Za 13 jul. 2024, 13:44

Deze maand al winst kunnen nemen, momentum komt er snel aan nu

Beste beleggers,

Deze week met wat posities mee kunnen liften op de daling van de technologie maar we hebben ook wint genomen op tijd.

Er komen opnieuw kansen om te handelen komende week:
Afgelopen vrijdag hebben we winst kunnen nemen op de technologie posities die we hadden opgenomen in het midden van vorige week. Een leuke winst, er kwam een daling op gang en die was best fel, toch heb ik winst genomen omdat de markten met divergenties bewegen. Kortom, het geld ging van de technologie naar de traditionele sectoren hetgeen wil zeggen dat de markt nog niet voldoet aan de eisen voor een forse duurzame daling. In dat geval moet het geld uit de dure aandelen en geparkeerd worden, dan moeten alle indices zonder divergentie omlaag ...

Moeten we nu al bang worden voor een crash?
Aan de ene kant wel, maar aan de andere kant is het heel moeilijk om te geven waar de top nu uit zal komen? Bang moeten we in ieder geval nog niet zijn, ik denk dat iedereen die ook maar een beetje zicht heeft op de markt weet dat de technologie indices (sectoren) klaar staan om een grote correctie door te maken op redelijk korte termijn, mogelijk hebben we de voortekenen daarvoor afgelopen donderdag al gezien. Het zal nu geen 5% meer worden maar eerder 10% tot 15% en wie weet zelfs nog wat meer tot 20% of 25% bij de technologie aandelen (indices). Als het een keer start, en dan over de gehele lijn corrigeert dan kan ik zeggen dat we diep kunnen terugzakken. Maar nogmaals, er is pas sprake van een correctie als alle sectoren samen moeten inleveren, met andere woorden moet er kapitaal uit de markt gehaald worden en geparkeerd worden. We zien dat veel topmanagers van grote bedrijven dat al doen via het verkopen van aandelen. Ook beginnen we berichten te krijgen dat de markt meer dan ooit toe is aan een correctie en dan vooral via de grote technologie bedrijven die drijven op de AI Bubbel ... We kunnen nog genoeg doen met posities zoals ik het in zie, wordt dus lid om niets te missen ...

Niemand is verplicht om mijn verwachtingen te volgen maar aan de andere kant is het wel zo dat ik in 2000, 2008 en in 2020 ook alles ruim van tevoren heb aangegeven, er zullen nog best veel volgers zijn die dat kunnen bevestigen. Helaas heb ik toen niet het maximale eruit kunnen halen door vaak te vroeg en te lang vooraf posities te hebben opgenomen, dat loopt nu veel beter en veiliger. De tijd nemen en de rust bewaren is daarbij zeer belangrijk ... We moeten in deze markt alles beter managen zodat we altijd wel de kans krijgen om de posities zonder veel verlies te sluiten om daarna opnieuw te wachten op een nieuw momentum zoals dat nu het geval is.

Toppen bereikt?
De markt bereikte gedurende de afgelopen week best veel nieuwe records, eerst bij de Nasdaq, de Nasdaq 100 de S&P 500 en de SOX index,, vrijdag bereikte de Dow Jones zelfs een nieuwe top. Verder in Europa was dat ook zo bij de AEX index die nu rond de 945 punten uitkomt en een nieuw record neerzet. We kiezen er dan ook voor om het best mogelijke moment uit te kiezen om in te stappen met short posities, het zal ook belangrijk worden voor welke posities we gaan kiezen wat betreft de indices en zeker ook wat betreft de volatiele aandelen.

Lid worden en onze signalen ontvangen met de belangrijke updates:
Het is nu in ieder geval een mooi moment om lid te worden, we blijven geduldig wachten tot er mogelijk een top staat. Doe nu in ieder geval mee met onze mooie aanbieding, dan kunt u ons een tijdje volgen tot 1 SEPTEMBER 2024 zonder verdere verplichtingen, wat ik verwacht is dat deze maand door de volatiliteit er nog mooie kansen komen om te handelen op de indices en op sommige volatiele aandelen.

