Wall Street nu toch wat verder onder de topzone
Wall Street nu toch wat verder onder de topzone
Wall Street moet nu toch behoorlijk inleveren na maandag onverwacht een top neer te hebben gezet, we zien nu dat alle indices het opgeven en al ruim onder de top sluiten. We zijn er nog niet zeker van dat er een draai gaande is die langer kan duren maar het "Buy The Dip" gedrag heb ik niet gezien woensdag. Europa kon nog net positief afsluiten maar ook hier verwacht ik dat de indices wat kunnen inleveren vandaag. Let op de 15.810 en de 764 punten bij de DAX en de AEX.
Update donderdag 19 augustus:
Vooral na de FED minuten waar in stond dat men dit jaar nog wil starten met het afbouwen van het opkoop programma begon alles weg te zakken. Beleggers hadden dit niet echt verwacht, aan de andere kant is het een logische gang van zaken omdat de markten er zo sterk bijliggen en we aan alle kanten merken dat de inflatie te sterk blijft hetgeen men alleen maar kan bestrijden met het verlagen van de rente, een eerste stap daartoe is beginnen met het afbouwen van het opkoop programma.
De Dow Jones verloor opnieuw en deze keer 382 punten ofwel meer dan 1%, ook de S&P 500 moest 48 punten ofwel ruim 1% inleveren. De tech indices die er al minder goed bijliggen moeten ook inleveren, de Nasdaq verloor 130 punten terwijl de Nasdaq 100 met 145 punten terug moest, beiden ook ongeveer 1%. De Nasdaq sluit net onder het 50-daags gemiddelde maar de Nasdaq 100 blijft er nog net boven. Bij de SOX ging er weer 1,5% vanaf, deze index begint het heel moeilijk te krijgen nu en staat al ruim onder het 50-daags gemiddelde.
In Europa nog geen verdere daling al zien we dat die vanmorgen verder kan gaan, voorbeurs toch ook hier tot 1% lager bij de AEX terwijl de DAX rond de belangrijke steun uitkomt (15.810 punten). Als de AEX hier verder zakt dan zie ik de index snel naar de 750-752 punten terug zakken, later zelfs tot de belangrijke steunzone 736-738 punten. We gaan het in de loop van de dag wel zien, dat alle indices nu al een eind onder de top staan is duidelijk. Een top kan er dus staan voor een tijdje maar we moeten zeker nog een paar sessies wachten om dat duidelijk te kunnen aangeven.
We blijven rustig zoeken naar kansen om met de markt mee te zitten zodra de echte draai er komt, we hebben nog genoeg ruimte om nog een paar posities erbij te nemen vandaag of morgen. De posities die open staan beginnen goed te lopen nu.
Meedoen met de signalen kan door lid te worden, schrijf u dus in via de aanbieding via de link https://www.usmarkets.nl/trade...
Marktoverzicht:
Hieronder een overzicht waar we op Wall Street zien dat nu alles duidelijk naar omlaag aan het ombuigen is, ook de S&P 500 en de Dow Jones lukt het nu niet meer om helemaal te herstellen richting nieuwe records. Verder zien we dat de SOX al een eind onder het 50-daags gemiddelde staat terwijl de Nasdaq voor het eerst sinds lange tijd het 50-daags gemiddelde opzoekt en er nu ook onder sluit.
De AEX en de DAX zitten beiden in een fase waar er winstnemingen op gang komen maar tijdens de sessie van woensdag stopt de daling even. Wel zien we op de grafieken dat er mogelijk een top staat, het vervolg zal nu moeten aangeven of de draai voor een tijdje kan aanhouden of niet?

Dow Jones:
De Dow Jones lijkt de recordjacht nu op te geven en zakt in een snel tempo richting de steunlijn onder de bodems vanaf februari. We zien daar nu ook het 50-daags gemiddelde uitkomen in de buurt van de 34.700 punten. Als de Dow Jones die op 34.960 punten sluit onder die 34.700 punten geraakt dan kunnen we de index mogelijk snel naar de 34.000 punten terug zien vallen. Verder is er nog steun rond de 33.300 punten waar we de bodem van juni zien uitkomen. Er ligt dus nog wat ruimte naar beneden toe maar let eerst op die 34.700 punten als zeer belangrijke steun nu.
Weerstand nu eerst de 35.350 en de 35.500 punten, later de top rond de 35.750 punten, later de 35.850 punten en de 36.000 punten.

