Do 13 jan. 2022, 08:10

De markten blijven zoeken naar richting, inflatie VS weer hoger

Goedemorgen,

De inflatie viel tegen en het cijfer was zelfs in 40 jaar (1982) niet zo hoog. De markt reageert er voorlopig nog niet negatief op maar dat de FED agressiever zal moeten worden lijkt me duidelijk. De echte reactie kan nog komen, voorlopig zitten we met de markten even in een euforische fase maar de grote trend bij veel indices is nog zwak tot zeer zwak. Andere indices zitten nog wel dicht bij hun hoogste stand ooit. De divergentie in de markt blijft, we zien veel verschillen tussen de sectoren momenteel en dat wil vanzelf al zeggen dat de markten in onrustig vaarwater terecht zijn gekomen. Beleggers weten het even niet meer zo goed en switchen snel van kopen naar verkopen en hobbelen van sector naar sector.

Update donderdag 13 januari:
Wall Street sluit woensdag opnieuw wat hoger zodat de indices vanaf de bodem van maandag verder herstellen, zelfs na de tegenvallende inflatie cijfers. Vooral de cijfers vallen tegen omdat die nu het hoogst zijn sinds meer dan 40 jaar, blijkbaar maakt het voor Wall Street nog niet veel uit. Vooral de woorden die FED voorzitter Powell dinsdag uitsprak maken beleggers nog niet al te ongerust maar aan de andere kant weet men ook wel dat de FED veel agressiever zal moeten reageren op de stijgende prijzen en zeker als deze trend blijft aanhouden. De FED kan deze gang van zaken niet blijven aanzien zonder met meer kracht daarop te anticiperen.

Om het kort samen te vatten, de Amerikaanse consumentenprijsindex explodeerde in de maand december met 7% op jaarbasis wat het hoogste cijfer is sinds 1982, de kernprijsindex zonder de voedsel en energiekosten liepen in de maand december op met met 5,5% ten opzichte van een jaar eerder en dat was de sterkste stijging sinds 1991.

Als we naar de markt kijken dan zien we dat vrijwel alle sectoren het goed deden maar deze keer bleef de winst beperkt, de S&P 500 won 0,3% terwijl de Dow Jones 0,1% hoger afsloot. De Nasdaq won 0,25% terwijl de Russel 2000 wat verlies liet zien. Wel alle indices wat omhoog maar beperkt, de markt reageerde nog niet negatief op de inflatiecijfers maar dat kan nog komen. De sectoren die er het best vanaf kwamen gisteren waren de materialen, consument cyclisch gerichte bedrijven en de technologie. De Small-caps deden het wat minder goed gezien de Russel 2000 negatief sloot, ook de Dow Transport verloor wat woensdag.

Vandaag maar eens bekijken wat de markt gaat doen, we krijgen weer inflatiecijfers, nu de PPI die op bedrijven is gericht. Als die ook veel hoger uitpakt dan moeten we nog maar eens zien wat de markten gaan doen. Vanmorgen staan de futures in ieder geval wat lager.

De signaaldiensten:
We blijven vooral voorzichtig en werken met kleine posities door dat de volatiliteit op de markten nog altijd behoorlijk is. We proberen waar het kan wat te doen, niet met grote aantallen en ook niet met teveel posities gelijktijdig. We moeten voorzichtig blijven en altijd rekening houden met een counter beweging op een onverwacht moment. Dinsdag heb ik wat kleine posities opgenomen, u kunt nog mee door lid te worden via de aanbieding die u hieronder ziet.

