Start nieuwe maand, markten blijven dicht bij de topzone
Start nieuwe maand, markten blijven dicht bij de topzone
Goedemorgen
Vanmorgen bij de start van de nieuwe maand (mei) een hogere opening, de AEX en de DAX ongeveer 0,25% terwijl de futures op Wall Street ook een hogere opening aangeven. Meestal start de maand met een plus maar het is nu de vraag of dat tegen het slot nog zo zal zijn, ik gaf aan een paar keer aan dat de markt het moeilijk heeft om de lange reeks met nagenoeg gelijke toppen te doorbreken.
Verder weten we dat de markten hoog gespannen staan door de waarderingen die er nu staan want de grote vraag is en blijft, zijn we van die slepende pandemie af of niet? Er zijn nogal wat zorgen over de hoge aantallen nieuwe COVID-19 besmettingen in India en Brazilië waar nieuwe varianten het blijkbaar overnemen en nog besmettelijker blijken te zijn. Verder zien we dat sommige landen langer op slot blijven en er nieuwe en soms strengere maatregelen komen zoals in Japan en Turkije. Hieronder een marktoverzicht met de week en maand performance in Europa en op Wall Street ... Verder staan we nu echt klaar om nieuwe posities op te nemen, als de rebound tot rond de toppen of daar ongeveer geraakt zal ik 2 tot 3 posities opnemen. Om mee te doen kunt u via de Tradershop lid worden via de aanbieding ... Doe dat meteen via de link https://www.usmarkets.nl/trade...
Marktoverzicht:
Vrijdag een terugval over de gehele lijn zoals ik via het overzicht kunt zien, de markt probeert het wel om uit te breken en dat zelfs een paar keer vorige week maar het is nu zeer duidelijk dat men boven de zware weerstand die zich al een tijdje aan het vormen is nog niet volop door wil zetten. Gevolg dus een slepende topvorming met de intentie om straks definitief een richting te gaan kiezen. Aangezien de waarderingen zeer hoog liggen maakt dat het extra moeilijk om nieuwe kopers de markt in te lokken hetgeen we dus merken aan de topvorming in de markt.
De kans groeit nu dat de markt een grotere correctie kan inzetten maar we moeten die wel zo goed als mogelijk proberen te timen en dus niet te snel instappen. Het komt wel goed zoals ik het nu bekijk, als we het goeie moment kiezen dan kunnen we wat langer in de posities blijven mocht er een correctie van 2 tot 5% op gang komen. Daarna zien we verder, ik zie nog geen reden om uit te gaan van een crash, die komt er later denk ik wel maar dan in het najaar of zo.
Overzicht op weekbasis:
Op weekbasis wint de S&P 500 slechts 1 punt, de Dow Jones verloor 169 punten terwijl de Nasdaq 55 punten verlies moest toestaan. De Nasdaq 100 verloor 80 punten terwijl de SOX index met 88 punten verlies het weekend in gaat. De index die het wel goed deed is de Dow Transport, deze index won de afgelopen week 214 punten.
Kijken we de afgelopen week naar Europa dan zien we dat de AEX index 8 punten verlies laat zien terwijl de DAX met 143 punten verlies de week afsluit. De Franse CAC 40 deed het met een winst van 11 punten weer beter dan de rest merken we, de CAC staat naar mijn mening wel wat te hoog nu en laat dus een divergentie zien ten opzichte van de AEX en de DAX, een kanshebber om wat mee te doen nu.
Overzicht maand april:
Op maandbasis ofwel de performance over de maand april was ook positief, de AEX won 1,1% terwijl de DAX het bescheiden hield met een plus van 0,2%. De Engelse en Franse indices deden het wel heel goed in april, Londen won 3% terwijl de Franse CAC 40 het ook heel goed deed met een winst van 3,3%
De maand april was goed op Wall Street want de Dow Jones won 2,75% terwijl de S&P 500 zelfs 5,25% winst boekt in april en zo die 4000 punten grens stevig doorbreekt. Kijken we naar de Dow Transport dan zien we ook 5% winst. De Tech indices deden het vooral door de FAANG aandelen zeer goed in april, de Nasdaq won 5,4% terwijl de Nasdaq 100 zelfs 5,9% hoger geraakt. Aan de andere kant van de Tech sector zien we een verlies van 0,5% bij de SOX index, dat is de halfgeleiders index op Wall Street.

Strategie nieuwe posities:
Om posities omhoog op te nemen moet je zoals ik al enkele keren aangaf wel durf tonen maar het is ook niet zo dat die momenteel geen kansen meer bieden. Aan de andere kant lijkt het mij nog meer logisch om strategisch short posities uit te kiezen met een ruime stoploss maar ook dat blijft moeilijk momenteel zodat ik de afgelopen week heb besloten om nog even te wachten en zo te zien was dat een terechte keuze. Voor short posities zie ik eerlijk gezegd wat meer kansen op de kortere termijn.
