Vr 21 jan. 2022, 08:00

Nasdaq onder belangrijke steun, Dow onder 200-MA

Goedemorgen,

Herstel blijft uit op Wall Street, pogingen zien we wel maar richting het slot werd alles opnieuw in de uitverkoop gedaan. De Nasdaq zakt onder de belangrijke steun die we op 14.210 punten zien uitkomen, de Dow Jones sluit voor het eerst sinds lange tijd onder het 200-daags gemiddelde. Verder weer een grote daling bij de SOX index van 3,25% terwijl de S&P 500 ook onder de belangrijke steun van begin december sluit. In Europa nog winst op slotbasis, toen stond Wall Street nog in de plus. Vanmorgen kunnen de AEX en de DAX wel lager openen zien we via de futures. Ook de futures op Wall Street staan vanmorgen weer lager.

Update vrijdag 21 januari
Wall Street gaf opnieuw de vroege winst op en sloot wederom lager waardoor de grote correctie doorzet, die werd meteen aan het begin van het nieuwe jaar al ingezet. Vooral de technologie-indexen verloren weer behoorlijk en zeker als we het bekijken vanaf de hoogste stand van de sessie. De Nasdaq verloor uiteindelijk 186 punten ofwel 1,3% lager. De daling vanaf de top bedraagt nu al ruim 11% en een daling van meer dan 10% wordt beschouwd als een correctie voor een index. Ook de Nasdaq 100 en de SOX index zitten al op meer dan 10% onder hun top. Voor de tech indices wordt de daling dus met de dag meer serieus en zoals we merken worden de DIP's niet zo maar weer opgekocht.

Verder daalt de S&P 500 donderdag 50 punten ofwel 1,1%, de Dow Jones verloor 340 punten wat ook 0,9% is.of 1%. De handel van donderdag verliep opnieuw met een enorme volatiliteit waarbij de indexen op Wall Street hun eerdere behoorlijke winsten weer moesten inleveren om dan op hun laagste stand van de sessie te sluiten. Sinds de start van het nieuwe jaar zijn er veel beleggers die hun aandelen in de uitverkoop doen en dan vooral de zwaar overgewaardeerde technologie aandelen. We zien nog wel sector rotatie maar beleggers blijven ook bij andere sectoren onzeker en daardoor zien we nu ook een daling bij de Dow Jones en de S&P 500. Men wacht nu vooral op de stappen van de FED die toch totaal anders zullen worden dan die waar we al jaren aan gewend waren.

Verder speelt de kwestie rondom Rusland, zien we de energieprijzen fors oplopen, komen de kwartaalcijfers binnen en we zitten nog altijd met de pandemie die meespeelt. En natuurlijk de oplopende rente in de VS maar nu toch ook al voorzichtig in Europa. Er speelt genoeg mee op de achtergrond, dat kan de markten verder onder druk zetten maar reken ook op enorme herstelbewegingen. Donderdag werd dat herstel verkocht maar het zal zeker ook een keer voorkomen een dezer dagen dat een herstel doortrekt en we dan een dag of 2-3 zullen krijgen met fors hogere koersen. Blijf alert, je moet wel goed zitten met uw posities als je in wilt stappen in deze fase. Ik wacht een momentum af, dat komt er wel weer aan de komende dagen merk ik.

De signaaldiensten:
We blijven vooral voorzichtig en werken nog altijd met kleine posities door dat de volatiliteit nog altijd behoorlijk blijft. We proberen waar het kan wat te doen, niet met grote aantallen en ook niet met teveel posities gelijktijdig. We moeten rustig blijven en altijd rekening houden met een counter beweging op een onverwacht moment. Woensdag hebben we wel wat kleine posities kunnen sluiten met winst. U kunt lid worden via de aanbieding die u hieronder ziet.

Meedoen met onze signalen kan nu via de aanbieding die loopt tot 1 april 2022. Schrijf u nu snel in tot 1 APRIL voor €35. Ga meteen naar onze Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Marktoverzicht:
Wall Street opnieuw fors onderuit vanaf de hoogste stand van de sessie, de indices breken onder hun belangrijke steun nu en dat kan voor het vervolg niet goed zijn. Let wel op voor een stevig herstel maar dat zal voor op de korte termijn zijn nu de markt er zo slecht voor staat. Let vooral op de Nasdaq, de SOX en de S&P 500 nu waar de zwaarwegende tech aandelen de dienst uitmaken. Het ziet er niet goed uit, wel kansen voor een korte en heftige reactie omhoog maar dan moet je wel alert blijven.

Europa kon positief sluiten omdat Wall Street rond het slot nog hoog stond, de DAX blijft zo binnen de range 15.810-16.050 punten hangen op slotbasis. De AEX herpakt zich ook tot net onder de 780 punten en dat is op zich sterk. Toch zullen de AEX en de DAX vandaag lager openen, er kan 1 tot 1,5% van deze indices af maar beiden blijven wel nog sterk liggen desondanks het geweld op Wall Street.

Dow Jones:
De Dow Jones moet opnieuw 313 punten inleveren na dat de index even een sterk herstel liet zien gedurende de dag en bijna tot 35.500 punten wist te geraken, het slot lag daar 800 punten onder. De index valt nu terug tot onder het 200-daags gemiddelde dat rond de 34.960 punten uitkomt en dat kwam sinds begin december niet meer voor. Nu steun rond de 34.700 punten, later pas rond de 33.750 punten weer steun want daar wachten de bodems van begin december en we zien er daar nog 2 die in september werden gemaakt.

Weerstand zien we nu eerst rond de 34.960 punten (200-MA), later weerstand rond de 35.250 punten en de 35.500 punten. Verder letten we op het 50-daags gemiddelde dat nu rond de 35.760 punten uitkomt.

AEX index:
De AEX kon positief sluiten en dan net onder de weerstand 780-782 punten, de AEX bleef positief door dat Wall Street rond het slot in Europa nog op een stevige plus stond. Later op de avond moest de AEX future al terug tot rond de 767,5 punten waardoor we een lagere opening kunnen verwachten. Steun zien we nu eerst rondom de 770-772 punten, later zien we de bodem van woensdag rond de 761 punten als volgende steun. Bij een verdere daling steun rond de 755 punten.

Weerstand nu eerst rond de 780-782 punten, later rond de 790-792 en de 795-796 punten. Daarna de zeer belangrijke 800-802 punten als zware weerstand.

DAX index:
De DAX blijft sterk liggen en sluit zelfs boven de 15.900 punten, ook de DAX kon nog meeliften op het herstel op Wall Street dat in volle gang was rond het slot in Europa. Pas later op de avond moest Wall Street weer fors terug om negatief te sluiten. De DAX is ook een index waar de technologie niet zwaar meeweegt, het is meer een industriële index en deze sectoren krijgen niet die grote klappen als de tech gerelateerde aandelen.

Weerstand nu de 16.000-16.050 punten, later de topzone net onder de 16.300 punten. Vandaag zal de DAX wel lager openen en ik denk zelfs onder de 15.810 punten steun. Steun nu de 15.810 punten, later de 15.625 en de 16.500 punten.

Nasdaq Composite:
De Nasdaq kreeg het na een stevige opleving gedurende de sessie weer enorm moeilijk en sluit 185 punten lager. Tussen de bodem (14.140 punten) en de top van de sessie (14.542 punten) lag er weer ruim 400 punten ofwel 2,75%. Toch weer druk omlaag ofwel elke opleving wordt massaal verkocht. De index staat nu al ruim 12% onder de top die in november werd neergezet. We kunnen al spreken van een stevige correctie op deze index. De zeer belangrijke steun die we zien op 14.210 punten werd zelfs doorbroken donderdag en dat is een slecht teken voor het vervolg. De index moet daar wel boven zien te blijven want daaronder ligt er een groot gat omlaag tot zelfs rond de 13.600 of de 13.000 punten. Opletten vanaf nu bij de Nasdaq.

Weerstand zien we rond de 14.500, de 14.600 en de 14.750 punten, later komt de 14.900 punten als weerstand in beeld. Steun nu pas rond de 14.000 en later rond de 13.600, de 13.500 en de 13.000 punten.

Overzicht resultaat dit jaar (2021):
De eerste winst voor dit jaar ziet u via de tabel hieronder, een prima verloop deze maand en er komen denk ik nog wel wat kansen waar ik iets mee kan doen. Wordt op tijd lid via de nieuwe aanbieding, dan ontvangt u meteen onze signalen en doet u mee.

Meedoen met onze signalen kan nu via de aanbieding die loopt tot 1 april 2022. Schrijf u nu snel in tot 1 APRIL voor €35. Ga meteen naar onze Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Overzicht resultaten dit jaar (2022)

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Gerard van der Linde za 22 jan. 2022, 09:32 Waarom long!!!!!
Vandaag, 08:27

Wachten op wat de Fed zal vertellen, tech weer wat sterker

Beste beleggers, beursvolgers ...

De sessie van gisteren viel op door een uitgesproken afwachtende houding op de financiële markten. Beleggers zochten naar balans tussen hogere lange rentes en de verwachting van wat Powell vanavond zal vertellen na het rentebesluit. Beleggers twijfelen wat over hun posities in aanloop naar het Fed‑rentebesluit. Tegen die achtergrond eindigden de grote Amerikaanse en Europese indices overwegend vlak tot iets lager. De techsector bleef wel opvallend veerkrachtig met toch opnieuw een hoger slot, we zien een duidelijke rotatie weg van rentegevoelige en energiegerelateerde namen.

