Overal zitten we met divergenties, een grotere beweging komt eraan
Overal zitten we met divergenties, een grotere beweging komt eraan
Goedemorgen,
Er hangt een soort rustpauze boven de markten zonder een duidelijke richting en nogal wat vervelende divergenties die telkens weer opduiken. Zie gisteren de Nasdaq en de Dow Jones of hier in Europa de AEX en de DAX. Ze bewegen compleet averechts ten opzichte van elkaar en dat maakt het op dit moment extra moeilijk. De intraday bewegingen zijn nu ook niet meer zo extreem als enkele weken geleden maar kalmte wil niet zeggen dat alles nu zo zal blijven, het lijkt meer op een stilte voor de storm ..
De beurzen in Europa kunnen vandaag een vlakke opening laten zien als ik naar de futures kijk, men wacht op cijfers over de inflatie in de VS en beleggers kijken nu ook uit naar wat de ECB zal vertellen vanmiddag over de rente en hun opkoop programma. Rente, inflatie en overwaardering van aandelen blijven een rol spelen bij het verloop van de markten maar het glas blijft voorlopig nog halfvol. Zoals ik al aangaf lag het slot van woensdag uit elkaar met een verlies voor de DAX en een winst voor de AEX index.
Ook Wall Street lag er verdeeld bij woensdag, uiteindelijk zien we overal verlies behalve bij de Nasdaq 100 die er nog net een plusje uit wist te slepen. Verder valt het op dat de Dow Transport index weer de grootste verliezer werd, deze week staat deze index al meer dan 1% lager. Ook de Dow Jones geraakt niet meer op gang en verliest opnieuw, de index staat ook al 1% lager bekeken over de gehele week. We zien ook weer een duidelijke divergentie tussen traditioneel en tech deze week. Beleggers blijven hopen op een snelle heropening van de economie maar zien ook dat de stijgende inflatie sneller dan verwacht de FED zal doen stoppen met het opkopen van leningen. De volumes liggen al een paar dagen laag en dat met de divergentie erbij lijkt het erop dat de markt snel een richting zal moeten kiezen.
Wat betreft de signalen, we doen rustig verder en woensdag werden er een paar kleine posities opgenomen, nog steeds met de rem erop dus we nemen er niet veel en de aantallen blijven voorlopig nog aan de lage kant. Mocht u ook meewillen en nog geen lid bent, schrijf u dan in via de aanbieding tot 1 augustus ...
Resultaat dit jaar verloopt nog altijd naar wens en we blijven rustig:
We hebben de short posities gesloten tijdens de daling donderdag omdat ik snel merkte dat de divergentie terug aan het keren was. Er werd winst behaald zodat de eerste resultaten voor de maand juni er nu staan. We doen rustig verder en ik zoek naar een nieuwe instap bij de indices. Eerst maar eens zien hoe de markten gaan reageren later vandaag op cijfers.
We staan er dit jaar in ieder geval al heel goed voor dus ik kan voorzichtig verder. Wordt nu dus lid en volg de signalen die er snel weer komen ... Zie hieronder het resultaat van deze maand per abonnement.
LET OP !! Maak nu gebruik van de aanbieding die loopt tot 1 AUGUSTUS voor €39 (Polleke Trading €49)... Via de site en dan de Tradershop kunt zich inschrijven en daar kunt u als lid meteen ook de lopende posities met alle details inzien. Ga naar de Tradershop en schrijf u meteen in ... https://www.usmarkets.nl/tradershop
Hieronder het resultaat van deze maand (JUNI):

