Vanavond kijken we naar Tesla, want het bedrijf meldt dat zijn Cybercab-vloot in Austin in 1 maand fors is gegroeid, een week voor de cijfers over het 3e kwartaal. Wall Street is dicht voor vandaag, maar een koersniveau van woensdag noemen we bewust niet, want dat konden we niet bij 2 bronnen bevestigen.
300 Cybercabs in een maand
Volgens RuntimeWire schreef Tesla zaterdag 10 oktober op het officiële Robotaxi-account op X dat het een maand na de lancering 300+ Cybercabs in Austin heeft rijden, 8 keer zoveel als 30 dagen eerder. RuntimeWire merkt daarbij op dat het om voertuigen gaat en niet om ritten of de mate waarin ze worden gebruikt. Voor die benutting hebben we dus geen cijfer, en daar kunnen we dan ook weinig over zeggen.
Het register van Texas telt volgens dezelfde publicatie 319 Cybercabs in de hele staat. Dat past bij het verhaal van Tesla, al zijn het 2 verschillende tellingen en weten we niet hoeveel van die 319 echt dagelijks rondrijden.
Een week naar de cijfers
Tesla publiceert de cijfers over het 3e kwartaal op woensdag 21 oktober. Het aandeel sloot dinsdag 13 oktober op $375,23. Hoe het er vanavond bij staat laten we buiten beschouwing, maar we zien wel dat het bedrijf zijn robotaxi-verhaal vlak voor de cijfers weer onder de aandacht brengt.
Of de markt dat verhaal hoger waardeert dan de autoverkopen, blijft de vraag. Bij cijfers die op de autotak tegenvallen kan een mooi robotaxi-plaatje snel naar de achtergrond schuiven. Wie posities in Tesla aanhoudt, doet er verstandig aan de komende week rustig af te wachten en de eerste reactie op 21 oktober niet te snel te vertrouwen.
