TA Tesla, AEX, Nasdaq, Alfen, S&P 500 en ASML
TA Tesla, AEX, Nasdaq, Alfen, S&P 500 en ASML
Drie indices en drie aandelen vandaag. Amerika en Nederland. Daar komen de grafieken vandaan. Ik ga beginnen. S&P 500: Op dit gedeelte van de daggrafiek ziet u dat de S&P 500 er technisch prima bijligt. De koers beweegt boven de stijgende trendlijn, zet hogere bodems en hogere toppen neer en...
Lees verder »Liveblog feed
Wat na de 50K en record? Markt blijft ook dit jaar extreem volatiel
Goedemorgen!
De markt veerde vrijdag krachtig op na drie zwakke sessies. Op Wall Street zette de Dow Jones zelfs een nieuw record neer boven de 50.000 punten, Europa kon in het kielzog zichtbaar meebewegen. Het herstel voelde wel sterk aan, maar zo een beweging roept direct weer de nodige vragen op. Is dit het begin van een nieuwe aanval op de topzone, of slechts een technisch herstel binnen een zeer onrustige markt? Vanaf vandaag kijk ik in ieder geval naar wat deze beweging voor het handelen kan betekenen, welke signalen ik serieus neem en waarom juist nu discipline belangrijker is dan enthousiasme. De leden krijgen daar informatie over via de update of via een alert gedurende de sessie.
Guy Systeem Trading: Kansen in Volatiele Tijden
In deze turbulente markt liggen er altijd interessante mogelijkheden voor wie geduldig blijft en op het juiste moment weet toe te slaan. Voor Guy Systeem Trading houd ik een aantal concrete strategieën in de gaten.
De afgelopen week hebben we bewust aan de zijlijn gestaan. Geen onnodige risico's genomen, geen posities geforceerd. Maar nu de markt opnieuw aan het overdrijven is en duidelijkere technische zones bereikt, komen er zeker weer mogelijkheden in beeld.
Voor leden van Guy Systeem Trading deel ik:
- Concrete entry- en exit-niveaus voor index-strategieën
- Real-time updates wanneer kansen zich voordoen
- Risicomanagement per positie
De afgelopen periode hebben we in deze moeilijke markt laten zien dat discipline loont. Niet meegaan in euforie, niet meegaan in paniek. Gewoon wachten tot de setup klopt.
Wil je meedenken en meekijken?
Schrijf je dan in bij Guy Systeem Trading want tot 1 april geldt een introductieaanbieding van €29.
Ga naar https://www.usmarkets.nl/tradershop
Dow Jones record boven de 50.000 in een markt vol met tegenstrijdigheden
De Dow Jones brak vrijdag door de magische grens van 50.000 punten, terwijl bitcoin de dag ervoor meer dan 50% onder zijn top van oktober stond. Het zijn 'Twee Werelden' in 'één markt'. De tegenstrijdigheid die we afgelopen week zagen is misschien wel het beste bewijs dat de financiële markten in een fase zitten waar je als trader de ogen moet open houden. Want achter die 'knappe nieuwskoppen' schuilt natuurlijk een verhaal dat aanzienlijk genuanceerder is dan het op het eerste gezicht lijkt.
Chart Dow Jones:

Drie dagen zwaar weer, één dag euforie
Laten we even terugspoelen, de drie sessies vóór vrijdag waren ronduit pijnlijk en het zag er nogal gevaarlijk uit. De Nasdaq 100 verloor in die fase zelfs even meer dan 5%, de S&P 500 zakte onder zijn 20-daags EMA en onder het 50-daags SMA (dat zijn voortschrijdende gemiddelden die de trend over respectievelijk 20 en 50 handelsdagen weergeven, en die vaak als belangrijke steun- en weerstandszones fungeren).
De AEX daalde even mee richting de 985, de DAX zakte terug na enkele weken kracht te hebben getoont, en de CAC 40 kreeg het eveneens lastig, al bleef Parijs relatief overeind dankzij sterke cijfers van onder meer Vinci.
De aanleiding voor de verkoopdruk was een cocktail van factoren. Big Tech rapporteerde kwartaalcijfers die op zich niet slecht waren, maar de markt schrok van de enorme kapitaaluitgaven (CAPEX) die bedrijven als Amazon ($200 miljard voor 2026) en Alphabet ($175 tot $185 miljard) aankondigden voor AI-infrastructuur. De vraag die beleggers stelden was simpel: wanneer gaat dit allemaal daadwerkelijk iets opleveren? Daarnaast kregen vooral ook de softwarebedrijven rake klappen nadat AI-tools werden gelanceerd die traditionele softwarediensten dreigen te kannibaliseren. De iShares Expanded Tech-Software ETF daalde al met maar liefst 24% sinds het begin van het jaar.
