Vandaag onze index en een van de dertig aandelen in de AEX.
ASML:

Op een grafiek probeer ik altijd op de grafiek het aantal tekeningen beperkt te houden, maar hier wil ik toch vier lijnen met u delen.
De eerste is de groene stijgende trendlijn waarboven ASML een mooie stijging meemaakt.
De tweede is de blauwe lijn over de toppen van een correctie.
De derde is de oranje horizontale lijn die dienst doet als steun. Als de koers over een paar minuten op dit niveau sluit dan hebben we een slotkoers onder die steun te pakken.
De vierde is het paarse stijgende trendlijntje onder de mooie stijging van de afgelopen maand. Als de huidige intraday koers ook de slotkoers wordt dan sluit ASML ook onder het paarse trendlijntje.
Als u niet al te kort op de bal speelt dan zou ik ook met deze twee eventuele afzwakkingen een longpositie handhaven.
AEX:

Als u al niet scherp was dan is het zaak zeer alert te worden bij de AEX. De index wist opwaarts door de rode weerstandlijn te breken maar duikt daar vandaag toch weer onder. Gemakshalve ga ik ervan uit dat de huidige intraday koers over enkele momenten ook de slotkoers gaat worden. De slotkoers ligt dan met een zogenaamde “shooting star” onder de rode horizontale lijn.
Met een recente nieuwe top (en all-time-high) zet de RSI weer een negatieve divergentie neer. De index noteert nog ruim boven de nieuw getekende groene stijgende trendlijn dus wat dat betreft is er nog niet veel aan de hand. Heeft u een longpositie en speelt u kort op de bal dan waren de ontwikkelingen van vandaag motieven om te sluiten.
Bericht van Guy Boscart:
Meedoen met onze signalen?
Probeer Guy Systeem Trading nu voor slechts €25 tot 1 december 2026
Alle posities ontvang je direct via mail en SMS
Schrijf je meteen in via onze Tradershop
Marcel Bronner schrijft als zelfstandig technisch analist columns voor US Markets.
Hij benadert de markt op basis van technische analyse. Zijn analyses zijn geen beleggingsadvies noch een advies om te kopen of verkopen. U kunt de analyses gebruiken als één van de vele componenten om uw beslissing op te baseren.
Schrijft hij over een aandeel dat hij in portefeuille heeft, dan meldt hij dat in die column.
