Slechte week sinds maart 2020 maar stevig herstel mogelijk nu
Slechte week sinds maart 2020 maar stevig herstel mogelijk nu
Beste beleggers,
De beurzen zetten de daling door, enkele indices zitten al op een correctie van meer dan 15%, dat is behoorlijk veel en dat kan in ieder geval een trigger worden om in te stappen in de zwaar afgestrafte aandelen. Enkele BIG-tech bedrijven komen met cijfers en dat op een moment dat de koersen fors lager staan. Valt alles een beetje mee dan zou er via deze aandelen een herstel op gang kunnen komen van minimaal enkele dagen. We gaan het zien de komende week, de markt is al zwaar afgestraft sinds de start van dit jaar.
Weekend update zaterdag 22 januari
Wall Street eindigde na een volatiele week fors lager waarbij beleggers vooral de groei- en technologieaandelen dumpen die het vanaf de bodem in 2020 veel beter deden dan de rest van de sectoren. De Nasdaq verloor opnieuw bijna 3% en liet zo de slechtste week sinds maart 2020 achter zich. Ook de S&P 500 en Dow de verloren vrijdag opnieuw fors, de Dow Jones sluit 1,3% lager terwijl de S&P 500 bijna 2% lager sluit. De Nasdaq 100 verloor vrijdag 2,75% terwijl de SOX index 1,7% verloor. Verder zien we de Dow Transport 1,8% lager terwijl de Russel 2000 ook bijna 2% verloor.
In Europa ook lagere koersen vrijdag, de AEX verloor vrijdag op slotbasis 14,5 punten (-1,9%) terwijl de DAX 308 punten verloor (-2%). Op zich valt het in tegenstelling tot Wall Street nog mee bekeken over de gehele week, wel moesten zowel de AEX als de DAX later op de avond verder terug via de futures omdat de daling op Wall Street pas weer volop versnelde na het slot in Europa. Toch sluiten de indices op Wall Street en in Europa procentueel ongeveer gelijkwaardig, alleen op weekbasis doen de AEX en de DAX het beter dan Wall Street.
Op Weekbasis sluit de AEX 2,5% lager terwijl de DAX over de gehele week 1,75% verloor. De Franse CAC 40 verloor ongeveer 1% en presteert beter dan de AEX en de DAX voorlopig. Op Wall Street zien we grotere verliezen op weekbasis, de Dow Jones sluit over de gehele week 4,6% lager, de S&P 500 doet het met een verlies van 5,7% nog slechter. De grootste verliezen zien we bij de tech indices, de Nasdaq verloor 1125 punten (-7,5%) terwijl de Nasdaq 100 de week 1173 punten lager afsloot (-7,5%). Een zeer grote daling en de slechtste week sinds maar 2020. De met chip aandelen gevulde SOX index verloor op weekbasis 12%, ook deze zeer volatiele index kende een van de slechtste weken van de afgelopen jaren. Verder verloor de Dow Transport 4,15% terwijl de Russel 2000 ruim 8% verloor.
Een hele slechte week zoals u kunt zien, vooral op Wall Street waar de correctie nu een feit is, veel indices staan ruim 10% onder hun top en dan vooral de tech gerelateerde indices zoals de Nasdaq, de Nasdaq 100 en de SOX index. De Dow Jones staat ongeveer 7,5% onder de top, de S&P 500 zien we nu zo'n 9% onder de top (4818 punten) staat. De Nasdaq staat nu 15% onder de hoogste stand ooit bereikt (16.210 punten) terwijl de Nasdaq 100 nu al 14% onder de top staat. De chip index SOX staat nu 15,5% onder de top van 4 januari. De tech aandelen kunnen denk ik snel hun correctiefase afronden van 15%, er kan in ieder geval een behoorlijke reactie omhoog komen de volgende week om zoals ik erover denk weer een lagere top neer te zetten.
