Slechte week sinds maart 2020 maar stevig herstel mogelijk nu
Slechte week sinds maart 2020 maar stevig herstel mogelijk nu
Beste beleggers,
De beurzen zetten de daling door, enkele indices zitten al op een correctie van meer dan 15%, dat is behoorlijk veel en dat kan in ieder geval een trigger worden om in te stappen in de zwaar afgestrafte aandelen. Enkele BIG-tech bedrijven komen met cijfers en dat op een moment dat de koersen fors lager staan. Valt alles een beetje mee dan zou er via deze aandelen een herstel op gang kunnen komen van minimaal enkele dagen. We gaan het zien de komende week, de markt is al zwaar afgestraft sinds de start van dit jaar.
Weekend update zaterdag 22 januari
Wall Street eindigde na een volatiele week fors lager waarbij beleggers vooral de groei- en technologieaandelen dumpen die het vanaf de bodem in 2020 veel beter deden dan de rest van de sectoren. De Nasdaq verloor opnieuw bijna 3% en liet zo de slechtste week sinds maart 2020 achter zich. Ook de S&P 500 en Dow de verloren vrijdag opnieuw fors, de Dow Jones sluit 1,3% lager terwijl de S&P 500 bijna 2% lager sluit. De Nasdaq 100 verloor vrijdag 2,75% terwijl de SOX index 1,7% verloor. Verder zien we de Dow Transport 1,8% lager terwijl de Russel 2000 ook bijna 2% verloor.
In Europa ook lagere koersen vrijdag, de AEX verloor vrijdag op slotbasis 14,5 punten (-1,9%) terwijl de DAX 308 punten verloor (-2%). Op zich valt het in tegenstelling tot Wall Street nog mee bekeken over de gehele week, wel moesten zowel de AEX als de DAX later op de avond verder terug via de futures omdat de daling op Wall Street pas weer volop versnelde na het slot in Europa. Toch sluiten de indices op Wall Street en in Europa procentueel ongeveer gelijkwaardig, alleen op weekbasis doen de AEX en de DAX het beter dan Wall Street.
Op Weekbasis sluit de AEX 2,5% lager terwijl de DAX over de gehele week 1,75% verloor. De Franse CAC 40 verloor ongeveer 1% en presteert beter dan de AEX en de DAX voorlopig. Op Wall Street zien we grotere verliezen op weekbasis, de Dow Jones sluit over de gehele week 4,6% lager, de S&P 500 doet het met een verlies van 5,7% nog slechter. De grootste verliezen zien we bij de tech indices, de Nasdaq verloor 1125 punten (-7,5%) terwijl de Nasdaq 100 de week 1173 punten lager afsloot (-7,5%). Een zeer grote daling en de slechtste week sinds maar 2020. De met chip aandelen gevulde SOX index verloor op weekbasis 12%, ook deze zeer volatiele index kende een van de slechtste weken van de afgelopen jaren. Verder verloor de Dow Transport 4,15% terwijl de Russel 2000 ruim 8% verloor.
Een hele slechte week zoals u kunt zien, vooral op Wall Street waar de correctie nu een feit is, veel indices staan ruim 10% onder hun top en dan vooral de tech gerelateerde indices zoals de Nasdaq, de Nasdaq 100 en de SOX index. De Dow Jones staat ongeveer 7,5% onder de top, de S&P 500 zien we nu zo'n 9% onder de top (4818 punten) staat. De Nasdaq staat nu 15% onder de hoogste stand ooit bereikt (16.210 punten) terwijl de Nasdaq 100 nu al 14% onder de top staat. De chip index SOX staat nu 15,5% onder de top van 4 januari. De tech aandelen kunnen denk ik snel hun correctiefase afronden van 15%, er kan in ieder geval een behoorlijke reactie omhoog komen de volgende week om zoals ik erover denk weer een lagere top neer te zetten.
