Beursdagboek Trader Guy 3 juni 2025, 08:45

...

Wall Street draait gedurende de sessie en sluit positief

3 juni 2025, 08:45 | Trader Guy | leestijd: 6 minuten | moeilijkheid: 6 / 12 | (0)

De sessie van maandag was opnieuw behoor­lijk volatiel, we merken dat ook aan het ver­loop van Wall Street waar de indices duidelijk naar de vol­gende richt­ing aan het zoeken zijn. Deze keer was er een slechte start met een ral­ly richt­ing het slot zodat alle indices posi­tief sluiten op Wall Street. In Europa was er wel nog ver­lies omdat Wall Street pas lat­er op de avond begon op te lopen. Toch vreemd nu dat er weer haperin­gen komen tussen de VS en Chi­na, en vorige week was dat ook al zo tussen de VS en Chi­na. Na dat het hoger gerecht­shof aan­gaf dat Trump zijn tarieven wel mag bli­jven innen kwam hij meteen weer met dreigin­gen en ver­hogin­gen over de brug. Op zich ook vreemd dat de mark­ten posi­tief wis­ten te sluiten nu een en ander weer op lossen schroeven staat.

Aan­bied­ing sig­naal­dien­sten:
We werken totaal anders sinds vorige maand, voor­beurs kan men lim­i­eten invo­eren om posi­ties op te nemen of om die te sluiten. Dat werkt voor de leden veel makke­lijk­er en iedereen kan op dezelfde koers de posi­ties opne­men. De posi­ties die we opne­men kunt u vol­gen door lid te wor­den via de nieuwe aan­bied­ing, nu een­ma­lig voor 35 tot 1 AUGUS­TUS 2025, dan ont­vangt u onze exclusieve ser­vice voor de leden.

Schri­jf u in via de link https://​www​.usmar​kets​.nl/​t​r​a​d​e​rshop



Dins­dag 3 juni 2025:
Europa kan van­daag een iets hogere open­ing tege­moet zien, dat zou dan komen door het hogere slot op Wall Street van maandag. Beleg­gers gooien de hernieuwde han­delss­pan­nin­gen van zich af want vooral de retail beleg­gers denken nu alleen nog maar aan een TACO markt (Trump Always Chick­ens Out).

Een acroniem voor Trump Always Chick­ens Out” gebruikt men omdat de groeiende over­tuig­ing vooral onder de retail beleg­gers weergeeft dat als de pres­i­dent eerst harde taal spreekt over tarieven, maar deze zelden uitvo­ert of zich snel weer terugtrekt daarna.

Verder valt het op dat er bij de Fed­er­al Reserve wat verdeeld­heid aan het ontstaan is over de vraag of de rente nog een tijd­je ongewi­jzigd moet bli­jven of dat er lat­er dit jaar ver­lagin­gen moeten komen. Dat komt vooral door dat meerdere func­tionaris­sen proberen in te schat­ten of de inflatie die voortkomt uit de tarieven van pres­i­dent Trump van bli­jvende aard zullen zijn.

Som­mige belei­ds­mak­ers pleit­en ervoor om de impact van de heffin­gen als tijdelijk te beschouwen, een stand­punt dat de deur open zou lat­en voor ver­lagin­gen. Anderen bin­nen de Fed zijn echter van mening dat er een risi­co bestaat dat de inflatie door de tarieven aan­houdend zal worden.

Chi­na reageerde maandag meteen op de bew­er­ing van pres­i­dent Trump dat het akko­ord van Genève al werd geschon­den door Chi­na en gaf de VS de schuld van het niet nakomen van de afsprak­en. De wed­erz­i­jdse ver­wi­jten duwt de hoop op een hero­plev­ing van de han­dels­be­sprekin­gen tussen de twee groot­ste economieën de kop in waar­door er aan­houdende onzek­er­heid bli­jft bestaan over de uitein­delijke uitkomst. Aan de andere kant kon­den we dat ook wel verwacht­en, wel staan de beurzen na enkele hoopvolle bericht­en nog zo’n 5% hoger dan ervoor.