AEX index:
De AEX lag er ook woensdag in eerste instantie zwakjes bij met een daling tot rond de 769 punten als laagste punt maar wist zich richting het slot te herstellen tot rond de 771,5 punten. De echte eerste en dus belangrijke steun zien pas rond de 760 punten dus de index lijkt voorlopig nog niet klaar met de terugval. We zien later de 750 punten met daaronder de bekende 738-740 punten als steun. Allemaal niveaus die snel kunnen worden bereikt na een slechte dag maar we moeten nog geduld hebben. Zolang de index boven de 735-740 punten uitkomt blijft de trend positief.
Weerstand zien we nu rond de topzone die uitkomt rond de 780 punten. Later richten we ons op de 788 en de 800 punten als doelen bij een uitbraak omhoog, let er wel op dat de rode lijn over de toppen voor de nodige weerstand zorgt momenteel.
Via de signaaldiensten doen we in ieder geval wat met de AEX door er een positie op in te nemen, een mooi momentum om in te stappen hebben we al gekregen. De leden krijgen altijd op tijd een mail en een SMS om de posities op te nemen waar het kan. Om mee te doen kunt u lid worden, schrijf u in via deze link ...

DAX index Duitsland:
De DAX blijft voorlopig nog sterk liggen boven de eerdere stevige weerstand die rond de 15.810 punten uitkwam en nu als zeer belangrijke steun gezien wordt. Als de DAX onder die 15.810 punten zakt dan verwacht ik een snelle daling tot rond de 15.500-15.550 punten waar we al een lange tijd steun zien uitkomen en wat ook een oude weerstand was. Tussendoor nog wat steun rond de 15.700 en de 15.600 punten.
Weerstand zien we nu rond de topzone net boven de 16.000 punten, later de 16.250 en de 16.350 punten als weerstand maar met de indicaties die er nu zijn en door de draai op Wall Street verwacht ik dat het moeilijk zal worden om weer nieuwe records te maken.

Analyse Nasdaq:
De Nasdaq sluit voor het eerst in lange tijd onder het 50-daags gemiddelde dat rond de 14.635 punten uitkomt, de laatste keer dat de Nasdaq een paar dagen onder dat 50-MA terecht kwam was in mei. De eerste belangrijke steunpunten gaan er dus aan, eerst moest de index al tot onder de korte steunlijn, nu dus ook nog onder het 50-daags gemiddelde.
Na de daling van gisteren letten we nu op de volgende steunpunten, eerst de 14.400 en later de bekende steun rond de 14.210 punten.
Weerstand zien we nu eerst rond de 14.750 punten, later rond de 14.810 en de topzone rond de 14.900 punten.

Overzicht resultaat 2021 blijft goed:
Er lopen nu wat kleine posities op enkele indices en ik zoek nog naar wat andere kansen. Zorg in ieder geval dat u net als ons het meest gunstige momentum kunt pakken om in de markt te stappen of wordt lid zodat u de signalen ontvangt op de indexen.
Meedoen kan meteen als u lid wordt, de posities kunt u nog opnemen daarna want de details ziet u dan in onze Tradershop op de website. Schrijf u nu in via de nieuwe aanbieding tot 1 NOVEMBER voor €35 via de aanbieding., ga naar https://www.usmarkets.nl/trade... en doe meteen mee met de nieuwe posities ...

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart
US Markets Trading
Liveblog feed
Winst genomen op posities deze week, er komen nieuwe acties aan
Beste belegger,
Het momentum waar we eerder deze week over spraken, heeft direct zijn vruchten afgeworpen bij de selectie van de posities die we hebben opgenomen.
We kunnen melden dat onze posities op de AEX, de DAX, de Dow Jones, de Nasdaq 100 en ASML met winst werden gesloten. Een deel bereikte het vooraf meegegeven doel, de andere heb ik gesloten na dat ik een SMS en mail naar de leden heb verstuurd. Zo heb ik voor de leden een mooi resultaat veilig kunnen stellen. Dit bevestigt opnieuw dat de timing met de signalen bij Guy Systeem Trading steeds beter wordt.
Om de volgende posities te volgen kun je nu gebruik maken van de nieuwe aanbieding tot 1 APRIL voor € 29 via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