Technische ontwikkeling markt:
Er valt door de divergenties nog steeds weinig te zeggen over het verloop van de meeste markten, de indices staan rond hun toppen zowel in Europa als op Wall Street en zullen wat moeten doen de komende periode. We weten dat de markt duur is op dit moment dus of er nog veel potentie overblijft naar omhoog blijft een groot vraagteken maar in een gekke markt kan er van alles gebeuren. Het vraagt toch om de nodige aandacht en men moet alert blijven met aandelen die torenhoog staan en een zeer hoge koers-winst verhouding laten zien.
Het is een situatie waar je zo 5 tot 10% onderuit kan maar gelijktijdig is het ook zo dat de markt verder omhoog gaat via een slepende beweging, in kleine stapjes en tot de top er staat. Long gaan nu lijkt me lastig, er kan dus zeker nog wat bij maar als de draai er komt kan men een tik om de oren krijgen. En we weten nu eenmaal dat dalingen sneller gaan dan andersom. Alert blijven en opletten in deze fase, niet teveel risico nemen.
Overzicht markt:

Technische conditie AEX:
De AEX blijft voorlopig zeer afhankelijk van wat zwaargewicht ASML doet, vooral door dat aandeel weet de index enkele records neer te zetten zoals dat gisteren weer het geval was. De nieuwe hoogste slotstand ooit komt nu uit op 722,71 punten terwijl de index even op 723,25 punten uitkwam. Weerstand nu de 723-725 punten, later de 732 en de 738 punten als richtpunten omhoog.
Steun blijft voorlopig de oude weerstandszone rond de 718-719 punten, later de 712 en de 709 waar we nu het 50-daags gemiddelde zien. Verder blijft de zone 702-703 punten belangrijk als steun. Later een belangrijke steun rond de 695 punten en de bekende steunzone 688-690 punten.

Technische conditie DAX:
De DAX moest inleveren deze keer en dat in tegenstelling tot de AEX die nog hoger wist te geraken, dat is wat ik met die divergenties bedoel want we zien die ook tussen de AEX en de DAX gisteren. De DAX sluit nog net boven de 15.550 punten waar de belangrijke steun uitkomt en waar de DAX weken lang moeite mee had. De uitbraak nadien is ook niet sterk, de index liep in ieder geval niet weg van dat uitbraak niveau zodat alles onduidelijk blijft. Als de DAX weer onder die 15.550 punten zakt kan het naar mijn mening snel weer terug naar de steunlijn onder de bodems en het 50-daags gemiddelde, beiden komen nu uit rond de 15.300 punten.
Weerstand nu de 15.730 punten, later de 15.850 en de 16.000 punten. Steun wordt nu die 15.550 punten, later de 15.400 en de 15.300 punten. Onder die 15.550 punten kan het behoorlijk snel gaan tot die steunzone. De DAX moet nu in ieder geval niet onder de 15.300 punten zakken want dan krijgen we een krachtig verkoopsignaal.

S&P 500 analyse:
De S&P 500 blijft hangen rondom de zone 4200-4238 punten waar de top uitkomt (4238). Veel animo om echt door te breken zien we ook bij deze index niet, wel af en toe een poging in die richting maar het blijft moeilijk en dat komt vooral door de waardering van de aandelen die zeer hoog blijft. Het is de marktwerking maar we zien dat beleggers aan de bovenkant voorzichtiger worden nu, men is bang voor een grotere terugval. Dat wil niet zeggen dat die vanzelf komt maar de tijd is er wel rijp voor in ieder geval. Weerstand blijft de top op 4238 punten, later de 4275 en de 4300 punten.
Steun nu de 4200 punten, later de 4175 en de 4155 punten waar nu het 50-MA uitkomt samen met de lijn onder de bodems. Onder die 4155 punten kan het wel eens moeilijk worden door dat de index dan in een soort gat valt en 5 tot 10% kan corrigeren. Denk eraan dat het steun niveau elke dag een paar punten hoger komt te liggen en we dus heel snel dat punt kunnen bereiken bij een daling.

Analyse Nasdaq:
De Nasdaq blijft voorlopig redelijk sterk liggen maar telkens als er een stevige opleving komt zien we winstnemingen, dat wil zeggen dat de rek eruit geraakt en dat de index klaar lijkt om een grotere stap terug te doen. Gisteren kwam er al een test van die 14.000 punten weerstand, de index sluit er wel 100 punten onder zodat de aanval richting de top werd afgewend, voorlopig zien we dus twijfels.
Weerstand nu de 14.000 en de topzone rond de 14.200 punten. Steun nu in eerste instantie rond de 13.700 punten waar naast de steunlijn nu ook het 50-daags gemiddelde uitkomt. Later steun bij de lijn onder de bodems die we rond de 13.325-13.350 punten zien uitkomen.

Euro, olie en goud:
De euro zien we nu rond de 1.217 dollar, de prijs van een vat Brent olie komt uit op 71,75 dollar terwijl een troy ounce goud nu op 1890 dollar staat.
De LIVEBLOG en Twitter:
Via de LIVEBLOG en tussendoor ook via mijn Twitter account laat ik gedurende de dag ook wat grafiekjes met korte uitleg voorbij komen over de markt. Op Twitter kunt u mij volgen via @USMarkets dan kunt u deze snelle informatie die ik deel uiteraard ook inzien .... https://twitter.com/USMarkets , ook opvallende beursfeiten komen er vaak langs !
LET OP !! Maak nu gebruik van de aanbieding die loopt tot 1 AUGUSTUS voor €39 (Polleke Trading €49)... Via de site en dan de Tradershop kunt zich inschrijven en daar kunt u als lid meteen ook de lopende posities met alle details inzien. Ga naar de Tradershop en schrijf u meteen in ... https://www.usmarkets.nl/tradershop
Hieronder de resultaten van dit jaar (2021):

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart
Liveblog feed
Banencijfers verrassend: Beurs twijfelt en geeft winst prijs
Goedemorgen!
De Amerikaanse arbeidsmarkt liet woensdag zien dat ze nog springlevend is. Met 130.000 nieuwe banen in januari, ruim het dubbele van de verwachting, leek Wall Street aanvankelijk in feeststemming. Maar de vreugde was van korte duur. Beleggers realiseerden zich al snel dat een sterke arbeidsmarkt ook betekent dat de Federal Reserve voorlopig niet aan renteverlagingen zal toekomen. Het resultaat: een klassieke intraday-draai waarbij de indices hun winsten weer inleverden.
Ondertussen blijft de tweedeling in de technologiesector opvallend. AI-hardwareaandelen zoals Micron (+9,9%) en Vertiv (+20%) vlogen omhoog, terwijl softwarenamen als Salesforce en Intuit opnieuw klappen kregen. In deze ochtendupdate bespreken we de details van het banenrapport, de opvallende AI-winnaars en verliezers, de marktpsychologie in deze consolidatiefase en hoe ver de grote indices inmiddels van hun toppen af staan.
Guy Systeem Trading: Kansen in Volatiele Tijden
De afgelopen periode hebben we in deze moeilijke markt laten zien dat discipline loont. Niet meegaan in euforie, niet meegaan in paniek. Gewoon wachten tot de setup klopt en dan volgens de aangegen niveaus handelen.
Wil je een tijdje meekijken?
Schrijf je dan in bij Guy Systeem Trading want tot 1 april geldt een introductieaanbieding van €29.
Ga naar https://www.usmarkets.nl/tradershop
Wall Street draait na banenbom: arbeidsmarkt verrast
De Amerikaanse arbeidsmarkt verraste woensdag met een onverwacht sterk banenrapport, maar de euforie op Wall Street was van korte duur. De indices openden fors hoger, maar gaven in de loop van de sessie het grootste deel van hun winst weer prijs. Het was een zoals we dat kennen schoolvoorbeeld van een markt die worstelt met goed nieuws want meer banen dan verwacht wil ook zeggen dat er ook minder ruimte is voor de Fed om de rente te verlagen.
De S&P 500 sloot op 6.941,47 punten, nagenoeg vlak deze sessie. De Dow Jones verloor 67 punten tot 50.121 punten. De Nasdaq Composite daalde 0,16% naar 23.066 maar de Nasdaq 100 won wel 0,3%. De futures vanmorgen wijzen op een licht positieve opening: S&P 500 futures 0,25% rond 6.960, Dow futures 0,25% en de Nasdaq 100 futures 0,15%.
Grafiek Nasdaq 100:

Het banenrapport: de cijfers op een rij
Het lang uitgestelde banenrapport over januari was in alle opzichten sterker dan verwacht. De economie creëerde 130.000 nieuwe banen, ruim het dubbele van de consensusverwachting van 65.000. Het werkloosheidspercentage daalde naar 4,3% (verwachting: 4,4%). De uurlonen stegen 0,4% op maandbasis, en dat is een jaargroei van 3,7%.
Maar er zit toch een duidelijke dubbele bodem in dit rapport. De groei concentreerde zich in de gezondheidszorg en sociale dienstverlening. De cijfers over november en december werden met 17.000 banen neerwaarts herzien. Nog opvallender: de jaarlijkse benchmark-herziening liet een forse neerwaartse aanpassing zien van 862.000 banen, en dat was de grootste sinds 2009. De werkgelegenheidsgroei over heel 2025 kwam daarmee uit op slechts 181.000 banen, zelfs het zwakste jaar sinds 2003.
De markt reageerde direct door renteverlagingsverwachtingen af te prijzen. De kans op een rentepauze in maart steeg naar 94%. De 10-jaarsrente steeg naar 4,17%. Het signaal is helder: higher for longer blijft het thema.

Technologie en AI: twee gezichten
De technologiesector liet woensdag opnieuw een scherpe tweedeling zien. Aan de ene kant bloeien de AI-hardwarenamen. Micron Technology spoot 9,9% omhoog, Lam Research won 3,8%, Applied Materials steeg 3,3% en Nvidia sloot 1,2% hoger op $190,83. Het grote verhaal was Vertiv, dat 18% opsprong na sterke kwartaalcijfers en een forecast ruim boven verwachting. Vertiv haalt 80% van zijn omzet uit datacenters en profiteert volop van de AI-infrastructuurgolf.
Aan de andere kant staat de software-sector onder druk van wat analisten "Software-mageddon" noemen. Salesforce daalde opnieuw 4,4%, Intuit verloor 5,2% en Palantir gaf 2,7% prijs. De vrees dat AI-agenten het traditionele softwaremodel met abonnementen per gebruiker gaan kannibaliseren, wint aan kracht. Het is een fascinerende dynamiek: dezelfde AI-golf die hardware-aandelen opstuwt, vormt tegelijkertijd een existentiële bedreiging voor gevestigde softwarebedrijven.
Nvidia nadert intussen een cruciaal moment met kwartaalcijfers op 25 februari. Het aandeel staat circa 8% onder zijn all-time high van $212,19 en beleggers wachten op bevestiging dat de Blackwell-cyclus volledig op stoom komt.
Grafiek Nvidia:

Marktpsychologie: de vermoeide stier
We bevinden ons in een bijzonder interessante fase. Na drie opeenvolgende jaren van sterke rendementen (26% in 2023, 25% in 2024, 18% in 2025) is de S&P 500 duidelijk aan het consolideren. De markt heeft moeite om opwaarts door te breken en goed nieuws wordt niet meer beloond. Het banenrapport was het perfecte voorbeeld: de indices openden 0,6% tot 0,8% hoger, maar gaven alles weer weg.
Dit is typisch voor een markt met "topmoeheid". De voorwaartse koers-winstverhouding van de S&P 500 komt uit rond 23x en dat laat weinig ruimte voor tegenvallers. De nominatie van Kevin Warsh als Fed-voorzitter heeft het renteplaatje verder gecompliceerd en de "Fed Put" waar beleggers jarenlang op konden vertrouwen, lijkt er niet meer te zijn.
Opvallend gegeven: volgens Barchart is de Equity Risk Premium, het extra rendement dat aandelen bieden boven obligaties, inmiddels negatief. Op risicogecorrigeerde basis bieden aandelen momenteel nul extra rendement ten opzichte van staatsobligaties.
De VIX sloot op 17,65, wat ogenschijnlijk rustig lijkt, maar het niveau stijgt al weken geleidelijk. De markt mist overtuiging en wacht op een katalysator.
Hoe ver staan we van de toppen?
De afstand tot de recente all-time highs geeft een goed beeld van waar we momenteel staan. De S&P 500 noteert op 6.941, amper 1% onder het record van 7.002 (28 januari). De Nasdaq 100 staat rond 25.100 en dat is circa 4% onder de top van 26.182. De Dow Jones sloot met 50.121 iets lager maar blijft en boven de 50K en dicht bij de hoogste stand ooit.

