Do 12 mei 2022, 08:22

Wall Street bijna in Bear Market, Europa sluit nog positief

Goedemorgen,

Opnieuw een zeer vervelende sessie op Wall Street met vooral bij de tech aandelen grote verliezen. De Nasdaq zet na een verlies van 373 punten een nieuwe bodem neer, de S&P 500 verloor 65 punten terwijl de Dow Jones 326 punten lager sluit. De daling op Wall Street kwam nog maar eens op gang na het slot hier in Europa, daarom sluiten zowel de AEX en de DAX nog fors hoger. De AEX won woensdag nog 13 punten, de DAX sluit 294 punten in de plus terwijl de Franse CAC 40 met een winst van 153 punten sluit. De Brent olie loopt weer wat op en staat vanmorgen rond de 106 dollar voor een vat, de 10-jaars rente blijft volatiel en staat vanmorgen rond de 2,89%. In Azië zien we ook verlies vanmorgen, de Nikkei en de Hang Seng verliezen zo'n 2%. De futures staan vanmorgen lager, vooral Europa dat nog wat moet inhalen na de stijging van woensdag zal behoorlijk wat lager openen. Wat ook opvalt vanmorgen is dat de Bitcoin, de meest populaire belegging bij jongeren die net kennis maken met de financiële markten, fors onderuit gaat en nu uitkomt op 27.000 dollar.

Update donderdag 12 mei:
Wat betreft de term Bear Markt naderen we heel snel deze voorwaarde bij vrijwel alle indices. Bij de Nasdaq, de Nasdaq 100 en de SOX index zitten we al met de daling van ruim boven de 20% vanaf de top is dat al het geval maar we zien dat de Dow Jones met 16% onder de top en de S&P 500 die 19% onder de top staat nu heel snel de gevaarlijke zone van de 20% en meer correctie opzoekt. Bij meer dan 20% daling vanaf een top komen de indices in een Bear Markt terecht. De Nasdaq, de Nasdaq 100 en de SOX staan nu zelfs al zo'n 30% onder hun top.

In Europa staat de AEX index nu 18% onder de top, de DAX zien we vanaf de top nu ongeveer 15% lager. De CAC 40 die we ook volgen staat ook ongeveer 15% onder de top ofwel de hoogste stand ooit. In Europa zien we nog geen "Bear Markt" maar ook hier komen we snel dichterbij deze voorwaarde, de indices naderen een 20% daling vanaf de top.

De indices op Wall Street sluiten woensdagavond behoorlijk wat lager na opnieuw een volatiele sessie, we zien steeds meer forse uitslagen zowel omhoog als omlaag gedurende de dag. Beleggers blijven vooral ongerust over de te hoge inflatie, de stijgende rentes en de mogelijkheid dat de wereldeconomie in een recessie beland. Alhoewel de rente in de VS even redelijk ver terugvalt na de top van eind vorige week rond de 3.2% blijft de markt inleveren. Naast de genoemde oorzaken voor de daling zitten we vanaf nu met dat andere grote probleem op Wall Street, de Margin Calls zien we nu al massaal uitgevoerd worden. Bij veel beleggers en speculanten die al hun krediet gebruiken om in aandelen te investeren komen nu de dekkingsvoorwaarden in de gevarenzone zodat er verplichte verkopen volgen hetgeen men Margin Calls noemt.

De S&P 500 kon na opnieuw een sterke start niet verder omhoog, de index verloor 1,65%, hetzelfde zien we bij de Dow Jones, eerst nog omhoog tot rond de 32.585 punten maar de index sluit op 31.834 punten ofwel 1% lager. De Nasdaq verliest 373 punten (-3,2%) terwijl de index net als de rest even op 1% winst stond winst gedurende de sessie. Zo komt de S&P 500 weer ver onder de 4000 punten uit, de Nasdaq breekt onder de belangrijke 11.500 punten en lijkt onderweg naar de 11.000 punten nu. De Dow Jones zien we verder inleveren onder de bodem van eind februari, de index kan nu de 31.000 of zelfs de 30.000 punten gaan opzoeken.

In Europa zien we dat de AEX 13 punten winst boekt maar de index blijft zo nog ver onder de 700-702 punten. De DAX won 294 punten maar blijft nog altijd onder de 14.000 punten. De Franse CAC 40 zien we 153 punten winst boeken woensdag.

We moeten de markten goed in de gaten houden en vooral niet te veel willen doen, er zijn hoe dan ook kansen om winst te maken met posities maar ik zelf denk dat er door de volatiliteit meer kans is op verlies blijft door de enorme volatiliteit die er heerst. Alles draait om het momentum, het instapniveau dat er wordt gekozen, voor long posities is dat dan zo laag mogelijk en voor short posities moet dat zo hoog mogelijk liggen.

De signaaldiensten:
We kijken deze week rustig verder of er zich mogelijkheden voordoen om wat posities op te nemen. Dat kan zowel long als short worden, alles hangt af van het verloop van de markt. Tot nu toe heb ik deze maand (MEI) nog niets kunnen doen. Deze week dus alert blijven en waar het kan zal ik zeker wat doen voor de leden. Door voorzichtigheid mis je soms wat maar over het gehele jaar 2022 bekeken doen we het nog altijd heel goed. De bedoeling is dat iedereen mee kan doen en dat met het nodige vertrouwen.

Meedoen met onze signalen kan nu via de nieuwe aanbieding die loopt tot 1 JULI 2022. Schrijf u nu snel in tot 1 JULI voor €35 via de Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Marktoverzicht:
Wall Street verliep opnieuw behoorlijk volatiel woensdag, de indices stonden zowel fors hoger en fors lager om met redelijk wat verlies te sluiten. De start was opnieuw heel sterk, daarna viel alles heel snel terug en ik denk dat er al heel wat Margin Calls voorbij komen richting het slot op Wall Street. De Dow Jones verloor 1% terwijl de S&P 500 met 1,65% terug moest. De Nasdaq verloor 3,2% terwijl de SOX index 3% lager de sessie afsloot.

De AEX won 13 punten, de DAX zien we 294 punten hoger sluiten. Allemaal wel redelijk sterk op slotbasis maar na het slot hier in Europa begon Wall Street fors in te leveren, dat moeten de indices hier in Europa nog inhalen waardoor we vandaag lager gaan starten.

Dow Jones:
De Dow Jones zakt nu verder weg onder de bodem van eind februari en dat is geen goed teken voor het vervolg. Als de index verder onder druk blijft staan dan kan het wel eens doorzakken richting de 31.000 en zelfs de 30.000 punten op vrij korte termijn. Steun zien we nu rond de 31.000-31.250 punten met daaronder de 30.000 punten zone.

Weerstand nu de in eerste instantie de oude bodem rond de 32.200-32.300 punten, later de 32.750-32.850 punten als weerstand. Pas boven die zone kunnen we gaan denken aan de 33.000 punten en hoger. Hou er hoe dan ook rekening mee dat het ook bij een herstel behoorlijk snel zal gaan.

AEX index:
De AEX blijft na een sterke dag nog steeds ver onder de 700-702 punten, de index sluit nu op 683 punten en komt zo in het midden tussen de steun en weerstand uit. Aan de bovenkant de 700-702 punten en aan de onderkant de bodemzone 655-660 punten. Een test van de bodemzone zit er er nog altijd in volgens mij, het is alleen de vraag of de index de bodem zal doorbreken of niet? Steun nu eerst rond de 670 punten, later de bodemzone 655-660 punten. Verder pas rond de 640-645 punten steun met daaronder de 625 punten.

Weerstand nu eerst de 680 en de 690 punten, later de bekende 700-702 punten weerstand.

DAX index:
De DAX herpakt zich sterk met bijna 300 punten winst op slotbasis maar het ziet er te mooi uit omdat we nu weten dat de index veel lager zal starten vandaag. Wall Street viel pas later op de avond fors terug. Hoe dan ook zien we weerstand tussen de pakweg 13.750-13.850 punten, later rond de 14.000 en de 14.300 punten als weerstand. Het zal zo te zien nog niet lukken om verder door te stijgen zodat we nu beter kunnen kijken naar de steunpunten.

De eerste steun zien we nu rond de 13.500-13.550 punten, later rond de 13.300-13.325 punten en de 13.100 punten steun. Onder die 13.100 punten ligt de weg open richting de bodem van begin maart, die komt uit rond de 12.450-12.500 punten.

Nasdaq Composite:
De Nasdaq moet weer fors inleveren na een korte poging tot herstel, de index zet meteen ook een diepere bodem neer en sluit onder de 11.500 punten. Door de daling onder de 11.500 punten moeten we al kijken naar de zone 10.900-11.000 punten waar de volgende steun uitkomt en daarvoor moeten we al een tijdje terug. Veel valt er niet over te zeggen, de Nasdaq staat nu 30% onder de top en zit duidelijk in een "Bear Markt". Bodems kunnen dan heel diep worden, een daling tot 50% zit er dus in maar dat moeten we nog zien.

Steun nu de zone 10.900-11.000 punten, later de 10.500 en de 10.000 punten. Bij slechte dagen kan de daling versnellen door Margin Calls (zie uitleg bij marktoverzicht). Weerstand nu de 11.500 punten, later de 11.750 en de 12.000 punten. Dat alles ook naar omhoog snel kan gaan weten we, dus schrik niet als er een sessie komt met 5 tot 7% winst bij de Nasdaq en de andere tech indices.

Overzicht resultaat dit jaar (2021):
Alle posities die op het laatst van de maand april werden opgenomen werden met winst gesloten, het resultaat loopt zo weer wat verder op en het verloop ziet er prima uit voor dit jaar. Ik blijf vooral de rust bewaren waar dat nodig is. Het is nu zoeken naar een mooi momentum om in te stappen. Door de volatiliteit blijven we nog altijd met kleine posities werken om zo geen onnodige risico's te lopen. Zie via de tabellen hieronder de resultaten voor deze maand (april) en dit jaar (2022).

Meedoen met onze signalen kan nu via de nieuwe aanbieding die loopt tot 1 JULI 2022. Schrijf u nu dus snel in tot 1 JULI voor €35. Ga meteen naar onze Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Overzicht resultaten deze maand maart en dit jaar (2022)



Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Vandaag, 08:59

Semiconductors trekken kar maar Nvidia hapert, toppen in zicht

Beste beleggers, beursvolgers ...

Wereldwijd heerst een voorzichtig optimistische stemming, de aandelen kruipen omhoog, rentes glijden omlaag en alle blikken zijn gericht op de Fed-vergadering van volgende week. De dollar verzwakt wat, de euro staat wat sterker en de risicobereidheid keert langzaam weer terug. Toch durft niemand al naar een volwaardige ‘risk-on’ modus over te schakelen.

De markten bewegen vrijwel geen dag zonder verrassingen, en juist daarom is het bijhouden van een- of dit beursdagboek zo waardevol. In plaats van achteraf te verklaren wat er “had moeten” gebeuren, proberen we hier uit te leggen wat er werkelijk speelt en waar we vooral op moeten letten. De koersbewegingen, opvallende sectorrotaties, macro-economisch nieuws en vooral de eigen emoties en keuzes rond instap- en uitstapmomenten onder controle zien te houden. Door consequent te noteren welke scenario’s er mogelijk waren en hoe de markt daar vervolgens op reageerde, ontstaat er na verloop van tijd een persoonlijk archief vol met lessen.

Deze lessen kunnen we dan archiveren in een "AI Tread" zodat we die altijd kunnen raadplegen en laten analyseren. Dat helpt niet alleen om fouten sneller te herkennen en te vermijden, maar ook om terugkerende patronen beter te kunnen benutten. Dit beursdagboek is bedoeld als praktische gids en spiegel tegelijk, het is een plek waar marktfeiten, strategie en discipline samenkomen, zodat handelen minder ad hoc wordt en meer gebaseerd is op een doordacht plan. Dat is dan ook hoe we in 2026 gaan werken en zoals je al kunt merken kan er daar heel veel uit voort komen, ook voor jou als belegger want 1 ding is zeker, je gaat er heel veel van leren. En ik heb definitief afscheid genomen van de oude manier van werken met te vaak eigenzinnige conclusies. Vroeger werkte dat prima, in deze markt niet meer ...

US Markets zal in 2026 alle ervaring opgedaan in 30 jaar nu volop combineren met AI

US Markets gaat in 2026 een stap verder, zo koppelen we 35 jaar ervaring aan slimme AI-assistenten. Je krijgt op deze manier meer kortetermijnsignalen, de midlange en lange termijn loopt via de dynamische turbo portefeuille en daarbovenop komt een slimme ETF-strategie met maandinleg voor groei en brede sectorspreiding. Dat zal een BUY and HOLD ofwel lange termijn strategie worden.

Leden profiteren van extra ondersteuning met updates en analyses, psychologie en coaching en vooral concrete AI tools om sneller kansrijke aandelen te kunnen vinden. Voor de leden zal ik zeker ook via het FORUM leren hoe men zelf ook goed met AI en de beurs kan omgaan. Een extra reden om lid te worden, want AI gaat je helpen betere keuzes te maken op de beurs.

Profiteer nu van het tijdelijke aanbod tot 1 februari en kies jouw abonnement via onze tradershop: https://www.usmarkets.nl/tradershop

​Donderdag 4 december 2025

Wall Street: Opnieuw groen slot met een harde focus op de rente

In de VS sloot de S&P 500 gisteren 0,3% hoger rond 6.850 punten, na eerder deze week al lichte winsten te hebben neergezet. Ook de Dow sprong ruim 400 punten omhoog, terwijl de Nasdaq achterbleef met een bescheiden plus doordat de grote AI tech bedrijven onder de leiding van Microsoft iets gas terugnamen.

De motor achter dat optimisme kwam vooral uit de macrocijfers, een daling van de banengroei bij ADP voedt de hoop dat de Fed volgende week opnieuw de rente zal verlagen. Daar profiteren vooral de rentegevoelige sectoren van, zoals small caps en cyclische aandelen. Daardoor liep de Russell 2000 bijvoorbeeld duidelijk meer op dan de grote indices.

Europa: solide jaar, rustige dag

De Euro Stoxx 50 tikte gisteren een bescheiden winst van ongeveer 0,15% aan en sloot rond 5.695–5.700 punten, niet ver onder de recente recordstanden. Op jaarbasis staat de index ruim boven water, met een plus van meer dan 15%, waarbij veel winst eerder in het jaar is geboekt.

Bewegingen zijn op dit moment meer in een soort onderhoud van de trend dan dat er grote trendwissels komen. Dat geeft Europese beleggers de luxe om meer te focussen op sectorrotatie (tussen bijvoorbeeld financials, industrie en luxe) dan op pure richting. De AEX en de CAC 40 wonnen woensdag beiden iets terwijl de DAX wat moest inleveren.​

Marktoverzicht VS en Europa:

De grote indices blijven veerkrachtig: de Dow en S&P 500 tikken opnieuw een hoger niveau aan, geholpen door lagere rente‑verwachtingen en rustige macro‑agenda. De AI Tech liep wat achter op de semiconductors waardoor de Nasdaq 100 ook iets achterblijft op bijvoorbeeld de S&P 500.

Toch winnen alle indices op Wall Street woensdag, de S&P 500, de SOX komen nu wel heel dicht bij hun hoogste stand ooit. De Nasdaq 100 en de Dow Jones volgend ook gestaag maar die hebben nog wat extra nodig om de laatste stap te maken.