Zoals altijd heb ik het volledige vertrouwen in de keuzes die ik maak met betrekking tot het handelen, het momentum om voor short posities te kiezen vanaf deze niveaus is al heel lang niet meer zo duidelijk geweest.

Wordt nu lid vanaf €35 tot 1 SEPTEMBER via onze aanbieding ... Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Speciale aanbieding US Markets Trading per signaaldienst:

Systeem Trading €35 tot 1 SEPTEMBER
Guy Trading €40 tot 1 SEPTEMBER
Polleke Trading €45 tot 1 SEPTEMBER

COMBI Trading €75 tot 1 SEPTEMBER

Hieronder nog een paar opvalt:
Via onderstaande grafiek kunt u zien dat de markt gevaarlijker is vergeleken met de situatie van maart 2000!



Totaaloverzicht resultaat tot 12 juli 2024:

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Vandaag, 15:35

Wall Street herpakt zich wat van de tech sell-off


Marktanalyse vrijdag 6 februari door Trader Guy

De uitverkoop op Wall Street ging donderdag onverminderd door en het was opnieuw de technologiesector die de klappen kreeg. De S&P 500 verloor 1,23% en sloot op 6.798 punten, waarmee de index voor het eerst dit jaar in negatief terrein terechtkwam. De Nasdaq Composite daalde 1,59% naar 22.540,59 en de Dow Jones verloor bijna 593 punten (1,2%) om te sluiten op 48.909. De Russell 2000, de index van kleinere bedrijven, werd het hardst geraakt met een daling van bijna 2%, de slechtste dag in drie maanden. De VIX, de angstbarometer van Wall Street, sprong ruim 16% omhoog naar 21,8 maar zakt wat terug vandaag. Dat is geen paniek, maar het laat wel zien dat de nervositeit flink aan het toegenomen is.

In Europa hield de DAX relatief goed stand gisteren met een beperkt verlies en vandaag zien we een herstel met zo'n 0,65%. Dat is opmerkelijk gezien de chaos aan de andere kant van de oceaan. Toch voelde je ook in Europa de nervositeit wat toenemen, en dat met name bij de technologiewaarden als ASML, Infineon, SAP en Siemens die alle drie door de technologie selloff gedurende enkele dagen ook verloren.

De capex gekte: $650 miljard en er is geen einde in zicht

De grote verhalen van deze week draaien om de waanzinnige investeringsplannen van de Big Tech. Alphabet kondigde woensdag aan dat het in 2026 tussen de $175 en $185 miljard wil investeren, ruim het dubbele van de $91,4 miljard in 2025. Wall Street had zo'n $120 miljard verwacht. Amazon overtrof dat donderdag na beurs met een geplande capex van $200 miljard, verspreid over AI, chips, robotica en satellieten. Meta had eerder al $115 tot $135 miljard aangekondigd.

Alles bij elkaar gaat het om zo'n $650 miljard van deze vier bedrijven samen, een bedrag dat groter is dan de gezamenlijke investeringen van 21 grotere Amerikaanse industriële ondernemingen. De markt reageert op zoiets uiteraard verdeeld. Aan de ene kant groeit cloud met bijna 48% bij Google en heeft Gemini nu zo'n 750 miljoen gebruikers. Aan de andere kant groeit de twijfel of deze astronomische bedragen zich snel genoeg zullen terugverdienen. Het is een race zonder precedent en niemand wil verliezen, maar de rekening wordt steeds hoger.

