Beursdagboek Trader Guy 23 oktober 2025, 15:40

...

Goudprijs kan verdubbelen volgens JPMorgan ook Goldman Sachs blijft optimistisch

23 oktober 2025, 15:40 | Trader Guy | leestijd: 3 minuten | moeilijkheid: 9 / 12 | (0)

Goud liet in de loop van deze week een scherpe cor­rec­tie zien, maar de grote banken bli­jven zeer opti­mistisch. Gold­man Sachs hand­haaft een koers­doel van $4.900 per ounce en JPMor­gan zegt zelfs dat de pri­js bin­nen 3 jaar meer dan kan ver­dubbe­len. Investerin­gen van cen­trale banken, pen­sioen­fond­sen en ver­mo­gens­be­heerders kun­nen de vraag flink aan­ja­gen, waar­door goud zich opnieuw pro­fileert als strate­gis­che hedge tegen alle marktrisico’s.

We han­de­len in goud en zil­ver met Boost­ers of Tur­bo’s, u kunt daar ook van mee prof­iteren door lid te wor­den via de link https://​www​.usmar​kets​.nl/​trade…



Goud­pri­js kan ver­dubbe­len vol­gens JPMor­gan – Gold­man Sachs bli­jft optimistisch

Goud liet in de loop van deze week een scherpe cor­rec­tie zien, maar de grote banken bli­jven zeer opti­mistisch. Gold­man Sachs hand­haaft een koers­doel van $4.900 per ounce en JPMor­gan zegt zelfs dat de pri­js bin­nen 3 jaar meer dan kan ver­dubbe­len. Investerin­gen van cen­trale banken, pen­sioen­fond­sen en ver­mo­gens­be­heerders kun­nen de vraag flink aan­ja­gen, waar­door goud zich opnieuw pro­fileert als strate­gis­che hedge tegen alle marktrisico’s.

  1. Goud moest fors inlev­eren, maar anal­is­ten zien grote kansen.
  2. Gold­man Sachs: doel $4.900 per ounce
  3. JPMor­gan: pri­js kan meer dan ver­dubbe­len in drie jaar.
  4. Con­clusie: Is dit het moment om al in te stap­pen? De cor­rec­tie van deze week bracht wel een hele mooie kans om te kopen.
  5. Goud moet dan toch even fors inlev­eren eerder deze week maar meerdere anal­is­ten zien nog alti­jd grote kansen. De dal­ing van deze week was dan meteen ook de groot­ste in meer dan tien jaar. Enkele grote banken, zoals JPMor­gan en Gold­man Sachs, bli­jven dus optimistisch. 
  6. Strate­gen van JPMor­gan stellen zelfs dat de pri­js bin­nen 3 jaar zou kun­nen ver­dubbe­len door toen­e­mende insti­tu­tionele interesse.
  7. Gold­man Sachs: Gold­man Sachs hand­haaft een tar­get van $4.900 per ounce tegen eind 2026. Anal­is­ten wijzen op de groeiende vraag van de Cen­trale banken, de Pen­sioen­fond­sen en nu ook via de Pri­vate vermogensbeheerders.

Quote: Veel beleg­gers zien goud als een strate­gis­che diver­si­fi­catie in hun porte­feuille,” — Gold­man Sachs.

  1. JPMor­gan: pri­js kan meer dan ver­dubbe­len in drie jaar Het team van Niko­laos Pani­girt­zoglou (JPMor­gan) verwacht dat:
  • Goud ziet men steeds vak­er wordt als hedge tegen aandelenrisico’s.
  • De gemid­delde allo­catie naar goud kan sti­j­gen van 2,6% naar 4,6%, wat ~110% pri­jssti­jging zou impliceren. Een con­clusie van JPMor­gan is dat als beleg­gers oblig­aties ver­van­gen door goud, kan de pri­js bij­na ver­dubbe­len tegen 2028.
  1. Waarom beleg­gers goud verkiezen boven obligaties
  • Min­der vertrouwen in lange oblig­aties door de fors hogere schulden in de VS en de recente mark­tvolatiliteit die oblig­aties plots een min­der betrouw­bare hedge bezorgden.
  • Goud biedt blijk­baar een betere bescherming tij­dens onrustige markten.

