Vr 13 mei 2022, 08:15

Rustige markt laat op zich wachten, wel kansen bij fors herstel

Goedemorgen,

De markten blijven extreem volatiel en dat hebben we weer gemerkt op Wall Street donderdag. Ook al sluiten de Dow Jones, de S&P 500 en de Nasdaq met weinig verschil ten opzichte van woensdag, toch waren de uitslagen gedurende de sessie met enkele procenten behoorlijk groot want het blijft een gevecht om de richting en dat blijft maar aanhouden. Er komt op een gegeven moment wel meer rust maar voorlopig nog niet, het enige wat we moeten doen in deze fase is de rust bewaren. Verder loopt de Brent olie verder op tot rond de 109-110 dollar voor een vat, de 10-jaars rente zien we vanmorgen rond de 2,89%. De grote vraag nu is wat de markten gaan doen als de rente een nieuwe aanval opzet richting de 3.2% ofwel de top van deze week?

Update vrijdag 13 mei:
Wall Street sluit de sessie verdeeld af donderdag, er werd eerst nog een diepere bodem neergezet maar op slotbasis viel alles nog redelijk mee. De S&P 500 eindigde 0,1% lager op 3.930 punten maar de index stond gedurende de sessie even op 3.859 punten. Dat was de laagste stand die de index bereikte sinds 25 maart 2021 en staat nu rond de 18% onder de top. Volgens de berekening zou een stand onder de 3.837 punten een daling van 20% markeren en dan voldoet deze index aan de veelgebruikte technische definitie van een berenmarkt. Wat betreft de term Bear Markt naderen we heel snel deze voorwaarde bij vrijwel alle indices op Wall Street, de Dow Jones komt er ook snel dichterbij want de index verloor opnieuw 104 punten. De Nasdaq die al in een Bear Markt zit sluit vlak een volatiele sessie af, de index won 7 punten terwijl de Nasdaq 100 een verlies van 22 punten laat zien.

In Europa staat de AEX index nu 19% onder de top, de DAX zien we vanaf de top nu ongeveer 16% lager. De CAC 40 die we ook volgen staat ook ongeveer 16% onder de top ofwel de hoogste stand ooit. In Europa zien we voorlopig nog geen "Bear Markt" maar ook hier komen we snel dichterbij deze voorwaarde, alle 3 deze indices naderen een 20% daling vanaf de top.

Dan hier het overzicht van de laatste 10 Bear Markets bij de S&P 500 index. Kijk ook vooral naar hoe lang ze duren, het kan heel lang maar ook zeer kort merken we. Denk er ook zeker aan dat die van 2009 en 2020 werden gesteund door de drukpers van de centrale banken, dat zien we nu duidelijk niet. Dat overzicht is ter indicatie, het zegt niks over wat we de komende tijd kunnen verwachten maar het helpt wel om in de zien wat we kunnen verwachten in een Bear Markt.


De signaaldiensten:
We kijken rustig verder of er zich mogelijkheden voordoen om wat posities op te nemen. Dat kan zowel long als short worden, alles hangt af van het verloop van de markt. Tot nu toe heb ik deze maand (MEI) nog niets kunnen doen. Deze week dus alert blijven en waar het kan zal ik zeker wat doen voor de leden. Door voorzichtigheid mis je soms wat maar over het gehele jaar 2022 bekeken doen we het nog altijd heel goed. De bedoeling is dat iedereen mee kan doen en dat met het nodige vertrouwen.

Meedoen met onze signalen kan nu via de nieuwe aanbieding die loopt tot 1 JULI 2022. Schrijf u nu snel in tot 1 JULI voor €35 via de Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Marktoverzicht:
Wall Street kende opnieuw een volatiele sessie met grote uitslagen, dat zowel omhoog als omlaag, we geraken het gewend. Het enige wat telt is dat als je wat doet in deze markt je meteen goed zit en dat voor pakweg een dag of 2-3, tot nu toe is dat haast niet te doen. De Dow Jones verloor 104 punten, de S&P 500 sluit 5 punten lager. De tech indices sluiten iets hoger, de Nasdaq wint 7 punten terwijl de SOX index 15 punten hoger sluit.

