We kijken dinsdagmiddag, met de handel op Xetra volop bezig, naar Adidas. Niet de eigen koers zet de sportkledingfabrikant vandaag op de kaart, maar een aanpassing bij een grote broker.
Jefferies matigt de toon, het koopadvies blijft staan
Analist James Grzinic van Jefferies verlaagde vanochtend zijn koersdoel voor Adidas. Het koopadvies overleeft die bijstelling, maar de toon is voorzichtiger dan bij zijn vorige update. Grzinic spreekt van een omgeving die complexer is geworden voor het bedrijf, al noemt hij Adidas tegelijk nog altijd een goed geleide naam met veel dynamiek en, in zijn ogen, een aantrekkelijke waardering.
Wat vooral meeweegt in zijn voorzichtigere houding is de kalender van volgend jaar. 2027 brengt volgens Grzinic een golf aan nieuwe productlanceringen bij Adidas, en dat maakt de korte termijn lastiger te overzien dan een rustiger jaar zou doen. We lezen dat als een broker die het verhaal niet kwijt is, maar eerst wil zien hoe die lanceringen bij de klant landen voor hij zijn koersdoel weer optrekt.
Adidas laat zich niet meeslepen door het dagthema
De aanpassing komt op een dag waarop de aandacht van beleggers in Europa vooral uitgaat naar de olieprijs en de Amerikaanse rente, die de afgelopen dagen opliepen door de onzekerheid rond Iran. Daarover schreven we vanochtend al uitgebreider. Voor Adidas is dat vandaag niet meer dan achtergrondmuziek binnen de DAX: de eigen agenda, met dat drukke 2027 in het vooruitzicht, weegt bij deze update zwaarder dan het bredere marktsentiment.
We houden Adidas de komende tijd in de gaten, vooral om te zien of andere brokers in de trant van Jefferies meebewegen of juist vasthouden aan hogere verwachtingen. Voorlopig verandert er weinig aan het advies: kopen blijft kopen, alleen met iets minder overtuiging dan een paar weken geleden.