Een van de oorzaken van de daling bij vooral de tech aandelen was dat Netflix niet snel genoeg meer groeit, het bedrijf rapporteerde de resultaten over het 4e kwartaal en ondanks het verslaan van zowel de top- als de bottom-line verwachtingen, kelderden Netflix-aandelen met 22% vrijdag. Beleggers waren vooral teleurgesteld dat Netflix er wereldwijd slechts 8,28 miljoen nieuwe betalende abonnees bij zijn gekomen wat lager is dan de 8,5 miljoen die men had verwacht. Het bedrijf verdiende 1,33 dollar per aandeel en overtrof zo de verwachtingen die rond de 0,82 dollar uitkwamen, Netflix rapporteerde een omzet van $ 7,71 miljard, precies in lijn met de verwachtingen. Toch werd het aandeel massaal gedumpt en dat zette de Nasdaq en de Nasdaq 100 behoorlijk onder druk.
De komende week volgen er meer cijfers, men kijkt uit naar enkele grote techbedrijven waaronder de TOP van de markt. Dinsdag komt Microsoft met cijfers, woensdag volgt Tesla en donderdag krijgen we de cijfers van Apple. De recente daling zet deze aandelen al gevoelig lager, zonder echte tegenvallers zit er bij deze 3 wel een positieve reactie in na de cijfers. We gaan het snel genoeg weten, het is nu ook niet zo dat de tech aandelen na die terugval al goedkoop zijn geworden maar na de forse daling is een reactie omhoog meer dan logisch.
De signaaldiensten:
We blijven vooral voorzichtig en werken nog altijd met kleine posities door dat de volatiliteit nog altijd behoorlijk blijft. We proberen waar het kan wat te doen, niet met grote aantallen en ook niet met teveel posities gelijktijdig. We moeten rustig blijven en altijd rekening houden met een counter beweging op een onverwacht moment. Woensdag hebben we wel wat kleine posities kunnen sluiten met winst. U kunt lid worden via de aanbieding die u hieronder ziet.
Meedoen met onze signalen kan nu via de aanbieding die loopt tot 1 april 2022. Schrijf u nu snel in tot 1 APRIL voor €35. Ga meteen naar onze Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Marktoverzicht:
Wall Street zet een waterval daling neer de afgelopen week, tot het stopt moeten we in ieder geval voorzichtig blijven maar na 6 dagen daling kan er een positieve reactie komen uiteraard, eentje die kan aanhouden tot het slot en overgenomen wordt de dag erop. Dan vanaf woensdag mogelijk een lagere top, dat moeten we afwachten. In Europa viel het nog mee de afgelopen week maar vrijdag verloren de indices ook fors. Het ziet er in ieder geval tot nu toe niet zo slecht uit als op Wall Street. Ook Europa kan na een lagere opening maandag mogelijk herstellen. Wel de vingers aan de knoppen houden uiteraard.

Dow Jones:
De Dow Jones kent een slechte week en zakt fors terug nu, tot rond de 34.000 punten, en mogelijk de 33.750 punten geen steun meer te vinden. Dus nog even op de tanden bijten tot we de zone 33.750-34.000 punten bereiken, daarna kan er een fors herstel volgen van ruim 1000 punten.
Steun nu dus die 34.000 en de 33.750 punten, daaronder kan de Dow verder terug tot rond de 33.000-33.250 punten. De start van de nieuwe week kan dus moeilijk worden, opletten dus. Weerstand nu eerst de 34.750 punten, later de 35.000 en de 35.500 punten.

AEX index:
De AEX sluit nog met een beperkt verlies gezien het verloop op Wall Street, nabeurs begon de daling weer opnieuw en via de futures staat de index al rond de volgende zeer belangrijke steun op 755 punten. Steun nu eerst die 755 punten, later de 740-745 punten en de 725-730 punten.
Weerstand nu eerst rond de 770-772 punten, later de bekende 780-782 punten. Verder zien we rond de 790-792 en de 795-796 punten weerstand met daarna de zeer belangrijke 800-802 punten als zware weerstand.

DAX index:
De DAX verloor vrijdag meer dan 300 punten en zakt dus onder de 15.810 punten. De volgende steun rond de 15.500 punten werd duidelijk getest vrijdag en nabeurs via de futures doorbroken. Steun nu de 15.500 punten, later de 15.300 en de 15.100 punten. Verder de zone 14.900-15.000 punten als belangrijke steun voor de DAX.
