Beursdagboek Trader Guy vandaag om 12:35

...

Geen Crash, Geen Boom: Waarom de Markt Toch Hoger Kijkt

vandaag om 12:35 | Trader Guy | leestijd: 6 minuten | moeilijkheid: 10 / 12 | (0)

De belofte was groots, de realiteit is weer­barstig. Ter­wi­jl beleg­gers zich opmak­en voor de laat­ste volledi­ge han­del­sweek van 2025, mak­en we de bal­ans op van acht maan­den Trump-tarieven’ en kijken we naar de sig­nalen die de koersen momenteel bepalen.

Waarom moet je in 2026 lid worden?

Niks moet, maar hoe dan ook, het bli­jft een zeer inter­es­sante markt en daar gaan we in 2026 veel mee kun­nen doen. De bedoel­ing voor 2026 is dat we naast het ver­s­turen van sig­nalen ook heel ind­u­catief bezig zullen zijn voor jou als lid. Er komen sig­nalen, veel meer zelfs en op een andere manier. Daar­naast gaan we vooral helpen om jou een betere beleg­ger te mak­en. Ik zal de imput en con­text lev­eren om jouw zo goed als mogelijk zelf AI te leren ont­dekken. Er zelf mee bezig zijn, zelf kun­nen onder­zoeken naar wat er op de mark­ten gaande is. Daar wil ik een soort pio­nier voor wor­den, je gaat er heel veel van leren in ieder geval …

Schri­jf je dan alvast in bij Guy Sys­teem Trad­ing’ voor € 25 tot 1 FEB­RU­ARI … Dat kan via de link https://​www​.usmar​kets​.nl/​t​r​a​d​e​rshop


Tarieven: beloofd her­s­tel, slechts een gemengde score

Toen pres­i­dent Trump in april de hoog­ste Amerikaanse importheffin­gen in bij­na een eeuw aankondigde, was de belofte helder, de pro­duc­tie moet terug naar huis, en de mid­den­klasse­ba­nen keren terug. Acht maan­den lat­er is het resul­taat vooral gen­u­anceerd want de gevrees­de economis­che instort­ing bleef dan wel uit, maar van een brede man­u­fac­tur­ing-renais­sance is er even­min sprake.

Deze tussen­stand’ past dan ook pre­cies bij hoe de mark­ten in de prak­tijk werken, beleid kan dan mogelijk wel richt­ing geven, maar de uitein­delijke uitkomst hangt nog alti­jd af van bedri­jf­s­in­vesterin­gen, con­sump­tie, financier­ingskosten en vooral het tem­po waarin sup­ply chains” zich daad­w­erke­lijk ver­plaat­sen. En dat tem­po blijkt door­gaans trager en sec­tor-spec­i­fiek­er dan poli­tieke slo­gans tot nu toe doen vermoeden.

Mark­ten: omhoog, maar best nogal zenuwachtig

Op de scher­men ziet het er van­daag redelijk con­struc­tief uit want de futures staan hoger ter­wi­jl beleg­gers zich opmak­en voor een datazware laat­ste volledi­ge han­del­sweek van het jaar 2025

Mar­ket­Watch benadrukt daar­bij dat juist die com­bi­natie (jaaraf­s­luit­ing + veel macro­da­ta) de kans op grotere intra­day-beweg­in­gen kan ver­groten, en dat zek­er als veel posi­ties nog moeten wor­den recht­gezet” richt­ing het einde van 2025. Men noemt dat ook Win­dow Dressing”.

Een andere beur­sweb­site Yahoo Finance” legt de vinger dan weer meer op een gevoelig punt, daar zegt men dat de sti­j­gende futures de hoop doet oplaaien naar high­er for longer” en wat het effect zal zijn van de nieuwe rentes op de hoge waarderin­gen. Dat vooral wat betre­ft de groeiaan­de­len. In zo’n régime kan één ver­rassend dat­a­punt al genoeg zijn om een rotatie te starten van growth naar val­ue, of andersom.