Mijn gevoel bij deze markt

Ik zal eerlijk zijn: deze markt voelt gevaarlijk. Het is een markt waarin hoop snel kan omslaan in drama, omdat je simpelweg niet weet welke kant het op gaat. We zitten in een soort niemandsland waar de bulls hun wonden likken en de bears nog niet genoeg momentum hebben om de boel echt onderuit te halen. Bij Guy Systeem Trading zijn we bewust voorzichtig gebleven. Helaas hebben we aan het begin van deze week rond de topzone op een fractie na enkele short posities gemist. De limieten die we hadden ingelegd waren net iets te laag, wat achteraf de enige teleurstelling was deze week voor ons als je het zo mag noemen.

Aan de andere kant heb ik bewust niet te vroeg long posities aanbevolen. Dat relatief grote risico ben ik niet aangegaan en daar ben ik achteraf blij mee. Die kans komt er nog wel, even geduld nog. Dit is niet het moment om impulsief te handelen. De markt moet eerst laten zien waar de echte bodem ligt, en dat kan pas als de verkoopdruk is uitgewoed.

Bitcoin: van digital gold naar digital drama

Bitcoin beleefde donderdag een van zijn zwartste dagen in jaren. De cryptomunt zakte op het dieptepunt naar rond de $61.000, een daling van meer dan 10% en zelfs tot 15% in 24 uur. Daarmee stond de Bitcoin even zo'n 50% onder de all time high van oktober 2025 rond de $126.000.

Meer dan $1 miljard aan leveraged posities werd geliquideerd. Het verhaal van "digitaal goud" valt plots volledig uit elkaar: terwijl echt goud ondanks de correctie nog altijd stevig in een bullmarkt zit, crasht de Bitcoin als een high beta speculatief instrument. Institutionele beleggers die vorig jaar nog 46.000 Bitcoin kochten via ETF's, zijn nu plots de nettoverkopers.

De nominatie van Warsh als Fed voorzitter en de verwachting van een krapper monetair beleid maken risico assets extra kwetsbaar. Support zou er nu moeten zijn rond de $58.000 tot $60.000 (het 200 daags gemiddelde).

Hoe benaderen we deze markt?

De huidige omstandigheden vragen om geduld en discipline boven alles. De neiging is groot om op de huidige niveaus long te gaan, "want het is al zoveel gedaald." Maar dat is precies het soort denken dat tot problemen leidt. De markt heeft nog geen duidelijke bodem laten zien. De VIX loopt op maar nog niet extreem, dat betekent dat er nog ruimte is voor meer neerwaartse beweging.

"The stock market is a device for transferring money from the impatient to the patient." — Warren Buffett (Traders Almanac)

Guy Systeem Trading: Kansen in Volatiele Tijden

In deze turbulente markt liggen er interessante mogelijkheden voor wie geduldig blijft en op het juiste moment toeslaat. Voor Guy Systeem Trading houd ik een aantal concrete strategieën in de gaten, vooral gericht op indices die nu technisch interessante niveaus naderen.

Zoals ik hierboven schreef: we hebben afgelopen week bewust aan de zijlijn gestaan met het feit dat we een short instap net hebben gemist. We nemen geen onnodige risico's, we forceren geen posities. Nu de markt wat aan het opruimen is en snel duidelijke technische zones bereikt, komen er mogelijkheden in beeld. Voor leden van Guy Systeem Trading deel ik concrete entry en exit niveaus.

De afgelopen maanden hebben we laten zien dat discipline loont. Niet meegaan in euforie, niet meegaan in paniek. Gewoon wachten tot de setup klopt. Wil je meedenken en meekijken? Schrijf je dan in bij Guy Systeem Trading. Tot 1 april geldt er nu een introductieaanbieding, schrijf je in tot dan voor €29.

👉 Ga naar www.usmarkets.nl/tradershop

Volatiliteit betekent kansen. Maar alleen voor wie een plan heeft.

Guy Boscart
US Markets

Disclaimer: Beleggen brengt risico’s met zich mee. Koersen kunnen stijgen en dalen, resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Deze informatie is algemeen en geen persoonlijk beleggingsadvies. Handel alleen met geld dat u kunt missen.