Weerstand nu eerst de 15.810 punten, later de 16.000-16.050 punten en de topzone net onder de 16.300 punten.

Nasdaq Composite:
De Nasdaq zit in een zeer slechte fase, dat kunnen we meteen zien via de grafiek. De index sluit ver onder de belangrijke 14.210 punten en dat zag er meteen al slecht uit voor het vervolg. We zien nu een eerste steun rond de 13.600 punten, later rond de 13.500 en de 13.000 punten pas steun.
Weerstand nu de 14.210 punten die ik als heel belangrijk zie voor het vervolg, de vraag is of de index er snel weer boven kan sluiten of niet. We kunnen er nu vanuit gaan dat het een zware hindernis zal worden maar in deze markt weten we nooit wat er komt. Kwartaalcijfers, de rente, rust tussen de VS en Rusland en vooral de neiging om de fors gedaalde aandelen rondom deze niveaus weer aan te kopen spelen een grote rol de komende dagen. We gaan het zien maar ik verwacht wel een positieve reactie na deze forse daling van de afgelopen week.

Overzicht resultaat dit jaar (2021):
De eerste winst voor dit jaar ziet u via de tabel hieronder, een prima verloop deze maand en er komen denk ik nog wel wat kansen waar ik iets mee kan doen. Wordt op tijd lid via de nieuwe aanbieding, dan ontvangt u meteen onze signalen en doet u mee.
Meedoen met onze signalen kan nu via de aanbieding die loopt tot 1 april 2022. Schrijf u nu snel in tot 1 APRIL voor €35. Ga meteen naar onze Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Overzicht resultaten dit jaar (2022)

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart
Liveblog feed
TA Tesla, Microsoft, Pharming, CM.com em Shell
En weer een column met verzoeken! CM.com op verzoek van reteip: Natuurlijk kan ik CM.com en Pharming onder de loep nemen. Ik zal mijn best doen. Op basis van de cijfers die op 13 februari bekend werden gemaakt sprong CM.com aardig omhoog. De cijfers vielen in de smaak. In de grafiek zag ik…
Lees verder »Middagupdate: Markten opnieuw hoger via Technisch herstel
Markten gaan stevig hoger na technische terugval
Wall Street is woensdag met duidelijke winsten geopend, na een roerige week waarbij de markten zwaar onder druk stonden door zorgen over de AI-sector en de bereidheid van grote techbedrijven om honderden miljarden te blijven investeren. De opening van vandaag laat echter een totaal ander beeld zien: kopers zijn teruggekeerd en de stijging krijgt nu een behoorlijke omvang.
De S&P 500 noteert rond de 6.905 punten, een winst van circa 0,9% ten opzichte van de vorige sessie. De Dow Jones staat circa 300 punten hoger, goed voor een stijging van 0,6%. De Nasdaq laat de sterkste beweging zien en profiteert het meest van de terugkeer van kopers in de technologiesector. De index wint rond 17:00 zo'n 1,3%.
Wat drijft de stijging?
De katalysator van vandaag is duidelijk: Nvidia en Meta Platforms maakten een uitgebreid AI-chipakkoord bekend waarbij Meta miljoenen Nvidia-chips inzet in haar datacenters, inclusief Nvidia's nieuwe zelfstandige Grace-CPU's. Dit is de eerste grootschalige inzet van die chips en het signaal is helder: de AI-investeringsgolf gaat door. Nvidia stijgt circa 2,7% in reactie hierop. Verder zien we dat Goldman Sachs (2,5%) en Amazon (2,5%) als andere uitschieters aan de positieve kant binnen de Dow Jones.
Naast het Nvidia-Meta nieuws speelt ook de verwachting van de Fed een rol. De rente op de 10-jarige Treasury staat met 4,08% net boven de 4%, dicht bij het laagste niveau in twee maanden. De futuresmarkt prijst inmiddels al een mogelijke derde renteverlaging dit jaar in, wat beleggers meer rugwind geeft. Vanavond om 20.00 uur verschijnen de notulen van de laatste Fed-vergadering, die meer duidelijkheid kunnen geven over het monetaire pad.
Welke sectoren dragen de stijging?
De technologiesector leidt de opmars, met semiconductors als duidelijkste drijvende kracht. De software-ETF's laten eveneens herstel zien na de recente zware verkoopgolf. Financiële waarden doen het goed, met Goldman Sachs als meest opvallende stijger. De small-cap Russell 2000 wint circa 1,2%, wat aangeeft dat de kooplust breed gedragen wordt en niet alleen beperkt blijft tot de megacaps.
De verliezers zijn beperkt: 3M (-2%), Boeing (-0,7%), Verizon (-1,4%) en P&G (-1,25%) kleuren rood in de Dow Jones.
Technische situatie
Technisch bezien is de huidige stijging relevant omdat ze plaatsvindt na een reeks sessies waarbij koopgolven steeds vroegtijdig afbrokkelden. De vraag is of de markt nu het fundament legt voor een breder herstel, of dat dit opnieuw een 'dead cat bounce' dreigt te worden. Dat de Russell 2000 meedoet en dat bijna 350 aandelen van de S&P 500 in het groen staan, is een positief teken in de breedte. De technologiesector staat sinds half september nagenoeg onveranderd, waarbij het aantal aandelen die boven het 200-daags gemiddelde blijven afnemen. De echte test komt volgende week wanneer Nvidia zijn kwartaalcijfers zal presenteren, men zal vooral luisteren naar de outlook ofwel de verwachtingen.
EUROPA VANDAAG
Ook Europa liet vandaag opvallende winsten zien. De DAX klom weer met 1,5% tot rond de 25.300 punten en bevindt zich technisch in een sterke positie na het eerder verdedigen van de steunzone rond 24.450-24.500 en de doorbraak tot boven een cluster van bewegende MA's. De AEX doet het bijzonder goed vandaag met 1,4% winst, vooral de chipaandelen bewegen mee omhoog met de AI reuzen op Wall Street.
De geopolitieke situatie speelt eveneens mee: de VS en Iran over nucleaire onderhandelingen, en de tweede ronde met vredesgesprekken tussen Rusland en Oekraïne vinden deze week plaats. Dat stemt de markten iets positiever over de geopolitieke risico's.
MEER NIEUWS VAN DIT MOMENT
Centraal staat de terugkeer van kooplust in techwaarden na weken van AI-onzekerheid, met het Nvidia-Meta akkoord als voornaamste katalysator. Verder is er grote aandacht voor de Fed-notulen vanavond, die richting kunnen geven aan het rentepad voor de rest van 2026. Walmart staat in de schijnwerpers als de grote earnings-gebeurtenis voor morgen. Daarnaast is er aandacht voor de stijgende olieprijs vandaag, de Brent staat nu zo'n 3% hoger.
ONZE POSITIES
Vandaag hebben we in ieder geval de short posities gesloten. We zijn op tijd uitgestapt, zodat er nog een mooie winst overblijft. Al hadden we dat beter gisteren kunnen doen, maar gisteren was er nog geen intentie zichtbaar dat de draai er zou komen en zeker niet dat die zo heftig zou worden. We geraken aan dat gedrag gewend de afgelopen tijd, de markt draait snel en hard en dat in beide richtingen. We richten ons nu weer op nieuwe mogelijkheden die er na dit herstel snel weer komen.
Een overzicht van deze maand FEBRUARI:

SPECIALE AANBIEDING
Tot 1 mei 2026 kun je lid worden van Guy Systeem Trading voor slechts 29 euro in plaats van het normale tarief. Dit is een uitgelezen kans om toegang te krijgen tot dagelijkse marktanalyse, handelssignalen en intermarkt-analyse, inclusief alle updates zoals deze. Schrijf je in via de website en profiteer van deze tijdelijke actie.
Ga naar https://www.usmarkets.nl/tradershop
QUOTE VAN DE DAG
Uit de Stock Trader's Almanac:
"The most important rule of trading is to play great defense, not great offense. Every day I assume every position I have is wrong and know where my stops are. If they are going against me, then I have a game plan for getting out."
Een passende herinnering voor een dag waarop we onze shorts hebben gesloten en met frisse ogen naar nieuwe kansen kijken.
Guy Boscart
US Markets
Disclaimer: Beleggen brengt risico’s met zich mee. Koersen kunnen stijgen en dalen, resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Deze informatie is algemeen en geen persoonlijk beleggingsadvies. Handel alleen met geld dat u kunt missen.
Europa sterke sessie, Wall Street herpakt zich na de bodem
Goedemorgen!
Na een lang weekend op Wall Street keerden beleggers terug in een sfeer van de nog steeds voortdurende onzekerheid. Wall Street opende eerst nog scherp lager na de vrije dag door 'Presidents' Day'. Nog altijd aangedreven door de aanhoudende angst over de disruptieve impact van 'artificiële intelligentie' op de meer traditionele bedrijfsmodellen. Europa hield beduidend beter stand, de AEX sloot licht hoger op 995,80 punten, RELX was een van de koplopers deze keer maar het aandeel zit nog met slechte papieren. De DAX consolideerde op hoge niveaus na de verrassend sterke ZEW-publicatie van 58,3. Op Wall Street maakten de indices een nogal opvallende U-bocht: de Nasdaq eindigde licht in het groen, mede door een herstel beweging door Apple. Nabeurs presenteerde Palo Alto Networks sterke kwartaalcijfers, maar een teleurstellende guidance zette het aandeel toch verder onder druk. De markt blijft kwetsbaar, maar ook vol kansen voor wie met discipline handelt.
Speciaal aanbod: kijk tot 1 MEI mee met Guy Systeem Trading
Tot 1 mei 2026 kun je kennismaken met Guy Systeem Trading voor een speciaal tarief. Nu voor €29 tot 1 MEI
Dagelijkse marktanalyse, handelsplan, intermarkt-inzichten en realtime updates op basis van Guy's bewezen systeem. Profiteer van de huidige volatiliteit met een duidelijke strategie en discipline.
Meld je aan via de USMarkets Trader Shop
Marktupdate 17 februari 2026
AI-angst domineert, Europa houdt stand, Wall Street worstelt met de volatiliteit na feestdag
De beurzen van 17 februari stonden in het teken van voortdurende onzekerheid over de impact van 'artificiële intelligentie' op traditionele bedrijfsmodellen. Wall Street keerde terug na 'Presidents' Day' en opende meteen fors lager, de indices wisten zich daarna gedurende de sessie grotendeels te herpakken en sluiten nagenoeg vlak tot iets hoger.
De Nasdaq sloot uiteindelijk licht hoger, de S&P 500 bijna vlak, terwijl de Dow Jones nagenoeg onveranderd eindigde. Alle 3 de indices sluiten met ongeveer 0,1% winst. Na de sluitingsbel presenteerde Palo Alto Networks zijn kwartaalcijfers, zowel de omzet en winst versloegen de verwachtingen, maar zoals we meer te horen krijgen kwam ook dit bedrijf met teleurstellende vooruitichten en dat drukte het aandeel met ruim 6% in de nabeurshandel.
Europa hield beter stand, dat werd mede ondersteund door het verrassend meevallende ZEW-sentiment cijfer uit Duitsland (58,3) en een positieve bijdrage van enkele aandelen binnen de AEX. De DAX sloot zo'n 0,8% hoger, de AEX won 0,27% en de CAC 40 won 0,55%.
Macro-economisch nieuws van de dag
Dinsdag was het de eerste reguliere handelsdag van de week op Wall Street, na de sluiting van Wall Street op maandag wegens 'Presidents' Day'. De Aziatische beurzen bleven ook meerdere dagen dicht vanwege het 'Chinese Nieuwjaar'. Dit zorgde voor een gedempte omgeving, met deze keer wel wat minder internationale liquiditeit.
Het belangrijkste macro-nieuws van de dag was de publicatie van de ZEW-index voor het economisch sentiment in Duitsland. De verwachtingsindex daalde dan wel licht van 59,6 in januari naar 58,3 in februari en dat was een tegenvaller want analisten hadden een stijging naar 65 verwacht.