Trans­port als economis­che graadmeter

Opval­lend is het ook opti­misme in een hoek die vaak als barom­e­ter voor de reële economie wordt gezien: trans­port. Mar­ket­Watch schreef recent dat de Dow Trans­ports op rol­let­jes” loopt en dat dit his­torisch vaak als een gun­stig sig­naal wordt gelezen, omdat trans­portbedri­jven direct prof­iteren van vol­umegroei in han­del en industrie.

Dat sluit dan meteen ook aan bij het bredere beeld van geen crash” als de economie echt wegza­kt, komt dit soort cyclis­che seg­menten meestal als eerste onder druk te staan. Dat ze juist kracht tonen, maakt de mark­tvraag in ieder geval rel­e­van­ter en bli­jft de groei ste­vig genoeg om de win­sten te kun­nen dra­gen. Zelfs ook als de tarieven en inputkosten de marges knijpen. 

Wel bli­jft er een groot prob­leem, en dat is de inflatie. De inflatie zal als een soort diver­gen­tie werken tussen de grootver­di­eners en de mensen die weinig ver­di­enen. Dat kan de VS behoor­lijk gaan verde­len de komende tijd.

Fed, banen en het goede slechte nieuws’

Bij Bloomberg citeert Mor­gan Stan­ley-stra­teeg Michael Wil­son dat een gematigde zwak­te bij de komende Amerikaanse banen­ci­jfers posi­tief kan wor­den ont­van­gen door de aan­de­len­mark­ten omdat het de kans op een extra Fed-rentev­er­lag­ing kan ver­groten. Met andere woor­den ofwel zoals dat vak­er het geval is, slecht” macro-nieuws kan tijdelijk goed” mark­t­nieuws wor­den, zolang het maar geen echte vrees voor een recessie aanwakkert.

Dat mech­a­nisme maakt de komende dataweek zelfs extra belan­grijk wor­den, de markt wacht nog alti­jd op de cijfers over de werkgele­gen­heid die er maar niet komen. De markt wil de afkoel­ing zien die de Fed de nodi­ge ruimte geeft om te ver­la­gen. Maar men wil juist ook geen afkoel­ing die de win­st­groei onder­breekt, in dat geval kan het sen­ti­ment snel kantelen.

AI: iedereen investeert, maar waar is de opbrengst?

Tussen alle head­lines door speelt er nog een span­ningsveld die per­fect past bij het tariefver­haal (grote beloftes, lastige uitvo­er­ing), dat is uit­er­aard AI. Steeds meer anal­is­ten sig­naleren dat de dis­cussies over bubble-risico’s’ toen­e­men en dat de vraag wat en wan­neer het uitein­delijk iets zal oplev­eren de doorslag bli­jft geven.

Dat maakt het voor 2026 alle­maal wat meer kwets­baar, zolang de mega­caps bli­jven lev­eren, bli­jft de motor draaien maar zodra de markt het gevoel kri­jgt dat de groei niet langer ver­snelt, kan de rotatie ineens heel snel gaan. Juist dan kri­j­gen de macro­fac­toren zoals tarieven, inputkosten en rente weer extra gewicht in de waardering.

Waarom moet je in 2026 lid worden?

Niks moet, maar hoe dan ook, het bli­jft een zeer inter­es­sante markt en daar gaan we in 2026 veel mee kun­nen doen. De bedoel­ing voor 2026 is dat we naast het ver­s­turen van sig­nalen ook heel ind­u­catief bezig zullen zijn voor jou als lid. Er komen sig­nalen, veel meer zelfs en op een andere manier. Daar­naast gaan we vooral helpen om jou een betere beleg­ger te mak­en. Ik zal de imput en con­text lev­eren om jouw zo goed als mogelijk zelf AI te leren ont­dekken. Er zelf mee bezig zijn, zelf kun­nen onder­zoeken naar wat er op de mark­ten gaande is. Daar wil ik een soort pio­nier voor wor­den, je gaat er heel veel van leren in ieder geval …

Schri­jf je dan alvast in bij Guy Sys­teem Trad­ing’ voor € 25 tot 1 FEB­RU­ARI … Dat kan via de link https://​www​.usmar​kets​.nl/​t​r​a​d​e​rshop

Guy Boscart
US Mar­kets



...

