Wake-up call: Onrust neemt weer de overhand, rente stijgt snel
Wake-up call: Onrust neemt weer de overhand, rente stijgt snel
Goedemorgen
De onrust keert terug op Wall Street, aan het begin van de ochtend dacht ik er nog sterk aan om een reeks shorts op te nemen maar had niet de juiste overtuiging, daarna heb ik enkel 1 positie gekozen om de avond in te gaan en die loopt goed nu, dus met zeer weinig risico doen we toch mee met de terugval die we nu zien. Denk eraan dat ik voorzichtig wil werken in deze zeer volatiele markt. Alle indices moesten fors inleveren richting het slot op Wall Street, vanmorgen zien we dat de futures ook weer wat lager staan voorbeurs, ook hier in Europa ...
Vooral de fors oplopende lange rentetarieven, aangewakkerd door de angst voor inflatie, zorgen ervoor dat technologieaandelen donderdag weer in de uitverkoop gingen. Zo verloor de Nasdaq 3,5% terwijl de Nasdaq 100 Index met 3,6% terug moest gisteren na een zeer volatiele sessie. De Dow Jones die woensdag nog een record neerzette moest met 1,75% terug terwijl de S&P 500 waar ook nogal wat grote techbedrijven de richting van deze index bepalen 2,4% verloor.
Opvallend is dat de Nasdaq 100 nu zijn volledige winst voor 2021 uitwist. de index sluit dan ook voor het eerst sinds begin november onder het 50-daags gemiddelde. Aandelen die er heel slecht bijlagen waren onder andere Tesla Inc en Nvidia die gisteren beiden rond de 9% verloren. Apple, Amazon en Alphabet verloren rond de 3.5% terwijl Microsoft 2,75% moest inleveren. Als deze grote markt bepalende aandelen zoveel verliezen dan weten we dat het verloop van de belangrijke indices niet al te best wordt.
Technische conditie markt:
De correctie zien we momenteel vooral bij de tech aandelen en dus bij die grote 8 waar ik het steeds over heb. Daardoor valt het meteen ook op dat de correctie niet overal ofwel in de gehele breedte van de markt even fors op gang komt want indices met de meer traditionele economie zoals de Dow Jones Industrial en de Dow Transport blijven dicht bij hun recordstand hangen.
Woensdag enkele posities goed kunnen sluiten:
Deze maand en dit jaar verloopt nog altijd naar wens, nu zelfs al voor de 3e maand op rij is er winst zodat het jaar 2021 goed verloopt (december was ook al goed). Het blijft wel moeilijk en uitdagend met de huidige markt zodat ik voorzichtig moet blijven, dat wil zeggen kleine posities en niet teveel gelijktijdig. Het is niet de bedoeling om teveel risico te nemen, we moeten de markt zo rustig mogelijk zien te benaderen en vooral kalm blijven.
De LIVEBLOG en. Twitter:
Via de LIVEBLOG en tussendoor ook via mijn Twitter account laat ik gedurende de dag ook wat grafiekjes met korte uitleg voorbij komen over de markt. Op Twitter kunt u mij volgen via @USMarkets dan kunt u deze snelle informatie die ik deel uiteraard ook inzien .... https://twitter.com/USMarkets , ook opvallende beursfeiten komen er vaak langs !
Euro, olie en goud:
De euro zien we nu rond de 1.213 dollar, de prijs van een vat Brent olie komt uit op 65,5 dollar terwijl een troy ounce goud nu op 1755 dollar staat.
Inter Market overzicht op slotbasis ...

Wordt nu lid tot 1 MEI voor €39 (nieuwe aanbieding):
Blijven schakelen tussen long en short blijft daarbij belangrijk de komende weken. Ook deze maand komen er nog genoeg kansen. Doe nu in ieder geval mee met de proef aanbieding voor nieuwe leden, die loopt tot 1 MEI en dat met een mooie korting !! ... €39 tot 1 MEI 2021 ... en voor Polleke €49 tot 1 MEI 2021 !!!
Schrijf u in voor Systeem Trading (€39 tot 1 MEI)
Schrijf u in voor Index Trading (€39 tot 1 MEI)
Schrijf u in voor Guy Trading (€39 tot 1 MEI)
Schrijf u in voor Polleke Trading (€49 tot 1 MEI)
Schrijf u in voor de Aandelen portefeuille (€30 tot 1 MEI)
Schrijf u in voor COMBI TRADING (€79 tot 1 MEI)
Hieronder het resultaat tot nu toe dit jaar (2021) ...