Voor de leden zal ik in ieder geval een en ander uitzoeken de komende sessies, op dit moment zitten we nog zonder posities omdat het nu wat te onduidelijk is. Alles op zijn tijd, u kunt uiteraard door lid te worden mee met de posities die ik per mail en SMS stuur naar de leden.
LET OP !! Vanaf vandaag een nieuwe aanbieding die loopt vanaf nu tot 1 JULI voor €39 (Polleke Trading €49)... Via de site en dan de Tradershop kunt zich inschrijven en daar kunt u als lid de lopende posities met alle details altijd inzien. Ga naar de Tradershop en schrijf u meteen in ... https://www.usmarkets.nl/tradershop
Technische conditie AEX en DAX:
De AEX ziet u via een chart hieronder, zowel via de indicatoren en het koersverloop merken we dat het ontbreken van een nieuwe top een behoorlijke verzwakking aangeeft bij deze index. Wel blijft de weerstand nu eerst de 708-710 en meteen daarna de 715 punten en later de topzone 718 punten. Pas als er echt een uitbraak komt met kracht zijn er kansen richting de 725 of zelfs 735 punten. Of de index het na die vlakke toppen nog in zich heeft om uit te breken betwijfel ik maar we moeten er altijd wel rekening mee houden.
Steun nu de 707, de 702-703 en later de 688-690 punten zone waar de meest recente top en zware weerstand van februari en maart wacht als belangrijke steun. De komende week maar eens heel goed kijken en vooral overwegen wat we met de AEX index kunnen doen. Let nu vooral op de zone 708-710 punten. Ik heb wel een mooi plan in gedachte voor wat betreft de AEX index. Ook bij enkele andere indices zie ik kansen maar we moeten geduld hebben voor we echt wat kunnen gaan doen.

De DAX kwam na een valse uitbraak tot net boven de 15.500 punten weer helemaal terug naar de range 15.100-15.300 punten, zo blijkt maar weer eens dat de stevige uitbraak eind vorige week nogal voorbarig was. Een valse move ofwel een "BULL TRAP" zoals we dat ook noemen.
De DAX zit dus weer in de slopende range 15.100-15.300 punten. Weerstand nu de 15.300 en de top die werd gezet rond de 15.500 punten. Steun nu die 15.100, de 15.000, de 14.850 en de 14.750 punten. Ik denk dat we moeten opletten met de DAX de komende dagen, er staat denk ik iets te gebeuren met de DAX index.

S&P 500 analyse:
Op Wall Street blijft alles nog dicht bij de toppen hangen al kwam er een terugval op gang vrijdag zodat alle indices het weekend met verlies ingaan. Op de grafieken merken we een vlak verloop bij de indices, er zit wel een sessie tussen waar men even gaat kijken boven de weerstand maar er zit geen nieuwe stevige vooruitgang meer in zo te zien. Ook op weekbasis geen stevige plus meer deze keer, de S&P 500 won slechts 1 punt.
Weerstand nog altijd de zone 4150-4200 punten, alleen bij een duidelijke uitbraak kansen richting de 4250-4300 en hoger. Steun nu die 4150 en de 4100 punten, later het 50-MA rond de 4000-4010 punten. Het 200-MA wacht nu rond de 3655 punten.

Resultaat dit jaar verloopt naar wens maar rustig:
De maand april is afgerond en we sluiten zonder verlies maar ook werd er geen winst behaald, wel iets zodat we de 5e maand na elkaar met winst kunnen afsluiten en dat is een mooie reeks en dat zeker bij de huidige marktomstandigheden. We starten nu de nieuwe maand (MEI) op en er lopen voorlopig nog geen posities, dat komt er wel aan de komende week denk ik, zorg dat u op tijd lid wordt om mee te doen met de signalen die ik verstuur op onder andere de AEX, de DAX, de Dow Jones of de Nasdaq 100.
De grote reden dat ik de afgelopen weken weinig kon doen is omdat er telkens behoorlijke divergenties zijn, de ene sector of regio beweegt tegengesteld aan de andere en dat maakt de keuze momenteel enorm moeilijk. Dat heb ik ook een paar keer aangegeven richting de leden en die geven vaak aan dat dit hoe dan ook de juiste keuze is in deze fase. Een abonnement is meer dan alleen maar signalen versturen, het is ook de leden proberen te coachen waar dat nodig is zodat ze weten waar ze aan toe zijn.
Het handelen moet nog altijd voorzichtig gebeuren want ik hou in het achterhoofd rekening met een aanstaande grote correctie over de gehele markt. Deze manier van werken wil ik hoe dan ook proberen aan te houden, het handelen onder de huidige omstandigheden krijg ik steeds beter onder controle en ik probeer met kleine posities zo als goed mogelijk te werken voor de leden. Onderaan deze update ziet u nog een overzicht hoe we er dit jaar voor staan wat betreft het resultaat via de signalen die we naar onze leden versturen.