Broadcom-schok zet ‘AI trade’ onder druk, SOX keldert 5%

vandaag om 09:00 | Trader Guy | leestijd: 7 minuten | moeilijkheid: 10 / 12 | (0)

Vrijdag kantelde het beurssentiment abrupt naar risk-off, er kwam een stevige verkoopgolf op gang bij de AI/tech en semiconductors. De S&P 500 daalde daardoor mee met ruim 1% terwijl de Nasdaq 1,7% moest inleveren. De Dow Jones die weer beter bleef liggen moest met 0,5% terug, dat komt vooral door de rotatie naar de meer defensievere en traditionele sectoren. De chipindex SOX kreeg een stevige klap van 5,1% na het forse verlies van Broadcom (-11%).

We proberen ook vandaag enkele posities op te nemen op limiet
Systeem en Guy Trading worden samengevoegd tot 1 compleet pakket om slimmer te traden op korte, middellange en lange termijn. Je ontvangt duidelijke signalen op indices, aandelen, grondstoffen en ETF’s. Elk signaal komt met instapkoers, koersdoel en stopniveau, zodat je altijd precies weet wat je kunt doen.

Dankzij de inzet ofwel de hulp van AI worden de meest kansrijke situaties veel sneller herkend. Je behoudt altijd de controle en kiest zelf welke trades je volgt en met welke inleg je werkt. Van actieve daghandel tot een gestructureerd periodiek ETF-plan.

Dit abonnement brengt discipline, structuur en rust in je aanpak en is ideaal voor zowel actieve traders als gemotiveerde beginners die een duidelijke methode zoeken om hun rendement te verbeteren.

Profiteer nu van het aanbod tot 1 februari en kies jouw abonnement via onze tradershop: https://www.usmarkets.nl/tradershop


Marktoverzicht 15 december:

Vrijdag kregen we dan toch het kantelpunt van de week, na de eerdere euforie door de lagere rentes schoof het sentiment abrupt naar risk-off, met een scherpe afbouw in AI/tech en semiconductors als rode draad. Vooral de late cijfers van Oracle en Broadcom waren daar de oorzaak van, eerst knalden deze aandelen fors omhoog door de aangekondigde zeer forse investeringen in AI maar nu vraagt men zich al af wie, wat en vooral wanneer dat zal worden terugbetaald. De vraag is nu wat er na de “damage control”-sessie gaat gebeuren? Stabiliseert de Nasdaq/SOX ofwel de technologie sector zich snel na de klap? Of volgt er nog een tweede verkoopgolf?​

De cijfers laten in ieder geval weinig twijfel zien, de S&P 500 daalde met meer dan 1%, de Nasdaq Composite verloor 1,7% en de Dow Jones die het weer beter deed dan de rest gaf slechts 0,5% prijs. De Nasdaq 100 deed het nog wat slechter met 1,9% verlies, wat onderstreept dat de zwakte vooral bij de megacaps en groeizware indexdelen zat. De echte barometer en slechtst presterende index was de SOX (PHLX Semiconductor Sector Index), deze index kelderde met ruim 5% naar 7.033 punten, dat was meteen ook één van de scherpste dalingen van de afgelopen maanden.​

VS: AI-trade onder vuur

De trigger kwam uit de AI en halfgeleiderhoek en werkte als een soort dominosteentje door. Broadcom tuimelde ruim 11% na de cijfers, wat opnieuw de discussie aanwakkerde of delen van het AI-verhaal “te ver, te snel” zijn gelopen. Ook Oracle onderging een behoorlijke haircut eerder in de week na hun cijfers.

Reuters koppelde de move expliciet aan hernieuwde “AI bubble fears” en aan een bredere risico factoren bij de tech, waardoor beleggers winst namen in wat dit jaar de belangrijkste motor van de gehele rally was. Het gevolg daarvan is dat we niet zozeer van paniek kunnen spreken maar van een snelle herweging weg van de drukst verhandelde posities (AI/semis/megacap en groeiaandelen), men stapt over richting de meer defensieve of waardegerichte hoeken.​

Hieronder een overzicht van de TOP 6 bedrijven op Wall Street, de daling is nu overal te zien alleen blijven Alphabet en Apple redelijk overeind voorlopig. Nvidia dat eerst de absolute winnaar was zien we heel ver terugzakken, eerst kwam de marktwaarde nog uit net boven de $5,2 biljoen, nu is Nvidia nog $4,25 biljoen waard.

