Nvidia mag een en ander leveren aan China, eerder voerde de regering Trump in april een verbod in op de verkoop van de Nvidia H2O AI-chips aan China. Dat voelde als een verrassing die de aandelenkoersen meteen fors onder druk zette. Deze maatregel kostte het bedrijf al zo’n 2,5 miljard dollar aan omzetverlies in het eerste kwartaal van het fiscale jaar 2026 (dat eindigde op 27 april), en Nvidia verwachtte daardoor een extra verlies van 8 miljard in het tweede kwartaal. Na het bericht schoten de technologie indices de hoogte in met nieuwe records bij zowel de Nasdaq als de Nasdaq 100, ook de SOX index staat op een behoorlijke plus na de opening.
Nvidia trekt verder naar het Noorden terwijl het erop lijkt dat men het Noorden behoorlijk kwijt aan het geraken is …
Nvidia trekt de technologie markt en dus ook de indices verder omhoog terwijl het aandeel zelf al bijna op 4,2 biljoen dollar uitkomt wat betreft de beurswaarde. Alleen Nvidia trekt de rest gestaag mee omhoog waardoor we ook nieuwe records zien bij de Nasdaq en de Nasdaq 100 indices na de start van de sessie dinsdag. We zien dat de bedrijfswaarde vandaag met zo’n 200 miljard dollar toeneemt terwijl de waarde de afgelopen 2 – 3 weken al met zo’n 500 miljard toenam. Ik lees dat Nvidia een omzetverlies kende van 2,5 miljard het eerste kwartaal van dit jaar en in het 2e kwartaal een extra verlies van 8 miljard verwacht, dat zou dit jaar uitkomen op ongeveer 10,5 miljard dollar omzetverlies tot nu toe (15 juli). De beurswaarde nam toe met ongeveer 20 – 25% ofwel met zo’n 600 – 700 miljard dollar sinds de start van 2025.
Weet niet of we nog goed kunnen rekenen maar voor ieder miljard dollar dat er mogelijk bijkomt door weer aan China te mogen leveren stijgt de beurswaarde met 75 tot 80 miljard dollar?
Laat ze maar doen, u mag zich net zoals ik dat doe afvragen waar men mee bezig is op Wall Street met die AI waanzin.
Aanbieding signaaldiensten:
We hebben in de loop van vorige week 2 posities op limiet kunnen opnemen, dat waren Nvidia en de AEX. Nvidia blijft wel met risico maar door die 4 biljoen dollar grens denk ik dat het wel een goed momentum is.
De posities kunt u allemaal volgen via de signaaldiensten Guy Trading en en Systeem Trading. Tot 1 september kunt u ons nu volgen via een mooie aanbieding, als u zich inschrijft kan dat nu voor € 25. Of u gaat naar onze Tradershop en daar kunt u kiezen tussen Systeem Trading en Guy Trading …
Schrijf u via deze link in voor Systeem Trading
Schrijf u via deze link in voor Guy Trading
Technische blik op Nvidia:
Technisch bekeken uiteraard een nieuw record vandaag (15 juli) wat betreft Nvidia, de koers kwam even uit op 172−172,5 dollar. We zien geen weerstand meer voorlopig dus het zal een recordrace blijven tot er een top komt te staan.
Steun nu eerst de 165 dollar, later de 162 en de 160 dollar als mogelijk doel omlaag. Verder de 155 en de 150 dollar als steun.
Chart Nvidia:

Nasdaq 100:
Deze index borduurt verder langs de lijn over de toppen met nog steeds nieuwe records desondanks enkele twijfels over bepaalde feiten. Denk aan de tarieven, de hoge waarderingen bij de technologie indices en de verwachtingen over het nieuwe wonder dat AI heet. Er zijn meer dan genoeg zaken die het tegendeel aantonen maar voorlopig wil men er niets van weten. FOMO Buying noemt men dat ook ofwel men koopt in de hoop om iets niet te missen. Het elastiekje wordt steeds strakker gespannen, het blijft wachten tot het onherroepelijk knapt.
Weerstand langs de lijn over de toppen, die komt wel elke sessie iets hoger te liggen maar de index volgt deze lijn nog altijd. We zien meteen ook dat er heel wat ruimte omlaag wacht eens de twijfel en daarna de angst toeneemt.
Weerstand rond de 23.250 punten, later de 23.400 en 23.500 punten als mogelijke doelen. Steun zien we pas rond de 22.915 en 22.750 punten, later steun rond de 22.500 en rond de 22.250 punten.
Chart Nasdaq 100 index:

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart