Wo 7 apr. 2021, 08:30

Ochtend update: AEX en DAX met record, Wall Street stapje terug

Goedemorgen
Alle indices op Wall Street leveren iets in, niet veel want alle indices blijven dicht bij hun recordstand van maandag. De Dow verloor 0,25% terwijl de SP 500 met 0,05% amper verloor. De Dow Transport index sloot 0,35% lager terwijl de SOX index 1,2% verloor. De tech aandelen sluiten ook lager maar de schade bleef beperkt tot 0,05% bij Nasdaq en 0,15% bij de Nasdaq 100. Na de sterke start van de week maandag even een pas op de plaats zo te zien. Europa dat gisteren pas open ging na het lange weekend liet wel winst zien, de AEX en de DAX sluiten beiden 0,7% hoger met op slotbasis een nieuw record voor beide indices.

Indicatie markt vandaag:
De AEX en de DAX kunnen iets lager starten maar veel zal afhangen van wat er vanmiddag op Wall Street gaat gebeuren. De AEX kan rond die 710 punten draaien, de DAX rond de 15.200-15.300 punten waar de index gisteren al even boven wist te geraken. Let wel, zowel de AEX als de DAX blijven dicht bij hun record standen, een nieuw record kan er ook vandaag in zitten als de markt zich nog een keer kan opmaken voor hogere niveaus. Wel is het zo dat hoe verder we doorstijgen des te gevaarlijker het wordt. Steun voor de AEX ligt ook niet zo ver weg, de 702-703 punten wordt dan zeer belangrijk omdat daar de oude top uitkomt. De DAX heeft op zich veel meer ruimte omlaag tot er een belangrijke steun komt, dan zie ik de 14.700 punten als steun (20-MA).

Ook Wall Street doet via de futures nog niet zoveel maar records zijn niet ver weg. Aan de ene kant dus opletten voor verval maar het kan ook snel weer richting nieuwe records oplopen. We gaan het zien, het lijkt typisch zo'n dag waar het beide kanten op kan.

Resultaat dit jaar 2021 verloopt naar wens:
De maand maart werd in ieder geval positief afgerond en met december erbij komen we nu uit op 4 maanden na elkaar dat er winst werd behaald via de signalen die we naar de leden versturen. Deze manier van werken wil ik hoe dan ook proberen aan te houden, de markt krijg ik in ieder geval steeds beter onder controle en ik probeer met kleine posities zo als goed mogelijk te werken voor de leden, we doen dat in beide richtingen als dat kan. Voor deze maand zie ik in ieder geval weer genoeg mogelijkheden om op te handelen. We starten de maand april vanaf vandaag en ik heb wel een bepaalde visie waar we iets moois mee kunnen doen !!

Onderaan deze update ziet u nog een overzicht met hoe de maand maart werd afgerond en hoe we er dit jaar voor staan wat betreft het resultaat via de signalen die we naar onze leden versturen. Verder ziet u nog de speciale PAAS weekend aanbieding om mee te doen met onze signalen tot 1 JUNI. Via de site en dan de Tradershop kunt u als lid de lopende posities met alle details altijd inzien via https://www.usmarkets.nl/tradershop

Technische conditie Wall Street:
Wat betreft Wall Street zien we dat de Dow Jones en de S&P 500 nog altijd in de buurt van hun record blijven hangen wat wil zeggen dat het er technisch nog altijd goed en sterk uitziet tot er een definitieve top komt te staan. Pas als de indices daarna 2 tot 3% inleveren moeten we ons zorgen beginnen te maken voor het vervolg op de korte termijn. De Dow Jones en de S&P 500 blijven in ieder geval ook nog ruim boven hun 20-MA en 50-MA (MA = daags gemiddelde) en staan nu al een hele lange periode boven hun 200-MA.

De technologie indices (de Nasdaq, de Nasdaq 100 en de SOX index) herpakken zich de afgelopen dagen ook sterk maar moeten iets inleveren gisteren. Het zijn nu vooral die TOP-8 aandelen waar ik het altijd over heb die een sterke reeks wisten neer te zetten. Na een paar sterke dagen staan zowel de Nasdaq als de Nasdaq 100 weer boven hun 20- en 50-MA, nu maar eens zien of ze die stijging door kunnen zetten de komende sessies richting hun recordstand ...