Een van de oorzaken van de daling bij vooral de tech aandelen was dat Netflix niet snel genoeg meer groeit, het bedrijf rapporteerde de resultaten over het 4e kwartaal en ondanks het verslaan van zowel de top- als de bottom-line verwachtingen, kelderden Netflix-aandelen met 22% vrijdag. Beleggers waren vooral teleurgesteld dat Netflix er wereldwijd slechts 8,28 miljoen nieuwe betalende abonnees bij zijn gekomen wat lager is dan de 8,5 miljoen die men had verwacht. Het bedrijf verdiende 1,33 dollar per aandeel en overtrof zo de verwachtingen die rond de 0,82 dollar uitkwamen, Netflix rapporteerde een omzet van $ 7,71 miljard, precies in lijn met de verwachtingen. Toch werd het aandeel massaal gedumpt en dat zette de Nasdaq en de Nasdaq 100 behoorlijk onder druk.
De komende week volgen er meer cijfers, men kijkt uit naar enkele grote techbedrijven waaronder de TOP van de markt. Dinsdag komt Microsoft met cijfers, woensdag volgt Tesla en donderdag krijgen we de cijfers van Apple. De recente daling zet deze aandelen al gevoelig lager, zonder echte tegenvallers zit er bij deze 3 wel een positieve reactie in na de cijfers. We gaan het snel genoeg weten, het is nu ook niet zo dat de tech aandelen na die terugval al goedkoop zijn geworden maar na de forse daling is een reactie omhoog meer dan logisch.
De signaaldiensten:
We blijven vooral voorzichtig en werken nog altijd met kleine posities door dat de volatiliteit nog altijd behoorlijk blijft. We proberen waar het kan wat te doen, niet met grote aantallen en ook niet met teveel posities gelijktijdig. We moeten rustig blijven en altijd rekening houden met een counter beweging op een onverwacht moment. Woensdag hebben we wel wat kleine posities kunnen sluiten met winst. U kunt lid worden via de aanbieding die u hieronder ziet.
Meedoen met onze signalen kan nu via de aanbieding die loopt tot 1 april 2022. Schrijf u nu snel in tot 1 APRIL voor €35. Ga meteen naar onze Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Marktoverzicht:
Wall Street zet een waterval daling neer de afgelopen week, tot het stopt moeten we in ieder geval voorzichtig blijven maar na 6 dagen daling kan er een positieve reactie komen uiteraard, eentje die kan aanhouden tot het slot en overgenomen wordt de dag erop. Dan vanaf woensdag mogelijk een lagere top, dat moeten we afwachten. In Europa viel het nog mee de afgelopen week maar vrijdag verloren de indices ook fors. Het ziet er in ieder geval tot nu toe niet zo slecht uit als op Wall Street. Ook Europa kan na een lagere opening maandag mogelijk herstellen. Wel de vingers aan de knoppen houden uiteraard.