Vandaag, 08:53

DE BEURZEN ONDER VUUR: TECH CRASHT, ZILVER WANKELT

Goeiemorgen!
Na maanden van euforie rondom AI en edelmetalen presenteert de markt ineens de rekening. Big Tech krijgt zware klappen door exploderende capex plannen, de Nasdaq wankelt op een technisch kantelpunt en goud faalt overtuigend op de grens van de $5.000. Zilver blijft pure chaos na de eerdere waanzin door FOMO gedrag.

Dit is geen gewone dip, maar een fase waarin excessen worden afgerekend en geduld belangrijker is geworden dan bravoure. In deze update lees je wat er echt speelt achter de koersbewegingen, waar de risico’s liggen en waar er straks opnieuw kansen ontstaan. Niet handelen uit FOMO, maar wachten tot de markt is uitgeraasd.

Guy Systeem Trading: Kansen in Volatiele Tijden

In deze turbulente markt liggen er altijd interessante mogelijkheden voor wie geduldig blijft en op het juiste moment toeslaat. Voor Guy Systeem Trading houd ik een aantal concrete strategieën in de gaten,

Wil je meedenken en meekijken?
Schrijf je dan in bij Guy Systeem Trading want tot 1 april geldt een introductieaanbieding van €29.

Ga naar www.usmarkets.nl/tradershop

Donderdag werd was een sessie om snel te vergeten. Of juist niet, het kan ook een les zijn voor iedereen. Wat we gisteren meemaakten, was een markt die uiteindelijk de rekening presenteerde na een periode van maanden met ongeremd optimisme rondom kunstmatige intelligentie (AI) en edelmetalen-euforie.

De Ravage in Cijfers

Wall Street onderging een stevige correctie, meteen de ergste driedaagse neergang sinds de april-chaos rondom de tarieven. De Dow Jones Industrial Average verloor 592 punten (1,2%) en eindigde op 48.908,72.

Wat opvalt: dit was bij de technologie indices de zesde daling in zeven handelssessies sinds het absolute hoogtepunt. De VIX angstindex kroop omhoog naar boven de 20, een teken dat beleggers nerveus worden.

Interessant genoeg liet de Dow Jones Transportation Average een heel ander verhaal zien. Eerder deze week maakte deze index, die wordt gezien als een voorspeller van economische activiteit, nog nieuwe all-time highs met een spectaculaire stijgingen van 2%. United Airlines, Old Dominion en Delta leidden de charge. Dat de transportsector wél sterk is terwijl tech instort, is een klassiek teken van sectordivergentie. De Dow Theory zou zeggen: pas op, als transports en industrials uit de pas lopen, loopt de bull market op dun ijs.

Europa:

In Europa was het beeld wat meer verdeeld. Terwijl de DAX de schade beperkte tot een verlies van 0,46%, gingen de AEX (-2%) en de CAC 40 hard onderuit. Het verschil tussen de tech-zware indices en de meer traditionele graadmeters was pijnlijk zichtbaar.

Kapitaal verdamping meer dan duidelijk:

Het echte bloedbad vond de afgelopen sessies echter plaats op Wall Street. De tijd dat bedrijven moeiteloos boven de grens van $4 biljoen bivakkeerden, lijkt even voorbij. Alleen Apple houdt met een market cap van $4,05 biljoen nog dapper stand aan de top. Ter vergelijking: Nvidia, dat onlangs nog een astronomische $5,2 biljoen aantikte, is inmiddels teruggevallen naar $4,18 biljoen. Een miljardenverdamping die de huidige angst in de markt perfect samenvat.

Big Tech Onder Druk: De Capex Waanzin

De kern van de huidige verkoopgolf? De Big Tech gooit honderden miljarden naar AI-infrastructuur, maar niemand weet wanneer, en vooral of, het ooit terugverdiend wordt.