Ook in Europa blijven de indices dicht bij de topzone ofwel de records, de DAX eindigde op 24.856, zo'n 2,6% onder de recente top van 25.508. De AEX bewoog rond de 1.004 punten en blijft ook op paweg 1% onder de top wat net als de rest niet ver is.
Grafiek DAX:

Het beeld is helder: de Dow en S&P houden zich het best, terwijl de technologielastige Nasdaq het meest heeft ingeleverd. Dat weerspiegelt precies de rotatie die gaande is: van groei naar waarde, van software naar hardware, van momentum naar fundamenten. Voor beleggers is dit het moment om geduld te bewaren. De consolidatiefase is een logisch gevolg van drie exceptionele beursjaren.
"Geduld is niet het vermogen om te wachten, maar het vermogen om een goede houding te bewaren tijdens het wachten."
Guy Systeem Trading: Kansen in Volatiele Tijden
In deze turbulente markt liggen er altijd interessante mogelijkheden voor wie geduldig blijft en op het juiste moment toeslaat. Bij Guy Systeem Trading houd ik altijd een aantal concrete strategieën in de gaten, vooral gericht op indices die nu weer technisch interessante niveaus naderen.
We hebben deze week al bewust enkele posities kunnen kopen rond de aangegeven niveaus. Daarbij nemen we geen onnodige risico's, de posities werden niet geforceerd opgenomen. Het ziet er naar uit dat de markt moe aan het worden is en mogelijk kan opruimen na dat er weer duidelijkere technische zones werden bereikt, daarom kwamen die mogelijkheden in beeld.
Voor leden van Guy Systeem Trading deel ik:
- Concrete entry- en exit-niveaus voor index-strategieën
- Real-time updates wanneer kansen zich voordoen
- Risicomanagement per positie
De afgelopen periode hebben we in deze moeilijke markt laten zien dat discipline loont. Niet meegaan in euforie, niet meegaan in paniek. Gewoon wachten tot de setup klopt en dan volgens de aangegen niveaus handelen.
Wil je een tijdje meekijken?
Schrijf je dan in bij Guy Systeem Trading want tot 1 april geldt een introductieaanbieding van €29.
Ga naar https://www.usmarkets.nl/tradershop

