Lufthansa laat de top van de prognose los, de brandstof blijft knagen

vandaag om 14:26 | US Markets Redactie

Sterk kwartaal, smallere prognose

Vanmiddag zien we Lufthansa de aandacht trekken in Frankfurt, nadat het DAX-aandeel vanochtend de cijfers over het 3e kwartaal presenteerde. Volgens AeroTime liepen de omzet en het operationele resultaat op, maar de prognose voor heel 2026 wordt smaller: de bovenkant gaat eraf. Een exact koersniveau noemen we bewust niet, want de koersbronnen lopen vanmiddag uiteen. De handel in Frankfurt is nog volop bezig, dus dat beeld kan later op de dag nog verschuiven.

Wat Lufthansa zelf meldt

Volgens AeroTime spreekt CEO Carsten Spohr van het sterkste omzetkwartaal uit de geschiedenis van de groep. Ook de nettowinst lag hoger dan een jaar eerder, en Lufthansa Cargo en Lufthansa Technik leverden volgens het bedrijf resultaten die duidelijk boven vorig jaar uitkwamen. De kernmaatschappij Lufthansa Airlines deed het juist minder goed dan een jaar eerder. Over de eerste 9 maanden van het jaar ligt het operationele resultaat nog altijd lager, dus een echt feestje is het niet.

De brandstofrekening blijft de rem

Lufthansa laat de bovenkant van de oude bandbreedte voor het aangepaste EBIT vallen. Volgens AeroTime acht het bedrijf die niet meer haalbaar, omdat de brandstofprijzen sinds de zomer verder zijn opgelopen. Spohr en CFO Till Streichert noemden de brandstof een zware post in het kwartaal, die het bedrijf naar eigen zeggen goeddeels opving met meer omzet en kostendiscipline.

Hoe lang dat lukt, hangt grotendeels af van de olieprijs, en daar is op dit moment weinig zicht op. Gisteren zagen we de luchtvaart nog profiteren van een lagere olie, zoals we schreven in ons stuk over Shell en BP. Mocht de olie weer hoger draaien, dan houden we er rekening mee dat de onderkant van de nieuwe range in beeld komt. Bij een rustiger olieprijs ligt de lat een stuk lager.

Wie Lufthansa volgt, kan de olieprijs de komende dagen dus beter naast het aandeel in de gaten houden. Voorlopig blijft het afwachten.


Disclaimer: deze update is geen beleggingsadvies. Alle informatie in deze update werd zo goed als mogelijk gecontroleerd, maar veel wordt tegenwoordig gegenereerd met behulp van AI, dus er kunnen eventueel nog foutjes tussen zitten.

Bronnen: aerotime.aero, investing.com, yahoo.com

Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.