Alphabet opende de aanval met een capex-guidance van $185 miljard voor 2026. Amazon volgde met $200 miljard, waarna het aandeel na beurs 11% crashte. En Meta? Die kondigde eerder al $115-135 miljard aan, bijna een verdubbeling van de $72 miljard in 2025. Samen verbranden deze drie bedrijven dus zo'n $500 miljard aan datacenters en onder andere Nvidia-chips.

De markt vraagt zich hardop af: waar ofwel wanneer komt de return on invest terug?

Goud: Van $5.000 Afgewezen

En dan het goud. Het gele metaal probeerde deze week opnieuw de symbolische $5.000 per ounce te doorbreken, maar dat werd keihard afgewezen. De koers daalde terug naar $4.850-$4.900, met analisten die waarschuwen voor een mogelijke test van $4.550 of zelfs $4.250.

Het verhaal hier is complex. Goud steeg maandenlang op vrees voor inflatie, geopolitieke spanningen en de nominatie van Kevin Warsh als nieuwe Fed-voorzitter. Maar toen die Warsh-vrees niet tot daadwerkelijk beleidschaos leidde, verdampte een deel van de premie.

Toch blijven veel analisten bullish. Deutsche Bank herhaalde deze week hun target van $6.000 tegen het einde van 2026. WisdomTree ziet $5.020. De structurele drivers, centrale banken die blijven kopen (vooral in opkomende markten), geopolitieke onzekerheid, dollar-zwakte, zijn nog steeds intact.

Zilver in moeilijk vaarwater:

Het zilver is dan weer wat moeilijker, het goud voor de gewone man ofwel de retail belegger wordt nog opgezocht maar krijgt plots minder steun uit de industrie sector na de twijfels rondom de tech investeringen. Het metaal crashte donderdag opnieuw met 14% naar rond de $72-$73 per ounce, na eerder een absurde piek van $121 te hebben bereikt in januari. Op één dag verloor zilver vorige week meer dan 30%, de ergste daling sinds 1980.

Bitcoin CRASH versnelt:

En dan de 'crypto-elephant' in the room. Bitcoin crashte gisteren door de bodem naar $63.000, het laagste niveau sinds oktober 2024. Dat is een absurde val van 50% vanaf de top in oktober, toen de munt nog even op $126.000 stond.

De crypto-markt beweegt mee met de bredere risk-off sentiment. Maar waar aandelen tenminste nog earnings hebben, heeft bitcoin alleen maar narratief. En dat narratief lijkt nu plots weer op luchtfietserij.

Gerelateerde aandelen werden nog verder afgestraft: Strategy (MSTR) verloor opnieuw 17% en staat nu 75% lager dan midden juli vorig jaar. Robinhood daalde 10%, Coinbase 13%, en bitcoin-miner Marathon Digital zakte met 19%. De hele crypto-infrastructuur bloedt mee.

Sommige bearish analisten zien bitcoin zelfs richting $30.000 gaan als de panic selling doorzet. Dat zou betekenen dat de munt 75% van zijn waarde sinds de top kwijtraakt. Voor nu geldt: blijf ver weg van crypto tot er stabilisatie komt.


Technische Blik op de Nasdaq 100

Technisch gezien staat de Nasdaq 100 (NDX) op een kantelpunt. De index sloot op 24.550 punten wat opnieuw een stevige aderlating is, de kritische zone ligt nu rond de 24.000-24.100 punten, later moeten we op het 200-SMA letten en dat komt uit rond de 23.700 punten.

Het worden weer enkele spannende sessies voor wat betreft de tech sector, het gaat snel nu. Let ook op het 10% punt vanaf de top, dat komt uit rond de 23.580 punten.

Het echte probleem blijft natuurlijk dat de Nasdaq 100 wordt gedomineerd door een handjevol megacaps, de TOP-7. Als die wankelen, sleurt dat de gehele index mee omlaag en meteen ook snel.

Weerstand nu rond de 24.800, 25.050 en het 50-SMA rond de 25.450 punten.

