van $4.500. De combinatie van lagere reële rentes en de zorgen over de geopolitiek samen met nu toch al veel speculatieve posities duwt het edelmetaal makkelijk verder omhoog.

Korte technische blik op de 9 charts
De markten ogen overwegend constructief, met de grote Amerikaanse indices die na de correctie van begin december weer ruim boven hun 50‑daags gemiddelde noteren en daarmee een voorzichtig positieve trend bevestigen.
Binnen de cyclische hoek trekken vooral de halfgeleiders de kar: de SOX veert krachtig op en nadert opnieuw snel zijn recente top, terwijl het goud tegelijk naar nieuwe hoogtepunten uitbreekt en zo de blijvende interesse in defensieve waarden onderstreept.
In Europa blijft het beeld wat gemengd, de DAX en CAC consolideren net onder weerstand en ogen neutraal tot licht positief, maar de AEX blijft achter en slaagt er nog niet in om de eerdere pieken te heroveren.
Nvidia ten slotte krabbelt weliswaar op, maar noteert nog onder het dalende 50‑daags gemiddelde, wat wijst op een fragiel herstel en selectieve sterkte binnen de technologiesector.
Vanochtend
In Azië is het beeld gemengd. De Nikkei 225 noteert licht in de plus met circa 0,1% hoger tot rond de 50.430 punten na de eerder al sterke winsten en in afwachting van verdere signalen van de Bank of Japan. De Hang Seng in Hongkong geeft rond 0,1% prijs en blijft zoekende tussen zorgen over Chinese technologie en hoop op extra beleidssteun. Elders in de regio noteren de S&P/ASX 200 in Australië en diverse Chinese indices wat hoger dankzij de combinatie van techsterkte en de goudrally.
De futures op Wall Street wijzen op een rustige start van de sessie. S&P 500 futures staan ongeveer 0,1% lager. Dow-futures verliezen rond 0,1% en Nasdaq-futures noteren eveneens licht in het rood. Dat past nu perfect bij een korte adempauze na drie opeenvolgende winstdagen en vlak voor een drukke reeks Amerikaanse macrocijfers later vandaag.
De VIX-future (via de spotindicatie) blijft met 17 rond een laag niveau hangen. Er was geen forse uitslag in de volatiliteitsmarkt.
Aandachtspunten vandaag
- Amerikaanse groei en inflatie
Vandaag staat er dan toch nog een batterij aan Amerikaanse cijfers op de agenda. Inclusief het derde schattingscijfer voor het BBP over het derde kwartaal, waar de markt rekent op ongeveer 3,3% groei. Ook de PCE-prijsindex, de favoriete inflatiemeter van de Fed, staat op de agenda. Ook de kern-PCE inflatie wordt gepubliceerd. De consensus ligt rond 0,2% maand-op-maand en 2,8% jaar-op-jaar. Verrassingen hier kunnen zowel de renteverwachtingen als de dollar en goud stevig in beweging zetten. - Rente en obligatiemarkt
De 10-jaarsrente in de VS beweegt rond 4,15% met een bescheiden dalende trend de afgelopen week. De rentepremie op langere looptijden is nu weer gezakt naar het laagste niveau in ruim twee jaar. Beleggers kijken of de aankomende cijfers en de laatste Fed-communicatie die “gouden middenweg” van solide groei met dalende inflatie kunnen bevestigen. Een onverwacht sterke inflatie of een agressieve Fed-toon kan dat beeld snel verstoren en hogere rentes veroorzaken. - Goud, dollar en geopolitiek
Met goud dat dicht bij een record rond $4.500 blijft en de dollarindex die duidelijk verzwakt, staat de relatie tussen edelmetalen en valuta centraal. De spanningen tussen de VS en Venezuela en de bredere geopolitieke risico’s blijven een steun in de rug voor goud en zilver. Vooral in een omgeving van dalende reële rentes. Voor beleggers is het relevant om te kijken in hoeverre goudproducenten en ETF’s al een groot deel van dit optimisme al hebben ingeprijsd. - Cryptomarkt
De cryptomarkt beweegt de laatste 24 uur weer wat omlaag na de sterke stijging van eind vorige week. De totale marktwaarde van alle digitale munten samen daalt met ongeveer 1% tot net onder $3.000 miljard. De Bitcoin schommelt rond $87.000 tot $88.000 en verloor circa 2%. Ethereum noteert rond $3.000 met een vergelijkbare terugval. De correctie lijkt nog altijd technisch van aard na de recente rally en minder gedreven door specifiek nieuws. Voor particuliere beleggers blijft het een volatiele belegging (speculeren) naast hun traditionele portefeuille.
Slot
De markten gaan de verkorte kerstweek in met een mix van optimisme over een aanhoudende Santa-rally en waakzaamheid voor macroverrassingen en geopolitieke risico’s. Voor particuliere beleggers ligt de focus vandaag op de Amerikaanse groei- en inflatiecijfers, de reactie daarop van de rente en de vraag of het goud zijn recordrally kan doorzetten.
