Apple rapporteert maandag, met de geheugenkosten als vraagteken

vandaag om 22:27 | US Markets Redactie

Vanavond houden we Apple in de gaten, want de cijfers over het 4e kwartaal van het boekjaar komen maandag. Hoe het aandeel er nu bij ligt, laten we liggen, want dat niveau krijgen we niet eenduidig bevestigd. De aanloop is wel de moeite waard.

Maandag na de bel

Volgens MacRumors, dat zich op de investor relations pagina van Apple baseert, publiceert Apple de cijfers op maandag 2 november om 13:30 uur Amerikaanse westkusttijd, dus om 22:30 uur bij ons. De toelichting volgt een half uur later. Pepperstone meldt dat het de eerste keer wordt dat John Ternus de cijfers toelicht sinds hij in september CEO werd. Tot die tijd blijft het rustig afwachten.

Het geheugen als vraagteken

Volgens Pepperstone zitten de vragen vooral bij de marge. AI datacenters slurpen geheugencapaciteit op, en dat duwt de prijzen van DRAM en NAND omhoog. De broker ziet daarin een test voor de marge van Apple. Daar komt bij dat de marge van vorig kwartaal een eenmalige meevaller van tariefrestituties bevatte, waardoor de onderliggende winstgevendheid zwakker was dan het hoofdcijfer liet zien.

China en de iPhone

China is volgens Pepperstone het 2e aandachtspunt. De levertijden van de iPhone 18 Pro zijn korter geworden en een aantal webwinkels geeft korting, wat de broker leest als een teken van zwakkere vraag. Apple verhoogde bovendien de instapprijzen van de iPhone 18 Pro en Pro Max. De iPhone Duo, die pas op 23 oktober uitkwam, valt buiten het kwartaal en zit dus niet in deze cijfers, schrijft MacRumors.

Naar onze mening kan wat het management zegt over de feestdagen, het aanbod en de geheugenprijzen maandag zwaarder wegen dan het kwartaal zelf. Houd de komende dagen het nieuws over geheugenprijzen en over de vraag in China in de gaten als u Apple in portefeuille heeft.

Eerder vandaag stonden we al stil bij Amazon, waar het ook draaide om wat de AI-bouw uiteindelijk oplevert. Veel meer dan afwachten kunnen we tot maandagavond niet.


Disclaimer: deze update is geen beleggingsadvies. Alle informatie in deze update werd zo goed als mogelijk gecontroleerd, maar veel wordt tegenwoordig gegenereerd met behulp van AI, dus er kunnen eventueel nog foutjes tussen zitten.

Bronnen: pepperstone.com, macrumors.com, ithinkdiff.com, yahoo.com

Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.