Grafiek goud

  1. Con­clusie: Is het nu een moment om in te stappen?
  • Korte ter­mi­jn: Hou reken­ing met hoge volatiliteit.
  • Lange ter­mi­jn: Trend bli­jft zoals we via de grafiek zien bull­ish en dat komt mede door sterke insti­tu­tionele vraag.
  • Poten­tieel: JPMor­gan ziet zelfs mogelijkhe­den tot een ver­dubbel­ing richt­ing 2028. Ook Gold­man Sachs bli­jft posi­tief over goud met een koers­doel van $4.900 voor eind 2026.

Advies voor beleg­gers:
Over­weeg goud als strate­gisch onderdeel van uw porte­feuille, vooral als hedge tegen marktrisico’s. Beo­ordeel zelf vooraf uw risi­co­profiel en sprei­d­ing voor­dat u instapt.

Guy Boscart
US Mar­kets



...

Schuld VS loopt heel snel op, weer dreigingen richting China

23 oktober 2025, 09:10 | Trader Guy | leestijd: 10 minuten | moeilijkheid: 8 / 12 | (0)

De markten staan onder druk door een mix van geopolitieke en economische onzekerheden. Amerikaanse futures laten vanmorgen wel een gemengd beeld zien, terwijl de grote indices dinsdag overwegend lager sloten. Na tegenvallende kwartaalcijfers van Tesla en IBM blijven beleggers voorzichtig. Opvallend is dat de Amerikaanse schuld tot een record van 38 biljoen dollar oploopt. China staat nu onder druk door de Amerikaanse sancties op Russische oliebedrijven. Dit zorgt voor verstoringen op de wereldmarkt en hogere olieprijzen. Daarnaast houdt de voortdurende Amerikaanse government shutdown, nu al ruim drie weken aan, de politieke sfeer blijft gespannen. Goud en zilver tonen volatiele bewegingen, er komen al voorspellingen voorbij dat het goud mogelijk tot $5.000 per ounce kan stijgen. De Amerikaanse regering onderzoekt nu de mogelijkheden om te investeren in quantumcomputer bedrijven ...

Signaaldiensten voor de rest van 2025 voor € 29
Meedoen kan nu tot 1 JANUARI via een mooie speciale aanbieding waardoor u ons voor de rest van het jaar (2025) kunt volgen. Inschrijven kan vanaf € 29 via onze Tradershop ...

Er lopen meerdere posities die op limiet werden aangekocht. Enkele van deze posities kunt u na dat u lid wordt nog aankopen en volgen via een van de volgende abonnementen: Guy Trading, Polleke Trading en Systeem Trading.

Inschrijven:



Belangrijk marktoverzicht:
De futures op Wall Street laten een gemengd beeld zien, nabeurs kwamen er weer kwartaalcijfers van enkele belangrijke bedrijven, waaronder Tesla en IBM en gezien de reactie vielen die tegen. De Dow Jones future zakt vanmorgen iets maar de S&P future en de Nasdaq 100 future staan iets hoger.

Tijdens de sessie van woensdag bleef de neerwaartse stemming hangen, de grote indices sloten allemaal lager, maar krabbelden wel iets op ten opzichte van de diepste stand van de sessie. De Dow daalde met 334 punten (-0,71%), nadat deze index dinsdag nog een recordslot neerzette. De S&P 500 verloor 35 punten (-0,53%) terwijl de Nasdaq met 213 punten (-0,93%) terug moest. De smallcap index Russell 2000 daalde met 1,41%.

De onzekerheid over de handelsgesprekken tussen de VS en China blijft een grote rol spelen bij het sentiment op de markten. Je kunt geen pijl trekken op hetgeen Trump allemaal uitkraamt, de ene keer praten met Poetin om daarna stevige tarieven op te leggen. Dan richt hij zich weer op China om daarna weer te zeggen dat het niet zo is, en vanmorgen weer een stevige steek richting China door het verbod op uitvoer van olie uit Rusland. En zo gaan we verder.