Start 2026 goed op met een totaal nieuwe aanpak:
Nu kunt je tot 1 maart 2026 lid worden voor slechts € 29 en daarmee een tijdje volop meekijken met onze aanpak. Dat zijn zowel de korte termijn kansen, de meer dynamische middellange‑termijn portefeuille en het rustige ETF-plan voor een leuke opbouw op de langere termijn.
Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Guy Boscart
US Markets Trading
Korte week na sterk slot afgelopen vrijdag, goeie maand december
Beste beleggers, beursvolgers ...
Vrijdag sloten de beurzen hoger op de bijzondere dag van quadruple witching waarbij opties en futures gelijktijdig aflopen. Dit leverde het hoogste handelsvolume van het jaar op. De S&P 500 steeg 1,1% naar 6.835 punten en de Nasdaq won 1,0% naar 25.346 punten, op weekbasis zien we wat verdeeldheid, er was winst bij de Nasdaq (0,5%) en de S&P 500 (0,1%) maar de Dow Jones verloor (-0,67%). Alle belangrijke sectoren sloten in de plus met de Tech en de Healthcare als uitblinkers, terwijl Materials een verliesreeks wist te doorbreken. In Europa sloot de AEX op 944,59 punten, de DAX sloot op 24.288 punten, ook op weekbasis wonnen beide indexen rond de 0,5%. Vanochtend start deze verkorte kerstweek positief, de Nikkei won zo'n 1,85%. De futures geven een hogere start aan zowel in Europa als op Wall Street. Met de dunne volumes die men verwacht omdat er al veel handelaren al met vakantie zijn kunnen de indices deze week wel wat volatiliteit vertonen.
Start 2026 goed op met een totaal nieuwe aanpak:
Nu kunt je tot 1 maart 2026 lid worden voor slechts € 29 en daarmee een tijdje volop meekijken met onze aanpak. Dat zijn zowel de korte termijn kansen, de meer dynamische middellange‑termijn portefeuille en het rustige ETF-plan voor een leuke opbouw op de langere termijn.
Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Marktupdate maandag 22 december 2025
Vrijdag was een bijzondere handelsdag met de kwartaalafloop van quadruple witching, waarbij opties en futures gelijktijdig aflopen. Dit zorgde voor het hoogste handelsvolume van het jaar in de S&P 500, en dat met name in het laatste handelsuur.
De Amerikaanse indices sloten sterk hoger na een turbulente week. De S&P 500 steeg 0,9% naar 6.835 punten, de Nasdaq won 1,3% naar 23.307 punten en de Dow Jones klom 0,38% naar 48.135 punten.
Alle meeste sectoren sloten vrijdag in de plus, met vooral de Tech, Healthcare en Financiële waarden als sterkste performers. Opvallend was dat Materials zijn verliesreeks wist te doorbreken. Toch blijven veel sectoren zwaar onder druk staan deze maand met vooral de Materials, de Energy en ook REITs, Utilities en Industrials die in het rood blijven.
De VIX zien we momenteel rond de 17,2 en dat geeft wel wat onzekerheid na de Fed‑beslissing van pakweg 2 weken geleden.
Europa en Azië
In Europa sloot de DAX vrijdag 0,4% hoger op 24.288 punten, de CAC 40 noteerde vlak rond 8.151 punten en de AEX won 0,5% naar 944,59 punten.
In Azië zet het positieve sentiment vanochtend door. De Nikkei handelt circa 2,0% hoger rond 50.480 punten, geholpen door AI‑gerelateerde namen en een zwakkere yen. De Hang Seng noteert licht in de plus rond 25.730 punten.
Futures op de S&P 500 staan licht hoger, wat duidt op een kalme start van deze verkorte kerstweek waarin veel handelaren al vrij zijn.
Technische analyse

De S&P 500 sluit op 6.835 punten en beweegt boven zowel het 20‑daags en rode 50‑daags gemiddelde. Na de scherpe correctie van woensdag volgde er een sterk herstel maar de index blijft fragiel. De Nasdaq 100 sluit rond de 25.346 en toont vergelijkbaar patroon met weerstand rond het 20- en 50‑daags gemiddelde.
De AEX sloot vrijdag op 944,59 punten en blijft onder druk staan na het doorbreken van zowel het 20- en 50‑daags gemiddelde eerder deze maand. De DAX noteert rond de 24.288 en houdt zich beter in stand met de koers nog boven beide gemiddelden.
Het Goud klimt naar 4.338 dollar en blijft in zijn sterke uptrend met koers ver boven alle voortschrijdende gemiddelden (20- en 50-daags).