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart
Liveblog feed
TA Nasdaq, CMB, PostNL, Wolters en Relx
Twee aanvragen voor in totaal vier aandelen. Zelf heb ik er de Nasdaq aan toegevoegd. CMB Tech op verzoek van Ida: CBM Tech staat nog niet zo heel lang genoteerd op de Brusselse beurs. Eigenwijs als ik ben heb ik hier voor de weekgrafiek i.p.v. de daggrafiek gekozen. Na de val door de rode…
Lees verder »Handelen met een duidelijke strategie: Volg ons nu tot 1 MEI
Speciale Mei Aanbieding 2026 Handelen met een duidelijke strategie:Volg ons nu tot 1 MEI Dagelijkse analyses, concrete signalen en een bewezen systematische aanpak voor de financiele markten Speciale Mei Aanbieding 2026 Handelen met een duidelijke strategie:Volg ons nu tot 1 MEI Dagelijkse…
Lees verder »De AI kan meer Breken: Banken, Software, Hotelsector en Vastgoed
Goedemorgen!
Vorige vrijdag leek inflatie eindelijk wat lucht te geven: 2,4% YoY in plaats van verwacht 2,5%. Normaal zou Wall Street daarvoor juichen maar wat we zagen was toch iets anders. Terwijl Europa nog voorzichtig in het groen sloot, hielden Amerikaanse beurzen zich nagenoeg stil. De S&P 500 steeg amper 0,05%, de Nasdaq daalde zelfs wat.
Beleggers denken dat de kunstmatige intelligentie schadelijker kan gaan uitpakken dan eerder werd gedacht. Niet alleen voor software, maar ook voor de logistiek, het vastgoed, banken, reissector en bij de data-uitgevers. Het is beurs-Jenga geworden, bij elk tegenvallend bericht knakt er een steun weg.
Deze week staat Walmart op het toneel en volgende week volgt de échte showdown want dan komt Nvidia met cijfers. Tot dan kunnen beleggers beter voorzichtig blijven.
NIEUWE Aanbieding Systeem Trading: Nu tot 1 MEI 2026 voor €29
Dienen die willen meekijken naar onze posities en strategie kunnen inschrijven tegen de speciale prijs van €29 tot 1 MEI 2026.
Ga naar https://www.usmarkets.nl/tradershop
Meevallende Inflatie Kan Technologie Sector Niet Redden
Maandag 16 februari 2026
De afgelopen vrijdag bracht klassieke beurs-Jenga op het beeldscherm. De inflatie viel mee, maar de nervositeit rondom kunstmatige intelligentie spreidt zich als een soort virus uit naar sectoren waar niemand het tot nu toe verwacht had.
Europa: Moeizaam Verloop in Volatiele Week
De Europese beurzen sloten vrijdag verdeeld, maar het patroon was duidelijk. De DAX steeg voorzichtig met 0,25%, sluitend op 24.915 punten. In Amsterdam had de AEX wat meer grip en won 0,6% naar 993,8 punten. Parijs deed het wat minder met 0,4% verlies bij de CAC 40 met een slot op 8.312 punten.
Wat opviel: terrein winnen op weekbasis was voor iedereen moeilijk. De AEX sloot de week praktisch vlak af. De zorgen over AI breidden zich uit. Maar vooral bedrijven als Adyen (-21%), DSM-Firmenich (-11%) en Alfen (-12%) werden afgestraft op weekbasis.
Heijmans exploiteerde wel na zijn sterke cijfers met ruim 15%. Voor de rest was het week-na-week een rotatie van paniek in de ene groep naar zeldzame veiligheid in de volgende.
Chart AEX:

Wall Street: Inflatie die Niets Oploste
De Amerikaanse slotkoersen vertellen het verhaal van voorzichtigheid. De inflatie was inderdaad meevallend met 2,4% YoY (verwacht 2,5%) en 0,2% MoM (verwacht 0,3%). In normale tijden zou dat een reden zijn voor feestvreugde, waar het rond de opening ook op leek maar daarna werd genegeerd. Dat kwam vooral omdat iedereen bezig bleef met de minder aansprekende gedachten over de technologie en de overwaarderingen.
- S&P 500: 0,05% naar 6.836 punten
- Dow Jones: 0,10% naar 49.501 punten
- Nasdaq Composite: -0,22% naar 22.547 punten
- Nasdaq-100: Verliest stoom maar sloot 0,18% hoger
- SOX (Semiconductor): Blijft onder druk staan en verloor 0,35%
Op weekbasis verloren alle drie de grote indexen op Wall Street rond 1,3% à 1,5%. De S&P kan maar niet boven de 7.000 uitkomen. Het 20- en 50-daags gemiddelde moeten er al aan torgeven en de rounding topvorming voorspelt niet veel goeds.

De psychologie erachter:
Een rounding top bij de S&P 500 is duidelijk te zien via de grafiek, die ontstaat wanneer koopkracht langzaam opdroogt, er is geen schok nodig. De markt raakt gewoon verzadigd.
Het optimisme blijft nog even hangen, het nieuws is vaak nog positief. Maar onder de motorkap zie je duidelijk een distributie. Dat is dan ook precies waarom dit patroon zo gevaarlijk is. Het voelt niet als een top tot men op een gegeven moment merkt dat het wél de TOP was.
Chart S&P 500:

De Magnificent Seven blijkbaar in Volle Aftocht:
Dit is waar het wiel momenteel breekt. Apple (-2,3%), Nvidia (-2,2%), en de rest van de teknoligisten verloren flink. Broadcom (-1,8%), Alphabet (-1,1%), Meta (-1,5%). Zonder deze bedrijven was de markt het rood inging.
De MAGS-ETF sloot nog net boven het cruciale 200-daags gemiddelde. Technische analisten wachten al op doorbraak onderuit. Eenmaal eronder kunnen we steun verwachten rond de $55. Op weekbasis verloor de MAGS zo'n 3%.
Deze concentratie binnen de markt blijft is het echte probleem. De advance-decline-lijn over de marktbreedte bereikte woensdag nog recordstand, dat wil zeggen dat er meer aandelen stijgen dan dalen, maar de indexen zakken toch.
Er was een periode dat de markten allemaal stegen alleen door de Big Tech maar nu is het omgekeerd, als de Big Tech zakt dan zakt nu ook alles.
Chart MAGS ETF:

De Volgende Golf: AI Verspreidt zich naar Ongustige Plaatsen
Dit was de week uitbreidingen. Niet alleen maar software
- Logistiek (trucking, zware voertuigen)
- Vastgoed (segment waarvan niemand verwacht dat AI het vernietigt)
- Financiële diensten (banken, vermogensbeheerders)
- Data en uitgevers
Expedia verloor 6,5% ondanks sterke cijfers, dat komt omdat ChatGPT hun werk overneemt. Ook Booking.com krijgt zware klappen. DraftKings daalt 13,5% door een slechte outlook. Rivian schiet 26% omhoog na beter-dan-verwachte cijfers.
Het patroon is helder: als je cijfers beter zijn dan verwacht maar je outlook voorzichtig is, word je afgestraft. De markt koopt geen toekomst meer, alleen zekerheid.
Kernpunten ofwel samenvatting:
- De Nasdaq Composite daalde voor de vijfde week op rij, de langste reeks sinds 2022, terwijl ook de S&P 500 de week lager afsloot.
- De ETF "Magnificent Seven" sloot boven zijn 200-daags voortschrijdend gemiddelde, maar analisten verwachten dat hij onder deze belangrijke steunlijn zal zakken.
- Defensieve sectoren zoals consumentengoederen stegen met 17% in vijf weken tijd.
- De publicatie van kwartaalcijfers zorgde voor schommelingen van 15% of meer bij 15 bedrijven uit de S&P 500.
Beluister de Podcast via Spotify: https://open.spotify.com/episo...