In Europa wel nog verlies op slotbasis maar dat viel uiteindelijk mee, de AEX sluit 7,5 punten lager terwijl de DAX 89 punten verloor.

Dow Jones:
De Dow Jones zakt nog wat verder weg onder de bodem van eind februari en zet een nieuwe low neer op 31.230 punten, dat is al 1000 punten onder de vorige bodem. Dit alles is geen goed teken voor het vervolg, als de index verder onder druk blijft staan dan kan het nu redelijk snel doorzakken richting de 31.000 en zelfs de 30.000 punten op vrij korte termijn. De eerste steunzone wordt nu dus die 31.250 punten met daaronder de 31.000 en de 30.000 punten.

Weerstand nu de in eerste instantie de oude bodem rond de 32.200-32.300 punten, later de 32.750-32.850 punten als weerstand. Pas boven die zone kunnen we gaan denken aan de 33.000 punten en hoger. Hou er hoe dan ook rekening mee dat het bij een herstel behoorlijk snel zal gaan, de heftige rally's passen binnen een Bear Market.

AEX index:
De AEX blijft ook na de slechte start van donderdag redelijk overeind, de bodem lag op 662 punten wat dicht bij de bodem van begin maart is maar de index kon zich herpakken om op 675 punten te sluiten. Bij de AEX en de andere indices hier in Europa moeten we opletten, het zou wel eens kunnen dat het tijdens de volgende golf omlaag gaat breken en dat er nieuwe bodems worden neergezet. Als we naar short kijken, en het momentum is goed dan verwacht ik met de AEX wat te kunnen doen.

De AEX blijft wel nog steeds ver onder de 700-702 punten, de index sluit nu op 675 punten en blijft op koers om die 655-660 punten zone te gaan opzoeken en dan op slotbasis, dan is het de vraag of de index de bodem zal doorbreken of niet? Steun nu eerst rond de 670 punten, later de bodemzone 655-660 punten. Verder pas rond de 640-645 punten steun met daaronder de 625 punten.

Weerstand nu eerst de 680 en de 690 punten, later de bekende 700-702 punten weerstand.

DAX index:
De DAX blijft net als de AEX redelijk goed liggen bij het geweld op Wall Street, toch is de richting negatief en dat zien we duidelijk op de chart van de DAX hieronder. De eerste zware weerstand zien we rond de 13.850-13.900 punten met daar net boven de zone 14.000-14.100 punten waar we naast het 50-daags gemiddelde ook de lijn over de toppen zien uitkomen. Dus veel zit er volgens mij niet in omhoog wat betreft de DAX die op 13.740 punten de sessie afsloot donderdag. Als we naar weerstand 1 kijken dan nog 100 tot 150 punten, kijken we naar weerstand 2 dan zit er nog 250 tot 350 punten stijging in maar dat lijkt mij het maximale met de indicaties die nu voorhanden zijn.

De eerste steun zien we nu rond de 13.500-13.550 punten, later rond de 13.300-13.325 punten en de 13.100 punten steun. Onder die 13.100 punten ligt de weg open richting de bodem van begin maart, die komt uit rond de 12.450-12.500 punten.

Nasdaq Composite:
De Nasdaq bewoog weer eens fors op en neer gedurende de sessie, dat zien we aan het verschil tussen hoog (11.547) en laag (11.109), het slot dat net posities was zien we op 11.371 punten uitkomen ofwel precies midden in de dagrange. Dat maakt het zo moeilijk nu, die grote intraday bewegingen leveren mij geen betrouwbaar momentum op om met een positie wat langer in de markt te blijven zitten. Eerst maar eens bekijken wat de volgende beweging wordt nu, een poging tot herstel zit er wel in maar op een gegeven moment kan het net zo snel weer naar omlaag draaien zoals woensdag en donderdag met als gevolg een nieuwe en lagere bodem. Winst met een positie op hoog risico is goed mogelijk maar de kans op verlies met een positie blijft mijn inziens groter.

Bij herstel nu weerstand rond de 11.550 punten, later pas rond de 12.000 punten weerstand. Verder zien we rond de 12.250 en de 12.500-12.600 punten weerstand.