De huidige markt blijft altijd in beweging: Nieuwe kansen op komst
Stilzitten?
Dat doen we niet, de posities zijn gesloten, de winsten werden veiliggesteld op AEX, DAX, Dow Jones, ASML en Nasdaq 100, en ik richt mijn blik alweer op wat er aankomt. Vanaf vandaag of morgen (vrijdag) verwacht ik weer nieuwe kansen op de markt. De komende dagen verschijnen er meerdere Tradersplannen. Leden ontvangen deze direct in hun mailbox én vinden ze ook meteen terug op de ledenpagina. Ben je ook klaar voor de volgende move?
Nieuwe Strategie bij Guy Systeem Trading: De Maandelijkse ETF-Portefeuille
Binnen Guy Systeem Trading blijven we innoveren. Naast onze actieve trading-strategieën hebben we dit jaar een gloednieuwe EXTRA strategie geïntroduceerd: een solide lange-termijn ETF-portefeuille.
Het concept is simpel, krachtig en voor iedereen toegankelijk. Elke eerste van de maand investeren we een vast bedrag van € 500 in drie geselecteerde ETF’s. Afhankelijk van de marktontwikkelingen breiden we onze bestaande posities uit of voegen we een nieuwe kanshebber aan de lijst toe.
De vliegende start van 2026
We zijn op 2 januari direct uit de startblokken geschoten met onze eerste drie aankopen. De resultaten na de eerste maand spreken voor zich:
ETF 1: Staat momenteel op een mooie 5% winst.
ETF 2: Heeft al een stevige sprong van 18% winst gemaakt.
ETF 3: De absolute uitblinker met een rendement van maar liefst 28%.
Dit brengt het gemiddelde rendement van onze eerste inleg van € 500 nu al op een totaal van 12% winst.
Consistentie is de sleutel
Dit is geen eenmalige actie. Vanaf dit jaar herhalen we dit proces elke maand. Op 1 februari staat de volgende tranche van € 500 klaar om aan het werk gezet te worden. Door maandelijks in te leggen, bouwen we gestaag aan een vermogen op de lange termijn, ondersteund door de expertise van Guy Systeem Trading.
Selectie indices en aandelen: scherp geselecteerd, slim geanalyseerd
Op basis van strikte technische indicatoren en een grondige analyse van alle indices en aandelen die ik volg, ontstaat er een selectie van koopkansen rond cruciale steunpunten. Die selectie maak ik persoonlijk, waarna ik de aandelen door een door mij ontwikkelde AI-prompt laat analyseren voor extra scherpte.
Wil jij ook meedoen met de volgende beweging? Als lid van "Guy Systeem Trading" hoef je niet te wachten. Je krijgt direct inzage in:
- De exacte posities die we hebben gekocht
- Bij elke positie een duidelijk uitgewerkt Tradersplan
- De specifieke instapniveaus (range)
- De geplande koersdoelen en stop-loss limieten
- Opvolging van posities via de Ledenpagina en regelmatige updates
Profiteer nog van de nieuwe aanbieding om kennis te maken met onze manier van werken:
Wordt vandaag nog lid en volg de transacties van "Guy Systeem Trading" op de voet. Volg ons via de aanbieding voor slechts € 29 tot 1 APRIL
Meld je hier meteen aan via de Tradershop
Guy Boscart
US Markets Trading
Beurzen verlengen rally na Trump-draai, AI weer HOT vandaag!
De afgelopen 24 uur stonden de beurzen in het teken van opluchting en dan vooral op Wall Street. President Trump trok nu ook zijn dreigende handelsheffingen op Canadees en Mexicaans hout terug. De Tech-reuzen blijven massaal investeren in hun AI-infrastructuur, en de brede markt laat nu zelfs een…
Lees verder »Trump-chaos slaat om: Rally na mogelijke Groenland-deal
Goedemorgen,
Het was een sessie om niet snel te vergeten, na de heftigste uitverkoop sinds oktober vorig jaar ging Wall Street woensdag als een speer omhoog, nadat president Donald Trump zijn dreigementen over tarieven op Europa abrupt introk. De Dow Jones steeg maar liefst 589 punten (+1,21%) naar 49.077 punten, terwijl de S&P 500 1,16% won en sloot op 6.875,6 punten. De Nasdaq Composite klom 1,18% naar 23.225 punten. Deze marktbeweging illustreert opnieuw perfect de volatiliteit waar beleggers tegenwoordig mee te maken hebben.
Winst op 5 posities kunnen binnenhalen vandaag
We hadden enkele short posities opgebouwd vorige week en die werden tijdens de daling met een mooie winst gesloten. Er komen denk ik snel nieuwe kansen.
Wordt nu lid tot 1 APRIL voor € 29, dan ontvang je de Tradersplannen. Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
De opluchting op de beurzen volgde meteen na het bericht van Trump via Truth Social, waarin hij aankondigde dat hij een "framework voor een deal" had bereikt met NAVO-topman Mark Rutte over Groenland. De geplande tarieven van minimaal 10% op Europese landen die niet instemden met een Amerikaanse aankoop van Groenland, gingen daarmee meteen ook weer van tafel. "Ik zal de tarieven die gepland stonden voor 1 februari niet opleggen," verklaarde Trump, tot grote opluchting van de markten.
Heftige schommelingen tekenen nieuwe realiteit
Slechts een dag eerder had een heel ander sentiment de markten in zijn greep. Op dinsdag 20 januari verloren de Amerikaanse indices fors terrein, met de S&P 500 die 2,1% zakte en de Nasdaq 2,4% verloor, het werd de grootste dagdaling sinds 10 oktober. De VIX-volatiliteit index, beter bekend als de "angstmeter van Wall Street", schoot omhoog tot net boven de 20, het hoogste niveau sinds november.
De whiplash-beweging onderstreepte meteen ook hoe nerveus beleggers zijn geworden voor de vaak onvoorspelbare acties van Trump. Hedgefonds miljardair Ken Griffin van Citadel waarschuwde tijdens het World Economic Forum in Davos dat de onzekerheid rond handelspolitiek de besluitvorming op de wereldwijde markten zwaar beïnvloedt. "Beleggers wereldwijd willen geen escalatie zien van de stress in de wereldhandel die zich de afgelopen twaalf maanden heeft ontwikkeld," aldus Griffin op CNBC.