Het valt ook op dat de Amerikaanse dol­lar weer daalde door­dat mark­ten de risi­co’s van een han­del­soor­log weer hoger inschat­ten. Dat wakkert meteen ook een sti­j­gende inflatie aan en het zal de economis­che groei weer onder druk zetten. Onder­tussen sti­jgt ook het goud door de vraag naar veilige alternatieven.

Cijfers deze week:
Het banen­rap­port van mei zal de eerste week van juni cen­traal staan. Nieuwe inzicht­en over vaca­tures en loon­ci­jfers, eve­nals de activiteit in de indus­trie en de dien­sten­sec­tor, zullen ook de aan­dacht trekken van beleggers.

Op het gebied van bedri­jf­s­re­sul­tat­en kri­j­gen we deze week nog de kwartaal­re­sul­tat­en van Crowd­Strike, Broad­com, DocuSign en Lululemon.

Mark­toverzicht:
Een verdeelde sessie maandag, Wall Street sluit na een slo­tral­ly de sessie posi­tief af ter­wi­jl Europa met wat ver­lies sluit.

Toch zien we maandag de nodi­ge volatiliteit op Wall Street want ook nu merken we een groot ver­schil tussen de hoog­ste en laag­ste stand van de sessie.

De indi­catie van de markt voorbeurs:

  • Europa zal ver­moedelijk lager van start gaan
  • De futures op Wall Street noteren lager
  • De beurzen in Azië sluiten positief
  • De Hang Seng staat rond de 1,1% hoger
  • Chi­na ger­aakt zo’n 0,3% hoger
  • De Nikkei index staat vlak tot 0,1% in de plus
  • De VIX-index staat van­mor­gen rond de 20
  • De euro/​dollar komt uit rond de 1,141 dollar
  • De 10 jaar rente in de VS komt uit rond de 4,43%
  • De goud­pri­js komt van­mor­gen uit rond de 3.385 dollar
  • Voor een vat Brent olie betaalt men nu 64,8 dollar
  • Bit­coin komt uit op 105.300 dollar

Nas­daq 100 analyse:

De Nas­daq 100 bli­jft volatiel, dat hebben we maandag opnieuw gemerkt. Uitein­delijk won de index deze keer 150 pun­ten, tussen hoog en laag zien we opnieuw zo’n 300 pun­ten zodat de volatiliteit bli­jft opvallen.

Ste­un wordt nu eerst de 21.300 en 21.250 pun­ten, lat­er ste­un rond de 21.000 en de bodem van afgelopen vri­jdag rond de 20.750 punten.

Weer­stand kun­nen we nu verwacht­en rond de 21.500, 21.600 en 21.750 pun­ten, lat­er weer­stand rond de 22.000 en rond de top die we in de buurt van de 22.250 pun­ten zien uitkomen.

Dow Jones analyse:

De Dow bli­jft wat gevan­gen tussen de 41.750 en 42.400 pun­ten waar we ook het 200-daags gemid­delde zien uitkomen. Rond de 42.500 pun­ten zien we de lijn over de top­pen als weer­stand. De Dow Jones kan snel bei­de kan­ten op zodra er een grotere beweg­ing op gang komt. We merken wel dat de volatiliteit ook bij deze index behoor­lijk blijft.

Weer­stand nu eerst die 42.500 pun­ten, lat­er de 42.750 en 43.000 pun­ten als weer­stand. Boven die 43.000 pun­ten komt er een uitbraak.

Ste­un nu rond de 41.750 pun­ten, lat­er rond de 41.500 en 41.250 pun­ten ste­un. Het 50-daags gemid­delde zien we rond de 41.100 pun­ten uitkomen als steun.

Aan­bied­ing sig­naal­dien­sten:
We werken totaal anders sinds vorige maand, voor­beurs kan men lim­i­eten invo­eren om posi­ties op te nemen of om die te sluiten. Dat werkt voor de leden veel makke­lijk­er en iedereen kan op dezelfde koers de posi­ties opne­men. De posi­ties die we opne­men kunt u vol­gen door lid te wor­den via de nieuwe aan­bied­ing, nu een­ma­lig voor 35 tot 1 AUGUS­TUS 2025, dan ont­vangt u onze exclusieve ser­vice voor de leden.

Schri­jf u in via de link https://​www​.usmar​kets​.nl/​t​r​a​d​e​rshop

Met vrien­delijke groet,
Guy Boscart


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.