Een abonnement dat je hele handelsaanpak zal versterken

Systeem en Guy Trading worden nu samengevoegd tot 1 compleet nieuwe strategie om zo veel slimmer te traden op korte, middellange en lange termijn. Je ontvangt duidelijke signalen op indices, aandelen, grondstoffen en ETF’s. Elk signaal komt met instapkoers, koersdoel en stopniveau per mail voorbeurs, zodat je altijd ruim op tijd weet wat je kunt doen.

Dankzij de assistentie, ofwel de hulp van AI, worden de meest kansrijke situaties veel sneller herkend. Je behoudt altijd de controle en kiest zelf welke trades je volgt en met welke inleg je werkt. Van actieve daghandel tot een gestructureerd periodiek ETF-plan.

Dit abonnement brengt discipline, structuur en rust in je aanpak en is ideaal voor zowel actieve traders als gemotiveerde beginners die een duidelijke methode zoeken om hun rendement te verbeteren.

Profiteer nu van het tijdelijke aanbod tot 1 februari en kies jouw abonnement via onze tradershop: https://www.usmarkets.nl/tradershop

Marktoverzicht en verwachtingen 10 december 2025:

Wall Street:
De markten lieten dinsdag een gemengd beeld zien met vooral een afwachtende houding, op Wall Street was er een klein verlies bij de S&P 500 en de Dow Jones, de Nasdaq en de Nasdaq 100 wonnen wat. Nu de Fed vanavond de rente zo goed als zeker zal verlagen merken we dat er een stijgende rente te zien is bij de langlopende obligaties. Dat wil zeggen dat het verhaal dat Fed voorzitter Powell erbij zal vertellen niet veel hints zal bevatten voor het vervolg in 2026. Men kiest wel weer meer voor de grote technologiebedrijven oftewel de groeiaandelen die normaal gezien profiteren van de verwachting dat de rente ook op de middellange termijn een dalend pad zal vervolgen.

De impliciete volatiliteit, gemeten via de VIX, kroop wat omhoog dinsdag en komt uit boven de recente dieptepunten. Dat kan duiden op verhoogde maar nog gecontroleerde nervositeit bij beleggers.

Europa:
In Europa heerste een vergelijkbare stemming met een “wait‑and‑see” houding. De AEX en de DAX sluiten hoger maar de Franse CAC 40 verloor 0,7%. De markt verwerkte net als op Wall Street de bewegingen bij de langere rentes en men keek ook vooruit naar een drukke centrale‑bankweek want naast de Fed komt ook de ECB en andere belangrijke centrale banken met een vergadering over de rente en het te volgen pad in 2026. Sectormatig was er sprake van lichte underperformance bij de energie en de meer rentegevoelige aandelen, aan de andere kant hielden de kwaliteitsgroei en defensieve bedrijven beter stand.​

Rente:
De markt prijst voor december een renteverlaging in als basisscenario, maar zoals je al zag twijfelt men over de snelheid en omvang van verdere stappen in 2026. Daarom wordt nu elke beweging in de rentecurve scherp afgestraft en daarbij vallen dan vooral de equity‑waarderingen op. In Europa speelde er iets vergelijkbaars, de macro‑kalender bleef beperkt en de focus lag op de vraag in hoeverre de ECB bereid is om het pad van verdere versoepeling versneld of juist voorzichtiger vorm te geven in 2026.​

De rente‑ en valutamarkten zetten deze dynamiek kracht bij. De Amerikaanse 10‑jaarsrente beweegt nu rond de 4,18%, dicht bij recente maandpiek, waarmee duidelijk werd dat de markt weliswaar rekent op lagere beleidsrentes, maar tegelijk een premie blijft vragen voor langere looptijden. Deze hogere lange rente drukte dan vooral op cyclische aandelen, vastgoed en andere rente‑gevoelige sectoren. Daar hadden bedrijven met sterkere balans en grotere winstgroei relatief minder last van.​

Grondstoffen:
Bij de grondstoffen was het beeld gemengd, de Brent olie stond wat onder druk en daalde tot rond de $62, dat kwam voornamelijk door het nieuws over het hervatten van productie in Irak, wat neerkomt op een extra aanbodimpuls. Dat sloeg direct terug op Europese en Amerikaanse energieaandelen, die tot de zwakkere sectoren behoorden.

Goud consolideerde op een hoog niveau net onder de $4.250 per ounce, het goud functioneerde opnieuw als veilige haven in een omgeving van rente‑onzekerheid en geopolitieke risico’s.