Euro, olie en goud:
De euro zien we nu rond de 1.202 dollar, de prijs van een vat Brent olie komt uit op 66,3 dollar terwijl een troy ounce goud nu op 1777 dollar staat.
De LIVEBLOG en Twitter:
Via de LIVEBLOG en tussendoor ook via mijn Twitter account laat ik gedurende de dag ook wat grafiekjes met korte uitleg voorbij komen over de markt. Op Twitter kunt u mij volgen via @USMarkets dan kunt u deze snelle informatie die ik deel uiteraard ook inzien .... https://twitter.com/USMarkets , ook opvallende beursfeiten komen er vaak langs !
LET OP !! Vanaf vandaag een nieuwe aanbieding die loopt vanaf nu tot 1 JULI voor €39 (Polleke Trading €49)... Via de site en dan de Tradershop kunt zich inschrijven en daar kunt u als lid de lopende posities met alle details altijd inzien. Ga naar de Tradershop en schrijf u meteen in ... https://www.usmarkets.nl/tradershop

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart
Liveblog feed
Beurzen onder druk: AI-twijfel en edelmetalen verder onderuit
Goedemorgen!
De financiële markten stevenen af op een turbulente start van de nieuwe maand. Na de scherpe daling van afgelopen vrijdag lijkt er vandaag opnieuw weinig pardon. De futures wijzen op een stevig lagere start in zowel Europa als op Wall Street, terwijl Bitcoin, olie én edelmetalen ook onder druk blijven staan. De vraag die beleggers nu volop bezighoudt is of dit tot een gezonde correctie blijft of krijgen we het begin van een bredere herschikking?
Tradershop, signalen en tips
Voor vandaag heb ik een leuke strategie in gedachte om bij alle 3 de segmenten van "Guy Systeem Trading" wat te doen, zowel op korte als midden en de lange termijn zie ik mogelijkheden. Denk daarbij aan een strategie bij de edelmetalen en ook heb met de indices in gedachte.
Wordt vandaag nog lid, dan kun je gelijk meedoen, maak gebruik van de aanbieding tot 1 APRIL voor € 29. Ga naar https://www.usmarkets.nl/tradershop en schrijf je in.
Marktoverzicht maandag 2 februari 2026
De financiële markten stevenen af op een turbulente opening van de nieuwe maand. Na de scherpe daling van vrijdag bij de edelmetalen lijkt er vandaag opnieuw weinig pardon en zien we een vervolg. De futures wijzen op een stevig lagere start in Europa en de VS, terwijl Bitcoin, olie én edelmetalen onder druk blijven staan. De vraag die beleggers nu volop bezighoudt is of dit een gezonde correctie blijft of krijgen we het begin van een bredere herschikking? De komende dagen brengen hoe dan ook opnieuw cruciale antwoorden.
AI-euforie kantelt naar twijfel
De grote klap kwam donderdag al bij Microsoft dat met teleurstellende vooruitzichten kwam over hun verwachtingen. Microsoft waarschuwde dat de kosten van kunstmatige intelligentie sneller stijgen dan de opbrengsten. Aan de andere kant horen we via Meta's capex-guidance voor 2026 nog maar eens $10 miljard hoger uitviel dan analisten hadden verwacht. Het resultaat daarvan was wel dat Meta er positief opreageerde. Totaal andere reacties, en zoiets roept vragen op.
Die beweging zet zich vandaag in ieder geval door bij de voorbeurshandel. De Nasdaq 100-future noteert vanochtend zo'n 1,5% lager rond de 25.200 punten, de S&P 500-future daalt 1,1% naar 6.865 punten. Beleggers vrezen dus steeds meer dat het verhaal van eindeloze winstgroei door AI-toepassingen te optimistisch werd ingeschat. Oracle probeert nu het sentiment nog te keren met plannen om dit jaar maar liefst $50 miljard op te halen via obligaties, dat is bedoeld voor investeringen in datacenters en AI-infrastructuur. Maar vooralsnog overheerst de scepsis.
De rotatie uit Big Tech is inmiddels meer dan een dagje volatiliteit. Waar vorig jaar beleggers massaal Magnificent 7-aandelen kochten op elke dip, zien we nu een structurele verschuiving. Smallcaps, defensieve sectoren en waardeaandelen trokken de afgelopen weken al heel wat kapitaal naar zich toe. Die beweging kan nu versnellen. Vandaag wordt de daling wel breed gedragen en moeten alle sectoren inleveren.
Fed-besluit en nieuwe voorzitterskandidaat
De politieke situatie blijft de gemoederen bezig houden. President Trump nomineerde Kevin Warsh als beoogde nieuwe Fed-voorzitter, wat direct speculatie opriep dat Powell vervroegd zou vertrekken. Toch wijzen eerdere uitspraken van Warsh om het respect te behouden voor de onafhankelijkheid van de centrale bank.
