Verdeelde sessie met de Tech sector die sterk blijven liggen
Verdeelde sessie met de Tech sector die sterk blijven liggen
Goedemorgen,
Een verdeelde sessie als we naar alle indices kijken want zowel in Europa als op Wall Street zien we dat de ene index hoger sluit terwijl de andere met wat verlies sluit. Op Wall Street verlies bij de Dow Jones en de S&P 500, er was winst voor de Nasdaq, de Nasdaq 100 en de SOX index. In Europa zien we 3 punten verlies bij de AEX maar daartegenover zien we winst bij de DAX en de CAC 40. Opvallend was de daling van de olieprijs, een vat Brent olie viel terug tot rond de 93,3 dollar, vanmorgen staat de Brent rond de 94-95 dollar. Duidelijk onder de 100 dollar en dan op slotbasis, wel mogelijk een bodem rond deze prijs. De 10-jaars rente in de VS zien we vanmorgen rond de 2,7% uitkomen. Vanmiddag rond 14:30 komen de cijfers over de werkgelegenheid en dat kan de rente weer in beweging brengen.
Meedoen met onze signalen die we versturen kan door lid te worden via de Tradershop ... Let op, er loopt nu een aanbieding tot 1 OKTOBER voor €35 ...
Update vrijdag 5 augustus:
Wall Street sluit verdeeld de sessie af met verlies bij de Dow Jones en de S&P 500. maar de Nasdaq, de Nasdaq 100, de Dow Transport en de SOX sluiten opnieuw hoger. De Dow Jones sluit 86 punten lager (-0,25%) terwijl we bij de S&P 500 een verlies van 0,,1% zien. De Dow Jones sluit op 32.727 punten terwijl de S&P 500 op 4152 punten sluit. De Nasdaq won 52 punten met een slot op 12.720 punten terwijl de Nasdaq 100 index 58 punten winst boekt om op 13.311 punten te sluiten. De Dow Transport index won 0,35% terwijl de SOX index 0,9% hoger sluit.
In Europa sluit de AEX 3 punten lager (0,4%) met een slot op 731,6 punten terwijl de DAX een winst liet zien van 75 punten (0,55%) met nu een slot op 13.662 punten. De Franse CAC 40 sluit 0,65% hoger terwijl de BEL 20 met 0,3% verlies sluit.
Gisteren nieuws via de centrale bank van Engeland die de rente met 0,5% optrok naar 1,75%, de hoogste verhoging in meer dan 25 jaar. Bij de toelichting werd de nadruk gelegd op de aanzienlijke toename van de inflatie hetgeen ervoor kan zorgen dat het inkomen van de consument steeds meer onder druk staat, ofwel men kan per maand veel minder uitgeven dan voordien. Er werd vermeld dat dit de komende tijd nog niet zal veranderen. De consumentenprijzen zijn in juni in het Verenigd Koninkrijk op jaarbasis met 9,4% gestegen, tegen 9,1% een maand eerder.
De centrale bank van Engeland verwacht dat de inflatie verder zal oplopen en in het 4e kwartaal van 2022 en zelfs boven de 13% kan uitkomen. Ook gedurende een groot deel van 2023 zal de inflatie op een hoog niveau blijven uitkomen alvorens te dalen tot de doelstelling van 2%. De BoE gaf ook toe dat de Britse economische groei zal vertragen, men gaat uit van een recessie vanaf het 4e kwartaal.
Opvallend is ook de daling van de olieprijs, de Brent viel even terug tot rond de 93 dollar per vat, een week geleden (vrijdag) koste een vat Brent olie nog ruim 110 dollar. Ik verwacht wel een bodem rondom deze prijs (90-95 dollar) waarna de olie weer omhoog kan richting de 105 dollar.
We blijven hoe dan ook rustig, de afgelopen dagen werden we opnieuw verrast door de stijging maar door dat ik bij mijn standpunt blijf neem ik mijn tijd. We hebben echter te maken met een stevige positieve beweging en die moeten we even uitzitten, dat kan even wat pijn doen maar als de daling terugkomt zitten we wel goed met de posities. Wie nog mee wil met de posities kan lid worden via de Tradershop op de site ...