Europa kleurt voorzichtig groen
Ook op het oude continent (Europa) zorgde de Trump-draai voor een voorzichtige opleving. De AEX sloot woensdag op 994 punten, een bescheiden winst van 0,3%. Dat is een opmerkelijke prestatie, gezien dat de index rond drie uur 's middags nog ruim een half procent in de min stond. De magische 1.000-puntengrens bleef wel voorlopig nog buiten bereik.
De DAX in Frankfurt sloot nog met verlies de sessie af, de index verloor 0,58% en sloot op 24.560 punten, terwijl de CAC 40 in Parijs 0,08% steeg naar 8.069 punten.
De chipfondsen ofwel de halfgeleider aandelen, die de afgelopen dagen onder druk stonden, veerden wat op. ASML steeg 1,3% in Amsterdam, Infineon klom met 1,9% en STMicroelectronics werd 3% meer waard.
Netflix verveert na teleurstellende cijfers
Terwijl de meeste aandelen profiteerden van de marktbrede rally, bleef streamingdienst Netflix duidelijk achter. Het aandeel zakte 4% in de nabeurs handel nadat het bedrijf teleurstellende vooruitzichten voor het eerste kwartaal gaf. De winstprognose per aandeel van 76 cent bleef achter bij de analisten verwachting van 81 cent. Ook de marges in het vierde kwartaal stelden teleur, ondanks cijfers die marginaal beter waren dan verwacht.
Netflix bevindt zich momenteel ook in een biedingsslag om mediaconglomeraat Warner Bros. Discovery, wat extra druk op de financiën legt. Het streaming bedrijf is de afgelopen drie maanden al met zo'n 32% gedaald en blijft worstelen met de hoge kosten van content productie in een al verzadigde markt.
Onzekerheden blijven op de loer liggen
Ondanks de opmerkelijke en zeer snelle rally van woensdag, blijven de grote indices voor de week nog in het rood staan. De Dow koerst af op een weekverlies van rond de 0,6%, wat aantoont dat het herstel nog fragiel blijft. De onvoorspelbaarheid van Trump's handelsbeleid blijft een groot risico voor beleggers. Hoewel hij teruggekrabbelde voor wat betreft de Europese tarieven, herhaalde hij zijn voornemen om de volledige controle over Groenland na te streven en hield hij de dreiging van economische druk op Europese bondgenoten in stand.
Het sentiment wordt bovendien nog beïnvloed door de grote zorgen over de Federal Reserve. Het Superme Court of Justice (SCOTUS) heeft gewaarschuwd dat het ontslaan van Fed-gouverneur Lisa Cook zou kunnen leiden tot een gepolitiseerde centrale bank, eerst Republikeins en later Democratisch. Dit zou het onafhankelijke karakter van de Fed in gevaar kunnen brengen.
Winst op 5 posities kunnen binnenhalen vandaag
We hadden enkele short posities opgebouwd vorige week en die werden tijdens de daling met een mooie winst gesloten. Er komen denk ik snel nieuwe kansen.
Wordt nu lid tot 1 APRIL voor € 29, dan ontvang je de Tradersplannen. Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Goud trekt zich voorzichtig terug van recordhoogte
Op de grondstoffenmarkten zagen we een bijzondere beweging. Goud, dat tijdens de Groenland-crisis voor het eerst boven de $4.800 per troy ounce was gestegen, zakt nu wat terug. Beleggers die heel snel naar veilige havens waren gevlucht, keerden voorzichtig terug naar aandelen nu de grootste dreigingen afnamen.
Olie bleef relatief stabiel, de Brent komt vanmorgen uit rond de $65,2 per vat. De energiemarkten blijven zoeken naar richting te midden van geopolitieke onzekerheden en twijfels over de vraag vanuit China.
Technische analyse AEX: worsteling met weerstand
De AEX-index bevindt zich momenteel in een delicate fase. Na een sterke start van het jaar, is de opmars wat gestagneerd. De psychologisch belangrijke 1.000-puntengrens fungeert nu als een weerstandsniveau dat werd doorbroken en vandaag kan worden herwonnen.
Technisch gezien blijft het beeld echter wel positief, sinds de bodem van september 2025 op 885 punten heeft de AEX consequent hogere bodems gevormd, wat duidt op een gezonde uptrend. De meest recente steunniveaus liggen op 980-985 punten en 960 punten. Zolang deze niveaus standhouden, blijft de middellange termijn trend intact.
Een doorbraak boven de 1.000 punten zou nieuwe koopkracht kunnen veroorzaken en ruimte bieden voor een uitbraak richting 1.025-1.050 en 1.075 punten.
De volatiliteit blijft echter hoog, vooral door de gevoeligheid van de Nederlandse chipfondsen door internationale handelsspanningen. Beleggers doen er verstandig aan om weerstand en steun niveaus nauwlettend in de gaten te houden en risicomanagement serieus te nemen in deze onvoorspelbare marktomgeving.