Toch blijft de uitkomst relatief hoog en suggereert dat institutionele beleggers en analisten in Duitsland overwegend optimistisch blijven over de economie op een horizon van zes maanden. ZEW-voorzitter professor Achim Wambach sprak van een fragile herstelbeweging voor de Duitse economie. En zo merken we dat een slecht cijfer snel goed kan worden gepraat wat dan voor een positieve flow zorgt, voor even dan wel te verstaan.
Op valutafront bewoog de euro/dollar weinig en handeld nu rond de 1,184 tot 1,185. De USD index probeerde zich boven de 97 te houden. De Brent olieprijs ($67,5) stond licht onder druk, mede na berichtgeving dat er vooruitgang was geboekt in de nucleaire onderhandelingen tussen de VS en Iran. Goud zakte wat terug en staat nu weer onder de $5.000 per troy ounce. De Bitcoin beweegt nu rond de $68.000.
Korte impressie AEX
De AEX eindigde op 995,80 punten, een winst van 0,27%. Na de lichte daling op maandag (993,10 punten, -0,07%) was dit een bescheiden herstel. De index bevindt zich op een technisch interessant niveau, net onder de psychologische grens van 1.000 punten, die de afgelopen weken toch als een zware weerstand heeft gediend.
Opvallende stijger: RELX
De informatiedienstverlener was een van de koplopers binnen de AEX en trok de index wat omhoog. Dit is wel opvallend, want begin februari was RELX juist een van de slachtoffers van de AI-verkoopgolf. Beleggers kopen het aandeel nu op het lagere niveau terug, mogelijk na dat het aandeel 'oversold' was geraakt na de correctie. RELX is een datafondamental-speler waarvan de markt zich afvraagt of AI nu vijand of bondgenoot is. Na de scherpe correctie van ruim 14% op 3 februari lijkt er selectief herstelkoopgedrag op te treden.
Chart RELX:

De chipsector. ASML won 0,35% terwijl ASMI 1% verloor en Besi 0,9% won. De technologische druk vanuit Wall Street, waar AI-gerelateerde verkoopdruk aanhield blijft ook de Europese chipmakers parten spelen.
AMX-opvallende namen: CTP won 2,8% en Flow Traders steeg 3%. Aan de onderkant verloren AMG en BAM elk meer dan 1%.
DAX
De DAX noteerde 0,8% hoger op 24.998 punten. Na een periode van opmerkelijke outperformance ten opzichte van de meeste internationale indices, hield de DAX de lijn netjes vast. De ZEW-daling drong maar weinig door in de koersen, mede omdat de absolute stand van 58,3 nog altijd ruim boven de 50 uitkomt en wijst op optimisme. De verkiezingen van 23 februari in Duitsland werpen echter hun schaduw vooruit en houden sommige beleggers voorzichtig.
De Volkswagen-groep bleef een aandachtspunt in de DAX. Het concern heeft eerder aangekondigd tegen eind 2028 de kosten met 20% te willen verlagen en het aantal banen verder te willen reduceren. Dit thema speelt de hele sector parten, maar biedt ook technische handelsmogelijkheden op korte termijn. Defensieaandelen zoals Rheinmetall bleven ook aandacht trekken in aanloop naar de verkiezingen, waarbij het thema over hogere defensie-uitgaven dominant aanwezig blijft in het politieke debat.
CAC40:
De CAC40 won 0,5% en eindigde op 8.361 punten. De Franse index blijft iets achter bij de DAX op jaarbasis maar presteert stabiel dankzij steun vanuit de luxe- en energiesector. Airbus blijft een naam die we in de gaten moeten houden na de recente orderdata. De index profiteerde ook mede door enig herstelkoopgedrag in energiefondsen en financials.
Technisch blok: AEX en DAX
AEX: strijd om 1.000 punten duurt voort
De AEX sloot op 995,80 punten en bevindt zich in een duidelijke consolidatiezone tussen de 985 en de 1.005. De 1.000-puntengrens functioneert als psychologische en technische weerstand, die de index tot nu toe nog niet duurzaam wist te doorbreken.
Zolang we onder de 1.000 blijven, is er geen bevestiging van een nieuwe opwaartse impuls. De eerste steun ligt rond 985/988, waar de index al meerdere keren opwaarts omhoog kantelde. Een slotkoers boven 1.010 zou een bullish signaal geven richting hogere niveaus.