De signaaldiensten:
We hebben nog wat posities lopen op dit moment maar we deze week hebben moeten doorrollen, dat komt omdat ik de stoploss ruimer wil hebben om zo gerust in de markt te zitten. Om mee te doen met de posities die we uitkiezen kunt u lid worden en inloggen op de website bij de Tradershop waar u dan alle details kunt zien. Wat betreft de maand juli werd er voor de 7e maand op rij winst behaald, op naar augustus voor een nieuwe uitdaging en die is er nu wel. Zelf heb ik er alle vertrouwen in dat het goed zal komen.
Meedoen met onze signalen kan nu via de nieuwe aanbieding die loopt tot 1 OKTOBER 2022. Schrijf u nu snel in tot 1 OKTOBER voor €35 via de Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Marktoverzicht:
Wall Street sluit de sessie verdeeld af donderdag met verlies bij de Dow Jones en de S&P 500 maar dan beperkt, de Nasdaq en de SOX index winnen wat. We zien de Dow Jones 0,25% lager terwijl de S&P 500 amper lager sluit met 0,08% verlies. De Nasdaq won 52 punten ofwel 0,4% terwijl de SOX index 0,9% hoger sluit. Technisch blijft het een moeilijk verhaal ook al lijkt het zo makkelijk, de markten nemen momenteel veel risico door zo ver door te stijgen. De kans dat we nog met een "Bear Markt Rally" te maken hebben blijft groot.
In Europa was er verlies voor de AEX, de index sluit 3 punten lager ofwel 0,4%, de DAX zien we wel wat hoger met 75 punten (0,55%) wint. De DAX lijkt nu toch een inhaalbeweging te maken na een langere tijd achter te zijn gebleven.

Dow Jones:
De Dow Jones sluit 85 punten lager en blijft zo tussen de 32.500-33.000 punten hangen momenteel. Het slot kwam donderdag uit op 32.727 punten, de index bleef naar wat we gewend zijn geraakt vrij rustig deze sessie want tussen hoog en laag lag er amper 180 punten. Wel bereikte de Dow Jones niet de hoogste stand van de dag ervoor die op 32.912 punten uitkwam. Bij de Dow Jones ziet het er allemaal wat moeilijker uit dan bij de tech indices die wel verder doorstomen naar nieuwe toppen.
Steun nu eerst rond de 32.500 en later rond de 32.200 punten, verder zien we rond de 32.000 en de de 31.675-31.700 punten steun waar ook het 50-daags gemiddelde (31.700) uitkomt. Weerstand nu rond de 32.900-33.000 punten, later de 33.300 en de 33.980 punten waar het 200-MA uitkomt als weerstand.

AEX index:
De AEX sluit 3 punten lager met een slot op 731,6 punten, de index geraakt zo toch vrij makkelijk boven de 730 punten en sluit nu de sessie af rond het 200-daags gemiddelde dat op 733 punten wacht. Er kan rondom deze stand wel de nodige weerstand ontstaan maar in deze markt blijft natuurlijk van alles mogelijk. Hou ook rekening met een forse terugval na de enorm sterke stijging van de afgelopen weken.
Steun nu eerst rond de 728 punten met daaronder de 722-723 punten en wat later de 718-720 punten. Verder zien we steun rond de 712 en de 708-710 punten zone. Weerstand rond de 735 punten, later de 742 en de 755 punten.

DAX index:
De DAX sluit 75 punten hoger, de index blijft met het slot op 13.662 punten ruim boven de 13.400 punten uitkomen waar we nu de belangrijke steun zien uitkomen. Weerstand nu eerst de 13.750 punten met later de 13.900-14.000 punten als mogelijk doel mocht de vaart erin blijven.
Steun blijft nu de 13.400 punten met later de belangrijke zone 13.000-13.050 punten als steun. Verder zien we rond de 12.750 punten de volgende steun voor de DAX.

Nasdaq Composite:
De Nasdaq breekt uit door de weerstand van eind februari begin maart en dat is nogal vreemd, zonder enige twijfel zelfs zien we op de chart hieronder. Wat hoger rondom de 13.000 punten zien we de volgende zware hindernis wachten, ik ben benieuwd of dat ook nog haalbaar wordt tijdens deze rally?
Steun nu eerst rond de 12.500-12.550 punten, later weer de 12.300 en de 12.100 punten als steun. Verder zien we steun rond de 11.750 en het 50-daags gemiddelde dat rond de 11.620 punten wacht.

