Vandaag gaan we in een “Short” kijken naar de aandelen Oracle en Intel.
Oracle:

Op de 1e van afgelopen juni zette Oracle na drie achtereenvolgende dagen van flinke stijging een high neer van 250,25 dollar, zie de drie grote groene candles. Zoals we nu weten was dat “het begin van het einde”. Dat is natuurlijk wat overdreven, maar niemand kan ontkennen dat het aandeel daarna aan een inleversessie begon. De koers daalde, keerde terug in de balk (een voormalige tradingrange) en brak zelfs door de onderzijde daarvan. Afgelopen vrijdag werd een (voorlopig?) low neergezet van Usd 114,75. In een kleine twee maanden werd daarmee ruim(!) meer dan de helft van de koers ingeleverd.
Alsof bovenstaande nog niet genoeg is, ik kan niet schrijven dat het daarbij blijft. Ik zie niets in de grafiek wat ook maar in de verste verte kan wijzen op een einde van de daling. Ja, ok…een positieve divergentie of iets wat daarop lijkt bij de RSI. Maar daar hecht ik in deze situatie niet al te veel waarde aan.
Voor diegenen die hem hebben gemist, de column van gisteren met de Bel-20 en AB Inbev.
Intel:

Alhoewel de grafiek van Intel duidelijk anders is dan die van Oracle heeft ook Intel fors moeten inleveren. Zonder exacte niveaus te vermelden bevond Intel zich onlangs nog rond de 140 dollar en vinden we de koers nu terug op net iets meer dan 92 dollar (slotkoers van afgelopen vrijdag). Niet fijn als je dacht rond 140 een goede investering te doen.
De vraag is nu of het lager kan. Heel flauw, maar het kan altijd lager! Maar anders dan bij Oracle zien we bij Intel dichtbij een klein steuntje, zie de blauwe horizontale lijn die over een recent bodempje ligt. En mocht de blauwe lijn sneuvelen, dan hebben we nog de voormalige gap die voor steun kan zorgen. Of u dat allemaal wilt meemaken als u long zit is een andere vraag. Gebruik het weekend dus om na te denken over een stop loss.
Marcel Bronner schrijft als zelfstandig technisch analist columns voor US Markets.
Hij benadert de markt op basis van technische analyse. Zijn analyses zijn geen beleggingsadvies noch een advies om te kopen of verkopen. U kunt de analyses gebruiken als één van de vele componenten om uw beslissing op te baseren.
Schrijft hij over een aandeel dat hij in portefeuille heeft, dan meldt hij dat in die column.