De vraag is nu ook of Powell zijn termijn vol gaat maken tot mei 2026, of zal de politieke druk hem alsnog vervroegd doen opstappen. Die onzekerheid weegt ook op het sentiment, zeker omdat beleggers historisch allergisch zijn voor politieke inmenging in monetair beleid.
Op de macro-agenda staan vrijdag de Amerikaanse banendata centraal. Na de sterke arbeidsmarktcijfers van december hopen economen op een gematigde groei van 67.000 banen in januari, met een werkloosheid stabiel rond 4,4%. Een tegenvaller zou de zorgen over een economische vertraging aanwakkeren. Een meevaller daarentegen zou de markt juist nerveus maken over aanhoudende inflatie en een minder dovishe Fed.
Edelmetalen in vrije val
Goud en zilver beleven hun zwartste dagen in jaren. Na de historische rally van goud tot boven de $5.600 per ounce en zilver dat zelfs boven de $120 kroop zien we nu een genadeloze correctie. Goud daald vanmorgen verder tot rond de $4.600, zilver verloor ook verder en tikte al de $71 aan vanmorgen.
Analisten wijzen op winstnemingen na de extreme stijgingen, maar ook op een verschuiving in risicobereidheid. Edelmetalen fungeerden al maandenlang als veilige haven, maar nu beleggers hun posities herschikken en cash aan het oppotten zijn verdwijnt plots ook daar de steun. De totale marktwaarde correctie in goud en zilver wordt al geschat op ruim $8 biljoen, een pijnlijke constatering.
Olie voegt zich bij de daling. WTI-futures zakken bijna 5% naar $65,8 per vat, dat komt na de onderhandelingen tussen de VS en Iran over hun nucleaire programma's en dat drukt meteen de prijs. Verder spelen ook de matige economische verwachtingen mee. De energiesector staat daarmee onder dubbele druk.

Europa volgt Wall Street omlaag
De Europese markten openen vandaag naar verwachting fors lager. De AEX-future daalt 1%, de DAX-future verliest 0,5%. Nederlandse beleggers zagen vrijdag al een draai op gang komen en dat kwam met name door technologie- en halfgeleiderfondsen die meegingen in de wereldwijde uitverkoop. ASML, ASM International en Besi verloren allemaal fors.
De vraag voor vandaag is of er stabilisatie komt, of dat de paniek verder escaleert. Europese chipfondsen worden gezien als backdoor-spelers in de AI-boom want zij leveren de essentiële apparatuur waarmee TSMC, Samsung en Intel hun chips produceren. Maar als de hyperscalers hun capex-plannen gaan herzien, raakt dat de hele keten. De recente sell-off weerspiegelt dan ook meteen die angst.
Positief is wel dat Europese waardeaandelen, financials en industrials relatief beter standhouden. Die sectoren profiteren van een breder economisch herstel en hogere rentes, en zijn minder afhankelijk van het AI-verhaal. Beleggers die diversificatie zoeken, vinden daar meer steun.
Beursagenda deze week
De kalender staat vol met potentiële marktbewegers:
Maandag: Inkoopmanagersindices Europa en VS, Palantir en Walt Disney komen met cijfers.
Dinsdag: ISM Manufacturing PMI (VS), een graadmeter voor industriële gezondheid in 2026. AMD, Merck en Pfizer komen met cijfers.
Woensdag: ADP-job rapport (VS), Alphabet en Eli Lilly komen met cijfers
Donderdag: Britse centrale bank-besluit, Europese detailhandelsverkopen en nabeurs Amazon dat met cijfers komt.
Vrijdag: Banenrapport VS (Non-Farm Payrolls), werkloosheid en het gemiddelde uurloon
Wat zegt dit over de markt?
We zitten midden in een soort markt herschikking, dat creëert een gespleten beeld. Wie zwaar in Big Tech zat, voelt mogelijk de pijn. Wie breder gespreid zit in verschillende sectoren, smallcaps en waardeaandelen, ziet een meer beperkte schade. De vraag is of institutionele beleggers nu echt gaan blijven roteren, of is dit slechts een tijdelijke shock. De komende dagen zullen wel opnieuw duidelijkheid geven daarover.
Cash wordt plots ook populairder door de volatiliteit die oplaait en de richting die ontbreekt, daarom kiezen veel handelaren nu meer voor de zijlijn. Dat verklaart ook de brede uitverkoop in risico-assets zoals crypto, olie, edelmetalen de groei-aandelen. Veel wordt er verkocht om liquiditeit te creëren.
Tradershop, signalen en tips
Voor vandaag heb ik een leuke strategie in gedachte om bij alle 3 de segmenten van "Guy Systeem Trading" wat te doen, zowel op korte als midden en de lange termijn zie ik mogelijkheden. Denk daarbij aan een strategie bij de edelmetalen en ook heb met de indices in gedachte.