In Europa zien we dat de indices wat achterblijven, de AEX en CAC40 herstellen wel maar met wat hobbels en beiden moeten eerst nog boven hun 50‑daags gemiddelde geraken. De DAX die het zwakst oogt mag nu wel snel hogere toppen maken en het 50-MA opzoeken.

Het Goud stabiliseert nu wat na de recente uitbraak maar behoudt de opwaartse tendens. Bij NVIDIA blijft de correctie doorzetten en het aandeel blijft onder de belangrijke MA's. Er komen pas weer kansen bij een duidelijke bodemformatie of terug boven de 50‑daags lijn.

Macro & centrale banken: alles draait om de Fed

In de aanloop naar de Fed-meeting van volgende week woensdag wordt inmiddels rond de 90% kans ingeprijsd dat er een renteverlaging komt, dat komt vooral na de zwakkere Amerikaanse macrodata die het ‘lower for longer’-scenario weer voedden. Dat zet ook druk op de dollar die naar de laagste niveau sinds enkele weken zakt.​

Tegelijk blijven centrale bankiers voorzichtig in hun communicatie rondom de rente. De markt prijst echter nu al meerdere verlagingen in voor 2026, waardoor elke havikachtige nuance van de Fed een reality check kan geven.

Rente, dollar, olie en crypto

Amerikaanse tienjaarsrentes lijkt nu vanaf de recente toppen af te glijden wat de groeiverhalen (AI, tech, small caps) weer extra zuurstof geeft. Obligatiebeleggers zien hun verliezen van eerder dit jaar deels verdwijnen, terwijl de klassieke 60/40-portefeuille zichtbaar aan het opknappen is.

Op de valutamarkten levert de zwakkere dollar de relatieve winsten wat in. Bij de alternatieve hoek herstelt de bitcoin verder en noteert rond $93.000, na een dubbele rit van bijna 6% eerder in de week. Dat is meteen weer een teken dat de risicobereidheid ook buiten de klassieke markten weer aantrekt.

Wat kun je hiermee als belegger?

De markt draait momenteel op drie thema’s: lagere rentes, langzame groei en veel liquiditeit die nog een weg richting de markt zoekt. Daardoor zien we onder andere.​

  • Spreiding tussen VS en Europa, omdat beide regio’s nog steeds heel dicht bij of in de buurt van hun topzone uitkomen, maar dan wel met verschillende sectorleiders.
  • Dat men iets langer in kwalitatieve obligaties blijft, om te profiteren als de Fed de marktverwachtingen waarmaakt.
  • Stap-voor-stap blijven opbouwen in kwaliteits- en groeiaandelen, maar altijd wel met strakke risicolimieten rondom de Fed-meeting van volgende week. Dat komt omdat de ‘rente-droom’ ook snel kan veranderen, zelfs de komende dagen nog.

Analyse S&P 500:


De S&P 500 heeft de recente correctie netjes kunnen opvangen boven de horizontale steunzone rond 6.550–6.600, waarna er vanaf vorige week een krachtige rebound volgde tot net boven de dalende blauwe trendlijn over de toppen vanaf eind oktober en tot de eerdere stijgende rode steunlijn. Dit suggereert dat de correctieve fase mogelijk is afgerond en de primaire uptrend weer de regie overneemt.​

Koersbeeld en niveaus

De index beweegt opnieuw boven het 50-daags gemiddelde, wat een hernieuwd positief kortetermijnsentiment aangeeft. Zolang de koers boven ongeveer 6.700 blijft, ligt de weg open naar de recente toppen rond de 6.900 en daarboven naar de all-time high zone rond 6.910–6.950. Een slot onder 6.650 zou het technische plaatje weer kunnen verzwakken.​

Indicatoren (RSI, MACD, volume)

De RSI is opgelopen tot boven de 50 en komt weer in het positieve gebied terecht nu. We zien nog altijd geen duidelijke negatieve divergentie waardoor er ruimte is voor nog een laatste push omhoog bij de huidige beweging. Het risico op een tussentijdse adempauze zodra de index de topzone test zal wel toenemen de komende dagen.