De technische structuur is neutraal tot licht constructief. De chipweging in de AEX maakt de index kwetsbaar voor verdere AI-gerelateerde bewegingen, maar de brede marktbreedte verbetert licht dankzij rotatie naar andere sectoren.
Chart AEX:

DAX: consolidatie in technisch sterke positie
De DAX handelt rond de 24.900 tot 25.000 punten. De index is technisch gezien in een gezonde consolidatiefase na de opmerkelijke stijging van de voorbije periode. Eerste steun rond 24.500 tot 24.600, tweede steun bij 24.300 punten. Weerstand bevindt zich op 25.200 tot 25.400. De trend is opwaarts gericht, maar de volatiliteit kan oplopen naarmate de Bundestagswahlen op 23 februari naderen.
Zolang de index boven de 24.500 sluit, blijft de constructieve structuur intact. De DAX is een herbeleggingsindex, wat haar schijnbare outperformance ten opzichte van de AEX deels verklaart.
Chart DAX:

Wall Street: volatiele heropstart na feestdag
Na opening bleef de S&P 500 nog onder de 50-daagse voortschrijdend gemiddelde, maar het index wist vlak na de middag terug in die richting op te lopen. De aanjager van het herstel was nieuws dat de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft gezegd dat er overeenstemming is bereikt over de hoofdprincipes in de nucleaire onderhandelingen met de VS. Dit laatste stuurde de olieprijs weer wat omlaag.
Financials, die de voorbije weken hadden ingeleverd, toonden dinsdag enig herstel. Banken en verzekeraars wonnen terrein. De sectorbreedte was daarmee beter dan de technologienamen lieten vermoeden, al bleven small- en midcaps achter bij large caps. de grote vraag is nu of dit bulltrap is of niet.
Apple (AAPL) was de positieve verrassing van de dag en won ruim 3%. Bloomberg meldde dat Apple de ontwikkeling van drie nieuwe wearable devices met AI-mogelijkheden versnelt, waaronder een bril, een hanger en geavanceerde AirPods. Deze nieuws bood de tech-reus een tegenwicht in een verder moeizame omgeving voor techfondsen. Het aandeel handelde rod de $264.
General Mills (GIS) verloor 7% na een drastische bijstelling van de outlook voor 2026. Het voedingsconcern (Lucky Charms, Progresso) verlaagde de omzetverwachting naar -1,5 tot -2% organisch, terwijl eerder een range van -1 tot +1% werd voorzien. Nog schokkender was de verwachte daling van de operationele winst met 16 tot 20%, tegenover een eerdere prognose van 10 tot 15% neerwaarts. Dit was de grootste eendagsdaling van General Mills in bijna zes jaar.
De 10-jaarsrente noteerde rond de 4,08%, de rentemarkt anticipeert nog altijd op een mogelijke renteverlaging in 2026, al waarschuwde Chicago Fed-president Goolsbee dat er eerst verdere inflatiedaling nodig is alvorens te spreken van meerdere verlagingen.
Technisch blok: Wall Street
S&P 500: kwetsbaar maar nog structureel intact
De S&P 500 sloot op 6.843 punten. De index staat nu op een cruciaal technisch niveau: de 50-daagse lijn ligt vlak boven de huidige koers, en werd de voorbije weken al meerdere op de proef gesteld. Op de hogere niveaus ligt weerstand rond de 6.900 tot 6.950, aansluitend op de toppen van begin januari.
Steun is te vinden bij 6.750 tot 6.800, en verder onderaan bij 6.700. De algehele trend blijft opwaarts gericht op het grotere tijdsframe, maar de index verzwakt zichtbaar, aangezien we een "rounding top" zien. Dat is een patroon dat doet denken aan een verzwakking van het momentum. Een stevig herstel boven 6.900 is nodig om het bredere koopklimaat te herstellen.