Wordt vandaag nog lid, dan kun je gelijk meedoen, maak gebruik van de aanbieding tot 1 APRIL voor € 29. Ga naar https://www.usmarkets.nl/tradershop en schrijf je in.
Conclusie: spanning voor cruciale week
De beurzen staan voor een zware test. Na maanden van bijna ononderbroken stijging komen de risico's nu bovendrijven. AI-twijfel, Fed-onzekerheid, politieke ruis en technische verzwakking vormen een cocktail die voorzichtigheid oproept. Wie denkt dat elke dip koopwaardig is, krijgt mogelijk opnieuw een lesje in geduld.
De Traders Almanac waarschuwt:
"Bull markets are born on pessimism, grow on skepticism, mature on optimism, and die on euphoria."
Guy Boscart
US Markets
Disclaimer: Beleggen brengt risico’s met zich mee. Koersen kunnen stijgen en dalen, resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Deze informatie is algemeen en geen persoonlijk beleggingsadvies. Handel alleen met geld dat u kunt missen.
Nieuwsbrief week 5: Extreme Volatiliteit doen Goud en vooral Zilver crashen
De financiële wereld beleefde vrijdag echt een ongekende historische climax. Na de recordhoogtes op donderdag, crashten zowel goud als zilver spectaculair met respectievelijk 11% en 31%. Deze "vrije val" werd vooral getriggerd door de nominatie van Kevin Warsh als de nieuwe Fed-voorzitter. Hoewel Warsh bekendstaat als een inflatievalk "Hawkish", zorgde zijn dubbelzinnige houding over renteverlagingen meteen al voor grote onzekerheid.
Op Wall Street hield de tech-sector het ook niet droog want de Nasdaq daalde door toenemende "AI-moeheid" en de plotse twijfels over Nvidia's miljardeninvestering in OpenAI. Ondanks deze schokgolf bleef de onderliggende trend voor de Dow Jones positief met de 9e maandwinst op rij.
Tradershop, signalen en tips
Voor maandag heb ik een leuke strategie in gedachte om bij alle 3 de segmenten van "Guy Systeem Trading" wat te doen, zowel op korte als midden en de lange termijn zie ik mogelijkheden. Denk daarbij aan een strategie bij de edelmetalen en ook heb met de indices in gedachte.
Wordt dit weekend nog lid, dan kun je maandag gelijk meedoen, maak gebruik van de aanbieding tot 1 APRIL voor € 29. Ga naar https://www.usmarkets.nl/tradershop en schrijf je in.
Marktupdate: Extreme Volatiliteit met CRASH goud en zilver
Beste beleggers,
Wat een week, met een historische vrijdag als climax. Nadat edelmetalen op donderdag nieuwe recordhoogtes bereikten met het goud op $5.608 en het zilver op $121,64 volgde er vrijdag een van de grootste eendaagse crashes in decennia. Goud verloor tot 12%, terwijl zilver een vrije val maakte van ruim 30%. De directe aanleiding daarvoor was de nominatie van Kevin Warsh als de nieuwe Fed-voorzitter door president Trump.
Ondanks het langverwachte nieuws omtrend de nieuwe Fed voorzitter bleef vooral Wall Street onder druk staan. De markten reageerden volatiel op een combinatie van beleidskeuzes, tegenvallende bedrijfscijfers en de plotse "CRASH" bij de edelmetalen.
Het was een historische week op de financiële markten. De benoeming van Kevin Warsh als nieuwe Fed-voorzitter zorgde niet voor de gehoopte rust, maar voor grote verwarring. Terwijl Warsh bekendstaat als strijder tegen inflatie, hinten zijn recente uitspraken op renteverlagingen, wat beleggers nerveus maakt over de toekomstige koers.
De grootste schok kwam van de edelmetalen: na recordhoogtes op donderdag volgde een ongekende crash. Zilver kelderde met 31% en goud verloor 11%, de grootste daling in decennia. Ook de tech-sector leed onder "AI-moeheid", waarbij Nvidia en Microsoft onder druk stonden door twijfels over de miljardeninvesteringen in kunstmatige intelligentie. Ondanks deze turbulente vrijdag sloot de Dow Jones januari af met zijn negende opeenvolgende maandwinst.
Laatste sessie van januari:
Januari eindigde dan toch nog in een ware achtbaan, terwijl de nominatie van Kevin Warsh op Wall Street tot terughoudendheid leidde, sloten de Europese beurzen de maand positief af. De AEX steeg vrijdag met 0,5%, de DAX won 0,95% geholpen door sterke kwartaalcijfers.
Wereldwijd zal de spanning echter hoog blijven en kijken beleggers al uit naar wat er maandag zal gebeuren. Na recordhoogtes volgde een historische crash waarbij zilver 31% en goud 11% inleverden. Verder leed de tech-sector onder "AI-moeheid".
Toch toont de markt onderhuids nog veerkracht want Europa vond de weg in tegenstelling omhoog. Beleggers balanceren nu tussen vrees voor een minder onafhankelijke Fed en optimisme over de Europese economie. Een regio switch lijkt het op, maar er kan nog van alles gebeuren.
Tech-sector weer onder druk
De belangrijkste Amerikaanse indices sloten de dag lager af. De technologiebeurs Nasdaq leidde de daling met een verlies van circa 0,95%, de Nasdaq 100 verloor 1,3% en de SOX index 3,9%. De S&P 500 en de Dow Jones verloren elk ongeveer 0,4%.
- AI-moeheid: Beleggers lijken kritischer te worden op de enorme kapitaaluitgaven voor kunstmatige intelligentie. Bedrijven zoals Microsoft zagen hun koers dalen na waarschuwingen over tragere groei in de cloud in combinatie met hogere AI-investeringen.
- Nvidia’s deal van $100 miljard met OpenAI staat onder druk
- Maandoverzicht: Ondanks de zwakke afsluiting van de week, boekte de Dow Jones zijn 9e opeenvolgende maand op rij winst, wat de onderliggende kracht van de bredere markt in januari onderstreept.
Zelf hebben we via Trading over de maand januari winst kunnen behalen, zelfs bij deze turbulentie hebben we door de rust te bewaren goed kunnen navigeren met wat posities.
Voor maandag heb ik een leuke strategie in gedachte om bij alle 3 de segmenten van "Guy Systeem Trading" wat te doen, zowel op korte als midden en de lange termijn zie ik mogelijkheden. Denk daarbij aan een strategie bij de edelmetalen en ook heb met de indices in gedachte.
Wordt dit weekend nog lid, dan kun je maandag gelijk meedoen, maak gebruik van de aanbieding tot 1 APRIL voor € 29. Ga naar https://www.usmarkets.nl/tradershop en schrijf je in.

Wie is Kevin Warsh eigenlijk?
Warsh staat bekend als een inflatievalk, hij verraste de markt meteen al door direct over mogelijke renteverlagingen te spreken, dat bracht de markten meteen in verwarring. Kevin Warsh (55) zal als alles goed wordt gekeurd Jerome Powell in mei vervangen. Hij was tussen 2006 en 2011 de jongste Fed-gouverneur ooit en heeft een sterke achtergrond bij 'Morgan Stanley' en het 'Hoover Instituut'. Zijn benoeming en recente uitspraken over het rentebeleid zorgen voor een fundamentele verschuiving in de marktverwachtingen.
Hij werd al vaak gezien als een brugfiguur tussen de wereld van Wall Street en de politiek van Washington. Hij werd in 2006 door 'president George W. Bush' benoemd tot lid van de 'Board of Governors' van de Federal Reserve, hij was toen slechts 35 jaar oud en het jongste Fed lid ooit. Hij is getrouwd met Jane Lauder, een erfgename van het 'Estée Lauder-imperium', wat hem meteen ook sterke banden geeft met de Amerikaanse zakelijke elite.
De nominatie van Kevin Warsh zorgt voor:
- Geen geruststelling voor de markt: Hoewel de nominatie van Warsh een einde maakt aan maanden van speculatie, was het niet voldoende om de markten te kalmeren. De aandelenbeurzen (S&P 500, Dow Jones en de Nasdaq) daalden, terwijl de rente op staatsobligaties en de waarde van de dollar juist wat stegen.
- De "Havik" versus de "Duif": Warsh heeft een reputatie als een 'inflation hawk' (iemand die de voorkeur geeft aan hogere rentes om inflatie te bestrijden). Echter, in recente interviews heeft hij zich uitgesproken voor renteverlagingen, wat hem op dezelfde lijn brengt met de wensen van Trump. Deze dubbelzinnigheid zorgt voor heel wat verwarring bij beleggers over zijn werkelijke koers.
- Balansverkorting: Een specifiek punt van zorg voor de markt is dat 'Warsh' een voorkeur heeft voor een kleinere balans van de Fed. Beleggers vrezen dat hij, terwijl hij de rente verlaagt, tegelijkertijd de liquiditeit in de markt zal beperken door de balans sneller af te bouwen.
- Impact op edelmetalen en tech: Edelmetalen zoals goud en zilver, die in januari recordhoogtes bereikten, crashten op de dag van de aankondiging. Ook de techsector bleef onder druk staan, mede door de onzekerheid over de toekomstige financieringskosten.
- Onafhankelijkheid van de Fed: De keuze voor Warsh wordt door critici gezien als een poging van Trump om meer directe invloed uit te kunnen uitoefenen op het rentebeleid, wat de vrees voor een minder onafhankelijke centrale bank aanwakkert.