Dow Jones:
De Dow Jones kent een slechte week en zakt fors terug nu, tot rond de 34.000 punten, en mogelijk de 33.750 punten geen steun meer te vinden. Dus nog even op de tanden bijten tot we de zone 33.750-34.000 punten bereiken, daarna kan er een fors herstel volgen van ruim 1000 punten.
Steun nu dus die 34.000 en de 33.750 punten, daaronder kan de Dow verder terug tot rond de 33.000-33.250 punten. De start van de nieuwe week kan dus moeilijk worden, opletten dus. Weerstand nu eerst de 34.750 punten, later de 35.000 en de 35.500 punten.

AEX index:
De AEX sluit nog met een beperkt verlies gezien het verloop op Wall Street, nabeurs begon de daling weer opnieuw en via de futures staat de index al rond de volgende zeer belangrijke steun op 755 punten. Steun nu eerst die 755 punten, later de 740-745 punten en de 725-730 punten.
Weerstand nu eerst rond de 770-772 punten, later de bekende 780-782 punten. Verder zien we rond de 790-792 en de 795-796 punten weerstand met daarna de zeer belangrijke 800-802 punten als zware weerstand.

DAX index:
De DAX verloor vrijdag meer dan 300 punten en zakt dus onder de 15.810 punten. De volgende steun rond de 15.500 punten werd duidelijk getest vrijdag en nabeurs via de futures doorbroken. Steun nu de 15.500 punten, later de 15.300 en de 15.100 punten. Verder de zone 14.900-15.000 punten als belangrijke steun voor de DAX.
Weerstand nu eerst de 15.810 punten, later de 16.000-16.050 punten en de topzone net onder de 16.300 punten.

Nasdaq Composite:
De Nasdaq zit in een zeer slechte fase, dat kunnen we meteen zien via de grafiek. De index sluit ver onder de belangrijke 14.210 punten en dat zag er meteen al slecht uit voor het vervolg. We zien nu een eerste steun rond de 13.600 punten, later rond de 13.500 en de 13.000 punten pas steun.
Weerstand nu de 14.210 punten die ik als heel belangrijk zie voor het vervolg, de vraag is of de index er snel weer boven kan sluiten of niet. We kunnen er nu vanuit gaan dat het een zware hindernis zal worden maar in deze markt weten we nooit wat er komt. Kwartaalcijfers, de rente, rust tussen de VS en Rusland en vooral de neiging om de fors gedaalde aandelen rondom deze niveaus weer aan te kopen spelen een grote rol de komende dagen. We gaan het zien maar ik verwacht wel een positieve reactie na deze forse daling van de afgelopen week.

Overzicht resultaat dit jaar (2021):
De eerste winst voor dit jaar ziet u via de tabel hieronder, een prima verloop deze maand en er komen denk ik nog wel wat kansen waar ik iets mee kan doen. Wordt op tijd lid via de nieuwe aanbieding, dan ontvangt u meteen onze signalen en doet u mee.
Meedoen met onze signalen kan nu via de aanbieding die loopt tot 1 april 2022. Schrijf u nu snel in tot 1 APRIL voor €35. Ga meteen naar onze Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Overzicht resultaten dit jaar (2022)

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart
Liveblog feed
AEX versus DAX: AI-dominantie of toch de Duitse degelijkheid?
De AEX flirtte eind januari nog met nieuwe records, maar februari voelt anders. Niet dramatisch, wel voorzichtiger. Terwijl in Duitsland de DAX over twaalf maanden beter presteert, lijkt het momentum even in Amsterdam te liggen. Dat verschil zit niet in het toeval, maar wel in de samenstelling. De…
Lees verder »Nieuwsbrief WEEK 7: Op het randje, divergentie roept om voorzichtigheid
Via deze Nieuwsbrief (inschrijven via de site) krijg je een korte blik op de opnieuw zeer turbulente beursweek die achter ons ligt en een vooruitblik op wat er mogelijk in het verschiet ligt volgende week en de rest van de maand. In deze editie neem ik je mee langs de belangrijkste indexbewegingen,…
Lees verder »Nieuwsbrief WEEK 7: Op het randje, divergentie roept om voorzichtigheid
Weekendupdate - Nieuwsbrief WEEK 7
Via deze Nieuwsbrief (inschrijven via de site) krijg je een korte blik op de opnieuw zeer turbulente beursweek die achter ons ligt en een vooruitblik op wat er mogelijk in het verschiet ligt volgende week en de rest van de maand. In deze editie neem ik je mee langs de belangrijkste indexbewegingen, de oplopende volatiliteit op de technologiebeurzen en de kracht van de edelmetalen die zich herpakken. Je leest hoe angst en euforie elkaar afwisselen en waarom geduld en discipline nu belangrijker zijn dan ooit. Wat opviel vrijdag dat men de DIP wel weer probeerde op te kopen maar dat het deze keer niet lukte. Het lijkt niet eens op wat er de week ervoor gebeurd toen de Dow Jones die vrijdag met ruim 1200 punten opliep, nu won de Dow Jones amper 50 punten.
Beluister ook onze nieuwe Podcast AI Made in China: Dreiging of megakans voor beleggers via Spotify: https://open.spotify.com/episo...
Er komen kansen, we zitten nog mooi in de markt maar ik voorzie zeker nieuwe mogelijkheden na dat we onze posities hebben gesloten. We moeten wel scherp blijven uiteraard.
Aanbieding Systeem Trading: Nu tot 1 april 2026 voor €29
Dienen die willen meekijken naar onze posities en strategie kunnen inschrijven tegen de speciale prijs van €29 tot 1 april 2026. ==> Ga naar https://www.usmarkets.nl/tradershop
Nieuwsbrief WEEK 7: Weekupdate
Overzicht van de Week
De afgelopen week werd opnieuw gekenmerkt door aanzienlijke volatiliteit op de wereldmarkten. De Amerikaanse technologie sector stond opnieuw onder vuur door de zorgen over de massale kapitaaluitgaven (capex) van de technologie reuzen zonder dat er duidelijkheid kwam over hoe al deze investeringen terug zullen worden verdiend.
Top 6 AI bedrijven:

Ondertussen lieten goud en zilver winst zien de afgelopen week maar ze bereiken nog lang niet de niveaus van eind januari. Na de cijfers over de inflatie die wat meevielen verwachten beleggers dat er renteverlagingen gaan komen door de Fed later dit jaar. De Bitcoin kampte met consolidatie na een eerder verlies, de digitale munt blijft wel enorm volatiel. (charts Goud, Zilver en Bitcoin verder in deze update).
Kernthema: De markten verschuiven dan toch stap voor stap van "groei tegen elke prijs" naar "groei met winstgevendheid". Dit is een cruciaal moment voor beleggers en traders om discipline en geduld toe te passen.

Analyse: De Amerikaanse indices tonen duidelijk dat de tech-dominantie behoorlijk aan het vertragen is. In Europa valt het op dat onze markten veel beter bestand zijn tegen deze volatiliteit, toch wordt het moeilijk om los te geraken van de indices op Wall Street omdat men gewend is om de trend daar te volgen. Momenteel valt het ook op dat de kleinere sectoren, en de Small caps (Russell 2000) het beter doen dan mega-cap groeiaandelen.
Technische Analyse - Weekperspectief
Algemene Marktstructuur
De breuk door diverse steunniveaus in tech deze week geeft aanleiding tot voorzichtigheid. De S&P 500 handelt onder het 50-day moving average, wat een waarschuwingssignaal is. De VIX (volatiliteitsindex) klom naar 21, wat duidt op verhoogde onzekerheid.
Belangrijke Niveaus
- Nasdaq 100: Weerstand rond 25.000 en 25.400, steun rond 24.600. Een break onder 24.600 zou de dalende beweging kunnen versnellen.
- S&P 500: Weerstand 6.900, steun 6.750. De index probeert stabilisatie rond het 20- en 50- daags gemiddelde.
- Dow Jones: Steun op 49.265, weerstand 50.530 (recente ATH). Steun rond de 48.800-49.000 punten blijft belangrijk.
Chart Nasdaq 100:

Patroon herkenning
We zien een klassiek "lagere top-lagere bodem" patroon bij de tech-sector indices maar ook bij de S&P 500. Dit duidt op een correctie zonder sterke verdedigingslijnen. Volume op verkoopsignalen was sterker dan bij de koopmomenten. We merken ook dat de indicatoren divergentie laten zien met het verloop van de koersen. Dat kan betekenen dat de grotere beleggers en de institutionele partijen posities aan het afbouwen zijn.
Technische waarschuwing: Houd er rekening mee dat als het 50-daags gemiddelde definitief wordt doorbroken er een extra neerwaarts potentieel ontstaat. We zitten redelijk dicht bij dat momentum nu.
Psychologisch Perspectief - FOMO en Discipline
Deze week heeft al meerdere keren aangetoond dat onze kern-waarschuwing op de proef werd gesteld: het verschil tussen speculatie en systemisch traden.
FOMO: Blijft De Zichtbare Vijand
Tech-beleggers die na de records in januari hebben gekocht, voelen nu al de nodige pijn. De FOMO (Fear of Missing Out) die hen deed kopen tegen elke prijs, en dat tegen betere wijsheid in, keert zich nu plots tegen hen. Wij benadrukken: sentiment is geen strategie. Zij die hun strategie hebben verlaten omdat "iedereen AI koopt", betalen nu dan toch de tol.
Rust en Discipline: De Onzichtbare Voordelen
Onze leden die aangegeven positiegrootte naleven en het risk management respecteren, zien deze volatiliteit niet als ramp maar als opportuniteit. Dit is precies waarom "Guy Systeem Trading" werkt:
- Wij nemen hoe dan ook geen emotionele beslissingen
- Wij wachten op signalen, niet op gevoel en hoop
- Wij hebben regels: wanneer instappen, wanneer uitstappen en wanneer nemen we de stoploss
Capitulatie: Waar Let We Op?
Een technisch niveau blijft een verwachting. Capitulatie gebeurt pas wanneer:
- Volume explodeert op een neerwaartse dag
- Het Sentiment extreme niveaus bereikt
- Retail beleggers het opgeven of MOETEN verkopen
Dat zijn de momenten waarop echte traders hun jacht openen. Niet door paniekverkoop, maar wel via geplande transacties op vooraf bepaalde niveaus en met een EXIT strategie.
Ons advies deze week: Controleer altijd uw posities of ze nog overeenstemmen met jouw plan? Of ben je ook slachtoffer geworden van FOMO door buiten je vooraf bepaalde strategie gaan? Eerlijke zelfanalyse zal hier altijd jou toekomst bepalen.
Beluister de Podcast via Spotify: https://open.spotify.com/episo...

Goud, Zilver en Bitcoin
Goud: De Veilige Haven Werkt
Goud sloot deze week rond de $5.040 per troy ounce, het goud blijft zich vasthouden aan die $5.000 de afgelopen week. Men kijkt ook naar:
- Verwachtingen voor Fed-renteverlagingen (minstens 2 in 2026)
- De zwakker wordende dollar
- Geopolitieke spanningen (Iran-VS)
- Continue aankopen door centrale banken (China verlengde streak naar 15 maanden aankopen)
Outlook: Analisten verwachten goud rond $5.200-$5.500 tegen eind februari. Long-termijn doelen worden weer opgetrokken richting de $7.500 en zelfs hoger. Dit ondersteunt de visie dat goud als portefeuille-stabilisator blijft functioneren. We hebben bij de "Dynamische Aandelen Portefeuille" een positie lopen op het goud en die doet het goed.
Chart Goud:

Zilver: Hogere Volatiliteit, Hogere Potentieel
Zilver handelt rond $78, wel fors teruggezakt van ATH van $121,64 (29 januari). Dit is een correctie van 37%, maar:
- Nog steeds +15% year-to-date
- Industriële vraag (zonnepanelen, EVs) blijft sterk
- Gold-to-Silver ratio (nu 65:1) suggereert zilver onderwaardering
- Meer afhankelijk van de industrie en dus de economie
Waarschuwing: Bank of America voorziet zelfs dat zilver kan oplopen naar $135-$150 bereiken in 2026, maar volatiliteit zal extreem blijven. Het is zeker geen stabiele belegging want het is en blijft uiteraard speculatie. Handelaren moeten de posities zeker niet te groot maken.
Chart Zilver:

Bitcoin: Consolidatie na Correctie
Bitcoin sloot rond $69.000 vrijdag na opnieuw een moeilijke week. De koers daalde van recente piek op $126.000 (oktober 2025) naar de laagste stand van vorige week op $61.000. Een correctie van ruim 50%.
Een opvallende waarneming was:
- Liquidaties bedroegen meer dan $2 miljard
- Fear & Greed Index in "Extreme Fear"
- Death cross (50-MA onder 200-MA) nog steeds intact
Technisch plaatje: Support verwacht rond $65.000 en $61.000. Weerstand $72.000. Zolang we onder $72.000 blijven, blijft de trend neerwaarts gericht. Boven $90.000 kan er een bullish momentum op gang komen.
Long-term view: Bitcoin fundamentals (institutionele inflows, schaarste door halving-cycle) blijven intact, maar short-term blijven grote uitslagen van meer dan 10% geen onwaarschijnlijkheid.
Chart Bitcoin:

AI-Sector: Waardering Ontmoet Realiteit
Dit is het moment waarop theorie realiteit ontmoet. Tech-reuzen spenden biljoenen aan capex, maar waar zijn de inkomsten?
De Waarderingskwestie
Nvidia, Amazon, Meta, Alphabet en Apple zagen deze week forse verliezen omdat beleggers twee kernvragen stellen:
- Wanneer breidt capex-uitgave uit? Hyperscalers geven samen $650 miljard uit in 2026. Dit is een verdubbeling van wat er in 2025 werd uitgegeven.
- Wanneer zie je terugverdienmodel? De AI-tool monitor is nog steeds onduidelijk voor veel bedrijven.
De Paradigm-verschuiving
Wall Street is over van "hype stage" naar "monetization stage". Bedrijven die kunnen aantonen dat capex -spend daadwerkelijk inkomsten en marges opbouwt, zullen sterker presteren. Bedrijven die alleen groeien met steeds meer uitgaven, zullen gestraft worden.
Risicokennis: AI-hardware bedrijven (Nvidia, Broadcom) zijn cyclisch aan deze capex-cycle. Als hyperscalers cutten op investeringen, valt deze sektor hard. Dit is de "capex-cliff" waarover analiesten waarschuwen.
Guy Systeem Trading Update
Februari 2026:
Totaal Rendement tot nu toe €3.000 op gesloten positie Lumentum Holdings en €1.500 op de posities die nog open staan.
Onze Benadering
We gebruiken hefboom producten om:
- Leverage toe te passen op de geselecteerde posities
- Precieze instap- en uitstap-niveaus te bepalen
- Risico te beheersen met vooraf bepaalde stops
Dit is geen "gokken op AI". Dit is gerichte positionering in fundamenteel sterke bedrijven met technische entry-punten.
Aanbieding Systeem Trading: Nu tot 1 april 2026 voor €29
Dienen die willen meekijken naar onze posities en strategie kunnen inschrijven tegen de speciale prijs van €29 tot 1 april 2026.
Ga naar https://www.usmarkets.nl/tradershop
Dit geeft u tot pasen (1 APRIL) volledige toegang tot:
- Dagelijkse marktanalyses en duidelijke updates
- Technische setup-identificatie
- Onze Trading-strategie, Dynamische Portefeuille en ETF opbouw
- Risk management regels door op tijd de stops te nemen
- Trading-psychology coaching wat zeer belangrijk is
- Toegang tot ons leden FORUM op de site
Voordeel: Je voelt geen langetermijn binding, je kunt zelf evalueren of ons systeem bij jou aansluit. En dat met een mooie korting.