Meedoen met onze signalen kan nu via de aanbieding die loopt tot 1 maart 2022. Schrijf u nu snel in tot 1 MAART voor €35. Ga meteen naar onze Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Marktoverzicht:
Wall Street iets hoger maar wel nog sterk vanaf de bodem die maandag werd neergezet, een lagere bodem bij veel indices zelfs. We moeten blijven opletten voor het vervolg in deze zeer volatiele fase op de beurzen, beleggers blijven onzeker over het vervolg en dat kan de markten alle kanten opsturen. Winsten van tussen de 0,1% en de 0,5% op Wall Street, in Europa zien we een plus van 1% bij de AEX en 0,4% bij de DAX. De AEX sluit wel boven de 780-782 punten maar er komt opnieuw weerstand rond de 790-792 punten. De DAX moet eerst boven de 16.000-16.050 punten geraken om weer op zoek te kunnen naar het record dat vorige week werd neergezet.

Dow Jones:
De Dow Jones blijft boven de 36.000 punten maar echt veel meer zat er niet in woensdag, de index komt wel weer wat dichter bij het record maar of dat haalbaar wordt de komende dagen blijft een open vraag. Alles kan in deze markt maar makkelijk zal het niet worden, voor hetzelfde geld zakt de markt weer enkele procenten eens er weer een verkoopgolf op gang komt. We krijgen denk ik nog lang geen rust. Weerstand nu de 36.500 punten, later de 36.750 en de topzone net onder de 37.000 punten.

Steun nu eerst de 36.000 punten, later de 35.750 en de 35.500 punten als steun. Onder die 35.500 punten ziet het er slecht uit wat betreft de Dow Jones, ook met dat scenario moeten we rekening houden. De index staat nu ergens midden in de zone waar we zowel de top als de belangrijke steun zien uitkomen.

AEX index:
De AEX kende weer een sterke sessie en liep zelfs even op tot rond de 794 punten ofwel dicht bij de 800-802 punten zone waar de zware weerstand wacht. Richting het slot verloor de index weer wat om op 790 punten te sluiten, rond de eerste weerstand die we nu zien op de grafiek. Weerstand nu dus die 795 punten, later de belangrijke zone 800-802 punten.

Steun nu eerst de 780-782 punten, later vooral de 775 punten en de 770 punten waar we de bodem van maandag zien uitkomen. Mocht die nog een keer opgezocht worden, en dat kan in deze markt makkelijk, dan moeten we opletten en vooral de bodem van december in de gaten houden. Die komt uit rond de 755 punten. De AEX kan zoals u merkt maar beter niet onder de 770 punten sluiten.

DAX index:
De DAX blijft voorlopig met die 16.000-16.050 punten zitten als eerste belangrijke hindernis omhoog richting de top. Pas boven die 16.050 punten ligt de weg weer open richting de top die vorige week werd neergezet net onder de 16.300 punten.

Weerstand nu eerst die 16.000-16.050 punten zone, later al snel de topzone net onder de 16.300 punten. Steun blijft uiteraard weer de 15.810 punten met daaronder de 15.650 en de belangrijke 15.500 punten. Het kan hoe dan ook naar beneden snel gaan eens de markt weer een duidelijke draai laat zien. Alle scenario's blijven in deze fase mogelijk, zowel omhoog als omlaag.

Nasdaq Composite:
De Nasdaq blijft sterk liggen al zien we nu dat het wat moeilijker wordt en de stevige stijging na de cijfers van gisteren niet werd vol gehouden. Op de grafiek zien we dat de Nasdaq nog steeds ver onder de top staat en meteen ook dat het herstel vanaf de lagere bodem extreem snel ging. We kunnen dan ook verwachten dat de Nasdaq vanaf nu weer een top kan zetten, een latere top in dat geval. Als de index draait verwacht ik dat het ook in de negatieve richting snel kan gaan, 400-500 punten beweging in deze fase komen vaker voor en dan in beide richtingen.

Steun nu eerst de 15.000 punten, later zien we de 14.840 en de 14.600 punten als steun. Weerstand nu de top van gisteren rond de 15.320 punten, later de 15.575 punten waar we het 50-daags gemiddelde nu zien uitkomen. Verder de 15.800 punten als duidelijke weerstand die u ziet op de grafiek hieronder.

Overzicht resultaat dit jaar (2021):
De eerste winst voor dit jaar is binnen, de afgelopen week heb ik met wat kleine posities 2 keer kunnen instappen en alle posities werden met winst gesloten waardoor we het jaar voorlopig goed opstarten met al een mooie winst. Op naar de volgende mogelijkheden en die er komen. Wordt op tijd lid van een signaaldienst naar uw keuze, dan ontvangt u meteen de signalen en doet u mee.

Meedoen met onze signalen kan nu via de aanbieding die loopt tot 1 maart 2022. Schrijf u nu snel in tot 1 MAART voor €35. Ga meteen naar onze Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Overzicht resultaten dit jaar (2022)

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Vandaag, 08:37

Markten onderuit, goud blijft stijgen, wachten op TACO Trump

Goedemorgen!
De sessie van gisteren was er zo een waarop je meteen voelt dat de markt niet meer naar de cijfers kijkt, maar naar macht en nervositeit. Beleggers begonnen nog met het idee dat het een gewone sessie zou worden, tot de stemming binnen een paar uur volledig kantelde. Er kwamen geen tegenvallende kwartaalcijfers, geen inflatiecijfer dat roet in het eten gooide, maar wel pure geopolitiek. Trump gooide opnieuw olie op het vuur met zijn Groenland dossier en koppelde daar harde dreigementen aan richting Europa. Het gevolg was redelijk voorspelbaar en toch heftig, Wall Street beleefde de slechte sessie sinds oktober, de S&P 500 en de tech indices gingen onderuit en goud schoot omhoog alsof er een brandalarm afging. En daar bleef het niet bij want de rentes trokken op en de dollar zakte weg. Deze keer verloor de Bitcoin ook door de situatie, de digitale munt dook weer onder $90k. Verder kwam ook de Fed weer in het nieuws door de juridische onrust rondom het bestuur, uiteraard weer aangewakkerd door Trump. We kregen een politieke windvlaag en je zag dat aan alles. Risico eruit, zekerheid erin, en een brede markt die de gehele situatie opnieuw moet inschatten.

Winst op 5 posities kunnen binnenhalen tijdens de daling gisteren

We hadden enkele short posities opgebouwd vorige week en die werden gisteren rond het dieptepunt van de sessie met een mooie winst gesloten. Er komen denk ik richting het einde van deze week nieuwe kansen.

Wordt nu lid tot 1 APRIL voor € 29, dan ontvang je de Tradersplannen. Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Marktupdate 21 januari 2026:

De financiële markten kregen gisteren een behoorlijke schok te verwerken, men zat werkelijk op het puntje van de stoel, het sentiment veranderde snel tot de slechtste sessie op Wall Street sinds oktober vorig jaar. De aanleiding was deze kee geen slecht kwartaalcijfer, geen inflatiecijfer, maar duidelijk de geopolitieke onrust. De dreigingen van Trump waren nu genoeg om een bijna op paniek lijkende reactie te veroorzaken op Wall Street, waarbij zowel de S&P 500 als de tech-zware indices fors daalden en veilige havens als goud een enorme vlucht namen.

De nervositeit reikte dan ook verder dan bij alleen de aandelen, ook de obligatierentes stegen en de dollar verzwakte. De Bitcoin zakte zelfs weer onder de belangrijke grens van $90k, en de Fed kwam onbedoeld weer in de schijnwerpers te staan wegens juridische discussies rondom Fed-bestuur.

Trump, Groenland en de angstpremie in de markten

De kern van de beweging op de markten blijft president Trumps hernieuwde dreiging om importtarieven op te leggen aan acht Europese landen die zich verzetten tegen zijn idee om Groenland onderdeel van de Verenigde Staten te maken. Die dreiging zou al op 1 februari ingaan met tarieven van 10% en dat kan oplopen tot 25% in juni als de betrokken landen niet meewerken. Die harde taal leidde tot een sterke daling van de belangrijkste Amerikaanse indices. De Dow Jones zakte 870 punten, de S&P 500 verloor meer dan 2% en de Nasdaq daalde eveneens 2,4% en dat werd meteen de slechtste sessie sinds oktober 2025.

De reactie was ook voelbaar in Europa met verliezen bij de CAC 40 en DAX, hoewel daar de beweging wat milder was. De nervositeit werd nog eens onderstreept door een sterke stijging van de CBOE Volatility Index en het zwakker wordende vertrouwen in handelsverhoudingen binnen de G7.

Risico-aversie drijft veilige havens omhoog

Terwijl aandelen onder druk stonden, begonnen beleggers nog meer te vluchten naar wat traditioneel wordt gezien als veilige havens. Goud bereikte vanmorgen een nieuw recordniveau op $4.850 per troy ounce. De rally in goud is niet alleen het gevolg van handelsspanningen, maar ook van bredere institutionele onzekerheid, waaronder discussies over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve en juridische conflicten rond Fed-bestuur.

Deze vlucht naar veiligheid was ook zichtbaar bij zilver en andere edelmetalen. Het maakt duidelijk dat in tijden van geopolitieke onrust en onzekere beleidsomgeving beleggers hun toevlucht blijven zoeken naar activa die traditioneel minder gevoelig zijn voor macro economische schokken.

Winst op 5 posities kunnen binnenhalen vandaag

We hadden enkele short posities opgebouwd vorige week en die werden vandaag met een mooie winst gesloten. Er komen denk ik richting het einde van deze week nieuwe kansen.

Wordt nu lid tot 1 APRIL voor € 29, dan ontvang je de Tradersplannen. Schrijf je in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop


Obligaties, rentes en dollarstress

Gelijke aandacht moet er uitgaan naar de obligatiemarkten. De 10-jaars Treasury-yield steeg naar een recent hoogtepunt van 4,28%, wat duidt op verkoopdruk bij de staatsobligaties. Normaal gesproken fungeert een vlucht naar kwaliteit als een steun voor obligaties, maar de combinatie van economische onzekerheid en speculatie over rente en inflatie kan dit proces behoorlijk verstoren. Bovendien verzwakte de dollar, wat nog een extra winst is voor grondstoffenprijzen, maar het wijst ook op een bredere risico stemming op de markten.

Bitcoin en cryptomarkt: dip onder technische steun

Ook de cryptomarkt was deze keer niet immuun. De Bitcoin zakte terug tot onder de psychologische grens van $90.000, een technisch belangrijk niveau dat door traders als steun werd gezien. Deze daling hangt samen met de bredere risico stemming op de markten. In tijden van nervositeit zijn crypto’s vaak de eerste activa die verkocht worden, gezien hun hogere volatiliteit en correlatie met risicovolle beleggingen.

Tech-sector en Nvidia in focus

De technologie-sector was een van de zwaarst getroffen segmenten tijdens de sell-off. Namen als Amazon, Tesla en Nvidia noteerden stevige verliezen. Tegelijkertijd blijft Nvidia in het nieuws staan vanwege CEO Jensen Huang zijn plannen om naar China af te reizen om de relaties te versterken. Hoewel deze reis niet direct gerelateerd is aan de recente turbulentie, benadrukt het de geopolitieke realiteit waarin de tech giganten opereren. De AI-dominantie en de toegang tot groeimarkten zoals China zijn niet alleen economische maar ook geopolitieke schaakstukken.

Centrale bank, Fed-onafhankelijkheid en de Supreme Court

Een andere laag in de marktdynamiek draait om de juridische strijd rond de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank. Via de Supreme Court stond er voor vandaag op de agenda om de argumenten aan te horen in een zaak over de poging om Fed-bestuurslid Lisa Cook te ontslaan. Naast de al zo storende geopolitieke situatie zorgt dit soort institutionele confrontaties voor nog meer onzekerheid en dat kan beleggers verder doen twijfelen aan de voorspelbaarheid van rentebesluiten en vooral de inflatiebestrijding. Deze onzekerheid werkt vaak pro-cyclisch met vluchten naar veilige havens zoals goud.

Europese beurzen beginnen verdeeld

In Europa waren de effecten van de globale nervositeit ook heel duidelijk maar wat meer gemengd. De indices begonnen de handelsdag verdeeld, maar de sectoren zoals de defensieve consumptiegoederen en nutsbedrijven bleven nog redelijk liggen. De meer cyclische en export gevoelige sectoren verloren dan weer terrein. Dit weerspiegelt de angst dat geopolitieke spanningen vooral multinationals kunnen raken met een sterke blootstelling aan internationale handel.

Korte technische analyse Nasdaq 100 (NDX)

De Nasdaq 100 sloot af rond 24.987 punten en dat was een verlies van 2,1%. Je ziet technisch meteen dat de index een duidelijke tik omlaag kreeg na de onrust die er echt op de markten kwam. Daardoor komt de index onder enkele zeer belangrijke steunniveaus zoals het 20-EMA en het 50-SMA, technisch bekeken is dat een slecht teken voor het vervolg. Het 20-EMA komt uit rond de 25.400 punten, het 50-SMA rond de 25.300 punten en dat worden nu meteen de eerste weerstandsniveaus bij een mogelijk herstel of een poging daartoe.

De vraag is nu ook of de kopers een herstel gaande kunnen houden want het is goed mogelijk dat na een snelle technische bounce er weer shortposities kunnen worden opgebouwd. Veel zal uiteraard afhangen van wat er op geopolitiek vlak gaat gebeuren de komende dagen of zelfs weken.

De eerste steun voor de Nasdaq 100 zien we nu rond de 24.750 punten, breekt de index daaronder dan ligt de weg open richting de 23.950 punten. Hoe dan ook, het worden enkele spannende dagen voor de Nasdaq 100 en in feite voor de gehele markt.


Conclusie

Wat we gisteren zagen was geen gewone marktcorrectie maar een brede risk-off-uitbraak die deze keer alle lagen van de financiële markten raakte. Een zogenaamde politiek getriggerde sell-off liet de aandelen over de gehele breedte dalen, veilige havens stegen en beleggers wereldwijd hun risico-profiel herzien. Goud breekt opnieuw records, obligatierentes stijgen en cryptomunten lijden pijn onder de spanning. De kernvraag voor de rest van deze week is nu of dit slechts een korte paniekreactie was of dat we een structureel hogere risico gaan zien in de markten. Fundamenten zoals bedrijfswinst en macro-data zijn nog niet veranderd, maar geopolitieke risico’s domineren nu wel even het beleggingsklimaat.

Slotquote uit de Traders Almanac: “Markten hate uncertainty, but love to price it. When politics enters the trading floor, watch your stops and trust your process.”

Guy Boscart
US Markets

Disclaimer: Beleggen brengt risico’s met zich mee. Koersen kunnen stijgen en dalen, resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Deze informatie is algemeen en geen persoonlijk beleggingsadvies. Handel alleen met geld dat u kunt missen.

Gisteren, 14:36

Winst op posities vandaag binnen gehaald, er komen nieuwe acties

Winst op AEX, DAX, Nas­daq, Dow Jones en ASML van­daag verzil­verd Het momen­tum waar we eerder deze week over sprak­en, heeft direct zijn vrucht­en afge­wor­pen bij de selec­tie van de posi­ties die we hebben opgenomen.Beste beleg­ger, Het momen­tum waar we eerder deze week over sprak­en, heeft direct zijn…

Lees verder »
Gisteren, 08:39

Situatie rondom Groenland zorgt voor Rood op de beurzen

Goedemorgen!
De beurzen draaiden maandag flink in het rood nadat president Trump over het weekend zijn grootste dreigement tot nu toe uitte. Acht Europese landen krijgen vanaf 1 februari te maken met 10% importheffingen, oplopend tot 25% in juni, tenzij ze meewerken aan de Amerikaanse overname van Groenland. Het is een escalatie die zelfs doorgewinterde handelaren doet huiveren, en de markten reageerden navenant. Dow-futures kelderden met 400 punten, de S&P 500 laat een verlies van bijna 1,35% zien, terwijl de Nasdaq-futures zo'n 1,5% inleverden. Beleggers zoeken ook vandaag opnieuw massaal hun toevlucht richting de veilige havens als goud en zilver, het goud schiet zo opnieuw door naar een recordhoogte van $4.720 per ounce.