- Conclusie: De benoeming van Warsh wordt weliswaar gezien als een "veiligere" keuze vergeleken met andere kandidaten, maar zijn complexe standpunten zorgen ervoor dat beleggers hun verwachtingen voor agressieve renteverlagingen in de nabije toekomst naar beneden bijstellen.
De Edelmetalen Achtbaan (29 vs 30 januari)
- Goud: Van een recordhoogte van $5.608 naar een dieptepunt rond $4.765 (-11% crash).
- Zilver: Van een recordhoogte van $121,64 naar een dieptepunt rond $79 (-31% crash).
- Dit betreft de grootste eendaagse verkoopgolf bij edelmetalen sinds het begin van de jaren '80.
- De week sloot voor goud rond $4.760 en voor zilver tussen $79.
Wat gebeurde er precies?
Donderdag 29 januari:
De markt bereikte een euforisch punt. Zilver steeg voor de negende maand op rij en goud noteerde de hoogste stand ooit. De vraag naar 'safe havens' was enorm door de geopolitieke spanningen en de aanhoudende tarieven oorlog. Maar vooraal ook door overdrijving, een grote "short squeeze" en vooral door "FOMO" gedrag
Vrijdag 30 januari (De Crash):
De trend keerde vrijdag volledig door de nominatie van Kevin Warsh. De markt interpreteert de vervanging van Powell als een signaal voor agressievere renteverlagingen. Dit resulteerde wel in een stijgende dollar (+1,5%) en hogere Treasury yields (4,25%). Een 'gamma squeeze' versterkte de verkoopgolf doordat dealers massaal posities moesten afbouwen. Een pure marktmechaniek en precies daarom zie je zulke brute en snelle moves.
Belangrijke nuance:
Ondanks deze scherpe correctie blijft de bull-markt structureel intact. Bekeken op een jaar tijd staat het goud nog steeds 75% hoger, het zilver zelfs 170%. Januari 2026 was historisch gezien nog steeds een zeer sterke maand maand voor de edelmetalen, de crash van vrijdag veegde zo'n 30-40% van de maandwinst weg, maar de fundamentele trend blijft nog steeds positief.

Edelmetalen: Koopsignalen en Technische Niveaus
Goud: Belangrijke zones
- $4.600 - $4.750: De belangrijke steun en mogelijk een sterke koopzone.
- $4.450-$4.500: Dat kan de laatste verdedigingslinie worden, een breuk hieronder kan leiden naar een verdere daling richting $4.200.
- Weerstand: $5.050-$5.200 kan een zware weerstand worden, een doorbraak is nodig voor een nieuwe recordpoging.
Zilver: Belangrijke zones
- $75 - $80: De huidige zone en mogelijk een zeer kritieke steun en dus koopzone.
- $70: Paniek-steun, een duidelijk niveau voor agressieve aankopen (veel kopers).
- Weerstand: $100 (een cruciaal psychologisch niveau).
- $85 - $90: Een mogelijk doel voor een eerste stevig herstel.

Nvidia's investeringsplan van $100 miljard in OpenAI loopt op zijn minst vertraging op
Het ambitieuze plan van Nvidia om tot $100 miljard te investeren in OpenAI is naar verluidt gestagneerd. Hoewel de deal oorspronkelijk bedoeld was om de bouw van enorme AI-datacenters (met een capaciteit van 10 gigawatt) te financieren en OpenAI te verzekeren van de nieuwste AI-chips, vernemen we nu via leidinggevenden binnen Nvidia hun twijfels. CEO Jensen Huang zou hebben aangegeven dat het voorstel niet-bindend was en maakt zich zorgen over de financiële discipline bij OpenAI. Er wordt nu gesproken over een aanzienlijk kleinere investering in de vorm van aandelen.
Starlink voert belangrijke updates door in privacybeleid
Elon Musk's satelliet-internetbedrijf, Starlink, heeft zijn privacybeleid herzien. Deze stap komt te midden van toenemende druk over de manier waarop gegevens worden verzameld en gebruikt, evenals geopolitieke zorgen. Recente meldingen wijzen op het gebruik van Starlink-verbindingen door Russische troepen in Oekraïne, wat SpaceX ertoe heeft aangezet om nauwer samen te werken met de Oekraïense overheid om ongeoorloofd gebruik in conflictgebieden te beperken. Het nieuwe beleid moet meer helderheid bieden over gegevensbeveiliging en de verantwoordelijkheden van de gebruiker.