De EUR/USD‑koers bleef rond $1,165 gevangen in een consolidatierange, ook hier heeft de markt al veel toekomstige renteverlagingen verdisconteerd. Men wacht nu op nieuwe signalen uit de Fed‑dotplot en de ECB‑communicatie voordat er een nieuwe trend wordt gekozen.

Overzicht grafieken slot 9 december:


Vanuit technisch perspectief zien we een marktomgeving die meer kenmerken heeft van consolidatie dan van een volwaardige trend. De S&P 500 noteert ondanks de lichte terugval nog altijd ruim boven de vorige uitbraakzone, waardoor de opwaartse trend op zowel de midlange als op de lange termijn intact blijft. De zone rond 6.800 fungeert als eerste relevante steun, daar net onder de 6.750 waar we zowel het 20-MA en het 50-MA zien uitkomen. Weerstand nu vooral de recente highs (6.900-6.925), pas bij een doorbraak daarboven kunnen we een nieuwe impuls verwachten.

De Nasdaq 100 bevestigt met een kleine plus zijn status als relatieve winnaar, zolang de index boven de recente draaizone rond 25.500 blijft, kunnen we een nieuwe aanval verwachten richting de hoogste stand ooit. Op zich kan dat nu heel snel gaan mocht de Fed vanavond meevallen. Steun nu rond de 25.500 met daaronder vooral de 25.100-25.150 waar het 20-MA en het 50-MA wachten.

De Europese indices lieten opnieuw een verdeeld beeld zien, de AEX won iets maar blijft in de consolidatiefase, de DAX deed het met 0,5% winst opnieuw veel beter en herpakt zich sterk de afgelopen sessies. De index zet een aanval in op de lijn over de laatste toppen. Een uitbraak opent de weg richting de hoogste stand ooit. De CAC 40 daarentegen verloor dinsdag 0,7% en sluit onder het 20- en 50-MA. Geen goed teken op de korte termijn.

Verder zien we een consolidatiefase bij het goud dat rond de $4.200-$4.250 blijft hangen, het aandeel Nvidia is bekeken over de laatste 10 sessies wat aan het herstellen met wel een kleine terugval gisteren.

Een service die jouw handelsaanpak zal versterken

Systeem en Guy Trading worden nu samengevoegd tot 1 compleet nieuwe strategie om zo veel slimmer te traden op korte, middellange en lange termijn. Je ontvangt duidelijke signalen op indices, aandelen, grondstoffen en ETF’s. Elk signaal komt met instapkoers, koersdoel en stopniveau per mail voorbeurs, zodat je altijd ruim op tijd weet wat je kunt doen.

Dankzij de assistentie, ofwel de hulp van AI, worden de meest kansrijke situaties veel sneller herkend. Je behoudt altijd de controle en kiest zelf welke trades je volgt en met welke inleg je werkt. Van actieve daghandel tot een gestructureerd periodiek ETF-plan.

Dit abonnement brengt discipline, structuur en rust in je aanpak en is ideaal voor zowel actieve traders als gemotiveerde beginners die een duidelijke methode zoeken om hun rendement te verbeteren.

Overzicht recent gesloten LONG posities:


Profiteer nu van het tijdelijke aanbod tot 1 februari en kies jouw abonnement via onze tradershop: https://www.usmarkets.nl/tradershop

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Gisteren, 18:02

Marktcijfers

Actueel Verwacht Vorige
USA USA: JOLTS Vacatures (sep.) 16:00 7,658M 7,200M 7,227M Actueel: 7,658M Verwacht: 7,200M Vorige: 7,227M
USA USA: JOLTS Vacatures (okt.) 16:01 7,670M 7,658M Actueel: 7,670M Verwacht: Vorige: 7,658M
Gisteren, 14:21

Nvidia‑deal met China, dure hypotheek: de markt tussen hoop en twijfel

Wall Street begint de sessie uit­er­aard met de blik strak gericht op de Fed, de futures staan op moment van schri­jven vlak tot iets in het groen, maar beleg­gers houden nog alti­jd de adem in voor het rentebesluit van mor­gen. Dat de rente met 25 basis­pun­ten zal wor­den ver­laagd is zo goed als zeker…

Lees verder »
Gisteren, 13:44

TA Tesla, S&P 500, Shell, ASM Int. en AEX

Hoeveel grafieken zouden er min­der goed bijliggen? Tes­la: Ik laat hier met opzet zien dat de sub­jec­tieve tech­nis­che analyse geen kwest­ie is van 1 en 1 is twee. Bin­nen het groene blok­je staat een patroon dat veel weg heeft van een dubbele top. De onderz­i­jde van het blok is dan de nek­li­jn. Bij…

Lees verder »
Loading..
Er is een fout opgetreden
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.