Ledenupdates:
De leden hebben al enkele duidelijke tradersplannen ontvangen op enkele indices, ETF's en aandelen. De posities bij Trading staan al op een hele mooie winst en we kijken naar het momentum om die binnen te halen. Ook jij kunt ook alle signalen, tradersplannen en extra updates ontvangen door lid te worden via de NIEUWE aanbieding tot 1 APRIL voor € 29. Schrijf je vandaag nog in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Trump tilt markten: Groenland-ruzie zaait paniek

De vraag die nu iedereen bezighoudt: gaat Europa daadwerkelijk terugslaan, of blijft het bij stoere woorden? De EU bespreekt momenteel vergeldingsmaatregelen ter waarde van maar liefst $108 miljard. Acht hoofdsteden met daarbij Parijs, Berlijn, Madrid en Amsterdam kwamen in spoedberaad samen om een gezamenlijk antwoord te formuleren. De toon is heel duidelijk: "Europa laat zich niet chanteren," zoals de Deense premier het verwoordde. Maar de realiteit is nogal complexer want Europa is economisch behoorlijk afhankelijk van de VS, en een volledige handelsoorlog zou beide partijen enorm schaden.

Trumps bizarre en belachelijke Nobelprijs-verklaring

En alsof het hele Groenland-verhaal al niet vreemd genoeg was, kwam Trump maandag met een nog merkwaardiger argument. In een brief aan de Noorse premier verklaarde hij dat zijn obsessie met Groenland voortkwam uit het feit dat hij de Nobelprijs voor de Vrede niet heeft gewonnen. "Gezien jullie land besloot mij geen Nobelprijs voor de Vrede te geven voor het stoppen van (acht????) oorlogen, voel ik me niet meer verplicht puur aan vrede te denken," schreef hij. Het is een bizarre koppeling die analisten met verbazing vervult, maar die wel illustreert hoe persoonlijk Trump deze kwestie neemt.

We noemen dat hier "een klein kind die zijn zin niet krijgt". Alhoewel ik me liever niet bezig hou met al die politieke zaken begin ik het wel enorm zielig te vinden voor de Amerikanen met zo iemand aan het roer. Maar wat doen we eraan? Als ze hem niet afzetten moeten we het nog 3 jaar uitzitten nu het vandaag precies 1 jaar is dat hij op de troon zit.

De acht landen die nu onder vuur liggen zijn Denemarken, Noorwegen, Zweden, Frankrijk, Duitsland, het VK, Nederland en Finland . Deze landen stonden al onder Amerikaanse importheffingen van 10% tot 15%. De nieuwe tarieven komen daar dus bovenop, en dat doet pijn. Vooral voor sectoren die sterk afhankelijk zijn van export naar de VS, zoals de chipindustrie en automobielindustrie, zou dit rampzalige gevolgen kunnen hebben.


Wall Street maakt zich zorgen

Analisten waarschuwen dat de markten zich op een serieuze correctie voorbereiden. "We kunnen wel eens een daling van 10% tot 15% gaan zien als dit sentiment aanhoudt," zegt een marktanalist. De verwachting is dat de S&P 500 dit jaar tussen de 12% en 15% kan groeien, maar als de "Sell America"-stemming voortduurt, kan dat snel omslaan in een stevige verliespost. Het earnings seizoen dat nu begint, met grote namen als Netflix, Intel en Johnson & Johnson, zal daarbij cruciaal worden. Beleggers hopen op geruststellende woorden van CEO's over de impact van de handelsoorlog.