Overzicht resultaat dit jaar (2021):
Deze maand heb ik nog niets kunnen doen omdat het risico te groot blijft door de volatiliteit, het komt niet zo vaak voor dat ik geen instapmoment kan vinden maar op zich is dat niet erg want bij een markt als deze heb ik in het verleden een aantal keren verlies moeten lijden en dat wil ik nu voorkomen. Sterker nog, veel handelen in een markt als deze zorgt over het algemeen voor verlies. Er komen nog wel kansen maar ze moeten wel redelijk betrouwbaar zijn.

Alle posities die op het laatst van de maand april werden opgenomen werden met winst gesloten, het resultaat dit jaar loopt zo weer wat verder op en het verloop ziet er prima uit voor dit jaar. Ik blijf vooral de rust bewaren waar dat nodig is. Het is nu zoeken naar een mooi momentum om in te stappen. Door de volatiliteit blijven we nog altijd met kleine posities werken om zo geen onnodige risico's te lopen. Zie via de tabellen hieronder de resultaten voor deze maand (april) en dit jaar (2022).

Meedoen met onze signalen kan nu via de nieuwe aanbieding die loopt tot 1 JULI 2022. Schrijf u nu dus snel in tot 1 JULI voor €35. Ga meteen naar onze Tradershop en kies uw abonnement via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Overzicht resultaten deze maand maart en dit jaar (2022)



Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Gisteren, 13:47

Ons volgen tijdens een correctie? Al enkele posities opgenomen

Beste beleggers,

Na ruim 3 maanden met een ongelooflijke stijging (rally) is het nu de hoogste tijd om te anticiperen op een terugval, een daling. Anticiperen op een daling is zeer moeilijk, en eigenlijk zijn er niet zoveel die dat beheers, wel is het iets waar wij de meeste ervaring mee hebben en zeker niet bang zijn om ook met short posities te werken.

Correctie verwacht na overdreven rally:
Na de rally, die nogal fors overdreven lijkt, komt er een unieke kans om te anticiperen op een correctie. Het momentum geeft nu aan dat er een kans komt van pakweg 80-85% op een correctie van tussen de 3% tot 5% en zelfs een terugval van tussen de 5% en 8% sluit ik niet uit. Mogelijk vanaf de topzone die de indices mogelijk al hebben bereikt. Dan heb ik het over onder andere de Dow Jones, de S&P 500, de DAX, de Nasdaq en de Nasdaq 100. In feite hoort daar ook de AEX-index bij, de AEX bleef gedurende de recente stijging wel behoorlijk achter op de andere indices. Er lopen nu al 6 posities, deze posities kunt u nu nog opnemen na dat u lid wordt via de nieuwe aanbieding tot 1 september. Wie de posities die nu open staan aankoopt kan op redelijk korte termijn een mooie winst behalen.

Elke ochtend voor de start de updates die nodig zijn:
De leden krijgen nu naast de marktupdate elke ochtend voor de start van de sessie ook iedere ochtend een uitgebreide update met onze strategie voor de komende sessie en alles over de posities die open staan en waar het kan geven we ook eventueel nieuwe posities door die ... De moeite om alles een tijdje ofwel tot 1 september te volgen, dat kan nu als u zich nu inschrijft via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop en dat vanaf € 25 ...

Niveau en prijs om in te stappen voor iedereen duidelijk:
Er lopen op dit moment al enkele posities bij de signaaldiensten, en we hebben nog een limiet klaarstaan om nog een positie aan te kopen. We leggen de limieten altijd in op een redelijk niveau (rond een weerstand of rond een steun) in zodat we op deze manier proberen om niet (veel) te vroeg in te stappen.

We kiezen nu voor short posities omdat de rally van de voorbije weken overdreven lijkt, ofwel de rally die vooral op nieuws werd gedreven loopt op zijn laatste benen. Dat wil zeggen dat er vrijwel zeker en op zijn minst een redelijke correctie aan zit te komen van tussen de pakweg 3% en 5% en zelfs tot 8% wordt nu mogelijk. Als we zoals nu op een redelijk niveau in kunnen stappen, en dan meteen ook dicht bij de hoogste standen ooit, dan verwacht ik dat we met de lopende posities een heel mooi resultaat kunnen behalen de komende periode.