Agenda: weer wat cijfers
Vandaag staan er weer wat cijfers op het programma. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalcijfers van enkele grote Amerikaanse bedrijven die vóór de openingsbel verschijnen.
Belangrijkste bedrijfscijfers:
- Procter & Gamble (PG) – Kwartaalcijfers Q2 2026 (12:55 uur)
- GE Aerospace (GE) – Verwacht vandaag
Macro-economische cijfers:
- Wekelijkse werkloosheidsclaims VS – 14:30 uur (★★★)
- Belangrijke indicator voor de arbeidsmarkt en Fed-beleid
Slotconclusie: Navigeren door onzekere wateren
De afgelopen dagen hebben maar weer eens aangetoond dat de markten ook dit jaar uiterst gevoelig zijn voor geopolitieke ontwikkelingen en de grillen van president Trump. De spectaculaire ommekeer van massale verliezen naar forse winsten binnen 24 uur illustreert meteen de nervositeit die beleggers momenteel voelen. Hoewel de technische plaatjes op langere termijn nog steeds positief blijven, met hogere bodems en intacte uptrends, is voorzichtigheid nog steeds geboden.
De grote vraag is of Trump zijn onvoorspelbare beleid kan blijven volhouden zonder blijvende schade aan te richten aan het beleggersvertrouwen. Ken Griffin verwoordde het goed, de wereld wacht alleen maar op stabiliteit in de handelsbetrekkingen tussen de grote economieën. Tot die stabiliteit er is, zullen schommelingen als deze week eerder regel dan uitzondering blijven.
Voor wat betreft de Nederlandse beleggers is het advies om gefocust te blijven op kwaliteitsaandelen met sterke fundamenten, de posities niet te groot te laten worden en vooral het geduld te bewaren. De AEX heeft bewezen dat men toch veerkrachtig is, maar de weg naar nieuwe toppen zal hobbelig blijven. Focus je vooral op het lange termijn perspectief en laat je niet gek maken door de dagelijkse chaos, dat blijft momenteel de beste strategie.
Beursquote uit de Traders Almanac:
"In January, if the market shifts and turns, remember: panic sells at bottoms, greed buys at tops. The trader who stays calm amid chaos stands to profit most."
Guy Boscart
US Markets
Disclaimer: Beleggen brengt risico’s met zich mee. Koersen kunnen stijgen en dalen, resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Deze informatie is algemeen en geen persoonlijk beleggingsadvies. Handel alleen met geld dat u kunt missen.
TA Adobe, Lumentum, AEX, ASM Int. en ASML
Vier verzoeken en ik heb er zelf ASM International aan toegevoegd. Adobe op verzoek van Mister bluesky: Dat ziet er niet best uit. Jawel, er kunnen koopjesjagers opduiken, maar ik zou met deze grafiek niet graag long zitten. Onder de rode dalende trendlijn werden lagere toppen neergezet.…
Lees verder »