Goud en zilver als veilige havens

Terwijl aandelen twijfelen bloeien de edelmetalen verder, het goud steeg vanmorgen weer naar een nieuw hoogtepunt, gedreven door het toegenomen risico van een transatlantische handelsoorlog. Ook zilver piekte eerder op de dag naar $94,7 per ounce, hoewel het later weer wat terrein prijsgaf. Strategen wijzen erop dat deze rally al maanden aan de gang is, maar dat de Groenland-crisis verse brandstof toevoegt aan een trend die vooral wordt gevoed door geopolitieke onzekerheid en zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve.

AEX in de vuurlinie: van euforie naar zorg

De Nederlandse beurs kreeg er ook flink van langs maandag en daalde weer tot onder de 1.000 punten. Na een sterk begin van 2026 werd deze magische grens doorbroken maar de index zakte daar gisteren weer onder met een slot op 992,7 punten. Dat is een forse tegenslag voor een index die juist hoopte de achterstand op Europese collega's verder in te lopen. De Duitse, Engelse en de Belgische beurzen presteerden vorig jaar allemaal beter dan de AEX, maar de chipfondsen ASML, ASMI en BESI hadden de Amsterdamse index aan een vliegende start geholpen.

De stemming op het Damrak was maandag bedrukt want slechts drie fondsen hielden het hoofd boven water, dat waren KPN (+1,5%), Magnum (+0,8%) en Unilever (+0,7%) en dat zijn allemaal defensieve waarden waar beleggers zich nu op storten. Chipfonds ASMI kwam weliswaar met sterke voorlopige cijfers, die duiden op een orderboek van €800 miljoen (veel meer dan verwacht), maar zelfs dat nieuws kon het aandeel niet redden. Philips was de grootste daler met een verlies van 3,6%, gevolgd door ASML en de banken ABN Amro en ING.

Technische analyse AEX: kantelmoment

Technisch gezien bevindt de AEX zich op een cruciaal punt, na een sterke start van 2026 en weken van stijging met uiteindelijk de doorbraak tot boven de 1.000-puntengrens, is de index nu teruggezakt en op zoek naar de eerdere toppen, dat is technisch een verzwakking. De 20-, 50- en 200-MA lijnen tonen nog steeds een positieve trend, maar de kortetermijnindicatoren worden wat zwakker. De indicatie is dat er mogelijk een draai van de trend gaande is met potentieel naar minimaal 980-985 punten, als de index nog verder zakt dan kan de weg wel eens open liggen richting de 960-965 punten.

Voorlopig kan de huidige correctie nog worden gezien als een gezonde terugval, maar als de handelsoorlog escaleert dan kan het sentiment snel omslaan.

De vraag is nu vooral of de steun rond de 980-985 punten het kan houden? Als die wordt doorbroken, kunnen we een verdere daling zien richting de 960-punten.

Aan de bovenkant vormt de 1.010-1.012 puntenzone weerstand. Voor beleggers is dit een moment om alert te blijven en defensieve posities te overwegen. Wie zoals wij dat hebben gedaan short zit kan de stoploss evalueren en scherper stellen. De posities die we open hebben staan voor de leden bereiken al een zeer mooie winst.


OpenAI blijft groeien ondanks marktchaos

Niet alles is kommer en kwel want OpenAI, de maker van ChatGPT, meldde dat de geannualiseerde omzet de grens van $20 miljard heeft overschreden en dat is een verdrievoudiging ten opzichte van 2024. CFO Sarah Friar benadrukte dat de groei nauw samenhangt met de uitbreiding van de rekencapaciteit, die in 2025 steeg van 0,6 gigawatt naar 1,9 gigawatt. Het AI-bedrijf bereikt dagelijks nieuwe gebruikersrecords en kondigt aan dat advertenties in ChatGPT worden geïntroduceerd om de inkomsten verder op te krikken.