Overzicht resultaat dit jaar (2022):
Alle signaaldiensten sluiten dit jaar al voor de 7e maand op rij met winst want de maand juli sluiten we positief af. Deze maand zullen we zien hoe alles zal verlopen, er lopen wat posities nu waar we nog de tijd voor nemen. Er komen zeker nog genoeg kansen om wat te doen in deze markt. Na het door rollen van enkele posities staat er nu een verlies maar de posities lopen nog altijd mee en tellen voor de maand augustus.
Meedoen met onze signalen kan nu via de nieuwe aanbieding die loopt tot 1 OKTOBER 2022 voor €35. Ga naar onze Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop en kies een abonnement.
Overzicht resultaten deze maand maart en dit jaar (2022):


Met vriendelijke groet,
Guy Boscart
Liveblog feed
De grootste vijand bij trading-beurshandel? Jijzelf.
De grootste vijand bij trading-beurshandel? Jijzelf.
Na 28+ jaar trading heb ik één ding geleerd: Technische Analyse is makkelijk. Psychologie is moeilijk.
Hier zijn de 5 mentale valkuilen die zelfs ervaren traders vaak blijven maken:
1️⃣ REVENGE TRADING 🎯
→ Je neemt geen verlies
→ Je wil het terugpakken van de markt
→ Je vergroot je positie zonder plan
→ Resultaat: nóg grotere verliezen
Oplossing: Stop na 2 verliesgevende trades. Loop een rondje. De markt is er morgen ook nog.
2️⃣ FEAR OF MISSING OUT (FOMO) 🚀
→ Bitcoin stijgt 10% in een dag
→ Iedereen op 'Social Media' jubelt
→ Je springt erin op de top
→ Resultaat: kopen high, verkopen low
Oplossing: Als je FOMO voelt, wacht een 1 uur, een dag. De echte kansen komen wel weer terug.
3️⃣ OVERTRADING 📊
→ 15 trades per week
→ Je voelt elke beweging
→ Je wilt alles meepakken wat je ziet
→ Resultaat: uitputting en rode cijfers aan het einde van de rit
Oplossing: Kwaliteit > kwantiteit. Mijn beste maanden zijn die met de minste trades.
4️⃣ CONFIRMATION BIAS 👀
→ Je bent bullish op Nvidia of Tesla
→ Je zoekt alleen naar bullish nieuws, goed nieuws
→ Je negeert de ook aanwezige waarschuwingssignalen
→ Resultaat: Je zoekt wat je wilt zien, je negeert wat je niet wilt zien
Oplossing: Speel de devil's advocate. Zoek niet actief naar contra-argumenten.
5️⃣ ANCHORING 📌
→ Ik kocht op €100, ik verkoop pas op €115
→ De markt interesseert zich helemaal niet in jouw inkoopprijs
→ Je houdt verliezers vast door jou eigen ego
→ Resultaat: opportunity cost + vooral emotionele schade
→ Zo kom je in een tunnelvisie terecht, met oogkleppen
Oplossing: Elke dag is een nieuwe dag. Zou je vandaag instappen tegen deze prijs? Nee? Verkoop dan.
💡 TRADING PSYCHOLOGIE ROUTINE:
• Journaal bijhouden
• Max 3 trades per dag
• 2% risico limiet per trade
• Weekend review van emoties
• 10 min meditatie voor markt opent
🎯 GOUDEN REGEL:
Als je emotioneel bent, trade je niet. Als je moe bent, trade je niet. Als je jezelf wilt bewijzen, dan handel je niet.
De beste traders zijn eigenlijk best saai. Ze volgen hun plan. Ze accepteren verliezen. Ze nemen winst zonder FOMO op meer. Ze blijven NEUTRAAL!
❓ Welke mentale valkuil herken jij bij jezelf het meest? Geef het even aan ...