Wordt nu lid via de aanbieding en volg deze manier van werken voor een tijdje ... Dat kan nu vanaf € 25

Nu een mooie aanbieding tot 1 SEPTEMBER vanaf € 25:

Systeem Trading€ 25
Guy Trading€ 25
Polleke Trading€ 35
COMBI Trading€ 50


Schrijf u dan in via de link:
https://www.usmarkets.nl/tradershop

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Gisteren, 08:45

Nvidia sluit boven de 4 biljoen dollar, AEX nu ook hoger

Beste beleggers,

Het is nu zover, Nvidia sluit boven de 4 biljoen dollar, het moest, denk ik ook gebeuren want met een knal was het ook niet. Het aandeel sluit 0,75% hoger wat net genoeg was om deze mijlpaal op slotbasis te doorbreken. Woensdag keek Nvidia al even boven die 4 biljoen, de koers bleef op slotbasis net niet hoog genoeg om boven deze grens te sluiten. Nu dat feit achter ons ligt moeten we de komende sessies, maar bekijken wat er nog meer in het vat zit, dat het de hoogste tijd wordt om een stap terug te doen, lijkt me duidelijk. We zien we al wat twijfels, enkele indices sluiten nog hoger, andere indices beginnen hoogtevrees te krijgen. Over de gehele breedte van de markt verwacht ik snel een terugval van tussen de 3% en 5%, een daling van 8% behoort nu ook tot de mogelijkheden. Het zal snel gaan eens de draai er komt, maar de kans dat het opnieuw niet al te lang zal duren is ook iets om rekening mee te houden. Daarna zien we wel, nu hebben we een aantal posities om tijdens een terugval een mooi resultaat mee te behaald ...

Aanbieding signaaldiensten:
We hebben deze week 2 nieuwe posities op limiet kunnen opnemen, dat waren Nvidia en de AEX. Nvidia blijft wel met risico maar door die 4 biljoen dollar grens denk ik dat het wel een goed momentum is. De posities kunt u allemaal volgen via de signaaldiensten Guy Trading en en Systeem Trading. Tot 1 september kunt u ons nu volgen via een mooie aanbieding, als u zich inschrijft kan dat nu voor € 25. Of u gaat naar onze Tradershop en daar kunt u kiezen tussen Systeem Trading en Guy Trading ...

Schrijf u via deze link in voor Systeem Trading
Schrijf u via deze link in voor Guy Trading

Vrijdag 11 juli 2025:
Het is weer zover, de futures geven een lagere opening aan nadat president Trump Canada dreigde met een importheffingen van 35% en daarbij ook meteen ook hogere algemene heffingen voorstelde. Het wordt een gewoonte en zelfs al een zekerheid te worden dat er iedere dag ergens nieuwe tarieven bekend worden gemaakt.

Beleggers in Europa wachten ondertussen op het moment dat de Europese Unie een handelsdeal sluit met de VS. De vraag is of die er komt want de kans is ook groot dat men Trump laat doen omdat hij zich toch altijd terugtrekt. Wie kent ondertussen zijn TACO gedrag nog niet? Tijdens het weekend maar een bekijken wat er allemaal voorbij komt want met Trump blijft het nooit rustig.

Verder komt volgende week ook het cijferseizoen eraan. Analisten verwachten dat de groei voor Europese bedrijven in het tweede kwartaal vermoedelijk beperkt bleef en dat komt uiteraard door de zorgen over de importheffingen.

De S&P 500 en Nasdaq future daalden met ongeveer 0,3%, de Dow Jones future zien we vanmorgen zo'n 0,4% lager.

Het gesprek van de afgelopen 2 dagen was natuurlijk dat Nvidia eerst even boven de 4 biljoen dollar grens geraakte en daar donderdag 10 juli ook net boven wist te sluiten. Hieronder ziet u via het overzicht de top 3 van meest waardevolle bedrijven ter wereld.

Marktoverzicht:
Europa sluit donderdag verdeeld, de AEX sluit met 0,93% winst en sluit op 927,32 punten terwijl de CAC 40 de sessie met 0,3% winst afsloot, de DAX sluit met 0,38% verlies.