Verder blijft OpenAI investeren in agenten, workflow-automatisering en toepassingen in de gezondheidszorg, wetenschap en het bedrijfsleven. Het eerste fysieke apparaat van het bedrijf wordt in de tweede helft van 2026 verwacht.

Waar gaat dit naartoe?

De komende dagen worden zeer cruciaal want morgen (woensdag) spreekt Trump op het World Economic Forum in Davos, waar hij wellicht meer duidelijkheid zal geven over zijn plannen. Maar ook de uitspraak van het Hooggerechtshof over Trumps recht om importheffingen op te leggen via de International Emergency Economic Powers Act kan de markten hard raken, dat staat ook op de agenda voor morgen maar het werd al zo vaak uitgesteld dat het mij zou verwonderen of dat morgen al bekend wordt gemaakt.

Als het Hof tegen Trump beslist, valt de juridische basis onder zijn tariefbeleid weg, wat mogelijk voor een enorme onrust kan zorgen. Aan de andere kant is het ook zo dat Trump dan zijn trompet met tarieven kan opbergen wat voor meer rust kan zorgen.

Beleggers houden hun adem in want een combinatie van geopolitieke spanningen, economische onzekerheid en een president die het ene na het andere bombastische statement de wereld inslingert, maakt dat niemand weet wat morgen brengt. Voor nu lijkt duidelijk, de markten zijn nerveus, en dat is niet meer dan terecht.

Ledenupdates:
De leden hebben al enkele duidelijke tradersplannen ontvangen op enkele indices, ETF's en aandelen. De posities bij Trading staan al op een hele mooie winst en we kijken naar het momentum om die binnen te halen. Ook jij kunt ook alle signalen, tradersplannen en extra updates ontvangen door lid te worden via de NIEUWE aanbieding tot 1 APRIL voor € 29. Schrijf je vandaag nog in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Slotconclusie

De financiële markten bevinden zich weer in een uiterst kwetsbare fase. Trumps agressieve tarieven politiek tegenover Europa heeft niet alleen de beurzen op hun grondvesten doen schudden, maar ook het vertrouwen tussen trans-Atlantische bondgenoten ernstig beschadigd. Terwijl goud en zilver profiteren van de vlucht naar veiligheid, zien de aandelenmarkten van Wall Street tot Amsterdam hun winsten langzamerhand verdampen. De AEX, die zo hoopvol aan 2026 begon, bevindt zich nu in een verdedigingspositie en moet bewijzen dat de fundamenten sterk genoeg zijn om deze storm te doorstaan.

Het earnings seizoen kan uitkomst bieden, maar alleen als bedrijven geruststellende signalen afgeven. Voor beleggers is het moment aangebroken om hun posities kritisch te herzien en zich voor te bereiden op meer volatiliteit.

Beursquote van de dag
"In bear markets, stocks return to their rightful owners." – Traders Almanac

Deze wijsheid is wellicht actueler dan ooit. In tijden van onzekerheid worden zwakke handen uitgeschud, terwijl geduldige langetermijnbeleggers juist kansen zien ontstaan.

Guy Boscart
US Markets

Disclaimer: Beleggen brengt risico’s met zich mee. Koersen kunnen stijgen en dalen, resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. Deze informatie is algemeen en geen persoonlijk beleggingsadvies. Handel alleen met geld dat u kunt missen.

Gisteren, 07:34

VIDEOBLOG: markten naar BANZAI modus

De start van 2026 was sterk suc­cesvol op AEX, DAX en NAS­DAQ. Wat heeft u gedaan ? En waar zit u van­daag ?Leuk dat u meek­ijkt bij de gestruc­tureerde werk­wi­jze bij Tech­nisch Polleke. We doen dagelijkse strate­gieën op de groot­ste index­en AEX — DAX en NAS­DAQ in detail, en die kan u des­gewenst meedoen…

Lees verder »
Loading..
Er is een fout opgetreden
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.