Nvidia sloot vrijdag zeer sterk op 181 dollar en komt plots weer sterk voor de dag na de eerdere scherpe correctie. De koers van deze chip‑gigant blijft wel nog onder de beide gemiddelden en dat geeft aan dat de technische zwakte blijft ondanks het AI‑enthousiasme van afgelopen vrijdag.
Sectoren en bedrijven
De technologiesector was de grote winnaar vrijdag met Nvidia dat 3,9% steeg, Broadcom won 3,2% terwijl ook Oracle het nu goed deed met 6,6% winst.
Bij de verliezers zien we Nike, het bedrijf rapporteerde gemengde cijfers met winst en omzet boven verwachting, maar waarschuwde voor lagere omzet in het huidige kwartaal wat het aandeel onder druk zette. Nike verloor ruim 10% vrijdag.
De marktbreedte was vrijdag uitstekend met stijgers die daalders overtroffen met een ratio van 4:1. Een over de gehele lijn een positieve sessie tijdens de expiratie sessie met een enorm volume.
Consumentenvertrouwen en K‑vormige economie
Het Amerikaanse consumentenvertrouwen krabbelt in december iets op ten opzichte van november, maar blijft bijna 30% onder het niveau van een jaar geleden, terwijl de huizenmarkt op weg is naar het laagste verkoopjaar in 25 jaar.
De economie is duidelijk K‑vormig met huishoudens met hogere inkomens die de consumptie trekken, terwijl een grote groep blijft leven van loonstrook naar loonstrook en worstelt met hoge huren en oplopende betalingsachterstanden.
Inflatie verraste in november positief met een jaar‑op‑jaar stijging van 2,7%, wat de Fed ruimte geeft om in 2026 verder te knippen in de rente, maar voor consumenten blijven vooral de prijzen van dagelijkse essentials hardnekkig hoog aanvoelen.
Toch nog een Santa Claus rally?
De klassieke Santa Claus rally beslaat de laatste vijf handelsdagen van het jaar plus de eerste twee van het nieuwe jaar, historisch gezien een van de beste periodes voor aandelenrendement.
Big Tech doet nu plots opnieuw mee. Oracle spoot omhoog na nieuws over een leidende rol in een Amerikaans consortium dat TikTok overneemt, terwijl Nvidia steeg op berichten dat de regering‑Trump de export van krachtige H200‑chips naar China opnieuw bekijkt.
Micron legde met sterke cijfers en een stevige koerssprong de vrees rond AI‑vraag en de bredere markt wat het zwijgen op, al blijven waarderingen nog altijd een rem op nieuwe records.
Macro en waarderingen
Een combinatie van lauwe arbeidsmarktcijfers, een meevallende inflatiedaling en een "mild dovishe" Fed toon ondersteunt nu de aandelen, maar strategen wijzen erop dat de waarderingen alweer stevig zijn opgelopen in deze optimisme‑fase van de macrocyclus.
Wall Street rekent erop dat die optimistische fase in 2026 doorloopt met groei en winstvooruitzichten die het fundament blijven, met AI nog altijd als de smaakmaker maar dat blijft niet langer het enige verhaal.
Deze week op de agenda
Dinsdag is de macrodag met onder meer de ADP‑banencijfers, consumptie over Q3, de kern‑PCE inflatie, duurzame goederen, industriële productie en vooral het consumentenvertrouwen van de Conference Board op het menu.
Woensdag volgen hypotheekaanvragen en wekelijkse werkloosheidsclaims, daarna gaat de markt na een halve sessie dicht, donderdag zijn alle beurzen door Kerstdag volledig dicht. Vrijdag blijft het stil qua cijfers én bedrijfsresultaten.
Korte kerstweek
Deze week is door de feestdagen verkort met de beurzen die op donderdag 25 december gesloten blijven. Ook woensdag sluiten de markten vroeger door Kerstavond. Veel handelaren zijn al met vakantie waardoor de volumes dunner worden. Opvallend na de sessie van afgelopen vrijdag met meteen het hoogste volume van 2025 door de expiratie.
Beleggers houden ook de Amerikaanse 10‑jaars rente in de gaten die nu rond de 4,17% blijft handelen, onder de piekniveaus van eerder dit jaar maar nog altijd met wat opwaartse druk na de laatste Fed‑beslissing.
Traditioneel is de laatste week van december gunstig voor aandelen met de zogeheten Santa‑rally, hoewel de sterke verliezen van midden vorige week die verwachting toch wat onder druk zet.
Een passend citaat uit de Stock Trader's Almanac voor deze periode luidt "Many of the Markets best Gains come when most Investors are Away from their Screens".
Start 2026 goed op met een totaal nieuwe aanpak:
Nu kunt je tot 1 maart 2026 lid worden voor slechts € 29 en daarmee een tijdje volop meekijken met onze aanpak. Dat zijn zowel de korte termijn kansen, de meer dynamische middellange‑termijn portefeuille en het rustige ETF-plan voor een leuke opbouw op de langere termijn.
Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Guy Boscart
US Markets Trading