Samenvatting:
Huidige Markttoestand
We bevinden ons in wat technische analisten een "correction within a bull market" noemen. Het is GEEN capitulatie, maar wel een noodzakelijke zuivering na een extreem bullish verloop.
Voor Onze Leden
- Volg uw plan: Dit is waar discipline het altijd wint van angst.
- Controleer exits: Zit u nog in posities die uw strategie ondersteunen?
- Scoop opportunities: Quality dips worden koopbaar
- Vermijd FOMO: Niet alles wat daalt "moet" worden gekocht. Wacht op de belangrijke niveaus.
Er komen nog belangrijke cijfers en niveaus deze maand
- Nvidia earnings (25 februari) ZEER KRITIEK voor tech sentiment
- Er komen nog wat economische cijfers volgende week
- Mogelijk meer technische tests van steunniveaus
- Fed-speakers kunnen hints geven over de rentebeslissing (maart)
- Goud/zilver kunnen hogere niveaus testen als risk off-sentiment aanhoudt
Ons Kernbericht: Markten testen momenteel duidelijk ons geduld, niet onze strategie. Diegenen met een systeem, discipline, en goed risicomanagement zullen deze volatiliteit overleven en waar het kan ook profiteren. FOMO-traders zullen hier de pijn voelen.
Guy Boscart
USMarkets
Onze analyses vind u op www.usmarkets.nl
Deze nieuwsbrief dient louter informatief doeleinden. Het vormt geen beleggingsadvies. Raadpleeg altijd een professioneel beleggingsadviseur voordat u beslissingen neemt.
Deze nieuwsbrief is samengesteld op 14 februari 2026 op basis van meest recente beschikbare marktgegevens.
Bekijk een fragment ...
Terwijl westerse beleggers gefixeerd zijn op Nvidia en Big Tech, bouwt China gestaag aan een eigen AI-infrastructuur die het mondiale speelveld fundamenteel kan veranderen.
Beluister de Podcast via Spotify: https://open.spotify.com/episo...
Inflatie koelt dan toch iets sneller af dan werd verwacht, let wel op de AI-uitverkoop
Inflatie koelt sneller af dan verwacht,
Wall Street blijft zoeken naar richting na AI-uitverkoop
De Amerikaanse consumentenprijzen over januari 2026, die vanmiddag om 14:30 uur Nederlandse tijd gepubliceerd werden, vielen mee. De inflatie daalde naar 2,4% op jaarbasis, het laagste niveau sinds mei vorig jaar en iets onder de verwachting van 2,5%. Op maandbasis stegen de prijzen met 0,2%, eveneens lager dan de verwachte 0,3%. De daling werd mede gedreven door lagere energieprijzen: benzine daalde 7,5% jaar-op-jaar en stookolie zakte 4,2%. De voedingsprijzen stegen daarentegen naar 3,1%. De kerninflatie (exclusief voeding en energie) kwam met 2,5% jaar-op-jaar op de verwachting uit, het laagste niveau sinds maart 2021. Maand-op-maand steeg de kern-CPI met 0,3%, iets boven de 0,2% van december.
De meevallende cijfers voeden de speculatie dat de Federal Reserve dan toch eerder kan overgaan tot een renteverlaging. De Fed houdt de rente momenteel op 3,50% tot 3,75% en de volgende vergadering staat gepland op 17 en 18 maart. De sterke banencijfers van woensdag (130.000 nieuwe banen) bemoeilijken dat scenario echter. De 10-jaars Treasury yield stond stabiel rond 4,13%.
Op Wall Street zien we opnieuw een lagere opening maar de indices blijven wel enorm volatiel. De markt zoekt na de stevige uitverkoop van donderdag, aangewakkerd door zorgen over de disruptieve impact van AI, naar herstel vandaag. De Dow verloor donderdag 669 punten (1,34%), de S&P 500 daalde 1,57% en de Nasdaq zakte 2,03%.
In Europa staan de DAX en de AEX rond de 0,25% hoger, de CAC 40 verliest vandaag wat net als de BEL 20, beide indices staan rond de 0,6% lager. Siemens steeg aanvankelijk 7% na sterke kwartaalcijfers, maar die winst brokkelde af.
Goud handelt rond $5.000 tot $5.025 per troy ounce gesteund door de verwachtingen rondom eventuele renteverlagingen en aanhoudende aankopen door de centrale banken.
De Brent crude daalde licht naar $67,35 per vat, onder druk van een verwacht marktoverschot maar gesteund door de spanningen tussen de VS en Iran.
US Markets
Guy Boscart