Nu wordt er opnieuw gedreigd met een extra tarief van 100% op de Chinese importproducten wat dan op 1 november waarschijnlijk zal ingaan. De recente koersstijgingen waren vooral gebaseerd op de verwachting van een handelsakkoord, maar nieuwe onzekerheden zorgen voor de fragiele stemming.

Europa kort:
De Europese beurzen openen donderdag iets hoger, woensdag sloten de indices overwegend lager door zorgen over de chip voorziening uit China, en ook vooral door het conflict rond het Nederlandse bedrijf Nexperia. Dit bedrijf, met Chinese eigenaar, werd onder curatele geplaatst, waarna China de export van Nexperia-chips meteen stillegde. Daarbovenop blijft de geopolitieke onzekerheid over Oekraïne, Rusland en China de markten beïnvloeden.

Cijfers:
Na de cijfers verloor Tesla meer dan 3,5%, de cijfers waren gemengd en vielen wat tegen. Hiermee werd ook de start gemaakt wat betreft de cijfers van de “Magnificent Seven”. IBM moet ook fors inleveren nabeurs, het aandeel daalde met 6,5%, ondanks dat het winstpercentage sterker was dan werd verwacht. De markt zal nu met spanning wachten op de andere bedrijven die nog met cijfers moeten komen, door Tesla, IBM en Netflix zou je haast kunnen zeggen dat er een negatieve toon werd gezet.

Olie uit Rusland:
De Amerikaanse sancties tegen de Russische energiegiganten zoals Rosneft en Lukoil zorgen voor grote spanningen binnen de Chinese olie-industrie. China, dat ongeveer 20% van zijn olie-invoer uit Rusland haalt, staat onder druk om de leveringen op peil te kunnen houden. De vraag is nu hoe ze de sancties kunnen vermijden. De sancties beperken de transacties met de door Trump gesanctioneerde bedrijven waardoor Chinese en Indiase kopers het risico lopen op secundaire sancties zoals uitsluiting van westerse financiering en toegang tot dollars.

Westerse bedrijven vermijden steeds vaker de handel met Russische olie vanwege het risico op straffen. Vooral het langetermijncontract tussen Rosneft en China National Petroleum Corporation blijft daardoor kwetsbaar. China en India riskeren uitsluiting en hogere tarieven door Trump (daar gaan we weer) als ze doorgaan met het samenwerken met gesanctioneerde Russische bedrijven. De sancties leiden vanmorgen meteen al tot hogere olieprijzen en verstoringen in de wereldwijde energiemarkt.

Federale schuld bereikt $38 biljoen
De Amerikaanse federale schuld bereikte woensdag voor het eerst de grens van $38 biljoen en wist die te overschrijden, het is zelfs een record en de snelste toename sinds de COVID-19-pandemie. De schuld steeg van $37 biljoen in augustus naar $38 biljoen, Trump die de schuld omlaag wou brengen tijdens zijn campagne lijkt nu de grootste verspiller van geld ooit maar wat hadden we er anders van verwacht.

De Trump-regering beweert dat haar beleid het tekort juist aan het verminderen is en toont via een recent rapport aan dat het tekort van april tot september slechts $468 miljard bedroeg. Hoe dan ook, de schuld was begin 2024 nog 34 biljoen dollar, en de snelle toename blijft zorgen baren.

Europa dinsdag:
De Europese indices

Olie, dollar en rente:
De Brent olie zien we vanmorgen rond de $65 wat fors hoger is dan gisteren, de euro komt uit rond de 1,16 dollar. De bitcoin komt vanmorgen uit rond de $108.900. De 10 jaars rente in de VS komt uit rond de 3,97%.

Goud en zilver:
Goud en zilver lieten opnieuw een volatiele sessie zien woensdag, na de bodem die uitkwam op $4.025 kwam er wel een herstel op gang. Een troyounce goud kost vanmorgen $4.110, we houden rekening met opnieuw een volatiele sessie voor de edelmetalen. Het zilver zien we vanmorgen rond de $48,25. Zowel het goud en het zilver herpakken zich sterk vanaf de bodem, mogelijk komt er weer een poging omhoog richting de topzone.