Amerikaanse rechter geeft groen licht voor xAI-onderzoek
Een Amerikaanse rechter heeft signalen gegeven dat een juridisch onderzoek naar xAI, het AI-bedrijf van Elon Musk, kan worden voortgezet. De juridische strijd tussen Elon Musk en OpenAI heeft een nieuwe wending genomen. Een federale rechter in San Francisco, Rita Lin, heeft voorlopig aangegeven de rechtszaak die xAI tegen OpenAI aanspande, te willen afwijzen. xAI beweert dat het bedrijf van Sam Altman bedrijfsgeheimen heeft gestolen om een oneerlijke voorsprong te krijgen in de race om AI-dominantie. Rechter Lin neigt ernaar het verzoek van OpenAI tot afwijzing in te willigen, hoewel de definitieve beslissing pas valt na de mondelinge argumenten op 3 februari.
Mocht de zaak inderdaad worden afgewezen, dan krijgt xAI waarschijnlijk de kans om de aanklacht aan te passen en opnieuw in te dienen.
Conclusie:
Vrijdag markeerde er zich een echt omslagpunt waarbij de "crowded trades" in goud, zilver en tech-aandelen werden afgebouwd. De markt lijkt zich nu te navigeren tussen de vraagtekens rondom de nieuwe Fed-voorzitter en de harde realiteit van hoge bedrijfsuitgaven en de geopolitieke onzekerheden. Genoeg stof om over na te denken en zoals ik al aangaf werk ik "enkele strategieën" uit om wat te doen met deze kansen die er zich plots en onverwacht voordoen.
Guy Boscart
USMarkets |
Er komen nieuwe posities volgende week: Nu 29 euro tot 1 APRIL
Beste belegger,
We kunnen melden dat onze posities op de AEX, de DAX, de Dow Jones, de Nasdaq 100 en ASML met winst werden gesloten. Een deel bereikte het vooraf meegegeven doel, de andere heb ik gesloten na dat ik een SMS en mail naar de leden heb verstuurd. En er werden ook 2 posities gesloten op de stoploss die we scherp hadden ingesteld. Zo heb ik voor de leden in een nogal moeilijke en volatiele maand redelijk goed kunnen handelen. Dit bevestigt opnieuw dat de timing met de signalen bij Guy Systeem Trading steeds beter wordt.
Om de volgende posities te volgen kun je nu gebruik maken van de nieuwe aanbieding tot 1 APRIL voor € 29 via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
De huidige markt blijft altijd in beweging: Nieuwe kansen komen er snel ...
Stilzitten?
Dat doen we niet, de posities zijn gesloten, en ik richt mijn blik alweer op wat er aankomt. Vanaf volgende week start er een nieuwe maand, er komen snel nieuwe plannen om te handelen want ik zie plots kansen bij onder andere goud en zilver en ook op enkele indices. nog plannen voor enkele andere posities. De leden ontvangen deze direct in hun mailbox en vinden ze ook meteen terug op de ledenpagina op de website. Ben je ook klaar voor de volgende move?
De Maandelijkse ETF-Portefeuille
Binnen Guy Systeem Trading blijven we innoveren. Naast onze actieve trading-strategieën hebben we dit jaar een gloednieuwe EXTRA strategie geïntroduceerd: een solide lange-termijn ETF-portefeuille. Maandag doen we weer aankopen, Het concept is simpel, krachtig en voor iedereen toegankelijk. Elke eerste handelsdag van de maand investeren we een vast bedrag van € 500 in drie geselecteerde ETF’s. Afhankelijk van de marktontwikkelingen breiden we onze bestaande posities uit of voegen we een nieuwe kanshebber aan de lijst toe.
Selectie van indices en aandelen: scherp geselecteerd, slim geanalyseerd
Op basis van strikte technische indicatoren en een grondige analyse van alle indices en aandelen die ik volg, ontstaat er een selectie van koopkansen rond cruciale steunpunten. Die selectie maak ik persoonlijk, waarna ik de aandelen door een door mij ontwikkelde AI-prompt laat analyseren voor extra bevestiging.
Wil jij ook meedoen met de volgende beweging? Als lid van "Guy Systeem Trading" hoef je niet te wachten. Je krijgt direct inzage in:
- De exacte posities die we hebben gekocht
- Bij elke positie een duidelijk uitgewerkt Tradersplan
- De specifieke instapniveaus (range)
- De geplande koersdoelen en stop-loss limieten
- Opvolging van posities via de Ledenpagina en regelmatige updates
Profiteer nog van de nieuwe aanbieding om kennis te maken met onze manier van werken:
Wordt vandaag nog lid en volg de transacties van "Guy Systeem Trading" op de voet. Volg ons via de aanbieding voor slechts € 29 tot 1 APRIL
Meld je hier meteen aan via de Tradershop
Guy Boscart
US Markets Trading
Wanneer goud en Big Tech mij plots tegengestelde verhalen vertellen
De beurs oogt kalm, maar onder de oppervlakte wringt het. Terwijl enkele Big Tech-aandelen exploderen, zoeken beleggers massaal hun toevlucht tot goud en zilver. Die combinatie zie je zelden. Het is een signaal dat de markt verdeeld is. En verdeeldheid is vaak het begin van grotere…
Lees verder »