En toen kwam de rally van vrijdag met de Dow Jones als motor, de index schoot met meer dan 1.200 punten omhoog (+2,5%) en sloot voor het eerst boven de 50.000 punten (50.115). De S&P 500 steeg 2% naar 6.932, de Nasdaq sprong met 2,2% omhoog. In Europa profiteerden we mee: de AEX won ruim 1% naar 995,3, de DAX steeg 0,9% naar 24.721, en de CAC 40 sloot 0,4% hoger. De breadth, ofwel de breedte van de markt, ofwel hoeveel aandelen er meedoen aan de stijging, was indrukwekkend. De Russell 2000, de index met de kleinere bedrijven, won zelfs 3,6%. Dit was geen alleen op tech- gericht herstel, maar een brede rally.
De chipssector steeg nog het meest met 5,7% winst voor de SOX index. Het waren Nvidia +7,8% en Broadcom +7,1% die als grote winnaars de sessie afsloten. Binnen de Dow Jones won Caterpillar, een klassieke cyclische waarde, ruim 7% en zet een nieuw record neer. Ook de Transport index blong weer uit, de Airlines vlogen er ook doorheen: United Airlines +9,3%, Delta +8%, American Airlines +7,6%. De Dow Transport index won 1,7% vrijdag, op weekbasis won deze index zelfs 8,7%.
Chart SOX index:

De markten vertellen verschillende verhalen
Wat de situatie zo uitzonderlijk maakt, is wat er tegelijkertijd gebeurt buiten de aandelenmarkten. Bitcoin is inmiddels tot meer dan 50% gedaald ten opzichte van de top van $126.000 in oktober. Donderdag zakte de koers zelfs even onder de $61.000 alvorens vrijdag weer op te krabbelen tot boven de $70.000. De hele "digitaal goud"-these blijkt nu in duigen te zijn gevallen. Terwijl echt goud het dit jaar nog goed doet en vanmorgen weer tot boven de $5.000 is gestegen.
Chart Bitcoin:

En dan zilver. Eind januari zagen we een historische crash waarbij zilver op één dag tot 31% daalde, nadat het eerder nog een record op $121 per ounce had aangetikt. Goud verloor op diezelfde dag 11%. De aanleiding was de nominatie van Kevin Warsh als opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve, een relatief hawkish signaal (dat wil zeggen: een voorkeur voor krapper monetair beleid en minder snel renteverlagingen).
Dead cat bounce of echt herstel?
Hier wordt het interessant. Een dead cat bounce (een kortstondig herstel in een dalende trend) is precies waar je op moet letten na eerst die drie stevige verliesdagen. Het sentiment was donderdag op zijn dieptepunt. De VIX, de zogenaamde "angstbarometer" van de markt, schoot omhoog tot boven de 20, het hoogste niveau sinds november. Vrijdag zakte de VIX trouwens weer naar 17,75. Dat is een flinke ontspanning, maar nog niet terug tot rond de meer comfortabele niveaus.
Wat mij vooral opvalt is het verschil in gedrag tussen retail- en institutionele beleggers. Retail beleggers verkochten in paniek hun cryptoposities (meer dan $2,5 miljard aan gedwongen liquidaties in enkele dagen tijd), terwijl de zogenaamde mega-whales (grote institutionele partijen) juist rustig bijkochten. Op de aandelenmarkt zagen we iets vergelijkbaars: de rotatie richting cyclische waarden en small caps suggereert dat institutionele beleggers niet vluchten, maar zich vooral aan het herpositioneren zijn.
De signalen die ik in de gaten houd om te bepalen of dit herstel power vertoont: de S&P 500 moet zich overtuigend boven zijn 20 en 50-daags gemiddelde blijven vestigen, de VIX moet onder de 17 zakken en daar vooral voor een langere tijd zien te blijven, en de markt moet zich in de breedte zien te bewijzen en niet snel weer terugvallen met divergenties. Als alleen de grote technames herstellen terwijl de rest achterblijft, of andersom, dan is dat opnieuw een waarschuwing.
Sectorbeeld: cyclisch leidt, defensief volgt
De sectorrotatie van vrijdag vertelt een duidelijk verhaal. Cyclische sectoren (bedrijven die het goed doen bij economische groei) zoals industriëlen, luchtvaart en halfgeleiders leidden de rally. Caterpillar en Goldman Sachs, de twee zwaarwegende Dow-componenten, stuwden de index tot boven die 50.000 punten. De Energieaandelen profiteerden eveneens van het positieve sentiment, we zien Exxon Mobil op een nieuw 52-weeks hoogtepunt.