Waar Staan We nu?
De waarschuwingssignalen die zich gedurende de vorige weken lieten gelden zijn nu realiteit geworden:
Defensieve voorkeur explodeert. De sector met Consumenten goederen bedrijven steeg in 5 weken tijd met maar liefst 17% en dat was de sterkste stijging in decennia. Dit wijst op échte risico mijding en niet echt op rotatie.
De Volatiliteit explodeerde. 15 bedrijven binnen de S&P 500 noteerden schommelingen van 15%+ na earnings en dat was het meest sinds 2012. Je weet eigenlijk niet wat je kan verwachten.
Spread wordt problematisch. Sommige aandelen stijgen, andere vallen. Maar de index zakt toch. Dit kan niet eeuwig duren en het is een waarschuwing. Vandaar ook dat we een rounding top zien bij de S&P 500.
Technische steun wordt vitaal. S&P 500 en de Nasdaq-100 onder druk met een VIX die boven de 20 uitkomt. Beleggers zijn oplettender geworden.
Guy Systeem Trading Update
Februari 2026:
Totaal Rendement tot nu toe €3.000 op gesloten positie Lumentum Holdings en €1.500 op de posities die nog open staan.
Onze Benadering
We gebruiken hefboom producten om:
- Leverage toe te passen op de geselecteerde posities
- Precieze instap- en uitstap-niveaus te bepalen
- Risico te beheersen met vooraf bepaalde stops
Dit is geen "gokken op AI". Dit is gerichte positionering in fundamenteel sterke bedrijven met technische entry-punten.
Aanbieding Systeem Trading: Nu tot 1 MEI 2026 voor €29
Dienen die willen meekijken naar onze posities en strategie kunnen inschrijven tegen de speciale prijs van €29 tot 1 MEI 2026.
Ga naar https://www.usmarkets.nl/tradershop
Dit geeft u tot pasen (1 MEI) volledige toegang tot:
- Dagelijkse marktanalyses en duidelijke updates
- Technische setup-identificatie
- Onze Trading-strategie, Dynamische Portefeuille en ETF opbouw
- Risk management regels door op tijd de stops te nemen
- Trading-psychology coaching wat zeer belangrijk is
- Toegang tot ons leden FORUM op de site
Voordeel: Je voelt geen langetermijn binding, je kunt zelf evalueren of ons systeem bij jou aansluit. En dat met een mooie korting.

Presidents' Day Zorgt voor wat Adempauze
Vandaag (16 februari) blijven de Amerikaanse beurzen gesloten. Dat geeft iedereen tijd om even op adem te komen en na te denken. Na enkele zeer volatiele weken.
Deze week staan er cijfers op de agenda van Walmart, Booking.com Holdings, Palo Alto en meer megacaps op het agenda.
De Fed-minutes volgen ook woensdag samen met de Durable Goods. Vrijdag komt er dan nog het economische groei cijfer. Dit wordt opnieuw een cruciale week voor de richting.
Conclusie
Vrijdag de 13e was niet meteen griezelig maar wel teleurstellend. De meevallende inflatie kon de onrust over AI niet wegwissen. Europa hield zich daarbij wel voorzichtig staande. Wall Street sleepte zich voort zonder richting.
De volgende dagen zullen beslissen of de markt zich gezond kan consolideren waarna de stijging kan hervatten of dat de beurs echt in een correctiefase terecht is gekomen en we nog een tijdje rekening moeten gaan houden met een correctie. Vorige week toonden meerdere grafieken al aan hoe zwak het fundament aan het worden is. Verwacht daarom nog wat meer volatiliteit, de "beurs-Jenga" fase lijkt nu echt te zijn begonnen.
Guy Boscart
US Markets
Disclaimer: Beleggen brengt risico’s met zich mee. Koersen kunnen stijgen en dalen, resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Deze informatie is algemeen en geen persoonlijk beleggingsadvies. Handel alleen met geld dat u kunt missen.
AEX versus DAX: AI-dominantie of toch de Duitse degelijkheid?
De AEX flirtte eind januari nog met nieuwe records, maar februari voelt anders. Niet dramatisch, wel voorzichtiger. Terwijl in Duitsland de DAX over twaalf maanden beter presteert, lijkt het momentum even in Amsterdam te liggen. Dat verschil zit niet in het toeval, maar wel in de samenstelling. De…
Lees verder »