Chart S&P 500:

Dow Jones: relatieve veiligheid
De Dow Jones sloot op 49.533, bijna onveranderd. De grote industrials en financials die de Dow domineren, bieden meer bescherming in het huidige klimaat dan techzware indices. De index test het niveau van 49.500 tot 50.000 al een tijdje. Een duidelijke doorbraak boven 50.000 zou een bull-signaal geven, maar de afgelopen weken lukte dat niet duurzaam. Steun ligt bij de 49.000.
Chart Dow Jones:

Verdere agenda deze week:

De rest van deze week staat bol van koersbewegende data. De meest kritische momenten zijn de publicatie van de Fed-notulen vanavond (geeft inzicht in het debat binnen de Fed over renteverlagingen), de Walmart-cijfers op donderdag (als graadmeter voor de Amerikaanse consument), en de PCE-inflatie op vrijdag (de favoriete inflatiemaatstaf van de Fed). Een hoger dan verwachte PCE kan renteverlagingsverwachtingen verder uitstellen.
Op maandag 23 februari zijn er ook de Bundestagswahlen in Duitsland, die mogelijk gevolgen hebben voor het Europese begrotings- en defensiebeleid. En de kers op de taart: Nvidia op dinsdag 25 februari. Dit zijn de meest besproken kwartaalcijfers van dit moment, waarbij de markt wil weten of de AI-capex van grote techbedrijven daadwerkelijk vertaalt naar omzetgroei bij de chipreus.
Psychologisch blok: de markt in balans van angst en hoop
We bevinden ons in een opvallend psychologisch klimaat op de beurzen. Enerzijds zijn de fundamentals van veel bedrijven solide, de economie groeit redelijk, de inflatie daalt, en het winstseizoen verloopt per saldo beter dan gevreesd.
Anderzijds lijkt de markt continu op zoek naar de volgende 'AI-slachtoffers'. Vorige week was het de transportsector (na een microcap paper over AI in logistiek), de week daarvoor financiële dienstverleners. Beleggers schrikken snel en verkopen breed, om vervolgens snel te herstellen zodra de angst overdreven bleek.
Dit is het klassieke patroon van een markt die niet in paniek is, maar wél in een toestand van verhoogde nervositeit. De Dow en S&P 500 zijn meerdere weken na elkaar gedaald. Dat is statistisch gezien geen ramp, maar het verzwakt het momentum wel. De Nasdaq heeft nu vijf verliesweken op rij achter de rug, voor het eerst sinde 2022.
Voor Guy Systeem-leden is de boodschap helder: dit soort markt vraagt om discipline. Het gevaar is FOMO in twee richtingen: FOMO om te kopen als het herstelt, en FOMO om te verkopen zodra er negatief nieuws verschijnt. Beiden leiden tot slecht getimede beslissingen. De beste aanpak is om je handelsplan vast te houden, strikte stop-losses te respecteren en geen posities in te nemen op basis van emotie of angst voor het missen van een beweging. Volatiliteit is geen vijand als je een systeem hebt. Het is een kans.
"The market is a voting machine in the short run, but a weighing machine in the long run. Patience is not just a virtue, it is the core competency of a successful trader."
Stock Trader's Almanac
Speciaal aanbod: kijk tot 1 MEI mee met Guy Systeem Trading
Tot 1 mei 2026 kun je kennismaken met Guy Systeem Trading voor een speciaal tarief. Nu voor €29 tot 1 MEI
Dagelijkse marktanalyse, handelsplan, intermarkt-inzichten en realtime updates op basis van Guy's bewezen systeem. Profiteer van de huidige volatiliteit met een duidelijke strategie en discipline.
Meld je aan via de USMarkets Trader Shop
Guy Boscart
US Markets
Disclaimer: Beleggen brengt risico’s met zich mee. Koersen kunnen stijgen en dalen, resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Deze informatie is algemeen en geen persoonlijk beleggingsadvies. Handel alleen met geld dat u kunt missen.
Herstelpoging na zwakke opening, Bulltrap in de maak?
Wall Street is weer terug na Presidents’ Day, maar echt feestelijk is de heropening nog niet. Technologie ligt opnieuw wat onder druk, obligaties lopen op en de renteverwachtingen verschuiven. Terwijl Europa opvallend kalm blijft, worstelt de Amerikaanse markt met AI-angst, dalende yields en de…
Lees verder »