Europa: ook verliezen vrijdag

Europa liep wat achter vergeleken met Wall Street, niet omdat er een nieuwe Europese schok was, maar omdat Amerikaanse tech/AI inmiddels de wereldwijde risicobereidheid dicteert. In dit soort sessies krijg je in Europa vaak te maken met hetzelfde recept, men loopt minder schade op in de brede markt dan in de VS. Wel zien we ook in Europa duidelijke druk op groeigevoelige aandelen en op alles wat met semiconductors te maken heeft. De AEX blijft daarbij extra gevoelig door het zware gewicht van de chip-aandelen zoals ASML, ASMI en Besi. De AEX verloor vrijdag zo'n 0,8%.

Azië: contrast met de latere VS-dip

Azië verloor vanmorgen ook behoorlijk, de Nikkei sluit met 1,25% verlies terwijl we bij de Hang Seng 1,45% verlies zien. Azië volgt dus Wall Street met verlies over de gehele lijn, ook hier zien we vooral verlies bij de techzware bedrijven.

Grondstoffen, edelmetalen, crypto

Opvallend maar ook iets wat we al gewend zijn is dat er bij de zogenaamde cross-asset hoek een tegengestelde beweging op gang kwam en dat er daar een typisch risk-off situatie kwam. De Brent olie stond nog wel onder druk door combinatie van dollarkracht, zorgen over vraag/vooruitzichten en een zwakker aandelenklimaat, wat de energiehoek minder aantrekkelijk maakte. Maar tegelijk liep de vraag naar “veiligheid” snel op, het goud en zilver eindigden stevig hoger en staan vanmorgen nog wat hoger en dat past bij hedginggedrag wanneer de volatiliteit in groeiaandelen oploopt. Het goud komt nu wel heel dicht bij de hoogste stand ooit uit met $4.375 op de borden.

De Bitcoin bewoog niet mee als veilige haven, in plaats daarvan bleven de crypto munten gevoelig voor dezelfde liquiditeits- en risicofactoren als hetgeen we zien bij de groeiaandelen

Vooruitblik maandag 15 december: waar op letten

De kernvraag voor vandaag is simpel, komt er stabilisatie in de AI/semis-keten, of blijft de markt de exposure afbouwen? Concreet, we moeten dan vooral gaan letten op indices als de SOX en Nasdaq 100, als deze indices tijdens de eerste uren niet kunnen herstellen dan neemt de kans toe dat “sell the rallies” het dominante patroon blijft op de korte termijn.

Via de grafieken hieronder is wel duidelijk te zien welke indices het nog goed doen en welke niet. De meer defensieve indices Dow Jones en de DAX blijven nog sterk liggen maar de Nasdaq 100, de AEX en de CAC 40 doen het duidelijk minder goed.

Ook is meteen te zien dat het goud heel goed voor de dag komt en vanmorgen opnieuw fors oploopt. Nvidia en de SOS index laten opnieuw een streep omlaag zien op de grafiek.


We proberen ook vandaag enkele posities op te nemen op limiet
Systeem en Guy Trading worden samengevoegd tot 1 compleet pakket om slimmer te traden op korte, middellange en lange termijn. Je ontvangt duidelijke signalen op indices, aandelen, grondstoffen en ETF’s. Elk signaal komt met instapkoers, koersdoel en stopniveau, zodat je altijd precies weet wat je kunt doen.

Dankzij de inzet ofwel de hulp van AI worden de meest kansrijke situaties veel sneller herkend. Je behoudt altijd de controle en kiest zelf welke trades je volgt en met welke inleg je werkt. Van actieve daghandel tot een gestructureerd periodiek ETF-plan.

Dit abonnement brengt discipline, structuur en rust in je aanpak en is ideaal voor zowel actieve traders als gemotiveerde beginners die een duidelijke methode zoeken om hun rendement te verbeteren.

Profiteer nu van het aanbod tot 1 februari en kies jouw abonnement via onze tradershop: https://www.usmarkets.nl/tradershop

Resultaat december na sluiten long posities afgelopen vrijdag


Guy Boscart
US Markets


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.