A) Revenge trading
B) FOMO
C) Overtrading
D) Confirmation bias
Poll
Welke mentale valkuil herken jij bij jezelf het meest? Geef het even aan
Goud straalt, crypto wankelt: zo gaan de markten kerstavond in
De markten gaan op deze kerstavond de dag in met een rustige, licht verdeelde stemming. De futures op Wall Street laten kleine minnetjes zien terwijl Europa wat hoger op zal starten vandaag. De markt voelt zich nog steeds gesteund door de hoop op renteverlagingen in 2026 en de robuuste macrocijfers…
Lees verder »Prettige Kerst iedereen! en geniet er van. Nu nog een Kerst update
Goedemiddag!Europa is al dicht vanaf 12:00, Wall Street kent ook een halve sessie tot 19:00 vanavond waarna we het Kerstweekend ingaan. Het jaar is bijna voorbij, volgende week nog een paar dagen en daarna richten we ons al op 2026. We gaan er een zo goed mogelijk jaar van maken … Geniet nu…
Lees verder »Goud straalt, crypto wankelt: zo gaan de markten kerstavond in
Beste beleggers,
De markten gaan op deze kerstavond de dag in met een rustige, licht verdeelde stemming. De futures op Wall Street laten kleine minnetjes zien terwijl Europa wat hoger op zal starten vandaag. De markt voelt zich nog steeds gesteund door de hoop op renteverlagingen in 2026 en de robuuste macrocijfers uit de VS. Opvallend is dat goud en zilver er richting het jaareinde nog altijd sterk bijliggen, terwijl de cryptomarkt juist een stap terug doet na een sterke opmars eerder dit jaar. Voor beleggers in Nederland en België blijft deze periode vooral een fase van posities managen in een dunne markt met lage volumes.
Start 2026 goed op met een totaal nieuwe aanpak:
Nu kunt je tot 1 maart 2026 lid worden voor slechts € 29 en daarmee een tijdje volop meekijken met onze aanpak. Dat zijn zowel de korte termijn kansen, de meer dynamische middellange‑termijn portefeuille en het rustige ETF-plan voor een leuke opbouw op de langere termijn.
Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Ochtendupdate woensdag 24 december:
Goedemorgen!
In Europa lieten de AEX, DAX en CAC 40 een gemengd beeld zien, met kleine bewegingen in een kalme aanloop naar de feestdagen. Defensieve sectoren zoals gezondheidszorg en nutsbedrijven deden het relatief goed, terwijl cyclische waarden en consument gerelateerde aandelen wat terrein prijs gaven. De handelsomzetten lagen duidelijk onder het jaargemiddelde, wat de impact van nieuws en orderflow extra kon uitvergroten.
In de VS bleven de S&P 500, Dow Jones en Nasdaq dicht bij hun recente hoogtepunten, maar onder de oppervlakte was sprake van rotatie. Grote technologie‑ en AI‑namen laten opnieuw een sterke sessie na, terwijl de meer industriële waarden en retail bedrijven de Dow wat tegenhielden. Technisch bekeken blijven de grote indices in een stijgende trend, al wijzen momentum indicatoren erop dat een kortdurende consolidatie of milde correctie waarschijnlijk is.

Vanochtend
In Azië handelen de markten vanochtend overwegend hoger. De Nikkei 225 noteert rond de 50.350, een kleine min. De Hang Seng beweegt rond de 25.800 punten wat licht hoger is met een reeks van positieve sessies die vooral door technologie werden gedragen.
De Amerikaanse futures laten een licht lager beeld zien. Dow Jones futures noteren circa 0,1% in de min, S&P 500 futures bewegen rond 0,15% lager en Nasdaq 100 futures schommelen wat net onder de nullijn met een daling van ongeveer 0,1%. Dat wijst op een kalme opening op Wall Street later vandaag, passend bij de lage liquiditeit en het beperkte nieuwsaanbod op kerstavond. We krijgen ook maar een halve sessie vandaag door Kerstavond, Wall Street sluit om 19:00 vanavond.
Aandachtspunten vandaag
- De macro‑agenda op de economische kalender is dun, we krijgen vandaag de cijfers over de wekelijkse uitkeringen nog samen met de olievoorraden.
- In Europa blijven we inflatie‑ en vertrouwensindicatoren in de gaten houden, omdat deze bepalend zijn voor de ruimte die de ECB heeft om volgend jaar te verruimen.
- Het meeste bedrijfsnieuws draait momenteel vooral om AI‑investeringen en capex‑plannen van grote Amerikaanse techbedrijven, wat direct impact heeft op halfgeleider‑ en cloudsectoren.
- De cryptomarkt stabiliseert zich nu wat, met recent een lagere totale marktkapitalisatie en dalende koersen van de grootste munten na de sterke rit eerder dit jaar.