Guy Boscart
US Markets
Disclaimer: Beleggen brengt risico’s met zich mee. Koersen kunnen stijgen en dalen, resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Deze informatie is algemeen en geen persoonlijk beleggingsadvies. Handel alleen met geld dat u kunt missen.
Het banenrapport: de cijfers op een rij
Het lang uitgestelde banenrapport over januari was in alle opzichten sterker dan verwacht. De economie creëerde 130.000 nieuwe banen, ruim het dubbele van de consensusverwachting van 65.000. Het werkloosheidspercentage daalde naar 4,3% (verwachting: 4,4%). De uurlonen stegen 0,4% op maandbasis, en dat is een jaargroei van 3,7%.
Maar er zit toch een duidelijke dubbele bodem in dit rapport. De groei concentreerde zich in de gezondheidszorg en sociale dienstverlening. De cijfers over november en december werden met 17.000 banen neerwaarts herzien. Nog opvallender: de jaarlijkse benchmark-herziening liet een forse neerwaartse aanpassing zien van 862.000 banen, en dat was de grootste sinds 2009. De werkgelegenheidsgroei over heel 2025 kwam daarmee uit op slechts 181.000 banen, zelfs het zwakste jaar sinds 2003.
TA Adobe, Prosus, Relx, Wolters en AEX
Naast de AEX ga ik vandaag vier verzoeken behandelen. Relx op verzoek van Mister bluesky: De andere drie verzoeken heb ik nog niet bekeken, maar hier kunnen we inderdaad het stempel Gevallen Engel op drukken. Na een eerdere dalingen levert Relx de afgelopen maand bijna dagelijks in. Ik heb…
Lees verder »Jouw edge op de beurs begint hier: Nu 29 euro tot 1 april!
Beste belegger, trader,
Elke dag openen de markten. Elke dag zijn er waarschijnlijk wel kansen. Maar zonder plan is beleggen niet veel meer dan zoeken naar een "spelt in een hooiberg". En als je ongeorganiseerd te werkt gaat dan kan het je veel geld kosten.
Bij Guy Systeem Trading werken we met een duidelijk systeem. Dagelijks krijg je concrete signalen, analyses en alerts. Geen onderbuikgevoel, maar structuur en discipline. Al jarenlang. Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Dit krijg je als lid:
- Dagelijkse trading signalen met concrete instap-, stoploss- en koersdoelniveaus
- Een dynamische aandelenportefeuille gericht op de middellange termijn
- Intermarket analyse die de verbanden blootlegt tussen indices, valuta's, grondstoffen en aandelen
- Real-time alerts zodra de markt beweegt
- Een ETF-strategie voor rustige, gestructureerde vermogensopbouw
Geen loze beloftes. Wel dagelijkse begeleiding, heldere niveaus en jaren aan ervaring.
Kennismaken voor slechts €29
Tot 1 april 2026 loopt er een speciale actie. Voor slechts €29 krijg je tot dan volledige toegang tot het complete systeem. Geen verplichtingen, geen kleine lettertjes. Meekijken, meeleren en zelf beslissen of het bij je past. Bevalt het? Dan blijf je zo lang je wilt. Zo niet, dan stop je zonder gedoe.
De markten worden nooit makkelijk, maar jouw aanpak kan dat wel worden. Dit is een werk-beurs en het is een werk-abonnement: vol informatie, structuur en jarenlange ervaring.
Meld je nu aan via https://www.usmarkets.nl/tradershop en ervaar het verschil.

"The market does not beat them. They beat themselves, because though they have brains they cannot sit tight." Edwin Lefèvre, Reminiscences of a Stock Operator
Guy Boscart US Markets
Guy Systeem Trading
Indicatoren vertonen vermoeidheid, Wall Street lijkt het maximale te hebben bereikt nu
Middagupdate woensdag 11 februari 2026
Europa rood, Wall Street wacht op banenrapport
Het is woensdagmiddag en de Europese markten kleuren overwegend rood. De schuldige? Opnieuw de AI-angst die door de techsector raast, aangevuurd door dramatische kwartaalcijfers van het Franse Dassault Systèmes dat bijna 20% verloor na tegenvallende omzet en een zwakke outlook voor 2026. De paneuropese STOXX 600 noteert rond de 620 punten, een daling van circa 0,2%. De bredere techsector is de grootste verliezer met een min van 1,8%.
De DAX in Frankfurt zakt onder de 25.000 punten en verliest ruim 2%. De CAC 40 in Parijs staat nagenoeg vlak, terwijl Londen het beste standhoudt: de FTSE 100 wint circa 0,3%, gesteund door mijnbouw- en energieaandelen als veilige havens. De AEX in Amsterdam staat licht in het rood rond de 993 punten.
Een opvallende beweger vandaag is Heineken, dat aankondigt 5.000 tot 6.000 banen te schrappen in de komende twee jaar. Het aandeel reageert wisselend op het nieuws, terwijl beleggers de herstructurering tegen het licht houden. Commerzbank verraste met een recordwinst maar verloor toch ruim 4%, en Lufthansa daalde meer dan 3% door een aangekondigde pilotenstaking voor donderdag.
Futures Wall Street: afwachtend rond de nullijn
De futures op Wall Street draaien rond de nullijn tot iets hoger, de S&P 500 futures staan fractie hoger (+0,15%), Nasdaq 100 futures noteren een klein plusje van 0,2% en Dow Jones futures liggen circa 70 punten hoger (+0,14%). Eerder op de ochtend waren de futures nog iets positiever, maar ze draaiden terug nadat de dollar voor de vierde dag op rij verzwakte en omdat men wacht op de werkgelegenheidscijfers.
Gisteren (dinsdag) sloot de Dow Jones nog op een nieuw record van 50.188 punten (+0,1%), maar de S&P 500 verloor 0,33% tot 6.942 punten. De Nasdaq (-0,59%) verloor ook dinsdag. De techs hadden het plots weer wat lastig, terwijl de oude economie het goed deed. Dat rotatie-thema blijft nogal dominant.