De MACD is net door de signaallijn gebroken en draait stevig omhoog, wat de huidige koopimpuls alleen maar bevestigt. De histogrambalken stijgen nu duidelijk wat ook een positief signaal is. Het volume is tijdens de rebound nu iets toegenomen en dat bevestigt de opwaartse beweging alleen maar meer. We zien echter nog geen uitgesproken uitbraak volume maar dat komt omdat de index nu dicht bij de top uitkomt, bij een uitbraak kan het volume snel toenemen.

Handelsideeën en kans op nieuwe ATH

  • Longposities zijn te overwegen boven 6.700 met koersdoel de oude top/all-time high rond 6.900–6.950 met een stoploss net onder 6.650.​
  • Aggressieve traders kunnen bij een korte terugtest van 6.700–6.750 weer instappen, dat hebben wij gisteren (woensdag) gedaan. Meer defensief handelen is wachten op een overtuigende uitbraak en slot boven de oude top.​
  • Shortposities zijn momenteel alleen voor contrair ingestelde traders interessant zodra er geen uitbraak komt boven de topzone of bij een terugval tot onder 6.650.​

Gezien de herstelde uptrend, het positieve verloop van de MACD en een gezonde RSI is de kans nu wel heel groot dat de index opnieuw de all-time high opzoekt de komende dagen. Of er nieuwe toppen komen daarna moet nog blijken maar ook daarop is de kans redelijk groot aan het worden richting het einde van het jaar.

US Markets zal in 2026 alle ervaring opgedaan in 30 jaar nu volop combineren met AI

US Markets gaat in 2026 een stap verder, zo koppelen we 35 jaar ervaring aan slimme AI-assistenten. Je krijgt op deze manier meer kortetermijnsignalen, de midlange en lange termijn loopt via de dynamische turbo portefeuille en daarbovenop komt een slimme ETF-strategie met maandinleg voor groei en brede sectorspreiding. Dat zal een BUY and HOLD ofwel lange termijn strategie worden.

Leden profiteren van extra ondersteuning met updates en analyses, psychologie en coaching en vooral concrete AI tools om sneller kansrijke aandelen te kunnen vinden. Voor de leden zal ik zeker ook via het FORUM leren hoe men zelf ook goed met AI en de beurs kan omgaan. Een extra reden om lid te worden, want AI gaat je helpen betere keuzes te maken op de beurs.

Profiteer nu van het tijdelijke aanbod tot 1 februari en kies jouw abonnement via onze tradershop: https://www.usmarkets.nl/tradershop

Guy Boscart
US Markets

Vandaag, 06:16

TA Oracle, BESI, Prosus, AEX en Advanced Micro Devices

Ik had een spe­cial rond de AEX in gedacht­en. Toen las ik echter de bin­nengekomen ver­zoeken. De spe­cial zal even op zich lat­en wacht­en. Ora­cle op ver­zoek van Mis­ter bluesky: Wel, de tech­nis­che con­di­tie van Ora­cle is nogal ver­slech­terd sinds de laat­ste keer dat ik dit aan­deel behan­delde. De koers…

Lees verder »
Gisteren, 17:14

Rentevrees keert terug: hoe lang houdt Wall Street het vol?

Wall Street start met een pruttelende motor en dus met een gemengde sessie, we zien een lichte daling bij de S&P 500 en een iets grotere tik voor de Nasdaq, terwijl de Dow Jones iets hoger geraakt. De markt balanceert tussen afkoelende AI-euforie, tegenvallende arbeidsmarktcijfers en het politieke...

Lees verder »
Gisteren, 16:47

Marktcijfers

Actueel Verwacht Vorige
USA USA: Ruwe Olievoorraden 16:30 0,574M -1,900M 2,774M Actueel: 0,574M Verwacht: -1,900M Vorige: 2,774M
Loading..
Er is een fout opgetreden
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.