Op Wall Street zien we een over het algemeen positieve sessie donderdag, de Dow Jones won 0,43% terwijl de S&P 500 met 0,27% winst de sessie afsloot. De Nasdaq won 0,1%, alleen de Nasdaq 100 verloor 0,15%. De SOX index won 0,75%.

De indicatie van de markt voorbeurs:

  • Europa zal volgens de futures lager openen
  • De futures op Wall Street zien we vanmorgen lager
  • De beurzen in Azië sluiten verdeeld
  • De Hang Seng staat 1,6% hoger
  • China zien we vanmorgen zo'n 0,5% hoger
  • De Nikkei index staat zo'n 0,25% lager
  • De VIX-index staat vanmorgen rond de 17
  • De euro/dollar komt uit rond de 1,167 dollar
  • De 10 jaar rente in de VS komt uit rond de 4,36%
  • De goudprijs komt vanmorgen uit rond de 3.345 dollar
  • Voor een vat Brent olie betaalt men nu 69 dollar
  • Bitcoin komt vanmorgen uit op 118.200 dollar

DAX analyse:

Wat betreft de DAX zien we na de stevige rally van 3 dagen nu winstnemingen, de index moet terug tot rond de eerdere topzone. Het slot komt nu uit op 24.457 punten.

Weerstand nu de 24.600 punten, later de 24.750 en 25.000 punten. Steun nu eerst rond de 24.250 punten, later de 24.050 en de 23.900 punten als steun voor de DAX.

Nasdaq 100 analyse:

Bij de Nasdaq 100 die met 0,16% verlies de sessie afsloot donderdag nog steeds geen nieuw record. Gedurende de sessie werd er ook geen nieuw record neergezet zodat de hoogste stand ooit op 22.915 punten blijft staan. Aan de onderkant letten we op de steunlijn rond de 22.750 punten, met de slotstand op 22.829 punten er is dus weinig marge zodat de index snel een keuze zal moeten maken.

Steun eerst rond de 22.750 punten, later steun rond de 22.650, 22.500 en rond de 22.250 punten. De index blijft nog altijd ruim boven zowel het 50-daags en 200-daags gemiddelde.

Weerstand nu de topzone rond de 22.915 punten, later weerstand rond de 23.000 en 23.150 punten. Dan hebben we het al over nieuwe records.

De indicatoren verzwakken wel wat, de RSI lijkt te draaien, de MACD blijft neutraal aan de bovenkant.

Aanbieding signaaldiensten:
We hebben deze week 2 posities op limiet kunnen opnemen, dat waren Nvidia en de AEX. Nvidia blijft wel met risico maar door die 4 biljoen dollar grens denk ik dat het wel een goed momentum is. De posities kunt u allemaal volgen via de signaaldiensten Guy Trading en en Systeem Trading. Tot 1 september kunt u ons nu volgen via een mooie aanbieding, als u zich inschrijft kan dat nu voor € 25. Of u gaat naar onze Tradershop en daar kunt u kiezen tussen Systeem Trading en Guy Trading ...

Schrijf u via deze link in voor Systeem Trading
Schrijf u via deze link in voor Guy Trading

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Donderdag, 17:38

#AEX, #Nvidia, #Microsoft, #DAX en maar, S&P 500 overzicht rally ...

Een overzicht met meerdere indices en enkele aandelen. We kijken ook naar enkele opvallende statistieken wat betreft de S&P 500 waaronder aantal records en best presterende sectoren. #Nvidia blijft zeer sterk presteren en bereikte woensdag de mijlpaal van 4 biljoen dollar als eerste bedrijf ooit. Bekijk de videoblog via de link https://youtu.be/ZgKSyfeh5Og ...

Guy Boscart

Donderdag, 14:33

TA GM, Citigroup, Nasdaq, IMCD en Unilever

We gaan samen naar vijf mooi grafieken kijken. Uit­er­aard, iedere grafiek op zijn eigen manier mooi! Gen­er­al Motors: Een alleszins redelijk sti­j­gend trend­kanaal, daarbin­nen is Gen­er­al Motors aan een her­s­tel bezig. Er staan al meerdere hogere bodems en top­pen. De dwarslig­ger voor een verdere…

Lees verder »
Loading..
Er is een fout opgetreden
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.