...

Ebbers schuldig fraude WorldCom

15 maart 2005, 23:55 | US Markets Redactie | leestijd: 1 minuut | moeilijkheid: 9 / 12 | (0)

Voor­ma­lig chief exec­u­tive Bernard Ebbers van US tele­com gigant World­Com is schuldig bevon­den aan een fraude van 11 mil­jard dol­lar(!). De 63 jarige zak­en­man is ook schuldig verk­laard aan samen­zw­er­ing en val­sheid in geschrifte.
Hij kan een gevan­genis­straf tege­moet zien van maar lief­st 85 jaar. Zijn von­nis zal wor­den uit­ge­spro­ken op 13 Juni dit jaar.
Ebbers heeft alti­jd ontkent op de hoogte te zijn van de fraude, welke 3 jaar gele­den werd ont­dekt en de onder­gang van World­Com betek­ende. Vijf andere World­Com man­agers hebben inmid­dels schuld bek­end aan fraude.


Bernard Ebbers


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.