Goud blijft wel zeer aantrekkelijk voor beleggers, er zijn al veel voorspellingen dat de prijs mogelijk tot $5.000 per troyounce kan stijgen.

Quantum computer bedrijven:
Trump is aan het onderzoeken of hij via de regering aandelen zou willen aankopen in quantum computerbedrijven zoals IonQ, Rigetti Computing en D-Wave, dat in ruil voor een federale financiering. Volgens rapporten die via The Wall Street Journal naar buiten kwamen zijn er al onderhandelingen gevoerd over een minimale overheidsinvestering van $10 miljoen dollar per bedrijf waarbij de overheid dan mogelijk een aandeelhouder wordt.

Het initiatief onderstreept de focus van de overheid op een snellere groei van de quantum technologie met het doel een technologische voorsprong te creëren en de nationale belangen te beschermen.

De pure-play beursgenoteerde quantum computerbedrijven verliezen nog steeds veel meer geld dan ze kunnen binnenhalen. D-Wave bijvoorbeeld zal naar verwachting dit jaar minder dan $25 miljoen aan omzet genereren, terwijl het volgens schattingen van FactSet een nettoverlies van ongeveer $230 miljoen boekt. IonQ, met een marktkapitalisatie van meer dan $20 miljard de grootste van de groep, zou dit jaar bijna $500 miljoen kunnen verliezen op een omzet van iets meer dan $90 miljoen. Voorbeurs winnen de Quant aandelen fors, we zien plussen van tussen de 15% en 20%.

Shutdown:
Deze shutdown duurt vandaag al 3 weken en er is nog geen oplossing in zicht. Tot nu toe wordt het de op twee na langste federale shutdown in de Amerikaanse geschiedenis. Er wordt al gezegd dat het mogelijk de langste ooit zal worden als er niet snel toegevingen worden gedaan. De Democraten blijven nee zeggen, maar ook uit het kamp van Trump merken we nog steeds wat tegenstand.

Economische- en bedrijfscijfers deze week:

    Indices:

    • Wall Street: Dow hoger, SP 500 en Nasdaq sluiten vlak
    • Deze indices staan dicht bij hun top ofwel recordniveau
    • De AEX, de DAX en de CAC 40 sluiten hoger maandag
    • Goud en zilver verliezen fors
    • De uitslagen blijven volatiel

    Technische Analyse van de Nasdaq 100 index:

    Belangrijke Technische Indicatoren:

    Moving Averages:

    • Relative Strength Index (RSI): Rond de 55 en zakt opnieuw
    • MACD: We zien opnieuw een draai
    • MA 50: Positief op 24.220 punten
    • MA 200: Positief op 21.905 punten
    • Index blijft ver boven het 200-MA

    Steun- en Weerstandsniveaus:

    • Steun niveau: 24.850-24.750-24.500-24.200 punten
    • Weerstand niveau: 25.000-25.200-25.350-25.500 punten

    Vooruitzichten:

    • De Nasdaq 100 blijft volatiel in beide richtingen
    • We zien de top/weerstand rond de 25.200 punten
    • Pas als de Nasdaq 100 onder de 24.200 punten zakt, ziet het er snel minder goed uit, dan zakt de index onder het 50-MA

    Signaaldiensten voor de rest van 2025 voor € 29

    Meedoen kan nu tot 1 JANUARI via een mooie speciale aanbieding waardoor u ons voor de rest van het jaar (2025) kunt volgen. Inschrijven kan vanaf € 29 via onze Tradershop ...

    Er lopen meerdere posities die op limiet werden aangekocht. Enkele van deze posities kunt u na dat u lid wordt nog aankopen en volgen via een van de volgende abonnementen: Guy Trading, Polleke Trading en Systeem Trading.

    Inschrijven:

    Met vriendelijke groet,
    Guy Boscart


    Reageren

    Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
    Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.