Het grote moment: banenrapport om 14:30 uur
Alle ogen zijn vandaag gericht op het Amerikaanse banenrapport van januari, dat om 14:30 uur Nederlandse tijd verschijnt. Dit rapport was uitgesteld door de recente korte government shutdown en is daardoor extra beladen. De verwachtingen zijn bescheiden: economen rekenen op slechts 55.000 tot 70.000 nieuwe banen, een flinke vertraging ten opzichte van voorgaande maanden. De werkloosheid wordt rond de 4,4% verwacht en de loongroei op 3,6% jaar-op-jaar.
Waarom is dit zo belangrijk? Omdat het rapport bepaalt hoe snel de Fed kan gaan verlagen. De markt prijst momenteel minstens twee renteverlagingen in voor dit jaar, met een groeiende kans op een eerste verlaging al in april. Zwakke cijfers versterken dat verhaal en zijn goed voor aandelen en goud. Sterke cijfers drukken de hoop de grond in. Aan de andere kant is er ook de vraag over hoeveel er al is ingeprijst?
Naast het banenrapport komen er ook revisies van eerdere cijfers, wat voor extra volatiliteit kan zorgen. Kortom: verwacht beweging na 14:30 uur, en wees voorbereid op een scherpe reactie in beide richtingen.

Verder op de agenda
Kwartaalcijfers blijven binnenstromen want vandaag rapporteren onder meer Applied Materials, Siemens, McDonalds, Shopify en Cisco. De verwachtingen liggen hoog na een overwegend sterk cijferseizoen, maar de markt straft teleurstellingen genadeloos af.. De markt heeft maar weinig geduld met teleurstellingen, zoals Dassault vandaag pijnlijk bewijst met 20% verlies.
De dollar verzwakt al voor de vierde dag op rij, wat Europese exporteurs normaliter steunt maar nu overschaduwd wordt door de techdruk. Goud houdt stand boven de $5.100 en zilver noteert rond de $86, beiden ook in afwachting van het banenrapport.
Wil jij niet meer verrast worden door de markt?
Bij Guy Systeem Trading weet je vooraf waar de kansen liggen. Geen giswerk, geen FOMO, maar concrete tradingplannen met duidelijke instap-, stoploss- en koersdoelniveaus. Of de markt nu stijgt of daalt, wij hebben een plan.
Nu kennismaken voor slechts €29 tot 1 april. Meld je aan via usmarkets.nl/tradershop en ervaar het verschil.

Disclaimer: De informatie in deze update is educatief van aard en vormt geen persoonlijk beleggingsadvies. U kunt uw inleg verliezen.
Guy Boscart
US Markets