Mijn Gevoel: Voorzichtigheid Troef

Voor Guy Systeem Trading is dit een moment van geduld en discipline. Ik moet eerlijk zijn: we zaten afgelopen week rond de topzone en hebben op een fractie na enkele mooie short-posities gemist. De limieten lagen nét iets te laag ingelegd op maandag. Maar dat is het spelletje, beter een kans missen dan te vroeg in de verkeerde richting zitten.

Want dat is nu precies het gevaar. Hoop kan in dit klimaat snel omslaan in drama. Je weet niet welke kant het opgaat. Te vroeg long gaan kan je duur komen te staan, en dat risico wil ik voor mijn volgers van Guy Systeem Trading niet nemen.

Aan de andere kant: ik heb ook geen onnodige risico's genomen door te vroeg long-posities aan te bevelen. Daar ben ik blij om. Die kans komt er nog wel. We hebben geduld nodig. De markt ruimt nu op, en als dat klaar is, liggen er betere instapkansen voor ons.

Tot die tijd? Voorzichtig blijven. Niet impulsief handelen. Nieuwe kansen komen er altijd, maar alleen voor wie niet verblind wordt door FOMO.


Guy Systeem Trading: Kansen in Volatiele Tijden

In deze turbulente markt liggen er altijd interessante mogelijkheden voor wie geduldig blijft en op het juiste moment toeslaat. Voor Guy Systeem Trading houd ik een aantal concrete strategieën in de gaten, vooral gericht op indices die nu technisch interessante niveaus naderen (zie chart Nasdaq 100 in deze update).

Zoals je in deze update leest hebben we de afgelopen week bewust aan de zijlijn gestaan. Geen onnodige risico's genomen, geen posities geforceerd. Maar nu de markt opruimt en duidelijkere technische zones bereikt, komen er mogelijkheden in beeld.

Voor leden van Guy Systeem Trading deel ik:

  • Concrete entry- en exit-niveaus voor index-strategieën
  • Real-time updates wanneer kansen zich voordoen
  • Risicomanagement per positie

De afgelopen periode hebben we in deze moeilijke markt laten zien dat discipline loont. Niet meegaan in euforie, niet meegaan in paniek. Gewoon wachten tot de setup klopt.

Wil je meedenken en meekijken?
Schrijf je dan in bij Guy Systeem Trading want tot 1 april geldt een introductieaanbieding van €29.

👉 Ga naar https://www.usmarkets.nl/tradershop

Volatiliteit betekent kansen. Maar alleen voor wie een plan heeft.

Strategie voor de Komende Periode

Vandaag:

  • Blijf aan de zijlijn. De volatiliteit is te onvoorspelbaar.
  • Let op de reactie op de Amazon's cijfers, dat kan bepalen of tech verder crasht of zich herstelt.
  • Raak zilver voorlopig nog niet aan.

Strategisch: Deze correctie is niet het einde. Dit is de markt die excesssen afstraft, iets wat allang had moeten gebeuren. Over een tijdje praten we over kansen, en niet meer over crashes.

Volatiliteit = kans. Maar alleen voor wie geduld heeft.

Conclusie

Zoals de Traders Almanac het treffend verwoordt:
"The stock market is filled with individuals who know the price of everything, but the value of nothing." En dat is precies wat we nu zien. De markt heeft maandenlang prijzen opgejaagd zonder te vragen naar onderliggende waarde. Nu komt mogelijk de rekening op tafel.

Voor wie gedisciplineerd blijft en niet meegaat in de paniek, komen er kansen. Maar haast is nu je vijand.

Guy Boscart
US Markets

Disclaimer: Beleggen brengt risico’s met zich mee. Koersen kunnen stijgen en dalen, resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Deze informatie is algemeen en geen persoonlijk beleggingsadvies. Handel alleen met geld dat u kunt missen.

Gisteren, 22:53

Wall Street kleurt rood: De AI-rekening wordt gepresenteerd

Het was een vreemde, bijna onwerkelijke sessie vandaag op Wall Street. De euforie van de afgelopen maanden maakte plaats voor...