De softwaresector herstelde maar bescheiden, met Salesforce 1,2% en Adobe net onder de 1%. De forward koers-winstverhouding (de verwachte prijs ten opzichte van toekomstige winst) van deze sector is in vier maanden tijd met meer dan 10 punten gedaald, de scherpste daling sinds 2002. Dat maakt software op termijn mogelijk weer interessant, maar het is te vroeg om daar nu al vol in te stappen. De auto-industrie bleef achter na de schok bij Stellantis, dat €22 miljard aan herstructureringskosten aankondigde en 25% verloor.
Guy Systeem Trading: Kansen in Volatiele Tijden
In deze turbulente markt liggen er altijd interessante mogelijkheden voor wie geduldig blijft en op het juiste moment weet toe te slaan. Voor Guy Systeem Trading houd ik een aantal concrete strategieën in de gaten.
De afgelopen week hebben we bewust aan de zijlijn gestaan. Geen onnodige risico's genomen, geen posities geforceerd. Maar nu de markt opnieuw aan het overdrijven is en duidelijkere technische zones bereikt, komen er zeker weer mogelijkheden in beeld.
Voor leden van Guy Systeem Trading deel ik:
- Concrete entry- en exit-niveaus voor index-strategieën
- Real-time updates wanneer kansen zich voordoen
- Risicomanagement per positie
Ik verwacht om maximaal vier posities op te nemen deze week via de tradersplannen, die begin van de week verschijnen. De markten bieden kansen op de indices na deze rebound, maar de topzone vraagt om discipline. Niet alles kopen wat beweegt, maar selectief zijn en werken met duidelijke niveaus.
De afgelopen periode hebben we in deze moeilijke markt laten zien dat discipline loont. Niet meegaan in euforie, niet meegaan in paniek. Gewoon wachten tot de setup klopt.
Wil je meedenken en meekijken?
Schrijf je dan in bij Guy Systeem Trading want tot 1 april geldt een introductieaanbieding van €29.
Ga naar https://www.usmarkets.nl/tradershop
Resultaat: Lumentum Holdings (LITE) levert stevig rendement op
Via Guy Systeem Trading pakten we afgelopen week een mooie winst op het aandeel LITE. Aangekocht op 330 en verkocht op de vooraf aangegeven limiet van 550, precies volgens het plan van de Dynamische Aandelen Portefeuille. Dit soort trades illustreert waarom discipline en vooraf bepaalde exit-niveaus essentieel zijn. Je hoeft niet te raden wanneer je eruit moet als je limiet al klaarligt.
De komende week verwacht ik opnieuw kansen in de portefeuille. De marktomstandigheden na de rebound bieden mogelijkheden voor wie bereid is gedisciplineerd te handelen.

Vooruitblik: topzone vraagt om alertheid
We bevinden ons nu hoe dan ook weer in een interessante fase. De indices zijn na de rebound terug in de buurt van weerstanden, en dat vraagt om opletten en anticiperen. Het banenrapport van januari, uitgesteld door de overheidssluiting, komt woensdag. Daarnaast staan de CPI-cijfers (consumentenprijsinflatie) op de agenda en dat is cruciaal voor de renteverwachtingen.
Zoals de Traders Almanac het treffend verwoordt:
"The market does not reward the impulsive, it rewards the prepared."
Guy Boscart
US Markets
Disclaimer: Beleggen brengt risico’s met zich mee. Koersen kunnen stijgen en dalen, resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Deze informatie is algemeen en geen persoonlijk beleggingsadvies. Handel alleen met geld dat u kunt missen.
Strategie klaar om posities op te nemen na Dow 50K record
De Dow Jones sluit voor het eerst ooit boven de 50.000, dan toch nog champagne op de beursvloer in New York, hoedjes met “DOW 50K” erop en breed lachende traders. Het beeld van afgelopen vrijdag stond in schril contrast met de drie sessies ervoor, waar paniek, onzekerheid en keiharde uitverkoop de…
Lees verder »De slimme route naar private tech zoals OpenAI en SpaceX! DEEL 3
Deel 3: De Specialisten (#11 t/m #15): De Sluipmoordenaars van de Status Quo In de vorige delen zagen we de...
Deze inhoud is alleen beschikbaar voor betalende leden.
Nieuwsbrief week 6: Rebound of valstrik? Dow boven 50K met record
De Dow Jones schreef vrijdag geschiedenis door voor het eerst boven de 50.000 punten te sluiten, aangedreven door een spectaculaire rebound in chipmakers en cyclische aandelen. Nvidia sprong 8% omhoog, Caterpillar volgde met 7% en op de vloer van de New York Stock Exchange deelden traders…
Lees verder »