Technische conditie AEX en DAX:

AEX index:
We zien zowel op de korte als op de langere termijn een uitbraak sinds vorige week bij de AEX index, het wachten tussen de pakweg 675 en 687 punten duurde blijkbaar al lang genoeg want de index bleef daar geruime tijd hangen. De top van midden februari rond de 688-690 punten doemde daar steeds op als zware hindernis. Vorige week zijn we er eindelijk boven geraakt en deze uitbraak was meteen behoorlijk krachtig. Je kon er ook al op wachten omdat dan de weg naar de top van 2000 open lag, de index breekt dus door de oude top en bereikt nu al de zone 710-715 punten.

Bij een verder positief verloop verwacht ik de index nu richting de 725 punten maar dat kan zeker ook via een terugtest van de 702-703 punten. Onder die oude top ofwel onder de 700 punten ziet het er slecht uit maar dat volgen we de komende dagen wel. Let op de 718, de 725 en de 735 als weerstand. Steun nu de 703, de 690 en de 675 punten.

DAX index:
De DAX doet het ook nog altijd goed en blijft op slotbasis nieuwe records neerzetten, de uptrend bij de DAX blijft duidelijk, het doel rond die 15.000 punten werd behaald. De volgende richtpunten zijn nu eerst de 15.300 en de 15.450 punten mocht de index verder oplopen. Aan de andere kant zijn vrijwel alle indices, dus ook de DAX, rijp voor een grotere correctie. Steun nu rond het 20-MA dat nu rond de 14.700 punten uitkomt, later de 14.450 punten (recente bodems) en de 14.250 punten waar we het 50-MA nu zien uitkomen als steun.

Er is zoals u merkt meer dan genoeg ruimte omlaag voor wat betreft de DAX voor dat de index in de problemen komt. Even een terugval lijkt me nu logisch, daarna kan er mogelijk nog een nieuwe stijging op gang komen met weer nieuwe records.


Euro, olie en goud:
De euro zien we nu rond de 1.1875 dollar, de prijs van een vat Brent olie komt uit op 62,8 dollar terwijl een troy ounce goud nu op 1738 dollar staat.

Resultaat dit jaar 2021 verloopt naar wens:
Onderaan deze update ziet u nog een overzicht wat betreft Trading met een mooie aanbieding om mee te doen met onze signalen tot 1 JUNI voor €39. Via de site en dan de Tradershop kunt u de posities met details zien staan. https://www.usmarkets.nl/tradershop

De LIVEBLOG en Twitter:
Via de LIVEBLOG en tussendoor ook via mijn Twitter account laat ik gedurende de dag ook wat grafiekjes met korte uitleg voorbij komen over de markt. Op Twitter kunt u mij volgen via @USMarkets dan kunt u deze snelle informatie die ik deel uiteraard ook inzien .... https://twitter.com/USMarkets , ook opvallende beursfeiten komen er vaak langs !

Inter Market overzicht op slotbasis ...

Nu lid worden tot 1 JUNI voor €39?
Blijven schakelen tussen long en short blijft belangrijk de komende weken. Ook deze maand (maart) krijgen we genoeg kansen. Doe nu in ieder geval mee met de proef aanbieding voor nieuwe leden, die loopt tot 1 JUNI en dat met een mooie korting !! ... Nu €39 tot 1 JUNI 2021 ... voor Polleke €49 tot 1 JUNI 2021 !!! Om u in te schrijven ga naar onze Tradershop https://www.usmarkets.nl/tradershop

Schrijf u in voor Systeem Trading (€29 tot 1 JUNI)

Schrijf u in voor Index Trading (€29 tot 1 JUNI)

Schrijf u in voor Guy Trading (€29 tot 1 JUNI)

Schrijf u in voor Polleke Trading (€39 tot 1 JUNI)

Schrijf u in voor de Aandelen portefeuille (€30 tot 1 JUNI)

Schrijf u in voor COMBI TRADING (€50 tot 1 JUNI)

Hieronder de resultaten deze maand en dit jaar (2021) ...