Deze inhoud is alleen beschikbaar voor betalende leden.

Gisteren, 16:15

Tech onder druk terwijl beleggers risico verder terugschroeven

Sectorrotatie door de overwaardeerde Tech

De technische sector blijft onder druk staan, de rest volgt vandaag ook deels en in mindere mate. De grote namen met AI-verwachtingen die net hun kwartaalcijfers hebben gehad (of gaan krijgen) zetten enorm volatiele bewegingen neer. Sommige megacaps worden afgestraft ondanks sterke fundamentals, puur op sentiment en profit-taking.

Alphabet schrikt beleggers af met AI-uitgaven

Alphabet publiceerde gisteravond sterke cijfers – winst steeg 30% in het vierde kwartaal – maar de aandelenkoers crashte vandaag met ruim 5%. De reden? Het bedrijf kondigde aan tussen de $175 en $185 miljard te gaan investeren in 2026, bijna het dubbele van de $91,4 miljard vorig jaar.

Beleggers waren geschokt. Dat is een gigantische kostenpost zonder garantie dat het extra omzet oplevert. Google Cloud groeide wel naar $17,7 miljard omzet in het vierde kwartaal, maar concurrentie met Microsoft Azure en Amazon AWS blijft moordend.

Het probleem is dat bedrijven blijven pompen met tientallen miljarden in AI zonder dat ze kunnen aantonen dat het winstgevend is. Gemini heeft inmiddels wel de kaap van 750 miljoen gebruikers per maand bereikt, dat is vlak achter ChatGPT met 800 miljoen. Maar dat vertaalt zich (nog) niet in harde inkomsten.

Amazon vanavond in de schijnwerpers

Vanavond na de bel rapporteert Amazon kwartaalcijfers. Analisten verwachten $211,2 miljard omzet (+12,5%) en winst per aandeel van ongeveer $2,63. De focus ligt volledig op Amazon Web Services (AWS), verantwoordelijk voor het grootste deel van de winst.

Als AWS teleurstelt, kan Amazon dezelfde klap krijgen als Alphabet. Maar als AWS sterker groeit dan verwacht, zoals dat in het derde kwartaal was, dan kan het de techsector omhoog trekken.

Verder wordt gekeken naar Amazon's eigen AI-chips, de Trainium 3, die moeten concurreren met Nvidia en Google's TPU's. En natuurlijk ook naar de capex want de vraag is hoeveel Amazon gaat investeren in datacenters?

Arbeidsmarkt vertoont zwakte

De nieuwe werkloosheidsuitkeringen stegen afgelopen week naar 231.000, hoger dan verwacht. Dat komt bovenop het nieuws dat januari 2026 al de slechtste maand was sinds 2009 voor de ontslagaanvragen, met bedrijven die massaal personeel schrappen.

Tegelijk blijkt uit het ADP-rapport van gisteren (woensdag) dat bedrijven in januari minder banen toevoegden dan dat er werd verwacht. Het officiële banenrapport komt pas volgende week woensdag, maar de signalen wijzen op afkoeling.

Tradershop, signalen en tips

Voor vandaag heb ik een leuke strategie in gedachte om bij "Guy Systeem Trading" wat te doen, op korte termijn zie ik mogelijkheden. Denk daarbij aan een strategie bij enkele indices.

Wordt vandaag nog lid, dan kun je gelijk meedoen, maak gebruik van de aanbieding tot 1 APRIL voor € 29. Ga naar https://www.usmarkets.nl/tradershop en schrijf je in.

Guy Boscart
US Markets

Disclaimer: Beleggen brengt risico’s met zich mee. Koersen kunnen stijgen en dalen, resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Deze informatie is algemeen en geen persoonlijk beleggingsadvies. Handel alleen met geld dat u kunt missen.

Loading..
Er is een fout opgetreden
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.