Goud, zilver en Brent
Goud blijft een van de grote winnaars van 2025. Strategen wijzen op een goudprijs die richting $4.500 à $4.750 per ounce kan gaan begin 2026, geholpen door de geopolitieke spanningen, beleidsonzekerheid en structurele dollarzwakte. Zilver heeft zelfs meer dan 100% winst laten zien dit jaar, mede door vraag vanuit de energietransitie en het bevoorraden door Amerikaanse kopers, al noemen analisten de markt nu toch overbought.
Brent‑olie noteert rond $62,5 per vat, een lichte stijging van 0,3% op dagbasis, maar nog ruim 15% lager dan een jaar geleden. De markt prijst zwakkere vraag en hoger aanbod in, terwijl geopolitieke risico’s een bodem onder de prijs leggen. Voor energieaandelen betekent dit dat stock picking belangrijk blijft, met een voorkeur voor bedrijven met sterke kasstromen en een gedisciplineerde kapitaalteruggaaf.
Cryptomarkt
De cryptomarkt toont nog altijd tekenen van vermoeidheid na de forse stijgingen eerder dit jaar. Volgens recente marktupdates is de totale marktkapitalisatie in de afgelopen 24 uur met circa 1% gedaald. Bitcoin beweegt in een brede band rond de $85.000-$90.000 en leverde opnieuw wat in, terwijl Ethereum eveneens terugvalt en het nu wat minder goed doet na eerdere ETF‑gerelateerde euforie.
Hoewel de langetermijntrend voor Bitcoin en grote altcoins nog steeds opwaarts is, nemen kortetermijnhandelaars winst en wijzen sentiment indicatoren op een fase van “extreme fear” na de recente terugval. Voor particuliere beleggers onderstreept dit het belang van een duidelijke strategie, spreiding buiten de crypto en het vermijden van te grote posities in een volatiele markt.
The magnificent seven
Nvidia en Alphabet behoren dit jaar opnieuw tot de uitblinkers, met stevige plussen dankzij de sterke AI‑gerelateerde omzetgroei en winstverwachtingen. Apple en Meta bewegen wat meer zijwaarts, mede door regulatoire druk en normaliserende groei, Tesla blijft enorm volatiel door de zorgen over marges en concurrentie. Steeds meer beleggers kiezen voor een selectievere benadering binnen deze groep, waarbij winstgroei, kasstromen en waardering zwaarder wegen dan het simpele label “big tech”.
Technische blik op de markt
Technisch gezien bevinden de grote indices in Europa en de VS zich nu nog altijd in een gezonde bullmarkt, met een stijgende 50‑ en 200‑daagse gemiddelde op Wall Street en een vlak 50-MA in Europa. Op Wall Street zien we de 3 grote indices rond hun hoogste standen ooit. Voor de AEX, DAX en CAC 40 fungeren de recente toppen als eerste weerstand, terwijl hun 50‑daags gemiddelde een belangrijke steunzone vormen.
Slot
Voor particuliere beleggers in Nederland en België is het nu meer een moment om het jaar af te ronden met focus op risicobeheer in plaats van nieuwe grote bets. De combinatie van hoge koersen, lage volatiliteit, een afkoelende cryptomarkt en sterke trends in AI en goud vraagt om discipline, spreiding en een helder plan voor 2026. Wie nu rustig blijft, de portefeuille evalueert en stap voor stap blijft beleggen, staat beter gepositioneerd voor kansen in het nieuwe jaar.
Start 2026 goed op met een totaal nieuwe aanpak:
Nu kunt je tot 1 maart 2026 lid worden voor slechts € 29 en daarmee een tijdje volop meekijken met onze aanpak. Dat zijn zowel de korte termijn kansen, de meer dynamische middellange‑termijn portefeuille en het rustige ETF-plan voor een leuke opbouw op de langere termijn.
Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Quote van de dag
Een passende regel uit de Stock Trader’s Almanac: “Year-end markets reward those who plan ahead, not those who chase the last rally of December.”
Met vriendelijke groet,
Guy Boscart
Beleggen op de beurs brengt risico’s met zich mee. resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. de informatie in dit artikel is niet bedoeld als individueel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde transacties. neem bij twijfel altijd contact op met een professionele adviseur en beleg alleen met geld dat u kunt missen.