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Vandaag, 09:00

Eindejaarsrally op scherp in aanloop naar de Fed

Beste beleggers, beursvolgers ...

Wall Street: Vlak tot wat hoger
De week werd op Wall Street in stijl afgesloten, alle 3 de grote indices sloten vrijdag opnieuw hoger, al nam het tempo van de rally wat gas terug. Beleggers blijven duidelijk inzetten op een renteverlaging door de Fed, maar schuiven ondertussen ook voorzichtig richting de zijlijn in aanloop naar deze toch drukke centrale‑bankweek.

Maandag 8 december 2025

Wall Street: Vlak tot wat hoger

De week werd op Wall Street in stijl afgesloten, alle 3 de grote indices sloten vrijdag opnieuw hoger, al nam het tempo van de rally wat gas terug. Beleggers blijven duidelijk inzetten op een renteverlaging door de Fed, maar schuiven ondertussen ook voorzichtig richting de zijlijn in aanloop naar deze toch drukke centrale‑bankweek.

Wall Street: vlak omhoog, opvallend nieuws

De S&P 500 tikte nog eens ongeveer 0,2% hoger aan en blijft zo nog maar een halve procent onder de all‑time high, terwijl de Nasdaq Composite rond 0,3% won dankzij een sterke sessie voor de bekende groeiaandelen. De Dow Jones hinkte er rustig achteraan en sloot met zo'n 100 punten winst. Op weekbasis sluiten alle drie de grote indices nog in de plus.

Opvallend was de sprong van Ulta Beauty, dat na sterke cijfers bijna 13% hoger sloot, ook Warner Bros. Discovery sloot flink hoger na het nieuws over een grote contentdeal met Netflix. Aan de andere kant kreeg Paramount een tik na hun tegenvallende vooruitzichten.

Het technisch beeld in de VS blijft hoe dan ook vriendelijk, de S&P 500 beweegt boven het stijgende 50‑daags gemiddelde en consolideert vlak onder de topzone, wat typisch is voor een bullmarkt die even op adem komt. De breedte van de markt verbetert bovendien ook duidelijk, met de small caps, de energie en de technologiesectoren die bovengemiddeld blijven presteren.

Europa: vrijdag redelijk rustig

In Europa was de toon iets gematigder met de Stoxx Europe 600 die vrijdag vrijwel vlak sloot. De AEX en de CAC 40 sloten ook vrijwel vlak de sessie af. De DAX daarentegen kon 0,6% winst boeken en zet zo een duidelijke stap omhoog richting de weerstand die we rond de 24.100-24.200 punten zien uitkomen.

Beleggers durven nog wel in aandelen te blijven, maar draaien de risico knop niet verder open zolang de Fed‑vergadering van deze week boven de markt hangt. De trend blijft ook hier opwaarts gericht met hogere bodems sinds oktober en koersen die boven het 50‑MA blijven uitkomen.​

Azië: gemengd begin van de week

In Azië begon de nieuwe week gemengd. De Nikkei 225 noteerde maandagochtend vrijwel vlak rond 50.560 punten, na vorige week een kleine winst te hebben neergezet. De Hang Seng daarentegen leverde circa 1,3% in tot rond de 25.750 punten, Chinese aandelen krijgen moeite om het positieve momentum vast te houden, ondanks de beter dan verwachte exportcijfers.

Futures: vlak tot licht groen

Europese futures wijzen vanochtend op een aarzelend hogere opening, met indicaties van een paar tienden procent plus voor de grote indices. Ook de Amerikaanse futures staan licht in het groen, passend bij een markt die hoopvol naar de Fed kijkt maar niet bereid is om vóór het rentebesluit al grote posities te nemen.

Goud, Brent olie en bitcoin

Goud blijft goed liggen, de prijs schommelt nog steeds dicht bij de recente recordzone, gesteund door dalende reële rentes en de verwachting dat de Fed de rente zal verlagen deze week. De Brent‑olie kwakkelt daarentegen rondom de $63,5-$64, de zorgen over de vraag en het ruime aanbod blijven de prijs laag houden. Ondanks de kleine opleving van afgelopen vrijdag. De Bitcoin herpakt zich vanmorgen opnieuw tot boven de $90.000 en zo blijft de Bitcoin enorm volatiel.​

Macro vandaag en deze week

Vandaag blijft de macro‑kalender relatief rustig, geen belangrijke cijfers die op zichzelf de markt zouden kunnen doen bewegen. Vanaf dinsdag loopt het echter snel op want dan volgen onder meer de voorlopige inflatiecijfers voor de eurozone. Woensdag is het de tijd voor de Fed, die naar alle waarschijnlijkheid met een renteverlaging van 25 basispunten komt, tijdens de persconferentie zal men vooral luisteren naar de nieuwe economische projecties. Donderdag en vrijdag komen er mogelijk nog cijfers uit de VS over de arbeidsmarkt en ook de definitieve Duitse inflatie wordt verwacht. De tweede helft van de week weegt hoe dan ook zwaarder wat betreft de vooruitzichten.​

Technische blik en kwartaalcijfers

Technisch ogen de markten in een soort afwachtende houding net onder nieuwe records, de trend blijft opwaarts gericht. De correcties blijven voorlopig oppervlakkig en volatiliteit blijft wisselend. Zolang de S&P 500 en de Nasdaq 100 niet duidelijk onder hun recente bodems zakken dan blijft het basisscenario een voortzetting van de eindejaarsrally. We letten wel op het belangrijke Fed‑commentaar later deze week want dat kan voor een kortstondige schrikreactie zorgen.

Technisch gezien loopt Europa nu op via een keurig stijgend trendkanaal met hogere bodems en komen uit rondom het 50‑daags gemiddelde.

Dow Jones:
Steun rond 47.700-47.750, daarna 47.500-47.300. Weerstand 48.300-48.500. Koers ruim boven zowel het 20‑MA en 50-MA, MFI neutraal. Voorzichtig op koop richting de top bij terugtest steun 47.400. Short overwegen rondom de top voor een terugval tot rond de 47.750 steun.​

S&P 500:
Steun 6.800 en 6.750. Weerstand 6.900. Boven het 20-MA en 50‑MA, MFI verloopt rustig. Buy on dip richting 6.750 en overweeg een voorzichtige short rond de topzone dicht bij de 6.925-6.950.​​

Nasdaq 100 index:
Steun 25.500–25.600, daarna 25.300. Weerstand 26.000-26.200. De index loopt gestaag op en blijft ruim boven het 20-MA en het 50‑MA, MFI gezond. Nasdaq blijft koop op zwakte richting de top, dicht bij de top kan men even een short overwegen.​​

Semiconductor index SOX:
Steun 7.100, dieper 7.000 en 6.900. Weerstand 7.350-7.400. Koers nu ruim boven 20‑ en 50‑MA, MFI stijgend. Semies blijven de leider momenteel en de top ofwel de All Time High werd opgezocht en dus getest afgelopen vrijdag. Kopen bij pullback rond de 7.100.​

AEX:
Steun 945–940, daaronder 935-930. Weerstand 955-960. Index nog net onder het 50‑MA maar boven het 20‑MA, MFI wat zwakker bij de AEX. Er is eerst een slot boven het 50‑MA nodig, nu nog geen overtuigende koop.​​​​

CAC 40:
Steun 8.050–8.080, daarna 8.000-7.950. Weerstand 8.250. Koers boven 50‑ en 20‑MA. Frankrijk blijft sterk zolang 8.050 het kan houden.​

Goud:
Steun $4.150 en $4.080–$4.100, daaronder moeten we al gaan letten op de $4.000. Weerstand $4.250-$4.300. Koers ruim boven het 50‑ en 20-MA wat de positieve trend alleen maar bevestigt.

Grafiek DAX:



Ruime analyse DAX:
De DAX laat momenteel een herstelrally zien binnen een correctieve fase. De korte trend is nu gekeerd naar opwaarts, maar er hangt nog steeds een dalende weerstandslijn boven de index die de stijging snel kan afremmen.

Trendlijnen en niveaus:

  • De koers beweegt zich weer boven de 50-daags gemiddelde lijn, wat duidt op herwonnen kortetermijn‑kracht.
  • Boven de markt ligt echter een dalende rode trendlijn vanaf de toppen in oktober/november rond 24.400–24.600; dat is de eerstvolgende serieuze weerstand.
  • Aan de onderkant valt de horizontale steunzone rond 23.250–23.300 op (blauwe lijn) en zolang deze lijn het kan houden blijft het grotere zijwaartse patroon intact.

Indicatoren:

  • De RSI krabbelt op richting de 60, dat is een gezonde opwaartse momentum impuls maar nog geen overbought situatie. Er is nog wat ruimte omhoog voordat een nieuwe topvorming dringend wordt.
  • De MACD-lijn is recent naar boven door het signaal gegaan en de histogram balken worden positief, een klassiek koopsignaal binnen een herstel beweging vanuit een de eerdere correctie.

Handelsidee komende sessies:
Zolang de DAX boven 23.250 blijft, domineren kopers en ligt een test van 24.300–24.400 voor de hand. Een doorbraak daarboven opent ruimte naar nieuwe highs maar dat zal ook afhangen van wat de markt verder doet de komende sessies en dan vooral ook Wall Street. Mocht de index afketsen op die dalende weerstandslijn dan kan het echter snel weer verkoopdruk veroorzaken. Volg Guy Trading want we hebben een handelsidee voor de DAX en nog 2 indices.

US Markets zal in 2026 alle ervaring opgedaan in 30 jaar nu volop combineren met AI

US Markets gaat in 2026 een stap verder, zo koppelen we 35 jaar ervaring aan slimme AI-assistenten. Je krijgt op deze manier meer kortetermijn signalen, de midlange en lange termijn loopt via de dynamische turbo portefeuille en daarbovenop komt een slimme ETF-strategie met maandinleg voor groei en brede sectorspreiding. Dat zal een BUY and HOLD ofwel lange termijn strategie worden.

Leden profiteren van extra ondersteuning met updates en analyses, psychologie en coaching en vooral concrete AI tools om sneller kansrijke aandelen te kunnen vinden. Voor de leden zal ik zeker ook via het FORUM leren hoe men zelf ook goed met AI en de beurs kan omgaan. Een extra reden om lid te worden, want AI gaat je helpen betere keuzes te maken op de beurs.

Profiteer nu van het tijdelijke aanbod tot 1 februari en kies jouw abonnement via onze tradershop: https://www.usmarkets.nl/tradershop

Resultaat december na sluiten long posities afgelopen vrijdag

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Vandaag, 00:53

Marktcijfers

Actueel Verwacht Vorige
JPN JPN: BBP (Kwartaal) (Q3) 00:50 -0,6% -0,4% 0,5% Actueel: -0,6% Verwacht: -0,4% Vorige: 0,5%
Gisteren, 18:03

VIDEOBLOG: go NASDAQ go go go !

Vorige week kon u Long & Short op de NAS­DAQ bin­nen een hor­i­zon­taal VLAG-patroon. Heeft u ook 700+ NAS­DAQ pun­ten behaald ?Leuk dat u meek­ijkt bij de gestruc­tureerde werk­wi­jze bij Tech­nisch Polleke. We doen dagelijkse strate­gieën op de groot­ste index­en AEX — DAX en NAS­DAQ in detail, en die kan u…

Lees verder »
Gisteren, 09:40

December start met winst, in 2026 komen er veel nieuwe items bij

We starten deze maand wel goed zoals je kunt zien, de eerste posi­ties (LONG) wer­den met een mooie winst ges­loten vrijdag.Hallo beste beleg­ger, Wil je in 2026 gestruc­tureerd met 3 onderde­len op de beurs werken? Met ons nieuwe samengevoegde alles-in‑1 Trad­ing Abon­nement” com­bi­neer je 3

Lees verder »
Loading..
Er is een fout opgetreden
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.